Princ z Persie: Písky času

Prince of Persia: The Sands of Time

Princ z Perzie: Piesky času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

USA, 2010, 111 min

Piesok sem, piesok tam - bavil som sa nadpriemerne. Nechal som sa uniesť rozprávkovitovosťou, a na plátne som videl len Jakea a Gemmu. Všetko ostatné by totiž ubralo na celkovom dojmu :D(30.9.2010)

Óóóóó, slýchával jsem o útlého dětství, že lze uplést z ho*na bič je dost velké úsilí.. Mno, dost dobře si pamatuji tuto PC gamesku, neb jsem ji před dávnými věky hrál (a málokdo kdo ne v té době...), chci ale říct, že se to "pletení biče" dost zdařilo. Joooo, abych nezapomněl, Genna A. je tu dost boží... je šmrncovnější od role k roli.... :-)(1.2.2011)

• gudaulin

Písky času jsou velice hezký příklad toho, jak se dají ve filmovém průmyslu utopit peníze, když si producent myslí, že všechno zmůže velkolepá výprava, triky a pohlední herci v hlavních rolích. Jenže samotný příběh je nevýrazný, nepropracovaný a postavy se v něm ztrácejí. I takoví herci jako Ben Kingsley jsou trestuhodně nevyužití, takže jsem brzy cítil nudu a ospalost. Samozřejmě dámy mohou obdivovat bicepsy bojovníků a róby filmových krásek, pánové zase řinčení zbraní, ale to nic nemění na mém přesvědčení, že Písky času jsou zároveň ztrátou času. Celkový dojem: 45 %.(6.3.2011)

Nejukecanější pohádka, kterou nám Šeherezáda odvyprávěla. Princ Dastan má na všechno argument, princezna Tamina pak ten nejostřejší jazyk, co kdy na východě poznali a člověk si mezi všemi těmi dialogy a argumenty občas přeje, aby se zase projevil ten vyprávěnkový duch, který kolem sebe hra rozhazovala snad v každém kroku, skoku nebo souboji. Dějová linka ale potěšila víc než jsem čekal. Tvůrce hry totiž dodal přesně ty dějové zákruty, které mě na předloze tak fascinovaly a dýka, hodiny, záporák i chemie hlavní dvojice rozhodly o tom, že atmosféra Písků času se dostavila. 70%(1.6.2010)

• Nathalie

Princ of Amnesia, demo verze.(24.5.2010)