Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

Perfektní záležitost... Sice se to zdá jako delší díl... Nicméně má to náboj... Napětí... Příběhově je to spíš lehce k nadprůměru. Žádná totální bomba to není, nicméně fandy zahřeje na duši, poněvadž pár příjemných překvapení divák skutečně neodhalí. Malé dějové residuo a "terminátorská" chvilka je taky fajn. Jediné zajímavé ani ne minus je fakt, že někteří počítačem vytvoření kamarádi postrádají stíny... V kostce... Už aby tu bylo Continuum...(9.1.2008)

Tak ako televízna úroveň z toho zíva na každom kroku čo je jedna vec, ta druhá horšia je prevarený príbeh, ktorý nemá čo ponúknuť a k tomu sa snaží byť miestami aj odľahčene vtipný, až z toho vzniká nechcený gýč. Nečakal som samozrejme od tohto filmu k seriálu SG1 veľa ale nakoniec nedostal som nič. /15%/(15.12.2008)

Uzavření tak skvělého seriálu jsem čekal lepší, ale film byl uspokojující a tedy nadprůměrný. Pouze tu byl odporný český dabing, který zaměnil mnoho původních zažitých názvů a jmen v seriálu, což mi velmi kazilo požitek z filmu. Orájové jsou zničeni a myslím, že po takovém snímku, už se na další díly SG 1 moc těšit nebudeme...(31.10.2008)

Pokud se vám zamlouvá spíš druhá polovina seriálu, je tento film přesně pro vás. Pokud ale máte raději starou dobrou SG-1 (tzn. Jacka O'Neilla s dvěma L & Goa'uldy), pak vás pusťte si spíše "Continuum".;-)(2.5.2008)

• Nevada

Doufala jsem, že to bude alespoň solidní zakončení toho zoufalství, které autoři předváděli poslední dvě série (a hlavně v závěrečné) ve Stargate SG-1. Nepodařilo se. Jsem si vědoma, že jsem v tomhle názoru ve výrazné menšině, ale nemohu si pomoci. A to mám seriál opravdu hodně ráda.(25.10.2008)

• - Jedná se o jediný filmový počin ze světa Stargate, kde se neobjevil Richard Dean Anderson, představitel Jacka O´Neila. (Indy21)

• - Film zakončuje děj 9. a 10. série seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (A.MacGyver)

• - Několik scén z filmu vznikalo současně se snímkem Hvězdná brána: Návrat (2008). (Terva)