Captain America: První Avenger

Captain America: The First Avenger

Captain America: Prvý Avenger

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2011, 119 min

Zabte mě, ale z pre-avengerovských comicsovek asi ta nejzábavnější. Většinu výtek fakt nechápu. A Hayley Atwell... ach!(21.4.2012)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $176,654,505Tržby Celosvetovo $370,569,776Tržby za predaj Blu-ray v USA $82,548,356 //počet predaných kusov 2,904,785Tržby za predaj DVD v USA $46,462,378 //počet predaných kusov 2,075,663║ Prvá tretina filmu veľmi slušne spracovaná, príbeh a akcia si ide ruka v ruke ale potom odrazu akoby režisér Johnston stratil chuť a dejovo to rapídne odbíja a zráža miestami na béčkovú jednoduchosť, postavy začnú byť nezaujímavé, vzťahy suché, pri snahe ždímať emócie evokuje skôr úšklebok, proste prišlo len na klasicky rutinérsky jemu blízky dojazd, len priemer, škoda. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2011)(21.9.2011)

Tak tohle nepochopím. Jak může Joe Johnston, který stojí za krásně temným a krvavým snímkem The Wolfman natočit něco takového… Takhle, mám rád americký patriotismus ve stylu Baye a mám rád komiksové filmy, ale tady to nefungovalo. Tu nadsázku, o které tu všichni píšou, jsem nezaznamenal ani z dálky, IMHO se tento komiks bere opravdu vážně a to je špatně. Chris Evans je dobrý herec, ale tady nemá co hrát, navíc mu více sluší role hláškujících týpků. Captain America je bezkonkurenčně ten nejblbější super hrdina, hlavně proto, že mi až moc připomněl Spider-Mana (tak schválně, z loosera hrdinou, umírající přítel/mentor). Další herci mě taky zklamali, Hugo se snaží, ale Red Skull je nudný protivník, Hayley Atwell je sice pěkná a možná má i talent, nicméně tuhle roli jsem jí ani na vteřinu nevěřil (nemám rád rádoby drsné ženské, které jsou drsné první minutu a pak nic). Prostě a jednoduše, nebýt tam ten vynikající závěr, díky kterému přidávám jednu hvězdičku a hlavně po titulcích pár scén z filmu The Avengers (který se pro mě stává jedním z nejočekávanějších snímků roku 2012) tak bych hodnotil ještě méně. Sice mám před sebou ještě film The Incredible Hulk, ale tohle je pro mě zatím nejslabší super hrdina. 50 %, ale jen tak tak.(28.10.2011)

• - V roli generála se ve scéně, kdy byla Stevu Rogersovi (Chris Evans) předána medaile, objevil slavný komiksový scenárista Stan Lee. V době natáčení mu bylo téměř 90 let. (michael2684)

• - Red Scull (Hugo Weaving) má v komiksech opravdu jen červenou lebku. Oproti filmu tedy nemá žádné rty ani jiný náznak svaloviny. (erazmus)

• - Ve scéně ze závěru filmu, kdy Red Skull (Hugo Weaving) veme do rukou kostku energie, zjeví se energie souhvězdí Ygdrasil, stejně jako ve snímku Thor (2011). (Rimer545)