• Německo

Terminator - Die Erlösung

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Itálie, 2009, 110 min (Director's cut: 118 min)

Na těch sedm se dohrabu i přes to, že poslední třetina stojí za houby, ale třeba to napodruhé nebude působit tak imbecilně (nebo to bude ještě horší). Než totiž přišla, bavil jsem se víc než dobře. Minimálně akce je hodně solidní a kdyby dostal skvělý Worthington víc prostoru na úkor Balea, mohlo to být celé ještě lepší. Jeho linka s Moon Bloodgood hodně překvapila a je škoda, že se někdo ve střižně nemohl rozhodnout, kdo je v centru příběhu. Takhle se to všechno bije navzájem a očividně chybí spousta scén (proč tak málo Kate Connor?), bez kterých vypadá především finále jako z rychlíku. S předchozími Terminátory se Salvation moc srovnávat nemůže, jako post-apokaliptický letní popcornová sci-fi je ale celkem ucházející. P.S. Digitální vy-víte-kdo je bohužel hodně špatný vtip.(1.6.2009)

Terminátor je má dětská láska, takže ať pokračování natočí jakýkoliv packal, budu ho stejně milovat! :) musím se ale McG zastat, zas takovou slátaninu, jak všichni tvrdí, neudělal.. kdo chce vidět chyby, najde je!! ;) kdo je odpustil, tak si užíval :) lehčí začátek.. dobrý prostředek.. horší konec... pár nelogických věcí se tam opravdu najde.. jak by řekla moje máma: " Je to přece film!" :-D tak co se dá čekat.. ale akce "Charlího andílci" jak mnohý z vás označují, byli na můj vkus perfektní :) pár slavných větiček mě velice potěšilo.. jedna scénka alá jednička vyloudil úsměv na mé tváři.. a herecké výkony, hlavně Worthingtona, mě sedly jako nikdy pčedtím :) konec mě teda moc nepotěšil, ale čekala jsem to :) sečteno podtrženo.. TS jsem si užila.. a kouknu na něj znova a né jednou :) P.S. radím nečíst kometáře dřív než se na film vydáte.. našla jsem převážně spoilery aniž by Vás varovali ;) na konec ještě i ode mě SPOILER!!! Arnoldova 5minutová návštěva mě potěšila ze všeho nejvíce :) protože Terminátor bez Arnyho by nebyl Terminátor :) McG.. za to tleskám.. že se Vám to alespoň takhle povedlo :) ju a ještě bych našla jednu nelogičnost, kterou jsem zatím v žádnem komentáři nečetla.. to byla ale náhodička, že byl Marcus vhodný dárce k transplantaci srdce pro Johna :) .. ale stejně za mě 79%(3.6.2009)

Nebudu si brát žádné servítky, McG není režisér, který je schopen zreřírovat takovýhle film. Na můj vkus bylo těch audiovizuálních efektů až příliš. Christian Bale dostal až příliš málo prostoru a ten slzoputný konec si také mohli odpustit. Tento film je jasným důkazem, že když natočíte dvě hodiny vizuálních orgií, tak to není zdaleka všechno........Zatím největší zklamání roku!!!(2.6.2009)

Patláma, patláma, paprťála. Takhle splácaný blockbuster tu dlouho nebyl. Pozitivní je, že aspoň ty prachy na něm jsou vidět. A že McG akci hezky inscenuje a chrlí ji střemhlavě v každou možnou chvíli. To je tak všechno - příběh byl asi terminován, nenašel jsem ho, nebo se schoval pod tu nekončící šňůru akčních scén, kterou za sebe McG nasekal stylem "už se minutu nestřílelo, lidi se asi začnou nudit, tak rychle další jízdu/bitku/výbuch". Monotónně se za sebe drtí akce nebo aspoň její náznaky, přičemž málokdy hrají důležitou úlohu i ve vyprávění. I proto Terminator Salvation nudí častěji než jeho starší bratříčci, i když na plátně poletuje mnohonásobně víc atrakcí. Jenže kašle se na atmosféru, na napětí, na postavy (za jednorozměrného Balea nedík), na kompozici scénáře, který někdo psal s nadějí, že když za sebe naházíte desítky odkazů a citací na předchozí díly, sama o sobě vám z toho vyleze hustá postapo sci-fi a lidi budou skákat radostí. Omyl (a trochu se bojím, že v pětce už se bude mluvit jen pomocí už provařenejch větiček). McG zase změnil styl, ale na rozdíl od předchozích Terminátorů jeho film neobstojí sám o sobě jako zábavná pecka s alespoň náznakem hlubších vrstev. Čtyřka je jako seriózní sci-fi/válečný velkofilm nebývale prázdná, jako popcornová jízda monotónní a bez rytmu, jako reklama na bělidla zubů ucházející (Moon Bloodgood asi vylezla do filmu rovnou z kosmetiky). Škoda těch úprav a předělávek, na zmršeném výsledku jsou cítit.(16.6.2009)

Budoucnost je nejistá…. V té záplavě akce, zajímavostí světa Mad Maxe či strojů Matrixe za pomoci odkazů a citací děl předešlých (starý dobrý T 800 – fakt, nevěřil bych, jaký to pro mne bude zážitek!) člověk omluví scénáristická zaváhání či fakt, že postavy přes všechno dobrodružství zůstávají neosobní. Snad jen S.Worthington… Nekriticky říkám – byl jsem akčně ukojen! A věřte, že děti byly nadšené minimálně stejně! Akční nářez, při kterém šrotovné dostává nový rozměr a který si doma (bohužel) vychutnají jen ti nejmajetnější! A tak mi ostatní - jdeme do kina!! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? "I'll be back"! KLIDNĚ!(26.6.2009)

• Jadagrace

• - Motorky Skynetu sa pripájajú štandardným portom USB2.0. (Autogram)

• - Když John Connor (Christian Bale) jede na moto-terminátorovi, tak zní píseň zvaná „You could be mine“ od hardrockové skupiny Guns N' Roses. Tato scéna odkazuje na film Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (blackrain)

• - Mnohé záběry na nohy jsou jakousi „značkou“ Jamese Camerona, tvůrce prvních dvou dílů Terminátora. (HellFire)