Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  **

  Letošní letní kinosezoně vládl tak tupý a prvoplánový hollywoodský blockbuster, že se slzou v oku nostalgicky vzpomínám na chytrý loňský Počátek. I když objektivně musím komiksového kapitána Ameriku pochválit, neboť režisér Joe Johnston ukočíroval tu tsunami patosu a amerického nacionalismu, kterou jsem podvědomě tak trochu ve filmu s podobnou tématikou očekával. Joe Johnston naštěstí ale není infantilní Michael Bay... A za velmi stylové plakátové závěrečné titulky bych tu třetí hvězdičku skoro i přihodil... Suma sumárum - Captain America: The First Avenger je můj první, ale zároveň také poslední Avenger. Druhý díl po této zkušenosti určitě vynechám...(28.10.2011)

 • genetique
  ****

  Veľmi príťažlivá komiksovka. Joe Johnston si drží svoj štandard, aj keď niekdy príliš neprekvapí, rozhodne však nesklame. Značka a obchodný názov Captain America je však natoľko populárna, že sa mohli pokúsiť z tohto plánovaného veľkofilmu urobiť väčšiu dieru do sveta, ako len pridať ďalší, pomerne tuctový veľkofilm, k rodine rutinných komiksových spracovaní. Niečím sa však vždy dokázal odlíšiť a mierne vystrčiť hlavu z radu. Od začiatku pomerne plynule a svižne odsýpa, scenár má diery, ale tie sú celkom kvalitne zaplátané dobrými dialógmi a hlavne skvelými hláškami. Rozpočet na akčné scény bol viditeľne využitý do posledného centíka a na mnohé z nich sa bola radosť pozerať. No a okrem dobre obsadenej hlavnej postavy aj množstvo trefných vedľajších postáv, hlavne zloduchov. Sám som zvedavý ako sa podarí v najbližších rokoch prepojiť dejové línie avengerov, každopádne tento potešil. 75%.(1.11.2011)

 • Hellboy
  *

  nevěděl jsem, že pod názvem Captain America se ve skutečnosti skrývá Liga výjimečných 2(5.3.2013)

 • Shit
  *****

  Nabušená řežba s perfektní atmosférou, kterou brzdí v rozletu jen to, že to je první seznamovací díl a že záporák v podobě připálennýho Weavinga není úplně to pravý, ale od druhýho dílu, pokud teda bude, očekávam náklad galaktických rozměrů.(1.10.2011)

 • Djkoma
  *****

  Čistá komiksová zábava. Joe Johnston udělal to, co umí nejlépe, obětoval logiku i fyziku bezchybné stylizaci a využil dobové a typicky americké symboly ve prospěch filmu. Kapitán Amerika se tak stává nejen zábavnou podívanou o looserovi, co se stal hrdinou, ale také hromadu odkazů, vsuvek (Praha) a návazností na zbytek (filmově) komiksové universa. Já osobně se nejvíc bál akce a humoru, protože vidět panáka se štítem ve vlasteneckých barvách běhat po bitevním poli prostě není to pravé. Výsledek však předčil očekávání, protože film si na nic nehraje, využívá svých "pravidel" a netváří se zbytečně vážně. A hlavně dokáže suverénně rozesmát a vy musíte jen hrát jeho hru. Pak všechny ty nelogičnosti, různé odkazy na staré filmy a postupy v nich (technické i příběhové->válečné/špionské filmy->před pevností -střih-v pevnosti) prostě přijmete a budete se bavit v jedné velké komiksové klasice, která si vzpomíná, do jaké doby vlastně patří... a já s chutí vzpomínám také. Nábor se povedl. PS: nechoďte na dabing, ani na 3D, možná ani na titulky, protože ten překlad je naprosto tragický. PPS: sakra lidi, dokoukejte titulky aspoň u komiksáků...(8.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace