The Pacific (TV seriál)

Untitled World War II Pacific Theater Project

(neoficiální název)

Válečný / Drama

USA, 2010, 10x50 min

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara

Todd London

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Penny Rose

Zklamání ...(15.4.2010)

Takže po vzhliadnuti celej série 8/10... nedá sa to porovnávať s "Band of Brothers" to vôbec nie, nie je to celkom tak jednotné ako celok... taktiež to nemá až takú atmosféru, ale aj napriek tomu som Pacific sledoval s údivom a našiel som si tam mnoho postáv, ktoré ma svojím spôsobom ovplivnili k lepšiemu hodnoteniu... proste sa mi to páčilo.(24.3.2010)

Silné v pár samostatných scénách a několika dějových linkách (Basilone v osmičce), ale jako celek až příliš roztahané. A to hlavně na ploše jednotlivých dílů, ze kterých sice žádný výrazně nevyčnívá dolů, ale bohužel ani nahoru. Pacificu se daří docela výpravně (ano, akce od Peleliu vypadá poctivě a draze) ukázat další kus americké historie, jeho fungování v rámci user-friendly válečného seriálu už ale pokulhává. Strach o vedlejší postavy je stále na nule, ty hlavní musí dlouho bojovat, než se vám dostanou pod kůži, a idea s úvody dílů, které obvykle vykecají většinu děje, je vyloženě na pěst. Jako by zkrátka tvůrci měli seznam věcí, které nám vehementně chtějí ukázat, a potom se to všechno snažili pracně nacpat do deseti epizod. Inu, pár věcí se chytlo, ale ten zbytek zapadl mezi spoustou nezajímavé vaty. Což je při pohledu na perfektního seriálového bratříčka veklé zklamání. Chápu, že je Pacific záměrně úplně jiný. Ale jiný v tomhle případě znamená o dost horší. 6/10(18.5.2010)

• KevSpa

První díl mírné zklamání... uvidíme, jestli se to trochu rozjede.(16.3.2010)

II. světová válka tentokrát v Pacifiku. / Viděné epizody z 1 série *10.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 )(8.11.2015)