• Německo

Terminator - Die Erlösung

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Itálie, 2009, 110 min (Director's cut: 118 min)

Jak tu tvrdí plno lidí, z tohodle filmu není cítit ta správná depresivní terminátorská atmosféra. Nevidím v něm to zdevastované prostředí, toho skutečného terminátora. Je to čistá stoprocentní akce bez čehokoliv originálního. A další problém byl v tom, že Árny nesvolil na natáčení a tak si odchytli Kickingera, který si zahraje jakoby T-800 v Arnoldově tváři a přitom je tam tak deset vteřin. A na to jaký z toho udělali divadlo, to nakonec vzešlo na dost trapnou scénu. A co jinýho Terminátora dělá Terminátorem než hlas, tělo a duše Arnolda Schwarzeneggera. To ale pro tvůrce znamená jeden dost důležitý fakt. A to ten, že snad další díl už nenatočí, protože tenhle, ačkoliv je kvalitní akcí narvaný od začátku do konce, prostě není takový, jak bych si já přál a s tím asi souhlasí víc lidí.(30.12.2009)

Budoucnost je nejistá…. V té záplavě akce, zajímavostí světa Mad Maxe či strojů Matrixe za pomoci odkazů a citací děl předešlých (starý dobrý T 800 – fakt, nevěřil bych, jaký to pro mne bude zážitek!) člověk omluví scénáristická zaváhání či fakt, že postavy přes všechno dobrodružství zůstávají neosobní. Snad jen S.Worthington… Nekriticky říkám – byl jsem akčně ukojen! A věřte, že děti byly nadšené minimálně stejně! Akční nářez, při kterém šrotovné dostává nový rozměr a který si doma (bohužel) vychutnají jen ti nejmajetnější! A tak mi ostatní - jdeme do kina!! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? "I'll be back"! KLIDNĚ!(26.6.2009)

Nevím proč tady skoro všichni ohrnují nosy, já byl nadšenej. Postapokalyptická atmosféra byla skvělá a akční scény perfektní. Stejně tak herci. Kyborg Worthington je prostě husťák a že zastínil Christiana Balea aka Johna Connora mi vůbec nepřijde jako mínus. No pro mě to byl prostě ultimátní nářez a když budete hodní, tak možná přijde i Švarcik :D(8.6.2009)

• larelay

Tak to teda pardon. Ani nahodou. Ani keby som prizmurila obidve moje oci, zakryla si obidve usi, prisla o polovicu mozgu, tak ten film nie je hoden viac ako dvoch hviezd...Jedine, co ma donutilo to dopozerat bolo, ze som mozno cakala na nieco, co moje hodnotenie pozdvihne vyssie. Ale kdeze. Najhorsie na tom celom je, ze vzdy ked som videla Christiana, tak som sa musela smiat nad nahravkou, ktora je s tymto filmom uzko spata a proste mi nedalo si ho nepredstavovat, ako kretena, co si vybija zlost na stabe :D http://www.youtube.com/watch?v=K2Kvoy-QenY(18.8.2009)

Road movie se skvělými triky a hromadou terminátorů, která se od začátku do konce nezastaví a srandovně končí.(11.6.2009)