Hvězdná brána: Archa pravdy

Stargate: The Ark of Truth

Hviezdna brána: Archa pravdy

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Kanada, 2008, 97 min

5* jelikož jsem fanoušek..jinak si myslím, že to bylo důstojný zakončení Stargate a války s Oriji(28.3.2008)

Ačkoliv dějovou linii s Ori (v DEVÁTÉ řadě) považuji za nejlepší v celé stargate z AoT jsem prostě zklamán. Ani oblíbené postavy (Cameron Mitchell, Vala, Převoři) to nijak zvlášť nezachránili, ale pár světlých míst to mělo. O trochu lepší než Continuum.(12.3.2008)

Tak a máme tady další pokračování příběhů brány, která nás dovede až ke hvězdám. Tentokrát k nám dorazila trošku vylepšená verze, teda alespoň oproti Návratu. Akce je lepší a hlavně svižnější a toliko nenudí. Bohužel, diváci neznalí seriálu(ostatně i já) se asi budou ztrácet v postavách a rasách, což bude mít za následek menší či větší nepřehlednost celé story. Ale jednou se na to podívat dá...:-)40%(8.9.2008)

Doporučuji v originále, český dabing je opravdu strašný.(31.3.2009)

No jo, tento rozlučkový film je zhruba tak na stejné úrovni jako jakákoli pozdější dvojdílná epizoda seriálu. SG1 jsem sledoval, ale nidky jsem nebyl takový ten zanícený fanoušek, takže mi Archa pravdy moc uspokojení nepřinesla. Ta televiznost, která čiší doslova z každého záběru (špatné triky, papundeklové kulisy), by se dala odpustit (vždyť člověk si na ní za ta léta u SG zvykl), ale na scénáři k této potenciálně slavností události si mohli tvůrci dát víc záležet. Už od začátku si člověk může domyslet, jakou shodou "nepředvídatelných" náhod se příběh rozřeší tentokrát, jaké problémy se v průběhu objeví, prostě nikde žádné překvapení, všechny dílčí střípky už byly v seriálu použity dřív (a mnohokrát i lépe). Dávám 3 hvězdičky (a místy jsem při sledování uvažoval i o dvou - asi kvůli přehnaným očekáváním, která zůstala hrubě nenaplněna) s přáním, aby Continuum dopadlo lépe.(6.3.2008)