Neznámý signál

Signal, The

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 100 min

• Gilmour93

Na tom signálu něco bude, protože když dříve býval v televizi monoskop, měl jsem po pár hodinách jeho sledování neodkladné nutkání rozpoltit sousedce lebku hasicím přístrojem. Nyní naštěstí stanice vysílají program 24 hodin denně, což už pro mou psychiku není vůbec, ale opravdu vůbec závadné.. Kombinace splatteru, černé komedie a postapo psycho romance, dávající za pravdu anglickému moudru, že příliš mnoho kuchařů znamená vylívání vývaru do záchodu. Vhoďte do mixéru 28 dní poté, Shaun of the Dead, Noci s nepřítelem a mozek pacienta bohnické léčebny a on se buď rozbije, nebo vám připraví tento těžce stravitelný koktejl šestákové snahy o umění..(22.5.2012)

Začátek výtečný. Štefanovi Králů by to mohlo připomenout jistý Puls, ale což. Ovšem s přibývajícím časem jsem začal mít pocit, že se mi tvůrci pomocí svého dílka snaží udělat z mozku stejnou bramboračku jakou měli v mozkovnách všichni přeživší.(31.3.2012)

Okej, zasa som vyhadzovala všetky svoje končatiny a spôsobovala tým ťažké šoky okoliu, ktoré tie očividné ľakačky, ktoré vôbec neboli pointou filmu, prehliadali s nadhľadom. Point is, že The Signal je cynický filmík plný čierneho humoru a paranoje a veľmi dobre buduje atmosféru nepokoja. V zásade je variáciou na zombie/ vírusové /a tak filmíky, pričom tentokrát je podaný prizmou troch postáv a ani jednej sa nedá tak celkom veriť.(18.5.2008)

Docela zvláštní povídkový film, kde povídky nejsou nějak výrazně odlišené a snaží se vypadat jako ucelený děj, ale nakonec tam ty odlišnosti jsou, např. v obměně herců, kdy každou chvíli stojí v popředí jiný herec nebo herečka a žánrovém stylu, kdy naprosto výbornou úvodní psychologicky pochmurnou část vystřídá až choking hazadrovská komediální fraška (trochu slabší, ale pořád to baví), aby to zakončila nudná krvavá řezničina. Což je vlastně největším negativem filmu, jeho sestupná tendence. Zaujala mě ale "hlavní" hrdinka, velmi sympatická, velmi příjemná, velmi zajímavá. Líbilo se mi, že film vlastně na nic neodpověděl a nechal spouštěcí mechanismus neodhalen a jen v tom postavy vyráchal (i když v závěru dost nezáživně). Nakonec z toho vyšel lehce překvapivý snímek, který mě zaujal více, než bych od něj kdy čekal.(11.9.2013)

Nepřiznaná adaptace Kingova románu Puls. Zajímavá tím, že je točena z pohledu těch psychoušů, co řádí a vraždí. Televizní film, moderně natáčený dnes módním realistickým stylem a s krví v 95% záběrů.(4.6.2010)

• AJ Bowen