Hloupá blondýnka se snaží dostat na Harvard, aby získala zpět svého expřítele? No, zdá se to jako hloupost, ale opravdu to MÁ nápad. A skutečně - vznikla z toho zábavná oddechová komedie, na kterou se vždy ráda znovu podívám. ~(4,2)~(10.2.2009)

Navzdory všem předsudkům, které jsem na adresu filmu slyšel nebo četl, Reese mě jako roztomilá naivka Elle dokonale dostala. Hlavně díky ní funguje "blondýnka" jako neuvěřitelně pohodová a lehce stravitelná komedie plná nadsázky, ironie, zábavy, dokonale pointovaných momentů a kartáčové palby do sevřených šiků nepřátelsky naladěné intelektuální elity diváctva.(7.10.2011)

• Djoker

Mnoho lidí tady uvadí, že je to blbost. Ano, není to filmový skvost, ale za blbost to podle mě označí ti, kteří se v tom tak trochu našli. Tato komedie má pro mě jedno velké plus. Skvěle paroduje dnešní studentky - bárbíny, které se bohužel na fakultách množí jako křečci. Ve filmu hloupost časem zmizí a na řadu příjdou klišé. V životě hloupost zůstává a na řadu přichází pracák nebo přestup do Plzně.(14.5.2010)

Zapínám televizi, nabíhají úvodní titulky pod nimiž se nám představuje svět, ve kterém je hlavní hrdinka jako doma - vysvalení fotbaloví hráči pískají na spoře oděné studentky, v domě spolku delta-ný (nebo jak to bylo) se skvěle rostlá děvčata věnují manikúře, pedikúře, pleťovým maskám, posílování problematických partií, společnému sprchování a já si říkám - vypadá takhle ráj nebo peklo :))? Naprostá zhovadilost, která je ovšem svým způsobem okouzující a je na ní vidět, že ji dělali inteligentní lidé - navíc Reese Witherspoon je v roli Elle Woods vskutku odzbrojující. Když si k tomu přidám přehršel vtipných momentů, jednu nezapomenutelnou scénu u soudu a řádnou dávku sebeironie, vychází mi, že se na "Pravou blondýnku" při repríze v televizi znovu podívám. No chápete to? Já a na blondýnku...(23.11.2005)

• sepp

Naprosta tragedie - na tuhle blbost se snad nedokazou koukat ani americani.(5.9.2003)

• - Podle filmu vznikl muzikál, který měl 579 repríz. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pôvodne mal film produkovať Universal, no keď sa tejto myšlienky vzdal, produkcie sa ujalo MGM. (beso74)

• - Tori Spelling bola zvažovaná ako predstaviteľka Elle Woods. (beso74)