Gremlins 2

• slovenský

Gremlins 2

Komedie / Horor

USA, 1990, 106 min

Napratané nápadmi a gagmi. Páčil sa mi najmä rozbor toho, čo sa stane, ak Gizmo dostane nažrať v lietadle, ktoré práve vletelo do inej časovej zóny.(15.12.2004)

Jsem rád, že se to dočkalo pokračování, stejně kvalitní jako jednička :)(21.5.2009)

Neporušovat pravidla, neporušovat pravidla! Měli ten vodovod zkontrolovat, ale proč by to dělali, když ten mrakodrap byl supermoderní. Pak se nemají divit, že ty zelené potvůrky začaly vyvádět ztřeštěnosti, kterých nezůstal nikdo ušetřen. Krásně parodovali lidi, tentokrát mnohem větším způsobem. Ta zelená nevěsta byla šílená.(28.7.2009)

Zo začiatku som bol milo prekvapený- vrátili sa starí herci, vrátil sa Gizmo a jeho pekná melódia a vrátila sa aj akási rozprávková naivita, ktorú do prvého dielu nasadil scenárista Chris Columbus. V momente, keď sa však vo filme vyskytujú prví Gremlini, kvalita začne strašne kolísať. Tvorcovia berú Gremlins 2 s ešte väčším nadhľadom, čo je niekedy dobre (Rambo- Gizmo), no niekedy je to už priveľa (zelenovlasá Gremlinica). Horšie však je, že noví Gremlins úplne stratili schopnosť vystrašiť a tak skôr ako horor pripomínajú animované grotesky. Cením si však snahu priniesť nové príšerky- vydaril sa inteligentný, či lietajúci Gremlin, no tvorcovia si ani tu nedali žiadne hranice a tak vznikajú prúsery ako Gremlin pavúk, či dokonca elektrický Gremlin. Neviem, či aj do tohto filmu kecal Spielberg, no vôbec som ho tu necítil a keby sa má niekedy točiť Gremlins 3, dúfam, že to nebude len crazy komédia ako tu, ale aj horor s poriadnym príbehom. Takto príšerky síce pobavia, no nútia človeka ťukať si pri niektorých scénach na čelo a plakať za prvým dielom.(28.9.2009)

Podtitul nese jméno NOVÁ GENERACE. Před začátkem filmu je v akci logo studia Warner bros a malá scéna Kačera Duffyho a Bugse Bunnyho. Sestava je skoro ta samá jako v prvním filmu. Režie - Joe Dante, hudba - Jerry Goldsmith, kamera - John Hora a Steven Spielberk se podílel opět na produkci. Herci jsou také ti z prvního příběhu, alespoň ta základní čtveřice. Doufal jsem tedy, že se to bude vyvíjet ve stejném stylu. Bohužel jen pár scén je dobrých, ostatní mi připadá trapné a někdy i přehnané. Moquai si vezme za vzor Johna Ramba. CITÁT - Když chceš válku vyhrát, musíš se válkou stát.......... První půl hodina je docela nuda, pak se vrátí " Proužek " a pomalu se to začne rozjíždět. U scény v zastaveném výtahu jsem se musel zasmát. Vyhlaš zvukový poplach !!!! A Grenlini na střeše výtahu začnou napodobovat sirény...ae...ae....ae.....ae.....ae........... Hudba sice přitvrdila a Gremlini také,mají totiž přístup do výzkumné laboratoře a k různým preparátům a tak možností je habaděj, ale jak jsem již psal, všeho moc škodí. Gizmo si stále hraje na Ramba a uvidíme i Batmanovo logo. Ke konci je to už opravdu šílené a přehnané. Finální masakr je pak pro všechny zúčastněné jen vysvobozením. CITÁT - Vytvořte místo pro stvůry a stvůry přijdou.......... Ve filmu zazní song Angel of Death od skupiny Slayer. http://www.youtube.com/watch?v=G0AGUywHntw V závěrečných titulcích má malé slovo kačer Duffy.......a zatmívačka.(24.4.2011)