Jak vyléčit Ježibabu (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 47 min

Vadim Petrov

Příjemná televizní pohádka, kde si především budete všímat masek. Ty jsou povedené, hlavně teda maska hejkala,ta stojí opradvu za to. Hejkala hraje Miroslav Vladyka. Je na něm vidět, že si tu roli hodně užíval a že se do ní pěkně položil. V maskérně musel strávit spoustu času.(16.1.2011)

• Chrysopras

Magda Chrzová je sice neskutečně pozitivně naladěná, ale to je tak jediná plusová položka ( snad ještě Ježibaba paní Kubánkové ). Jinak dost přitroublé a nepřesvědčivé. P.S. Jan Dolanský tu má opravdu šlehu :-)(3.11.2014)

Velice ftipná pohádka o fetující skupince podivných individuí, žijících hluboko v lese.... Vladyka si tu roli musel opravdu užít.... :D(23.2.2007)

Vtipná pohádka o strašidlech, která si vystačí se dvěma strašidly, zato se strašpytly se roztrhl pytel. Dialogy nejsou až tak kožené, jako odříkávané často jako na odpoledním představení nepříliš talentovaných ochotníků, zejména byla v tomhle ohledu tristní Andulka. Strašidla byla skvělá, přidávám se k pochvalám na hejkalovo konto.(12.7.2011)

• Karlos80

Věra Jordánová známá to televizní a převážně pohádková režisérka, už má dávno to nejlepší, převážně ze sedmdesátých let za sebou, ale tato pohádka co do ztvárnění nebyla zase až tak vyloženě špatná..Škoda jen těch někdy nepřesvědčivých a přímo nepohádkově vedených dialogů. K nepoznání namaskovaný a jen stěží rozpoznatelný byl tentokráte Miloslav Vladyka, a to ne jak jsem u něj zvyklí tedy v roli vodníka, ale tentokráte v roli lesního Hejkala. Ten mě tou svojí chraptivou mluvou dokázal i rozesmát a to se cení ! A jednoznačně byl s celého tohohle televizního pohádkového filmu nejlepší. A ježibaba v podání V. Kubánkové nebyla také vůbec špatná. Jinak zde ale hráli více méně málo známí herci, kteří mě až tolik nezaujali. 1,5/5*.(18.2.2007)