• Morien

Těžko uvěřit, že tenhle film je z roku 2011, tak starý a hloupý mi připadá. Zvlášť zdrcující mi přijde absence smyslu pro humor, ale zase nutno poznamenat, že nad scvrknutým digitálním Chrisem Evansem jsem se docela pobavila a dojala a rozhodně bych ho upřednostnila před jeho steroidovou verzí. Tristní je potom neschopnost vyprávět svůj příběh a spoléhání se na náhodné koláže v naději, že to nakonec divákovi postačí. Nikdy nepochopím, proč tak strašně drahé filmy vycházejí z odfláknutých scénářů. Scénář je naprostý základ. V jiném odvětví průmyslu by si tohle nikdo nedovolil, snad jen v politice.(25.11.2014)

Co si budem povidat, rozhodne se nejedna o nejakou vyjimecnou komiksovku at uz po strance akce, triku nebo cehokoliv jinyho. Jenze na druhou stranu, Johnston a nejspis i vsichni ostatni se u nataceni urcite dobre bavili a to se preneslo do filmu. Takze i kdyz Kapitan prijde na scenu vic nez po polovine filmu, tak nejak to vubec nevadi, protoze neustale se neco deje, film svizne odsejpa, je zabavnej a herci jsou sympataci. Co se tyce akce, to pusobi trochu dojmem, kdyz koukate na sestrih nejlepsich momentu ze zapasu, takze to neni ve stylu, ze by se akce pomalu rozjizdela a postupne gradovala a misto toho, kdyz uz obcas ta akce zacne, je to proste jizda hned od zacatku. Weavingovo zaporak se sice buhvijak nepredvede, jenze diky Weavingovo charisma to vubec nevadi. No a film ma jeste jedno eso v rukavu, perfektni dobovou atmosferu vcetne skvelejch kulis a kostymu. Takze ackoliv to neni na 5*, za me spokojenost.(6.9.2011)

KDO PŘÍSAHAL, ŽE BUDE VE DNE I V NOCI BOJOVAT ZA SPRÁVNOU VĚC? KDO POVEDE PRO AMERIKU BOJ ODE DVEŘÍ KE DVEŘÍM? KDO PONESE PRO AMERIKU VLAJKU OD POBŘEŽÍ K POBŘEŽÍ? PŘECI HVĚZDY POSETÝ HRDINA, KTERÝ MÁ PLÁN....... /// Naivní komiksovej příběh o chlapíkovi, kterej má metabolismus 4x rychlejší než já, se mi líbil, líbil, líbil! Možná právě pro ty věci, za který ho někteří odsuzují: naivita a dětská jednoduchost (stupidita?). Já to bral jako součást příběhu. Přece každej ví, že hrdina z Brooklynu nemůže umřít, tak proč to celý nepojmout jako velkej ironickej fórek – teda, tak jsem to bral já. Zábavná jednohubka, která potěší zpracováním i zrodem dalšího Avengera. Dávám 4*, protože Iron Man mi připadá nudnější..... ukecanější.....TAK NA MALÉ CHLAPÍKY! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že jsem jedinej hrdina na světě. 2.) Mám rád filmy, kde mi ještě něco řeknou po závěrečnejch titulkách. 3.) Válí se mi doma traverza z Vibrania a nevím, jestli mi ji ve sběrně vezmou. 3.) Thx za titule ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(16.10.2011)

• J*A*S*M

Tahle přiblbá kravina má lepší hodnocení než peckový Green Hornet, nevkus vládne světu :D ... Kapitán Amerika na mne působil mdle už z trailerů, takže jsem se do kina nehrnul - zaplať pánbůh za to. Už dlouho jsem u drahého hollywoodského blockbusteru takhle netrpěl. Děj mě nebavil, vizuál mi přišel vyloženě ošklivý, já na tom opravdu nemám co pochválit. Po traileru na Avengers (který působí úplně stejně tuctově jako Kapitán a ostatní originy) navíc získávám téměř-jistotu, že z tohoto Marveláckého universa nikdy opravdové pecka nepřijde.(24.10.2011)

• Flipper

Byť američan trhám svoju greencard. A chudák Hugo Weaving musel trpieť. Akcia tu je vykastrovaná, až by sa dalo povedať amputovaná. A možno to ani neni tým, že film nemá hlášky, hl. hrdina charizmu a príbeh gule, ale to zlo možno vychádza zo samej podstaty brandingu a amerikanizmu, ktorý niežeby bol len tichým podmazom, ale je povýšený na neznesiteľný, sprostý a tupý almanach, ktorý len nasiera. Kapitánovi už chýbal len McDonald a Coca-Cola do ruky.(4.5.2012)