Princ z Persie: Písky času

Prince of Persia: The Sands of Time

Princ z Perzie: Piesky času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

USA, 2010, 111 min

Williamsova krásná a exotická hudba mě provázela vcelku svižným příběhem. Jakeovi role perského prince sedla. Jeho odvážné sportovní výkony, jako je skok vysoký, skok daleký, přemety, kotouly, otočky, seskoky ... mě jen utvrdily, že jeho fyzička musí být záviděníhodná a mimo to je to vážně pěkný chlap. Strach nahánějící náčelník pouštního kmene Ngbaka, milovník opeřených závodníků, zlata a drahých kamenů v jedné osobě, kterého si zahrál Alfred Molina (mimochodem skvěle) mě bavil asi nejvíc a stal se mým oblíbencem. Některé triky, pravda, více-méně přitažené za chomáč vlasů, celkový dojem ale velmi dobrý! K filmu se určitě ráda vrátím, stojí za to.(12.10.2013)

Ako hráč legendárnej hernej série (starej aj novej) som spokojný. Základ príbehu, hlavného hrdinu, atmosféry, dialógov a výpravnosti sa zachoval. Druhej časti sa asi nedočkám, čo je škoda. Mohlo sa tu jednať o sériu ktorá mohla ešte predviesť zaujímavé veci (keby sa zmenil režisér). Potenciál je obrovský. 7+/10(31.1.2011)

Ale jo, povedlo se to. Mozna to je tim, ze me hra nikdy nijak zvlast nebrala, ale ono to je beztak podle tech novejch, takze to je fuk. Hlavni plus je, ze se to povedlo Newellovi vsechno spravne vyvazit. Takze tu mame nejakou tu akci, i kdyz rozhodne bych film neoznacil za akcni. Nicmene je fajn, ze Dastan neskace zas tak casto a kdyz jo, vetsinou to nejsou nejaky matrixovsky spomalovacky nebo nejakej parkour, ale proste docela prirozeny akrobaticky skakani. Sem tam dojde i na nejaky to sermovani, klan Assassinu je docela fajn. Zaroven to ma taky trochu nadech velkofilmu, nektery ty zabery na pouste a mesta jsou fakt hodne povedeny. Obzvlast, kdyz tu jsou solidni triky. No a taky je to samozrejme romantika, jelikoz mezi princem a princeznou to skvele funguje a zaroven taky lehkej nadech komedie, opet v podani prince a princezny a s trochou pomoci od Moliny. Co se tyce hercu, Gyllenhaal nastesti vubec nepripomina toho gay pornoherce z plakatu, Gemma je roztomila a ani ten Kingsley neni nijak hroznej. Takze proste idealni letni odpocinkovej film, u kteryho se nemusi moc myslet a dve hodinky se dobre bavit, navic filmu odehravajicich se v Persii, respektive v pousti zas tak moc neni, takze i z tohohle pohledu to je zajimavy.(16.8.2010)

Správnej letní blockbuster, sice příběh nic extra, ale zábavnosti to teda má hromadu a příběh tomu jen tak sekunduje,což mi rozhodně nevadilo, do toho tam Jake Gyllenhaal furt efektně skáče, bojuje a popichuje se s velkou kočkou Gemmou Arterton, k tomu solidní triky, hromada zvratů, plno akce, skvělý dobrodružství, i nějakej ten vtip se najde, hlavně teda zásluhou Alfreda Moliny a v takovýmhle stylu a tempu to oklikama padí ke konci a plný hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že tomu tu a tam chybí přímočarost a plynulost, ale jinak jsem se výborně bavil a kupodivu mi docela sednul i Jake Gyllenhaal jako princ z Persie.(15.8.2010)

Tenhle film mi učaroval. Je to prostě pohádka, na kterou se kdykoli rád podívám. A hlavně, hlavní hrdina není neschopný trouba, kterému ke štěstí a princezně stačí být naivní a hezky poslouchat legrační kouzelné postavičky, které vše udělají za něj. Naopak, Dastan musí zloducha odhalit a zneškodnit sám s pomocí několika přátel a princeznu si opravdu zasloužit vlastní vytrvalostí a snahou. To považuji za mnohem výchovnější než klasicky pitomé šablony mnoha filmových a televizních pohádek.(6.6.2016)

• - Kulisa 15 metrů vysoké Alamútské brány byla postavena v Pinewoods Studios za 14 týdnů, na její stavbu se spotřebovalo 3 000 dřevotřískových desek, přes 21 km dřevěných latí a zhruba 40 tun sádry. (Mertax)

• - Všechny kaskadérské scény Jake Gyllenhaal točil sám bez dubléra. (Barbuchta)

• - Ve filmu je řečeno, že dýka dokáže vrátit čas přesně o 60 vteřin. Když ji Dastan použije poprvé, vrátí čas o 32 vteřin a podruhé je to 23 vteřin. To nám dělá 55 vteřin. Po doplnění písku je dýka použita dvakrát. Dastan s ní vrátí čas o 16 vteřin a Tus o dalších 44 vteřin. Sečteno a podtrženo to dělá přesně 60 vteřin. (HellFire)