Neznámý signál

Signal, The

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 100 min

Strašně moc jsem bojoval s tím abych dal filmu 4*. Ale prostě nemůžu první hodina je neskonale dokonalá a první dva příběhy(v domku a útěk hlavní hrdinky s černochem) mě strašně bavily a byly prakticky bez chyby, ale pak se to dalo na takovou černou grotesku která strašně klesla. Na filmu je vidět malý rozpočet ale o to větší zápal. Atmosféra a krvavý efekty jsou jakž takž dobré, ale pak to prostě všechno šlo do háje. Ale aspoň něco.(3.10.2011)

--- EDIT: Po projekci na pátem ročníku THS musím z hodnocení ubrat, zjištění, že pointa, která mě ve filmu zaujala nejvíce, ve skutečnosti neexistuje bylo velkým zklamáním. Bizar. ----- Triptych začínajících režísérů, kteří se snažili vytvořit jeden semknutý příběh. Ne vždy to funguje na 100%, přechody jsou hodně výrazné a změny žánru až lehce rušivé, ale nějakým bizarním způsobem to přeci jen drží pohromadě a tvoří hodně zajímavý celek. Téma není až tak originální, ale jeho podání, především v první naprosto dokonalé třetině je skvělé a v rámci katastrofických scénářů, které lidstvo ve filmech potkávají, patří mezi ty nejlepší. Malý, levný, ale hodně působivý kousek. Více: http://blog.obitus.cz/2008/05/signal.html(17.5.2008)

• mysiak

Zaujímavý koncept, ale mierne dosť nedorobený...celé je to na zamyslenie, že prečo to radše nedať jednému autorovi a vytvoriť vynikajúci mix žánrov..ako radšej trom a urobiť z toho slátaninu...(20.6.2010)

Začátek výtečný. Štefanovi Králů by to mohlo připomenout jistý Puls, ale což. Ovšem s přibývajícím časem jsem začal mít pocit, že se mi tvůrci pomocí svého dílka snaží udělat z mozku stejnou bramboračku jakou měli v mozkovnách všichni přeživší.(31.3.2012)

Co vznikne, když zkřížíte Dannyho Boylea, Edgara Wrighta a Davida Lynche? Survivor, černá komedie a mysteriózní psychothriller v jednom! Signal, film s jedním scénářem a třemi režiséry, z nichž každý má na starost jednu třetinu a každý vděčně rozvinuje hlavní myšlenku z té předchozí. Kritika naší závislosti na technologii a způsobu společnosti jako takové, zároveň film zpochybňuje lidské vnímání a svými tématy se tak trochu podobá Matrixu. Těžko říct, zda byla žánrově (ne)sourodá pestrost a myšlenky filmu záměrem či šťastnou náhodou, ale radost z hloubání nad tím, jak to celé vlastně bylo (co byla představa a co realita), mi nezmizí tak jako tak. 7/10(26.10.2008)