Jak vyléčit Ježibabu (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 47 min

Vadim Petrov
  • triatlet

Jednoduchá pohádka s nevýraznými dialogy.(16.1.2011)

Vtipná, podařená, lidumilá a v pěkných kulisách natočená pohádka, která musí diváka bavit. Skvělý výkon Vladyky v roli Hejkala, příjemná hlavní hrdinka, jen škoda zcela toporných hereckých výkonů všech třech mužských nápadníků. Jinak ale velmi podařená a pohodová pohádka.(2.7.2012)

• Chrysopras

Magda Chrzová je sice neskutečně pozitivně naladěná, ale to je tak jediná plusová položka ( snad ještě Ježibaba paní Kubánkové ). Jinak dost přitroublé a nepřesvědčivé. P.S. Jan Dolanský tu má opravdu šlehu :-)(3.11.2014)

• Karlos80

Věra Jordánová známá to televizní a převážně pohádková režisérka, už má dávno to nejlepší, převážně ze sedmdesátých let za sebou, ale tato pohádka co do ztvárnění nebyla zase až tak vyloženě špatná..Škoda jen těch někdy nepřesvědčivých a přímo nepohádkově vedených dialogů. K nepoznání namaskovaný a jen stěží rozpoznatelný byl tentokráte Miloslav Vladyka, a to ne jak jsem u něj zvyklí tedy v roli vodníka, ale tentokráte v roli lesního Hejkala. Ten mě tou svojí chraptivou mluvou dokázal i rozesmát a to se cení ! A jednoznačně byl s celého tohohle televizního pohádkového filmu nejlepší. A ježibaba v podání V. Kubánkové nebyla také vůbec špatná. Jinak zde ale hráli více méně málo známí herci, kteří mě až tolik nezaujali. 1,5/5*.(18.2.2007)

Příjemná televizní pohádka, kde si především budete všímat masek. Ty jsou povedené, hlavně teda maska hejkala,ta stojí opradvu za to. Hejkala hraje Miroslav Vladyka. Je na něm vidět, že si tu roli hodně užíval a že se do ní pěkně položil. V maskérně musel strávit spoustu času.(16.1.2011)