Captain America: První Avenger

Captain America: Prvý Avenger

Captain America: The First Avenger

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2011, 119 min

Co si budem povidat, rozhodne se nejedna o nejakou vyjimecnou komiksovku at uz po strance akce, triku nebo cehokoliv jinyho. Jenze na druhou stranu, Johnston a nejspis i vsichni ostatni se u nataceni urcite dobre bavili a to se preneslo do filmu. Takze i kdyz Kapitan prijde na scenu vic nez po polovine filmu, tak nejak to vubec nevadi, protoze neustale se neco deje, film svizne odsejpa, je zabavnej a herci jsou sympataci. Co se tyce akce, to pusobi trochu dojmem, kdyz koukate na sestrih nejlepsich momentu ze zapasu, takze to neni ve stylu, ze by se akce pomalu rozjizdela a postupne gradovala a misto toho, kdyz uz obcas ta akce zacne, je to proste jizda hned od zacatku. Weavingovo zaporak se sice buhvijak nepredvede, jenze diky Weavingovo charisma to vubec nevadi. No a film ma jeste jedno eso v rukavu, perfektni dobovou atmosferu vcetne skvelejch kulis a kostymu. Takze ackoliv to neni na 5*, za me spokojenost.(6.9.2011)

Captain America je popkorn jako blázen, to se mu prostě vyčíst nedá. To, co se mu vyčíst dá, už jsou jednotlivé scény, které naznačují samotnou akci, nebo scény, které by se za samotnou akci mohli považovat. Chvílemi to totiž vypadá jak kdyby tam lítal čínský válečník shaolin, co tvrdě v sedmdesátých létech cvičil kung-fu, aby se v tamních osmdesátkách mohl ukázat s tím, jak dobře ve filmech umí lítat. Nemůžu tak ale říct, že by akce byla úplně špatná, ale byla prostě divná. Digitální a v tomhle ohledu dost zvláštní. Pořád se ale jednalo o komiks a já to tak musím chápat. Musím tedy respektovat i fakt, že předloha vojela druhou světovou válku a přimíchala například lejzrový pistole, což je ještě pořád to nejmenší zlo, co se v tomhle filmu objevilo. Zábava v plném proudu, a pokud to od filmu neočekáváte, tak se do něj ani nepouštějte.(29.11.2011)

Přišel poslední, ale až bude nejhůř, buďte si jistí, že právě on bude stát v první linii. Steve Rogers zůstával po celou avengerovskou cestu trochu stranou, ale nakonec je to k mému velkému překvapení právě on, kdo se mi pod kůži dostal nejvíc. Jeho oddanost, statečnost a v nejpozitivnějším slova smyslu i bezelstnost jsou v kombinaci s jeho způsobem boje zkrátka bezkonkurenční. Když se přidá temný Red Skull nebo soběstačná agentka Carterová, nezbývá než tleskat. Tuhle válku vyhrál Marvel.(14.8.2011)

Nemôžem si pomôcť, ale ten dej bol neskutočne stupídny... Americký vojak, lietajúci ako opica a skrývajúci sa za super štít, na ktorom neostane ani škrabanec, nech ho trafí čokoľvek, to bolo ešte v pohode. Ale keď začali po sebe strieľať tie úboho spracované laserové lúče a Schmidt si stiahol tvár ako Reptile z Mortal Kombat, tak to už bolo moc... a to som si myslel, že škaredšie grafické spracovanie hlavy ako tej Ghost Rider-ovej už nebude, hold mýlil som sa, viď. červený trollface... a k americkej vlajke v každom druhom zábere, lacným dialógom a celkovému vymývaniu mozgov americkým patriotizmom sa radšej nevyjadrujem...(18.10.2011)

Americké až to bolí, nadhled má film minimální a hlavně jsem se nudila, což považuju vzhledem k zápletce plné akčního potenciálu a žánru za pobuřující! [Kino, 2D v originále](13.8.2011)