• Německo

Terminator - Die Erlösung

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Itálie, 2009, 110 min (Director's cut: 118 min)

Svět temné budoucnosti, který Cameron jenom naťuknul, který dával pocit něčeho neznámého a který jsem si nikdy nepřál vidět na plátně, aby nezmizela jeho hrozivá atmosféra. Přesně ten svět Skynetu a Hnutí odporu přináší McG a k mé obrovské úlevě se mu daří zaplašit všechny obavy už expozicí. Důvodů k radosti je totiž moře. Ať už oba důstojní protihráči v centru dění, klíčové vedlejší postavy nebo galerie terminátořích záporáků. Ale hlavně pocit, že právě k těmhle minutám sága měla dospět. Za přímé navázání jsem díky pocitu, že se rodí něco velkého, hlasoval všemi deseti. Skutečnost byla ale jiná.(8.6.2009)

• BadoXXII

Je veľká škoda, že tak debilný príbeh pokazil z počiatku dobre vypadajúci film. P.S.: Pchanie otravných malých černoškov s bujným afro-účesom do hollywoodskych veľkofilmov je nejaká nová móda?(22.6.2009)

První půlku jsem se bavil stejně dobře jako u nejlepších popcornových blockbusterů posledních let, jen ty dialogy jsou vážně dementní, na druhou stranu vyvolávají lehce nablblý úsměv a trochu zvráceným způsobem baví, ve druhé půli film bohužel upadá, viz Pomův koment, Stejně jako u Star Treku mi přijde, že s tím nejlepší se tvůrci vytasili na začátku a druhá půle dýchavičně nestíhá, na to by si měli dávat větší pozor. Každopádně půjdu asi ještě jednou, už kvůli té božské náklaďákové honičce a postavě Sama Worthingtona. Bale je fakt nepochopitelně nevyužitý. P.S. Podle zdejších hodnocení mi připadá, že všichni čekali i přes slabé ohlasy z Ameriky úroveň Cameronových filmů.(3.6.2009)

• - Při natáčení v létě 2008 Christian Bale slovně napadl kameramana, který mu zkazil výstup při velmi náročné scéně. Tato nahrávka později prosákla na internet a Bale se za své chování veřejně omluvil. (HellFire)

• - I v tomto pokračování zazní legendární replika "I'll be back." (Rominator)

• - Rovnako ako v predchádzajúcich dieloch, aj v tomto stvárnil Johna Connora (Christian Bale) opäť iný herec. (marciano)