Živý v Joburgu

(festivalový název)
  • Česko Život v Joburgu (neoficiální název) (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi
Kanada, 2005, 6 min

O rasové diskriminaci vesmírných vetřelců v Jihoafrické republice. Ostřejší bomba proti apartheidu. (Festival otrlého diváka)

ScarPoul

Super kraťas. To, že sa snaží dokumentárnym štýlom zachytiť neexistujúcu skutočnosť je veľké plus. Dojem autenticity tu funguje na plno. Po tomto sa naozaj teším, ako si pozriem dlho odkladaný District 9. Už na tomto je vidieť, že je Blomkamp telentovaný režisér s jasnou a ucelenou víziou. ()

5150

Nelíbilo se mi to. Přesto oceňuji velice slušné triky a originální obličeje vetřelců. // "Otrlý divák" 2007 ()

JohnCZ

Tři hvězdy za dobrý nápad. Ten se ale dokázal pořádně vytěžit a výborně zpracovat až v nadcházejícím District 9. ()

Revanx

Za tie peniaze paráda, cítiť z toho atmosféru, ktorú potom Blomkamp vtisol celovečernému bratríčkovi. A Copley tu ešte nemá fúzy :) ()

corpsy

V podstate ide o ( neplánovaný ) predkrm k Blomkampovmu DISTRICT 9, samozrejme s minimálnym rozpočtom, čo je aj náležite vidieť. Jeho dokumentárny štýl ale tomuto kraťasu svedčí. ()

F.man

Solidní kraťas po kterém se vůbec nedivím Jacksonovi, že si Blomkampa vybral a dal mu mu šanci ho natáhnout na 112 minut. ()

PauloZ

Čekal jsem, že to bude jak u čísla 9, kde byl kratas opravdu špičkový. Toto je sice pěkná předehra na celovečerák, natočená velice realisticky jako dokument, ale bohužel nic zvláštního, roboti vypadají jak starý robocop s křídlama, nebo co. ()

ledzepfan

Kouknout se na tuhle syrovou záležitost s vizí a nápadem hned po změkčilém Elysiu-to je jako rána rezavou kudlou do srdce inteligentního scifisty :/ ()

VojinRyan

Ukážka toho, ako to vo svete chodí medzi ľudmi, len je to vyobrazené pomocou alienov s iného sveta. Realita, ktorá trvá už niekoľko desiatok rokov a je stále aktuálna. Veľmi kvalitný snímok, ktorý je taký malý štartovný bod filmu District 9. 75% - 4* ()

Wysch

Těžká sociální kritika, oproti Tempbotovi jasně namířená na apartheid. Tož, doufám, že v celovečeráku tenhle talent ukáže i něco víc, než jen tu kritiku. ()

erased

Excelentní předchůdce filmu roku 2009 a zároveň jeden z nejlepších a nejsilnějších krátkometrážních filmů, které jsem viděl. District 9 očividně nebyla jen šťastná náhoda a Neill Blomkamp se pro mě tímto stal jedním z nejnadějnějších režisérů současnosti. ()

italka63

Velmi dobrý kraťas, formou dokumentu vytvořený, takový předstupeň District-9. O tom, jak by to klidně mohlo být....anebo s lidstvem i naopak, ono si toho stejně moc nezaslouží. ()