The Pacific (TV seriál)

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 10x50 min

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young

Todd London

Kostýmy:

Penny Rose

Asi nejdrsnější hraný materiál o druhý světový. Válka zde není cool, ale je krvavá, dost beznadějná a bolí. Úplně cítíte únavu vojáků. Kromě fanatických japonců je dalším nepřítelem džungle a nemoci. Hodně jsem se vžil do postav vojáků a díky tomu Pacific boduje. Zdejší výtky lidí, co viděli tři díly a stěžují si, že jim nikdo neutkvěl neberte vážně. Takovýhle seriál se musí hodnotit po kompletním zhlédnutí.(19.7.2010)

Takze moje zoznamenie sa so serialom prostrednictvom prvej casti dopadlo velmi dobre. Teda presne tak, ako som ocakaval. Zial serial BRATRSTVO NEOHROZENYCH (2001), ktory tiez produkovali Spielberg s Hanksom som dodnes nevidel, takze nemam s cim porovnavat, ale snad sa mi podari niekedy aj tento serial vidiet. Teraz sa budem len netrpezlivo tesit na dalsie casti Pacifiku a az po zaverecnej desiatej sem pridam hodnotenie a dodatocny komentar ++++++++++++++++ Tak a desiatu zaverecnu cast mam za sebou a mozem skonstatovat, ze sa mi serial pacil na 80%. Niektore casti, hlavne tretia vytratila boje a boli tam iba dialogy, ale nenudila ma. V dalsich castiach sa striedali, vycvik, vojny, hadky, dialogy, zase vojny ale hlavne myslim v tej 9. casti sa bojovalo najviac a bola asi najbrutalnejsia. Ten vybuch Japonky s dietatom v ruke bol sokujuci. V zaverecnej desiatej uz vojna skoncila a tam skor slo o to, ako sa po vojne vojaci zmierili alebo skor nezmierili s tym, ze uz ziju slobodne, bez strielania alebo vybuchov, avsak nocne mory z vojny zostanu po cely zivot. Mimochodom spoznali ste v Eugenovi v podani Josepha Mazzella maleho Tima z JURSKEHO PARKU (1993) ? Steven si na neho spomenul a tak ho obsadil do uplne ineho zanru... 22.03.2010 _______ Joseph Mazello - (Eugene B. Sledge) +++ Toby Leonard Moore - (Poručík Stone) +++ Joshua Biton - (Seržant J.P. Morgan) +++ Brendan Fletcher - (Bill Leyden) +++ James Badge Dale - (PFC Robert Leckie) +++ Jon Seda - (John Basilone) +++ Jon Bernthal - (Seržant Manuel Rodriguez) +++ William Sadler - (Poručík Plukovník Lewis ´Chesty´ Puller) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Tom Hanks, Graham Yost +++ Hudba: Blake Neely, Geoff Zanelli a Hans Zimmer+++(21.5.2010)

Proklatě sofistikovaná záležitost, která v ničem neztrácí na Bratrstvo, ba naopak. Splněný sen analyticky smýšlejícího cinefila.(9.6.2010)

1. část: Tedy zatím nic moc oproti očekávání. Příliš útržkovité, s postavami se člověk příliš neseznámí, chybí takřka jakákoli linie vyprávění. Události na Guadalcanalu podané z rychlíku, jak jsem se přesvědčil, kdo se o to nezajímá podrobněji, moc nechápe co se děje a proč (bitva u ostrova Savo). Noční přestřelka přes řeku se mi ovšem narozdíl od jiných docela líbila, řekl bych, že docela odpovídala tomu, jak takový boj vypadal. - 2. část: V první půli znatelné zlepšení, mariňáci už nevypadají tak anonymně, vyprávění má docela soudržnost. Zato noční boj tentokrát působil trochu neškodně, neodehrává se za nervydrásajícího jekotu Japonců jako v reálu, nadto je to mnohem nepřehlednější - např. hláška "mám půl pásu" a pak se střílí bez přerušení). Celkovej dojem o něco lepší, ale pořád to není ono. Nadto byly úplně vynechané boje o Krvavý hřeben, Kawagučiho útok, postup od Lungy k Matanikau. Zatím co se Guadalcanalu týče vítězí Tenká červená linie. - 3. část: tak tenhle díl se líbil přítelkyni :). A mně vlastně taky, konečně je to ucelenější, dá se vyznat v postavách a má to lidštější rozměr jako v BoB. Jen to mělo přijít dřív. - 4. část: Pokračování v nastoleném trendu a zajímavější jsou opět nebojové pasáže. Nutno říct, že se mi tento díl zatím líbil nejvíc, prostředím, atmosférou, zaměřením na psychologickou stránku. - 5. část: Nováčkovský začátek nebyl špatný, jen trochu dlouhý. První velká válečná scéna, ucházející, ale stále trochu při zemi, málo potu, krve a slz (díky, Churchille). - 6. část: Prakticky pokračování konce pátého dílu, válka konečně nevypadá tak učesaně, krve a zranění notně přibylo, i chování vojáků mi přijde přiměřené situaci. - 7. část: Ve většině času jsou vidět spíš následky bojů než boje samotný. Lepší průměr. - 8. část: Romantika prostě nesmí chybět, ani nějaké to dojetí (aby se koukaly i ženský). - 9. část: Hutná válečná depka, pád do mrtvoly nahání husí kůži. Ale pořád mi chybí scéna, kterou bych chtěl vidět podruhé. - 10. část: No a máme tu závěr. Ani to moc nebolelo, obecenstvo vyslovilo přes počáteční zklamání rezervovanou spokojenost a mě nezbývá než konstatovat, že tvůrci asi nezvolili nejlepší formu vyprávění. Mnoha skutečně výrazných válečných scén jsme se nedočkali, na komornější vyprávění o několika osudech (ala "válka je vůl") je zase záběr seriálu moc rozmáchlej a nedrží úplně pohromadě, takže výsledek je něco mezi. Času věnovaného Pacificu nelituju, ale čekal jsem víc. Hodně slabé 4*.(23.3.2010)

Zklamání ...(15.4.2010)

• - Filmové výtvarnici Penny Roseové se pro rekonstrukci historických oděvů podařilo získat autentické medaile, známky či knoflíky z uniforem vojáků, kteří se bojů v Pacifiku během války skutečně účastnili. (oje)

• - Vypravěčem na začátku každého dílu je Tom Hanks. (IronFan)

• - V seriálu jsou během bojů použity autentické zbraně, se kterými se ve 40. letech skutečně bojovalo. (oje)