Veľmi príťažlivá komiksovka. Joe Johnston si drží svoj štandard, aj keď niekdy príliš neprekvapí, rozhodne však nesklame. Značka a obchodný názov Captain America je však natoľko populárna, že sa mohli pokúsiť z tohto plánovaného veľkofilmu urobiť väčšiu dieru do sveta, ako len pridať ďalší, pomerne tuctový veľkofilm, k rodine rutinných komiksových spracovaní. Niečím sa však vždy dokázal odlíšiť a mierne vystrčiť hlavu z radu. Od začiatku pomerne plynule a svižne odsýpa, scenár má diery, ale tie sú celkom kvalitne zaplátané dobrými dialógmi a hlavne skvelými hláškami. Rozpočet na akčné scény bol viditeľne využitý do posledného centíka a na mnohé z nich sa bola radosť pozerať. No a okrem dobre obsadenej hlavnej postavy aj množstvo trefných vedľajších postáv, hlavne zloduchov. Sám som zvedavý ako sa podarí v najbližších rokoch prepojiť dejové línie avengerov, každopádne tento potešil. 75%.(1.11.2011)

Nemôžem si pomôcť, ale ten dej bol neskutočne stupídny... Americký vojak, lietajúci ako opica a skrývajúci sa za super štít, na ktorom neostane ani škrabanec, nech ho trafí čokoľvek, to bolo ešte v pohode. Ale keď začali po sebe strieľať tie úboho spracované laserové lúče a Schmidt si stiahol tvár ako Reptile z Mortal Kombat, tak to už bolo moc... a to som si myslel, že škaredšie grafické spracovanie hlavy ako tej Ghost Rider-ovej už nebude, hold mýlil som sa, viď. červený trollface... a k americkej vlajke v každom druhom zábere, lacným dialógom a celkovému vymývaniu mozgov americkým patriotizmom sa radšej nevyjadrujem...(18.10.2011)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $176,654,505Tržby Celosvetovo $370,569,776Tržby za predaj Blu-ray v USA $82,548,356 //počet predaných kusov 2,904,785Tržby za predaj DVD v USA $46,462,378 //počet predaných kusov 2,075,663║ Prvá tretina filmu veľmi slušne spracovaná, príbeh a akcia si ide ruka v ruke ale potom odrazu akoby režisér Johnston stratil chuť a dejovo to rapídne odbíja a zráža miestami na béčkovú jednoduchosť, postavy začnú byť nezaujímavé, vzťahy suché, pri snahe ždímať emócie evokuje skôr úšklebok, proste prišlo len na klasicky rutinérsky jemu blízky dojazd, len priemer, škoda. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2011)(21.9.2011)

KDO PŘÍSAHAL, ŽE BUDE VE DNE I V NOCI BOJOVAT ZA SPRÁVNOU VĚC? KDO POVEDE PRO AMERIKU BOJ ODE DVEŘÍ KE DVEŘÍM? KDO PONESE PRO AMERIKU VLAJKU OD POBŘEŽÍ K POBŘEŽÍ? PŘECI HVĚZDY POSETÝ HRDINA, KTERÝ MÁ PLÁN....... /// Naivní komiksovej příběh o chlapíkovi, kterej má metabolismus 4x rychlejší než já, se mi líbil, líbil, líbil! Možná právě pro ty věci, za který ho někteří odsuzují: naivita a dětská jednoduchost (stupidita?). Já to bral jako součást příběhu. Přece každej ví, že hrdina z Brooklynu nemůže umřít, tak proč to celý nepojmout jako velkej ironickej fórek – teda, tak jsem to bral já. Zábavná jednohubka, která potěší zpracováním i zrodem dalšího Avengera. Dávám 4*, protože Iron Man mi připadá nudnější..... ukecanější.....TAK NA MALÉ CHLAPÍKY! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že jsem jedinej hrdina na světě. 2.) Mám rád filmy, kde mi ještě něco řeknou po závěrečnejch titulkách. 3.) Válí se mi doma traverza z Vibrania a nevím, jestli mi ji ve sběrně vezmou. 3.) Thx za titule ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(16.10.2011)

• zelvopyr

Nevím jakto, ale jakmile začaly, a čím víc bojových scén tam bylo, tím jsem byl zpruzenější. Čili před koncem už fakt dost :-/ Kdyby v docela dost aspektech bylo ubráno, dost by to pomohlo... A myslím kdyby měl Weaving svůj obličej a ne ubohou masku, která úplně zbořila retro atmosféru (navíc Hellboy je jen jeden) a totéž armáda klonů, tak by byl taky výsledek lepší. Že by ze mě rostl suchar? :-/(3.1.2012)