Mlha

Hmla

Stephen King: Hustá hmla

Horor / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2007, 126 min

Režijní křeslo zahřívá Frank Darabont a já už netrpělivě sleduju minutu po minutě další velmi očekávanou filmařinu. Režie je brilantní a z nízkorozpočtového snímku Darabont vytváří Sci-Fi podívanou, před kterou se Spielberg se svým rozpočtem krčí v rohu. Velmi silný příběh a hodně lekaček v mrazícím prostředí až hororového kroku do neznáma. Chapadla mě chytala za nohu a táhly do děje čím dál silněji. Závěr je velmi strhující (nehnutelný pohled). Po druhém projektu zvedám hodnocení.(11.2.2012)

Tak jsem viděla The Mist. Nó, dík konci dám teda za 4*, ale většinu času jsem se považovala za oběť šprťouchlat. Příšerky nebyly to podstatný, ale tomu, kdo se bez nich neobejde, je Darabont neupřel. Je to trochu jako v Sublime - strach je to, oč tu běží. A konec mě fakt potěšil. Jak by asi vypadal film, ke kterému patřil ?(11.4.2008)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $25,594,957Tržby Celosvetovo $57,293,715Tržby za predaj DVD v USA $28,852,931 //počet predaných kusov 1,299,283║ Najlepšie sfilmovaný príbeh s béčkovými prvkami, Frank Darabont v trošku inom obrazovom poňatí ale náramne mu to sekne, po celý čas tvorí husté napätie a z jednoduchého príbehu ťaží možné maximum a z hercov ako Thomas Jane a Marcia Gay Harden robí nadštardantných ťahanou, ktorým by ste asi zožrali všetko čo zahrajú a vyslovia. "Bravúrne dielo!" Miestami so to prežíval rovnako vypäto ako v deji zúčastnené postavy. Prekvapenie ako hrom, plné silných odkazov či už na kresťanstvo alebo na systém. /100%/ ...veľká škoda, že to neuviedli u nás v kinách, ale aspoň ako tak to nahradila projekcia filmu cez kino projektor(25.12.2008)

Frank Darabont má cit a k navození pořádné atmosféry používá osvědčených postupů, mlha a atmosféra je tedy pořádně hustá. Digitální potvory jsou obstojně zpracovány a neruší, i když některé bych si představoval jinak, ale na druhou stranu sem nečetl knižní předlohu, což musím napravit a tedy nemůžu nadávat na fantazii autorů. Konec jsem moc nepobral, ale byl jiný a originální, opět nemůžu porovnat s knihou. Jako hororový fanoušek jsem však spokojen 8/10*(15.3.2008)

Co je to tati? MLHA!…. Že ,,něco“ v té MLZE je – bude – je jasný i tomu, kdo nikdy nic podobného neviděl. Různorodá komunita v uzavřeném prostoru – to já rád! A když si přidám ,,něco tam venku“ – nádhera! Bát se? Báli jste se u Vetřelce? Já ano! SOUDNÝ DEN? Apokalyptické sci-fi (?), kterému se nedá vytknout atmosféra ani efekty. Jen mi tu nějak chybí ten vypravěč Frank Darabont. Venku už je zase MLHA. Podzim. No tak, nepůjde někdo se mnou?…(4.10.2008)