Mlýny (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1994, 70 min

Předloha:

Václav Havel (kniha)

Václav Havel (divadelní hra)

Ivo Popek

Sklepácky humor je zvláštný, ojedinelý a bizardný, však mne celkom sedí. Niektoré výstupy z hry besiedka milujem a toto patrí tiež k tomu lepšiemu. Hanák a Vávra sú tu skvelý.(9.7.2009)

Tohle se snad ani nedá okomentovat, tohle je prostě lepší rovnou vidět. :-) Opravdu jedinečné zpracování hry V.Havla. "Soudruhu veliteli, po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo." "Takže jste tady byl vlastně úplně na hovno, co?" :-)))(28.11.2007)

otec pracoval v koncentráku(22.2.2007)

Ano, takhle to přesně bylo (no dobrá... pokud si odmyslíme mírnou nadsázku.. :-) ) za socialistické vojny... výstižně podána celá typická galerie postav - od "šialeného Slováka", přes zkušené mazácké praktiky,i naivy zobáky, absíky na bidle (moje role), "přátelského" velitele roty, minimálně jednoho uchlastaného gumáka a další gumové šarže shlížející dolů a plné strachu, že se provalí nějaký jejich hříšek, a všemocná "strana" v pozadí, a lehce nadržená praporčice v představách těžce nadržené poloviny pluku, deklarovaná a předstíraná bojeschopnost zakrývající totální nemohoucnost... vždycky jsem si říkal, proč tuhle látku ze života nikdo nezpracuje a teď konečně vidím, že to Sklepáci udělali... Představení, které prostě musí potěšit každého, kdo to zažil... a i toho, kdo ne...(25.11.2007)

To sedí! Tohle nepotřebuje komentář, je to špičkové zpracování hry Václava Havla při kterém se neustále smějete a užíváte si skvělé herecké představení. Dal bych klidně 6 hvězdiček!(17.8.2008)

• - Divadlo Sklep pozvalo na generálku i Václava Havla, ten kvůli pracovnímu vytížení nemohl, ale paní Olga pozvání přijala. Celou dobu se smála a pak jen dodala, že je to opravdu svérazná adaptace a že si je jistá, že by se to Vaškovi líbilo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Trumpetista na střeše je hlavní osvětlovač. Hercům trvalo dlouho, než ho k tomu přemluvili a on sám se musel před tímto výkonem "posilnit". (Zdroj: ČSFD.cz)