poster

Mlha

 • USA

  The Mist

 • Slovensko

  Hmla

 • Slovensko

  Stephen King: Hustá hmla

Horor / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2007, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ****

  Režijní křeslo zahřívá Frank Darabont a já už netrpělivě sleduju minutu po minutě další velmi očekávanou filmařinu. Režie je brilantní a z nízkorozpočtového snímku Darabont vytváří Sci-Fi podívanou, před kterou se Spielberg se svým rozpočtem krčí v rohu. Velmi silný příběh a hodně lekaček v mrazícím prostředí až hororového kroku do neznáma. Chapadla mě chytala za nohu a táhly do děje čím dál silněji. Závěr je velmi strhující (nehnutelný pohled). Po druhém projektu zvedám hodnocení.(11.2.2012)

 • kleopatra
  ****

  Tak jsem viděla The Mist. Nó, dík konci dám teda za 4*, ale většinu času jsem se považovala za oběť šprťouchlat. Příšerky nebyly to podstatný, ale tomu, kdo se bez nich neobejde, je Darabont neupřel. Je to trochu jako v Sublime - strach je to, oč tu běží. A konec mě fakt potěšil. Jak by asi vypadal film, ke kterému patřil ?(11.4.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $18miliónovTržby USA $25,594,957Tržby Celosvetovo $57,293,715Tržby za predaj DVD v USA $28,852,931 //počet predaných kusov 1,299,283║ Najlepšie sfilmovaný príbeh s béčkovými prvkami, Frank Darabont v trošku inom obrazovom poňatí ale náramne mu to sekne, po celý čas tvorí husté napätie a z jednoduchého príbehu ťaží možné maximum a z hercov ako Thomas Jane a Marcia Gay Harden robí nadštardantných ťahanou, ktorým by ste asi zožrali všetko čo zahrajú a vyslovia. "Bravúrne dielo!" Miestami so to prežíval rovnako vypäto ako v deji zúčastnené postavy. Prekvapenie ako hrom, plné silných odkazov či už na kresťanstvo alebo na systém. /100%/ ...veľká škoda, že to neuviedli u nás v kinách, ale aspoň ako tak to nahradila projekcia filmu cez kino projektor(25.12.2008)

 • Pumiiix
  ****

  Frank Darabont má cit a k navození pořádné atmosféry používá osvědčených postupů, mlha a atmosféra je tedy pořádně hustá. Digitální potvory jsou obstojně zpracovány a neruší, i když některé bych si představoval jinak, ale na druhou stranu sem nečetl knižní předlohu, což musím napravit a tedy nemůžu nadávat na fantazii autorů. Konec jsem moc nepobral, ale byl jiný a originální, opět nemůžu porovnat s knihou. Jako hororový fanoušek jsem však spokojen 8/10*(15.3.2008)

 • Fr
  ****

  Co je to tati? MLHA!…. Že ,,něco“ v té MLZE je – bude – je jasný i tomu, kdo nikdy nic podobného neviděl. Různorodá komunita v uzavřeném prostoru – to já rád! A když si přidám ,,něco tam venku“ – nádhera! Bát se? Báli jste se u Vetřelce? Já ano! SOUDNÝ DEN? Apokalyptické sci-fi (?), kterému se nedá vytknout atmosféra ani efekty. Jen mi tu nějak chybí ten vypravěč Frank Darabont. Venku už je zase MLHA. Podzim. No tak, nepůjde někdo se mnou?…(4.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace