Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Dekadence posledních několika řad koncentrovaná do jednoho mile naivního snímku, kterému kraluje především božská hudba Joela Goldsmithe. Nostalgie po prvních třech sezónách - těch zlatých časech - mě na jednu stranu lehce obměkčila a přimhouřím (i vzhledem k televiznímu potenciálu projektu) obě oči.(4.4.2008)

Uzatvorenie u fanúšikov mimoriadne obľúbeného seriálu Stargate SG1 a predovšetkým línie s Ori, je v podstate názornou ukážkou toho, čo sa stane ak si tvorcovia vymyslia záporákov, ktorí sa neskôr ukážu byť prisilní na to aby boli odstránení bežným spôsobom. Preto je potrebné narýchlo vymyslieť nejaký bájny artefakt, ktorý viac menej spraví väčšinu práce sám a poveriť SG-1 pátraním po ňom. Keďže si však na túto činnosť Daniel, Vala a Teal´c vystačia aj sami, kvôli Samanthe a Camovi by bolo vhodné pridať aj ďalšiu zápletku, napríklad s replikátormi, aby neboli úplne do počtu. Pre fanúšikov treba pridať aj pár ďalších známych tvárí zo seriálu a celé to okoreniť niekoľkými obstojnými trikovými zábermi a monumentálnou hudbou Joela Goldsmitha. Málo? Kupodivu to úplne stačí. The Ark of Truth možno nie je bezchybným zakončením ale napriek menším výhradám k deju vyzerá tak ako má správne zakončenie vyzerať a na výraznú nespokojnosť nie je dôvod.(11.3.2008)

Tak a máme tady další pokračování příběhů brány, která nás dovede až ke hvězdám. Tentokrát k nám dorazila trošku vylepšená verze, teda alespoň oproti Návratu. Akce je lepší a hlavně svižnější a toliko nenudí. Bohužel, diváci neznalí seriálu(ostatně i já) se asi budou ztrácet v postavách a rasách, což bude mít za následek menší či větší nepřehlednost celé story. Ale jednou se na to podívat dá...:-)40%(8.9.2008)

Ačkoliv dějovou linii s Ori (v DEVÁTÉ řadě) považuji za nejlepší v celé stargate z AoT jsem prostě zklamán. Ani oblíbené postavy (Cameron Mitchell, Vala, Převoři) to nijak zvlášť nezachránili, ale pár světlých míst to mělo. O trochu lepší než Continuum.(12.3.2008)

No vzhledem k tomu, že jde o TV Film, tak odpouštím ty laciné kulisy. Překombinovný děj mě, jakožto diváka seriálu taky nepřekvapil, tak snad zbývá jen dodat, že pokud nejste fanda Stargate, tak si radši hvězdičku, možná dvě odečtěte...(4.3.2008)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

• - Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)