Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  **

  Letošní letní kinosezoně vládl tak tupý a prvoplánový hollywoodský blockbuster, že se slzou v oku nostalgicky vzpomínám na chytrý loňský Počátek. I když objektivně musím komiksového kapitána Ameriku pochválit, neboť režisér Joe Johnston ukočíroval tu tsunami patosu a amerického nacionalismu, kterou jsem podvědomě tak trochu ve filmu s podobnou tématikou očekával. Joe Johnston naštěstí ale není infantilní Michael Bay... A za velmi stylové plakátové závěrečné titulky bych tu třetí hvězdičku skoro i přihodil... Suma sumárum - Captain America: The First Avenger je můj první, ale zároveň také poslední Avenger. Druhý díl po této zkušenosti určitě vynechám...(28.10.2011)

 • Nathalie
  ****

  Good guys finish last? Not always. This one comes first. Drazdive vnadidlo na Avengers? Nejen to. Kapitan Amerika, alias Indiana Jones zahaleny do pruhu a hvezd, je v propagandistickych i valecnych sluzbach strycka Sama rozmarnou i reflexivni postavou. Tu stouchnuti do Indyho, tu odkaz na dalsi marvelovske postavy, tu historicke reminiscence a spionska klise, jinde zase sebeironie, kterou film pouziva jako ochranny stit. Budoucnost pry nepatri narodum, ale tenhle obycejny hrdina je ukazkovym artiklem americkeho imperia a vlasteneckych casu, kdy se pro blaho naroda vydaly miliony vojinu z Brooklynu na smrt. A dnes? Era americke supervelmoci pomalu konci, ale prave proto je filmovy Kapitan Amerika prilehavym nahrobnim kamenem. Na hrbitove, kde je presne v marvelacke tradici neobycejna sranda. 75%(22.7.2011)

 • Dever
  ****

  Musím súhlasiť s užívateľom Falkom, pretože ani mne Captain America nie úplne sadol, kvôli trošku dlhšej stopáži a chvíľami nudným dejom čo ma trošku sklamalo, lebo poväčšine ma sfilmované komixi veľmi bavia. Zas na druhú stranu sa mi veľmi páčila audio-vizuálna stránka.(21.10.2011)

 • Gemini
  ****

  Joe Johnston, otec dieselpunkové pocty propagandistickým válečným comicsům jménem Rocketeer, se po letech vrací do téže řeky a křísí pro filmové plátno "prvního avenžéra". Nutno říct, že to sice dělá dost jednoduše a popcornově, ale dost zábavně a s tím správným švunkem starých časů;) Bohužel to ale i tak nějak zvláštně funguje a nefunguje zároveň - Evansův (realisticky nedokonalý) přerod a pochopení jeho osobních kvalit jsou v pořádku, ale proč mi přišli trapní Stanley Tucci s Tommy Lee Jonesem, i když mají právě na tom přerodu a vysvětlování svůj zásadní podíl, to "bůchsuť". Naopak skvěle funguje chemie i humor se slečnami, který je ovšem v dabingu nevyhnutelně zabit pro nepřeložitelnost. K českému znění bych vlastně měl ještě jednu připomínku - proč sakra mají Weaving a spol. ten prapodivný přízvuk? Je to potom nechtěně směšné tam, kde by být nemělo, respektive kde si to není možné dovolit, protože patetické padoušství a přestřelky plazmovými turbokanóny samy o sobě napínají divákovu toleranci až až. Čímž nechci říct, že by nebyly zvládnuté, naopak - je radost se na to dívat, i když je to prostě jen a pouze taková zábavka na jedno podívání. Které má ovšem dvě hodiny;) Ale jelikož se mi to tak dlouhé ani na chvilku nezdálo, můžu dát takových příjemných nenáročných sedmdesát procent a v poklidu očekávat, jestli bude takhle prostá i ústřední Avengerská filmová událost. Což doufám že nebude...(9.4.2012)

 • Lateef
  ****

  Mimořádně vyvedená marvelovka, která mi za šérého podzimního odpoledne sednula jako agentu Furymu páska přes oko. Sympaťák Chris Evans táhne s přehledem celý film kupředu, dvě hodiny utečou bez nějakého výraznějšího záseku, akční scény vypadají skvěle, bojištěm létá štít z vibrania, vybuchují tanky a megatanky a všude se to hemží nacisty s dezintegrátory. Nezdálo se mi to rozvláčné, nudné, ani vizuálně omšelé, naopak stylizace do retra mi vyloženě vyhovovala, přišlo mi to celé jako splněný sen nebo životní dobrodružstvé malého chlapce a nepotřeboval jsem zde vůbec kulervoucí hlášky, vtip či přetechnizovanost. Prostě jsem si sednul a užíval si to. Aby si film člověk vychutnal, musí být správně nalazený. Dnes to vyšlo více než dobře. 140 miliónů dolarů(rozpočet)/368 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(29.11.2011)

 • - Sebastian Stan, který ve filmu hraje nejlepšího přítele Kapitána Ameriky/Stevea Rogerse (Chris Evans) Buckyho Barnese, nečetl komiksy o Kapitánovi, v rámci přípravy ale zhlédl několik dokumentů a filmů o druhé světové válce. (Shadowspark)

 • - Film byl do třích zemí uveden pouze pod názvem The First Avenger, protože slovo America by se některým občanům nemuselo zamlouvat. (spiderakhero)

 • - Štáb sa pri testovacom natáčaní 3D kamerami sťažoval, že obrovské kamery a ťažké zariadenia ich spomaľujú a sťažujú prácu. Preto sa rozhodlo pre postprodukčnú úpravu do 3D. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace