Captain America: První Avenger

Captain America: The First Avenger

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2011, 119 min

• zelvopyr

Nevím jakto, ale jakmile začaly, a čím víc bojových scén tam bylo, tím jsem byl zpruzenější. Čili před koncem už fakt dost :-/ Kdyby v docela dost aspektech bylo ubráno, dost by to pomohlo... A myslím kdyby měl Weaving svůj obličej a ne ubohou masku, která úplně zbořila retro atmosféru (navíc Hellboy je jen jeden) a totéž armáda klonů, tak by byl taky výsledek lepší. Že by ze mě rostl suchar? :-/(3.1.2012)

Musím súhlasiť s užívateľom Falkom, pretože ani mne Captain America nie úplne sadol, kvôli trošku dlhšej stopáži a chvíľami nudným dejom čo ma trošku sklamalo, lebo poväčšine ma sfilmované komixi veľmi bavia. Zas na druhú stranu sa mi veľmi páčila audio-vizuálna stránka.(21.10.2011)

Čistejšia, štýlovejšia a celkovo lepšia jonesovka ako Kráľovstvo krištáľovej lebky.(18.9.2011)

Tak jako tušila jsem, že po většinu času budu zírat na americkou standartu v mnoha různých variacích. V každém filmovém záběru čišel jejich patriotismus. Na druhou stranu se jim ani nedivím. Je to země obrovská, bohatá, pasovaná na celosvětového policajta, takže je jejich hrdost na své barvy pochopitelná. Tohle všechno jsem se snažila přijmout jako fakt už jen z toho důvodu, že je to sci-fi plná nadsázky. Stejně by mě zajímalo, až to bude aktuální, zda by svět zachraňoval Evropan, Asiat, Eskymák nebo mají na tento úkol patent pouze Američané? Nicméně jsem po celý čas projekce na sobě samé nezaznamenala žádné emoce. Ani údiv, humor, napětí ... prostě nic.(4.1.2015)

Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely .. Idealistické až za vlast. A především zábavně.(9.8.2011)

• - Kapitán Amerika má reálný vzor v americkém vojákovi Audiem Murphym, který se stal nejvíce vyznamenávaným vojákem USA a po válce také hercem. (oli009)

• - Sebastian Stan, který ve filmu hraje nejlepšího přítele Kapitána Ameriky/Stevea Rogerse (Chris Evans) Buckyho Barnese, nečetl komiksy o Kapitánovi, v rámci přípravy ale zhlédl několik dokumentů a filmů o druhé světové válce. (Shadowspark)

• - Spoiler: Letadlo, ve kterém v závěru bojují Kapitán Amerika (Chris Evans) a Johann Schmidt (Hugo Weaving), je německým letounem nazvaným Létající křídlo bratrů Hortenových. (Drtic)