The Pacific (TV seriál)

Pacifik

Pacific, The

Válečný / Drama

USA, 2010, 10x50 min

Musím říct, že tohle mě zasáhlo více než Bratrstvo, a to z jednoduchého důvodu - evropskou 2.sv. válku jsem znal jak svý boty, ale po tomhle jsem zjistil, že válka v Pacifiku byla na našich školách značně zanedbaná. Ano, veděl jsem, že byl nějaký Guadalcanal, slyšel jsem něco o Midway (což v seriálu obsaženo není) a věděl jsem, že se bojovalo na Iwojimě, ale při sledování tohohle jsem musel hodně studovat a musím říct, že jde o velice kvalitní a věrné zpracování. Samozřejmě se dají vytýkat věci jako pomíň válečných scén nebo dva díly z "civilu" v Austrálii, ale prostě takhle to bylo... :) Kdo má mezery v této kapitole válečných dějin, může věřit tomuhle zdroji a případně si souvislosti dohledat. Doporučuji!(29.10.2012)

• Enšpígl

Po třetím díle jsem se rozhodl sledování seriálu ukončit. Nehodlám ztrácet čas s něčím, co snaží tvářit jako stěžejní válečný miniseriál o válce v Pacificu a přitom bitvě (Guadalcanal ), která trvala přes půl roku je věnováno 10 minut boje v noci a pro pacifickou válku nedůležitýmu zamilovanýmu "australskýmu" románku je věnován celý díl ! Tři díly jsou v prdeli a já se vlastně ničeho nedočkal. Pacific plánuju dát někdy v budoucnu jako celek, ale po třech dílech mám dvouhvězdičkový myšlenky a pocit promarněné příležitosti.(15.3.2010)

Stejná válka, jiné kolbiště a hlavně jiný nepřítel. Hanks a Spielberg jsou garancí kvality, takže jak triky tak herci jsou na dost vysoké úrovni. Potěšil mě i docela solidní dabing. Zatím hodně dobrý, uvidíme co bude dál. Po druhém díle zvedám na plný počet. Jon Seda je tu za ultímátního bouchače a tisícihlavá japonská saň ukazuje svou sílu. Svou zběsilostí a dravostí překonává i nacisty. -- Nakonec u mě tedy za 4 stejně jako BRATRSTVO (oba seriály se pěkně doplňují), Tam kde totiž na celkové atmosféře PACIFIC ztrácí tam tlačí na pilu při akčních scénách. Herci jsou skoro všichni vážně dobří, hodně překvapil James Badge Dale, jen některé z charakterů se nepodařilo pořádně prokleslit. Za zmínku stojí i ujetý zmetek Snafu Ramiho Maleka, kterému věštím velkou budoucnost. Tys mi to vypnul ty sráči? Jsem namydlenej.(16.3.2010)

Nevím, co proti tomu všichni mají. Je to velkolepě natočený, přestože se samozřejmě ne pořád válčí. Herci jsou skvělý a absurditu války to ukazuje stejně dobře jako Bratrstvo. Celý seriál jsem dal během pár dní a nemohl jsem se od něho odtrhnout.(13.2.2011)

Zklamání ...(15.4.2010)