Překvapivě velice chytrá a ironická komedie.(24.5.2011)

• sepp

Naprosta tragedie - na tuhle blbost se snad nedokazou koukat ani americani.(5.9.2003)

Ta role byla přímo stvořená pro Reese Witherspoonovou, která v ní byla naprosto okouzlující a její naivita působila opravdu přesvědčivě. Bavil jsem se docela dobře, i když do své filmotéky tenhle film asi nezařadím.(27.11.2002)

5 / 10 "Ty čéče, no tak ja som si to jakože pustila, jakože kým sa mi sušil lak na drápkoch, a ja ti nevím ty vogo, ale mne sa to jakože fest páčilo - ta bola tam taká fakt dosť fešná čaja, jakože skoro jako já sama osobne, a ja som normálne jako zírala, že ona sa normoš-tutoš dostala na ten... no jakože sa to volá... Havrard, či tak nejak, a zobrala si aj svojho hafana, takého malého, zlatého ťuti-muti hafana, a jakože si všetci mysleli, že je tupá jako to tágo, jako by všetky blond kočky jako já museli byť tupé, no verila bys tomu? Mno a ona tam jakože šeckým nakonéc vytrela kukadlá, bo si zobrala takého jakože DOSŤ fešného týpka s čérnou hrivou a jakože tak."(8.1.2006)

• ScreamJay

Co jsem čekal? Trapárnu, odvařenou, lakoidní a sprejoidní růžově latexovou ptákovinu, u které se zasměju jen velkou náhodou. Čeho jsem se dočkal? Lakoidní a latexoidní komedie podpořené čivavou a hustou přítomnosti Cosmopolitanu, u které jsem se v několika místech opravdu pořádně zasmál. Reese Witherspoon je celkem schopná herečka, ale ten křečovitej úsměv a čmuchy na lodičkách, to já moc nesvědčí. Ale zase ztvárnila svou postavu dost osobitě a i když se jedná o typicky americký pohled na život (každý student běžně třímá notebook v ruce levé a v té pravé klíčky od svého nablýskaného Porsche) ona kýčovitost příběh docela dotvořila. Typická osa studentské teenagerovky, kdy po prvních lapáliích a cestě vzhůru musíte těsně před vrcholem rozmáznout své já na podlaze než vstoupíte hrdě do sálu nepřináší nic nového. Pár slušných hlášek a vtipných situací ovšem víc než na průměr nestačí. „Musel jsem se přeslechnout, Chuck je jen přítel.“ „TY ČUBKO!“ byl bych čubka, kdybych řek, že je tohle jedna z nejlepších komedií posledních 5ti let a ani ta čivava by ke mě nečuchla kdybych řekl že je tohle nadprůměr. Pravá blondýnka je holt konzumní komedie oděná do tangáčů jež se jí zařezávají do zadku a v tom průměru jí drží stejně pevně jako kovová vazba v molekulách. Tudíž dávám 2 hvězdičky, jenžto znamenají spíše ještě o půl budu vyšší hodnocení.(30.10.2004)

• - Hneď na začiatku filmu, po úvodných titulkoch, je pohľad na Elle Woods, ako si češe vlasy. Nie je to však Reese Witherspoon, tá už v tom čase v Anglicku dokončovala film The Importance of Being Earnest (2002). (beso74)

• - Výsledky, které měla Elle při přijímacích zkouškách, má jen 0,1% uchazečů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Reese Witherspoon měla ve své smlouvě uvedeno, že si může po natáčení všechny svoje kostýmy ponechat. (becki_tu)