• J*A*S*M

Tahle přiblbá kravina má lepší hodnocení než peckový Green Hornet, nevkus vládne světu :D ... Kapitán Amerika na mne působil mdle už z trailerů, takže jsem se do kina nehrnul - zaplať pánbůh za to. Už dlouho jsem u drahého hollywoodského blockbusteru takhle netrpěl. Děj mě nebavil, vizuál mi přišel vyloženě ošklivý, já na tom opravdu nemám co pochválit. Po traileru na Avengers (který působí úplně stejně tuctově jako Kapitán a ostatní originy) navíc získávám téměř-jistotu, že z tohoto Marveláckého universa nikdy opravdové pecka nepřijde.(24.10.2011)

Skvělé triky, sympatické herecké obsazení, film, který pobavil(23.10.2011)

Veľmi príťažlivá komiksovka. Joe Johnston si drží svoj štandard, aj keď niekdy príliš neprekvapí, rozhodne však nesklame. Značka a obchodný názov Captain America je však natoľko populárna, že sa mohli pokúsiť z tohto plánovaného veľkofilmu urobiť väčšiu dieru do sveta, ako len pridať ďalší, pomerne tuctový veľkofilm, k rodine rutinných komiksových spracovaní. Niečím sa však vždy dokázal odlíšiť a mierne vystrčiť hlavu z radu. Od začiatku pomerne plynule a svižne odsýpa, scenár má diery, ale tie sú celkom kvalitne zaplátané dobrými dialógmi a hlavne skvelými hláškami. Rozpočet na akčné scény bol viditeľne využitý do posledného centíka a na mnohé z nich sa bola radosť pozerať. No a okrem dobre obsadenej hlavnej postavy aj množstvo trefných vedľajších postáv, hlavne zloduchov. Sám som zvedavý ako sa podarí v najbližších rokoch prepojiť dejové línie avengerov, každopádne tento potešil. 75%.(1.11.2011)