Jak vyléčit Ježibabu (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 47 min

Vadim Petrov
  • Tommassi3

"Nikdy bych nevěřila, že se dá hejkal takhle ochočit.. A i ten tvůj Vítek.." ;)(4.6.2016)

Příjemná televizní pohádka, kde si především budete všímat masek. Ty jsou povedené, hlavně teda maska hejkala,ta stojí opradvu za to. Hejkala hraje Miroslav Vladyka. Je na něm vidět, že si tu roli hodně užíval a že se do ní pěkně položil. V maskérně musel strávit spoustu času.(16.1.2011)

Vtipná pohádka o strašidlech, která si vystačí se dvěma strašidly, zato se strašpytly se roztrhl pytel. Dialogy nejsou až tak kožené, jako odříkávané často jako na odpoledním představení nepříliš talentovaných ochotníků, zejména byla v tomhle ohledu tristní Andulka. Strašidla byla skvělá, přidávám se k pochvalám na hejkalovo konto.(12.7.2011)

Moc pěkná pohádka, kde je vidět, že i čarodějnice, ze kterých mají děti většinou strach, může být hodná a pomáhat. A plyne nám z toho i poučení, že každý se může změnit. Ať k lepšímu nebo k horšímu.(13.9.2008)

Vtipná, podařená, lidumilá a v pěkných kulisách natočená pohádka, která musí diváka bavit. Skvělý výkon Vladyky v roli Hejkala, příjemná hlavní hrdinka, jen škoda zcela toporných hereckých výkonů všech třech mužských nápadníků. Jinak ale velmi podařená a pohodová pohádka.(2.7.2012)