The Pacific (TV seriál)

Pacifik

The Pacific

Válečný / Drama

USA, 2010, 10x50 min

James Badge Dale, Joseph Mazzello, Jon Seda, Ashton Holmes, Rami Malek, Keith Nobbs, Martin McCann, Toby Leonard Moore, Tom Hanks, Jacob Pitts, Brendan Fletcher, William Sadler, Tom Budge, Betty Buckley, Matt Craven, Nate Corddry, Cariba Heine, Bill Hunter, Gary Sweet, Joshua Close, Leon Ford, Alice Parkinson, Isabel Lucas, Catherine McClements, Matt Young, Anna Torv, Claire van der Boom, Leeanna Walsman, Mathew Waters, Jon Bernthal, Noel Fisher, Henry Nixon, Adelaide Clemens, Liam McIntyre, Chris Haywood, Les Hill, Sandy Winton, Luke Arnold, Ian Bliss, Mitch Ryan, Andray Johnson, Heather Mitchell, Annie Parisse, Christopher Stollery, Ashley Zukerman, Josh Helman, Toby Schmitz, Tim Budas, Socratis Otto, John Kim, Nikolai Nikolaeff, Eamon Farren, André de Vanny, Kate Bell, Sebastian Bertoli, Marian Frizelle, Ian Meadows, Samuel Johnson, Sam Parsonson, Rohan Nichol, Caroline Dhavernas, Brandon Keener, Maria Volk, Conor O'Farrell, Dylan Watson, Joseph R. Sicari, Pascal Mercay, Karl Cottee, Andrew Lees, Jutaka Izumihara, Bill Young, Ben Esler, Nick Tate

Todd London

Kostýmy:

Penny Rose

Seriál se začíná rozjíždět až od 4 dílu, nicméně herci sympatiční, příběh taky jakž takž..Hodnotím kladně, ale něco extra, co by bylo nutné zhlédnout to opravdu není.(19.5.2010)

O něco méně poutavé jak Bratrstvo neohrožených, přesto zdařilý seriál, v němž je ukázán i osobní život a problémy vojáků. Sympatické postavy, příjemná hudba, dobře natočené,....nemám důvod nedát 4*. K dokonalosti něco málo chybí.(28.7.2012)

Další válečný seriál z produkce HBO a další nářez s velkým N :-).....Na Pacifik jsem koukal na blu-ray a proto hodnotím film i po technické stránce. Mohl jsem si vychutnat všechny detaily výbuchů, střelby aj. - po této stránce nemá film chybu. Ale nechci hodnotit kvalitu obrazu a zvuku a tak jdeme na samotný seriál. Pacifik je stejně jako Bratrstvo neohrožených rozdělené na fáze, v kterých nám ukazuje jednotlivé bitvy v Pacifiku za 2. světové války.. Na rozdíl od Bratrstva je Pacifik více zaměřen na všechny aspekty války a tím pádem i více řeší jednotlivé postavy, jejich život, jejich osudy aj. Bratrstvo bylo hlavně o válčení. Oba seriály jsou hodně podobné, ale i rozdílné. Každý je naprosto špičkový a doufám, že to není poslední válečný seriál z dílny Toma Hankse, Stevena Spielberga a Garyho Goetzmana.(17.5.2011)

Kto čakal výlučne dychberúce akčné scény v atraktívnom prostredí a naturalistické zobrazenie vojny, ten bol pochopiteľne sklamaný. Nie že by tieto aspekty Pacific nespĺňal vôbec, ale oproti prvotným očakávaniam staršou minisériou zmlsaného diváka kladie dôraz hlavne na postavy a ich psychológiu. Na tento fakt však tvorcovia upozorňovali vopred, nie každý však dokáže stráviť v zásade komornú ľudskú drámu, v ktorej hrá súkromie charakterov výraznejšiu rolu ako samotné boje na fronte. Dokážem to pochopiť, ale prečo kvôli tomu Pacific vyložene odsudzovať a nepriznať mu iné neodškriepiteľné kvality? A nemyslím len bombastickú výpravu, vynikajúcu hudbu a dôležitosti minisérie zodpovedajúce herecké výkony od prevažne menej známych ale skúsených hercov. Ako náhľad do myslí troch vojakov (založených na historických postavách) postupne ovplyvňovaných hrôzami vojny funguje aj v tých najmenších maličkostiach, čo potvrdí záverečným dielom Home poukazujúcim na život po ukončení ťažkých rokov v armáde. Návrat domov totiž nemusí pre každého znamenať aj koniec nočných môr. Možno to znie ako klišé ale logickejšie vyústenie po dieloch ako Okinawa určite nenájdete.(1.7.2010)

Takze moje zoznamenie sa so serialom prostrednictvom prvej casti dopadlo velmi dobre. Teda presne tak, ako som ocakaval. Zial serial BRATRSTVO NEOHROZENYCH (2001), ktory tiez produkovali Spielberg s Hanksom som dodnes nevidel, takze nemam s cim porovnavat, ale snad sa mi podari niekedy aj tento serial vidiet. Teraz sa budem len netrpezlivo tesit na dalsie casti Pacifiku a az po zaverecnej desiatej sem pridam hodnotenie a dodatocny komentar ++++++++++++++++ Tak a desiatu zaverecnu cast mam za sebou a mozem skonstatovat, ze sa mi serial pacil na 80%. Niektore casti, hlavne tretia vytratila boje a boli tam iba dialogy, ale nenudila ma. V dalsich castiach sa striedali, vycvik, vojny, hadky, dialogy, zase vojny ale hlavne myslim v tej 9. casti sa bojovalo najviac a bola asi najbrutalnejsia. Ten vybuch Japonky s dietatom v ruke bol sokujuci. V zaverecnej desiatej uz vojna skoncila a tam skor slo o to, ako sa po vojne vojaci zmierili alebo skor nezmierili s tym, ze uz ziju slobodne, bez strielania alebo vybuchov, avsak nocne mory z vojny zostanu po cely zivot. Mimochodom spoznali ste v Eugenovi v podani Josepha Mazzella maleho Tima z JURSKEHO PARKU (1993) ? Steven si na neho spomenul a tak ho obsadil do uplne ineho zanru... 22.03.2010 _______ Joseph Mazello - (Eugene B. Sledge) +++ Toby Leonard Moore - (Poručík Stone) +++ Joshua Biton - (Seržant J.P. Morgan) +++ Brendan Fletcher - (Bill Leyden) +++ James Badge Dale - (PFC Robert Leckie) +++ Jon Seda - (John Basilone) +++ Jon Bernthal - (Seržant Manuel Rodriguez) +++ William Sadler - (Poručík Plukovník Lewis ´Chesty´ Puller) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Tom Hanks, Graham Yost +++ Hudba: Blake Neely, Geoff Zanelli a Hans Zimmer+++(21.5.2010)

• - Hlavných hercov do rolí vyberali kvôli ich podobnosti so skutočnými vojakmi, ktorých mali predstavovať. (Lucasion)

• - Seriál vznikl na motivy knih "With the Old Breed" autora Eugena Sledge a "Helmet for My Pillow" od Roberta Leckieho. Oba autoři jsou v seriálu ztvárněni coby vojáci. (oje)

• - V seriálu jsou během bojů použity autentické zbraně, se kterými se ve 40. letech skutečně bojovalo. (oje)