Mlýny (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1994, 70 min

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Václav Havel (divadelní hra)

Ivo Popek

Divadlo sklep v té nejlepší formě. Neuvěřitelné představení... Zároveň nekonečně absurdní a přitom nesmírně přesně a naprosto dokonale popisující socialistickou armádu se vším všudy... „Kurva, tady někdo leží, to bude průser! ... nebo pochvala! ... “ Kam se hrabou všichni seriáloví i filmoví Kefalínové ve ve srovnání s tímhle? Na DVD k tomu navíc ještě úžasné bonusy...(18.11.2007)

Sosna s okuliarmi:-D Coca cola v lese:D Geniální záznam geniálního představení:D(20.11.2007)

Povedená taškařice. Zaujmou především Tomáš Hanák, David Vávra a půvabná Monika Načeva. V poctivosti vojína Maršíka jsem se dokonce zhlédl. Zpočátku mi ale trvalo, než jsem si na tenhle humor zvykl, a bohužel musím konstatovat, že místy přestávám rozumět slovenštině... "Soudruhu poručíku, během mé služby se nic zvláštního nestalo!" "Takžes tady byl celou dobu na hovno, že jo!" (441.)(24.1.2009)

Sklepácky humor je zvláštný, ojedinelý a bizardný, však mne celkom sedí. Niektoré výstupy z hry besiedka milujem a toto patrí tiež k tomu lepšiemu. Hanák a Vávra sú tu skvelý.(9.7.2009)

Tohle se snad ani nedá okomentovat, tohle je prostě lepší rovnou vidět. :-) Opravdu jedinečné zpracování hry V.Havla. "Soudruhu veliteli, po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo." "Takže jste tady byl vlastně úplně na hovno, co?" :-)))(28.11.2007)

• - Divadlo Sklep pozvalo na generálku i Václava Havla, ten kvůli pracovnímu vytížení nemohl, ale paní Olga pozvání přijala. Celou dobu se smála a pak jen dodala, že je to opravdu svérazná adaptace a že si je jistá, že by se to Vaškovi líbilo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Trumpetista na střeše je hlavní osvětlovač. Hercům trvalo dlouho, než ho k tomu přemluvili a on sám se musel před tímto výkonem "posilnit". (Zdroj: ČSFD.cz)