• zelvopyr

Nevím jakto, ale jakmile začaly, a čím víc bojových scén tam bylo, tím jsem byl zpruzenější. Čili před koncem už fakt dost :-/ Kdyby v docela dost aspektech bylo ubráno, dost by to pomohlo... A myslím kdyby měl Weaving svůj obličej a ne ubohou masku, která úplně zbořila retro atmosféru (navíc Hellboy je jen jeden) a totéž armáda klonů, tak by byl taky výsledek lepší. Že by ze mě rostl suchar? :-/(3.1.2012)

Zcela přiznané futu-retro v první polovině a za vlasy přitažená naivní šílenost v té druhé, která potěší bondovským feelingem, skvělou reflexí popkultury tehdejší doby (Kapitán Amerika se stává maskotem Ameriky, prodává dluhopisy a stane se hrdinou filmů a komiksů) a solidním vizuálem. Dojem trochu kazí triky a s blížícím se finále stále gradující ztráta elegance, film končí jako Liga Výjimečných. I tu jsem se ale časem naučil mít rád, takže je možné, že na podruhé přistoupím ještě více na hru, kterou se mnou tvůrci hrají. Evans je skvělý. Tommy Lee Jones hlasí. Weaving vydělává. Johnston mě svým filmem opět dokázal pobavit i zaujmout. Český dabing je nejenom největší průser za posledních několik let, ale především totální výsměch. "Ofladneme selý schvet"? Jako sorry... ?(22.7.2011)

Je to přesně ta tupé, jak se podle trailerů zdálo, ALE film to o sobě dobře ví a je schopný se s dobrým načasováním ironizovat a nebrat smrtelně vážně (hlavně propagandistická pasáž, v níž Kapitán prodává dluhopisy je jedna velká mňamka). Problém je, že vedle sebeironie už toho Johnstonův film zas až tak moc nenabízí. Skutečně to je vydatný návrat do 90. let, kdy byl komiksový hrdina 100% formou a žádným obsahem. A bohužel tu chybí kus toho režijního srdíčka, kterým Brannagh zachránil kolegu Thora. Johnston umí solidní trikovou podívanou, umně navozuje i retro atmosféru (tanul mi na mysl polo zapomenutý Svět zítřka), herci jsou trefní a takový Tommy Lee Jones skvěle hláškuje. Není se co divit, že čas utíká, úsměv jen málokdy přeroste v úsměšek a Kapitán svou misi doklepat to do časové osy ostatních Avengerů plní s fortelem. Dojmy mám zaseklé někde v neutrálním pásmu - žádné zklamání, žádná pecka, prostě solidně ošetřený produkt, který jen utvrzuje můj dojem, že The Avengers nemohou dopadnout dobře, určitě ne s tak šíleným rozptylem stylu a nálady. P.S. Za dabing stahovat z kůže. Mám podezření, že to celé namluvili tři zhulení puberťáci.(22.7.2011)

Captain America bol vždy môj najoblúbenejší hrdina z celého univerza Marvelu a tak som bol veľmi zvedavý, ako to nakoniec na filmovom plátne dopadne. Zmiešal sa tu Wolfenstein, Hellboy, Call Of Duty a Indiana Jones dohromady. A celé to náramne funguje ! Nemohol som ísť ani na toaletu a zadržiaval som to asi polku filmu, jednoducho sa nedalo. Tempo je skvelé a film ani chvílu nenudí (ešte by som chcel nejakú hodinu navyše). Všetko pekne graduje tak ako má. Film má všetko dôležité aby bavil. Príjemný humor, určitý a v tomto prípade veľmi potrebný nadhľad, naozaj dobrú a aj viditeľnú (!!!) akciu, dobrodružstvo (režisérovo inšpirovanie Indiana Jonesom je naozaj citeľné, veď napokon pár častí seriálu režíroval on), poriadneho záporáka (nebola lepšia voľba ako Hugo Weaving), nejakú tú romantiku a aj sympatického hlavného hrdinu (viem si predstaviť, že ak by som bol ešte malý klučina, tak by som sa hral na Kapitána Ameriku :D). U mňa sa stal Kapitán Amerika najlepším komixovým filmom od Marvelu. Bavilo ma to celé ešte o triedu viac ako Iron Man, Thor atď...Možno to mierne o tú jednu hviezdu nadhodnotím, ale som z toho filmu NADŠENÝ!!! Najlepšia komixovka roku a takto malo vypadať štvrté pokračovanie Indianu Jonesa!. Rýchla, jednoduchá a zábavná jazda.(2.8.2011)

• Zeck

Komiksové adaptace vážně nejsou můj šálek kávy. Captain America se z trailerů zdál jako sázka na reálnější podobu komiksu. Nevypadal jako filmy (adaptace) jeho kolegů, kde masa lidí slintá nad stupidními, nereálnými hrdiny, co lítají deset metrů do vzduchu a mají superschopnosti, kterými prosazují dobro. Bohužel, Captain America je přesně tohle. Existuje vůbec nějáký pořádný komiks, nebo to jsou všechno stejný sračky na jedno brdo, akorát mají všichni pokaždé jiné teplé kostýmy? Kdyby mi bylo dvanáct, kozy neviděl ani z vlaku a byl panic, možná... 45%(8.1.2012)

• - Film byl do třích zemí uveden pouze pod názvem The First Avenger, protože slovo America by se některým občanům nemuselo zamlouvat. (spiderakhero)

• - Vo filme bolo využitých viac ako 1 600 vizuálnych efektov, ktoré vytváralo trinásť rôznych spoločností. (Greenpeacak)

• - Úvodní část závěrečných titulků je vytvořena z amerických propagandistických plakátů. (pajik)