• Německo

Terminator - Die Erlösung

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Itálie, 2009, 110 min (Director's cut: 118 min)

T4 se velkolepou akcí a drobnými narážkami snaží tvářit jako důstojný nástupce trilogie, ale přitom v neméně důležitých aspektech nepříjemně selhává. Scenáristické dění je naprosto béčkové, sci-fi zápletka nijaká, neboť těží z předchozích dílů, charaktery až na Marcuse nezajímavé a ploché, ikoničnost terminátora je porušena (jsou hloupí) a celková sofistikovanost se vyjma jednoho zvratu (Marcusovo prozření, nikoliv odhalení) blíží bodu mrazu. T4 však báječně slouží jako prostá akční podívaná na velké plátno, akčních scén je zde požehnaně a dá se říct, že děj nemilosrdně odsouvají na druhou kolej a to metaforicky i doslova... Zejména honička s moto-terminátory byla fantastická a za tím si stojím. 7/10(4.6.2009)

Terminátor je má dětská láska, takže ať pokračování natočí jakýkoliv packal, budu ho stejně milovat! :) musím se ale McG zastat, zas takovou slátaninu, jak všichni tvrdí, neudělal.. kdo chce vidět chyby, najde je!! ;) kdo je odpustil, tak si užíval :) lehčí začátek.. dobrý prostředek.. horší konec... pár nelogických věcí se tam opravdu najde.. jak by řekla moje máma: " Je to přece film!" :-D tak co se dá čekat.. ale akce "Charlího andílci" jak mnohý z vás označují, byli na můj vkus perfektní :) pár slavných větiček mě velice potěšilo.. jedna scénka alá jednička vyloudil úsměv na mé tváři.. a herecké výkony, hlavně Worthingtona, mě sedly jako nikdy pčedtím :) konec mě teda moc nepotěšil, ale čekala jsem to :) sečteno podtrženo.. TS jsem si užila.. a kouknu na něj znova a né jednou :) P.S. radím nečíst kometáře dřív než se na film vydáte.. našla jsem převážně spoilery aniž by Vás varovali ;) na konec ještě i ode mě SPOILER!!! Arnoldova 5minutová návštěva mě potěšila ze všeho nejvíce :) protože Terminátor bez Arnyho by nebyl Terminátor :) McG.. za to tleskám.. že se Vám to alespoň takhle povedlo :) ju a ještě bych našla jednu nelogičnost, kterou jsem zatím v žádnem komentáři nečetla.. to byla ale náhodička, že byl Marcus vhodný dárce k transplantaci srdce pro Johna :) .. ale stejně za mě 79%(3.6.2009)

Scénář: John D. Brancato, Michael Ferris .. V rámci post-apokalyptických sci-fi rozhodně výborný příspěvek - v rámci Terminator série celkově obstojný přírůstek, který podráží především průměrná scenáristická práce (výše uvedené duo jen posilnilo moje obavy, jak si poradilo s adaptací Surrogates), nikoliv vlastní provedení (zcela mimo jsou nářky nad chybějícím cestováním v čase či absence toho času úřadujícího guvernéra v hlavní roli). McG si svoji práci odvedl více než dobře, jeho režie mi, nehledě na katastrofální Charlie's Angels, dost seděla. Film má příznivé tempo, zajímavou atmosféru a spoustu akce. Stejně tak potěšila práce kameramana, pestrost svícení, perfektně vyvedená prašná výprava a nadupaný zvukový dokres. Trumf Salvation se ovšem skrývá v herecké sestavě, ať už standardně kvalitní Christian Bale, mladá krev Anton Yelchin a především prudce akcelerující objev Sam Worthington. Opakovaně si tedy musím jen postěžovat na scénář, který vypadá, jak kdyby stávka cechu pisálků ještě neskončila a občas násilnému sestříhání respektive znatelné vystříhání spousty scén. Extended Edition na Blu-Ray se jeví jako nejschůdnější cesta k přerovnání rozpočtu do černých čísel... Hodnocení nestavím ani tak do kontextu fanouška série (tam se ani vyloženě neřadím - pouze Terminator 2: Judgment Day považuji za jeden z filmových milníků). Pokud bych totiž srovnal se zážitkem při posledním Star Trek, tak zde jsem si odnesl jinou, přesto srovnatelnou porci a dávám spokojené čtyři. ___ Předfilmová návštěva výstavy Bodies Revealed a kamošova pofilmová uzemňující parafráze spojení "zaslouží si druhou šanci" neměla chybu a tečku skvělého dne obstaralo ohňostrojné Grandfinále Ignis Brunensis. Cameron neCameron.(5.6.2009)

Film nese chybu ve svém názvu., Tohle není žádný čtvrtý díl Terminátora, nic z něj nezbylo kromě několika hudebních doprovodů a pro mne nejlepší scéna, kdy ve finále vyleze z nějaké mrazničky (digitální) Arnold ... Jinak prostě mi to spíš připomínalo takový vyspělejší jako by Cloverfield, kde nevíte odkud co přiletí, přistane, spadne, střelí ... Je to akční, strašně akční, ale totálně prázdné ... Dobřem, to si můžu pustit nějaký demo na PC u nějaké videohry a mám to to stejný. Tohle má naprosto nulovou atmosféru a hraje se JEN na efekty, které jsou sice špičkové, ale když já raději toho oldschoolového klasického Ramba 4, kterému tohle nesahá ani po kotníky ... Podívaná pěkná (v kině), ale s Terminátorem to nemá nic společného ...(14.6.2009)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Opening [6:01] ,2. All Is Lost [2:45] ,3. Broadcast [3:19] ,4. The Harvester Returns [2:45] ,5. Fireside [1:30] ,6. No Plan [1:43] ,7. Reveal/The Escape [7:44] ,8. Hydrobot Attack [1:49] ,9. Farewell [1:40] ,10. Marcus Enters Skynet [3:22] ,11. A Solution [1:44] ,12. Serena [2:27] ,13. Final Confrontation [4:14] ,14. Salvation [3:05] ,15. Rooster - Alice In Chains [6:16],(13.5.2011)