Televízny film s Radošinským naivným divadlom a jeho hosťami. (oficiální text distributora)

nascendi

Čierna ovca je jedna z lepších hier Radošinského naivného divadla. Juraj Nvota sa pokúsil pretransformovať divadelnú hru na televízny film. Nie všetky zmeny, vrátane zmien v obsadení sa mu podarili. Napriek tomu aj televízny film je užitočné vidieť. ()

Hombre8

Minimálně do poloviny to vypadalo na vypínač a odpad. Hloupá bezobsažná rádoby komedie s ještě hloupějšími postavami. S nástupem vyšetřování anonymu začal být film přece jen zajímavější a vytrvalci byli jakž takž odměněni. Žádné veledílo to ale samozřejmě není. Hlavně kvalitou zpracování a příšerným zvukem. Jedna hvězda navíc za herce - Lasicu, Štepku a Zednikoviče s půvabným dialektem. ()

Anderton

Televízny slovenský film z 90. rokov, ktorý je lepší, ako jeho slovenskí kino konkurenti. Ale možno je to dané aj očakávaniami. A rozhodne je to dané pôvodom scenára. Hru som nevidel, takže porovnať nemôžem. Skôr úsmevné, ako treskuto vtipné, za to výstižne trefné. Potešil Chudík, obsadený proti svojmu typu. ()

Autogram

Satira na spoločnosť Štepkovmu divadlu vždy išla, a tak je to aj v tejto satire na socialistického riaditeľa školy. Výborné je aj obsadenie, Štepka urobil dobre, že hlavnú úlohu prenechal Lasicovi, ktorý je na takéto role ako stvorený. –––– Je to tak, v každej rodine sa nájde čierna ovca. –––– Ja by som sa nikdy neponížil k tomu, aby som sa nepodepsal. Ja čo udám, za tým si stojím! ()

• Film se natáčel v západoslovenských obcích Zohor a Lozorno. (skudiblik)