The Pacific (TV seriál)

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 10x50 min

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young

Todd London

Kostýmy:

Penny Rose

Takze moje zoznamenie sa so serialom prostrednictvom prvej casti dopadlo velmi dobre. Teda presne tak, ako som ocakaval. Zial serial BRATRSTVO NEOHROZENYCH (2001), ktory tiez produkovali Spielberg s Hanksom som dodnes nevidel, takze nemam s cim porovnavat, ale snad sa mi podari niekedy aj tento serial vidiet. Teraz sa budem len netrpezlivo tesit na dalsie casti Pacifiku a az po zaverecnej desiatej sem pridam hodnotenie a dodatocny komentar ++++++++++++++++ Tak a desiatu zaverecnu cast mam za sebou a mozem skonstatovat, ze sa mi serial pacil na 80%. Niektore casti, hlavne tretia vytratila boje a boli tam iba dialogy, ale nenudila ma. V dalsich castiach sa striedali, vycvik, vojny, hadky, dialogy, zase vojny ale hlavne myslim v tej 9. casti sa bojovalo najviac a bola asi najbrutalnejsia. Ten vybuch Japonky s dietatom v ruke bol sokujuci. V zaverecnej desiatej uz vojna skoncila a tam skor slo o to, ako sa po vojne vojaci zmierili alebo skor nezmierili s tym, ze uz ziju slobodne, bez strielania alebo vybuchov, avsak nocne mory z vojny zostanu po cely zivot. Mimochodom spoznali ste v Eugenovi v podani Josepha Mazzella maleho Tima z JURSKEHO PARKU (1993) ? Steven si na neho spomenul a tak ho obsadil do uplne ineho zanru... 22.03.2010 _______ Joseph Mazello - (Eugene B. Sledge) +++ Toby Leonard Moore - (Poručík Stone) +++ Joshua Biton - (Seržant J.P. Morgan) +++ Brendan Fletcher - (Bill Leyden) +++ James Badge Dale - (PFC Robert Leckie) +++ Jon Seda - (John Basilone) +++ Jon Bernthal - (Seržant Manuel Rodriguez) +++ William Sadler - (Poručík Plukovník Lewis ´Chesty´ Puller) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Tom Hanks, Graham Yost +++ Hudba: Blake Neely, Geoff Zanelli a Hans Zimmer+++(21.5.2010)

• sepp

Po peti shlednutych dilech pro mne osobne zatim kinematograficke zklamani roku. Scenaristicky nezvladnute, sceny rozvlekle a dialogy nudne. A kdyz uz dojde na akci, vse se odehrava ve tme a na americke kulomety maxim nabihaji ve vlnach fanaticti japonci. Produkce vubec pripomina serial Lost - a to pojetim "vsechny herce prevezem na havajske ostrovy, tam furt budou chodit po plazi nebo po mistnim pralese par tydnu, par zaberu udelame v noci s deseti japonskyma statistama, ktery budou furt dokolecka na ne nabihat; do toho vlozime par prostrihu z domova, ktery natocime ve studiu a cash se jen povali"...(4.4.2010)

• Djkoma

Utahaná a drahá nuda, která se nedokázala rozhodnout, jestli radši zachrání 4té dítě paní Ryanové nebo bude sledovat trávu pod těly mrtvých amerických vojáků. Exotické prostředí mění celý kolotoč komplexního armádního seriálu na výpravu do neznáma s pár zajímavostmi, hromadou, ale opravdu hromadou vaty a neznámých charakterů, které vás nejen nezaujmou, ale ani si je nebudete pamatovat víc jak pár minut. Možná to byl úmysl, možná je válka taková, vojáci vedle vás se mění, odcházejí, umírají, ale vy furt musíte bojovat a nepřestávat. V seriálu to však vůbec nefunguje a ani samotné války se tu nedočkáte, jak by jste doufali. Čekání, nemoci, stesk, deprese...déšť. Válka v Pacifiku nebyla válka, ale procházka peklem, které je divácky neskutečně nevděčné. (seriál viděn celý)(28.5.2010)

Rozpočet $120miliónov║ ▐ Tržby za predaj DVD v USA 1,488,763 //počet predaných kusov $65,351,505║ ...zastihol som akurát posledný 10.diel ale určite navnadilo tak aby som sa mohol k tejto mini-série vrátiť, kvalitka, Spielberga a jeho producentský dohľad tam je cítiť__ __Tak prvý diel zatiaľ fajn ubehol ako voda, badateľne tam cítiť také prázdno keď sa tam neobjavila nejaké známejšia herecká tvár čo by to troška vyzdvihla, uvidím čo povedia ďalšie diely,... __ /80%/(24.5.2010)

Seriál mnohých kontrastov. Skromný na scenár, emócie, dialógy, či herecké výkony, štedrý na rozpočet, úžasné rekonštrukcie bojov, či niektoré samostatné (silné) scény. Jediným problémom je nekompatibilita so súčasným seriálovým smerovaním, ktoré je založené na pevnom scenári a nosnej konštrukcii v podobe ústrednej príbehovej línie. V tomto prípade šlo len o akési historické rekonštrukcie pacifickej časti 2. svetovej vojny, ktorá bola pozliepaná osudmi hŕstky vojakov, popri ktorých sa dokumentaristickým štýlom prerozprával akýsi príbeh, ktorý mal byť hlavnou dejovou zložkou. Škoda, že toto sa nepodarilo a tak sa akokoľvek divák nezžije s postavami, emočné putá sú na bode mrazu. Týmpádom ostávajú jediné svetlé momenty v dokonalých choreografiách vojenských manévrov a veľmi dobre zvládnutá skľučujúca atmosféra. 65%.(20.11.2014)

• - Všetci herci si prešli skutočným výcvikovým táborom. (stoper8)

• - V celom seriáli sú sfilmované štyri bitky, a to bitka o Guadalcanal, o Peleliu, o Iwo Jima a bitka o Okinawu. (stoper8)

• - Celkem jsme mohli vidět 532 minut seriálu. (jirijost)