9/11: Press for Truth

všechny plakáty

9/11: Press for truth je dokumentární film zabývající se útoky na Světové obchodní centrum 11. září 2001 z hlediska počátečního blokování vyšetřování vládou a celkové role médií. Film sleduje převážně osudy "Jersey Girls", což jsou ženy, které ztratili ve WTC své blízké. Tyto ženy se rozhodly pátrat na vlastní pěst vstříc vládní neochotě započít oficiální vyšetřování těchto událostí, jejich tlak nakonec přispěl rozhodující měrou k ustanovení vyšetřovací komise Kongresu Spojených států. Ve svém pátraní se, ale setkaly s nepochopením vládních orgánů a médií. Při revizi vládní zprávy konstatovaly, že přes 70% jejich stěžejních otázek nebylo vládnou plně či vůbec zodpovězeno, přestože ta nejprve jejich dotazy přislíbila převzít jako osnovu pro směr vyšetřování.

Film je z části založen také na časové ose podle Paul Thompsona, který sestavil sled událostí z hlavních médií, který ve výsledku naprosto nekoresponduje s vládní verzí událostí ohledně 11. září. 9/11 : Press for truth přináší důkazy o možné spojitosti tajné pákistánské služby ISI s Al-Kaidou a potažmo útoky v USA. Film také přináší informace ohledně faktu, že vláda USA mohla útokům předcházet - obdržela specifická varování 14 cizích států a rozvědek na jejichž základě byla zvýšena bezpečnostní opatření a to jen pro vedoucí vládní představitele v měsících těsně před útoky. (culas)

Zeck

Lze vůbec podobný druh dokumentu hodnotit jinak? Nemyslím si. Otázka dnešních dnů nezní, kdo všechno věří tzv. "konspirační teorii" o 11. září (všichni průměrně inteligentní lidé, kteří se chtějí o 11/9 zajímat a nebrání jim osobní předsudky, zájmy nebo ideologie v objektivním vyhodnocení jejich zjištění), otázka zní, kdo všechno chce ještě v dnešní době věřit oficiální verzi, která je sama v kontrastu s protiargumenty, naprostou a paranoidní konspirační teorií na fakta směřující ke skutečně pravdě. Ve vědění je skutečně síla a ten kdo nechce nic vědět, nikdy silný nebude. Ač toto klišé působí nesmírně lacině, na účelově zastírací a doslova záškodnický přístup vlády USA, nic jiného nesedí přesněji. Až vám zase tzv. vyznavač oficiální verze bude žvatlat něco o tom, že vy jste paranoidní, pusťte mu tento nenásilný a čistě nekonspirační dokument, jistě minimálně přivře hubu... i když, kdo chce být dobrovolně držen v názorových řetězech, odmítne i darovaný klíč od jeho vlastních pout. Zde odkaz na další vysoce kvalitní dokument o 11/9 90% ()

Krouťák

Po zhlédnutí jsem snad ještě víc znehucenej ( jestli je to vůbec možný ) tim prolhaným blbečkem, co si svýho času řikal PAN prezident... Když si uvědomíme, co všechno se dá takhle '' zazdít '' , jde z toho strach. ()

S.Quentin QUALE

Tento dokument se zaměřuje hlavně na nedostatečné odpovídání a ignoraci vlády na nekončící otázky pozůstalých (žen) po útocích na WTC. Dokument vás moc nepřesvědčí o konspiraci, ale přesvědčí vás o tom, že G.W.Bush je idiot v pravém slova smyslu. Prostě dementní, ignorantský republikán. S Clintonem nebo Obamou se svým chování a vyjadřováním nedá vůbec srovnat. Hodně slabé 4*. 70% ()

Omnibus

O 11. září byly natočeny lepší dokumenty. Neříkám, pár zajímavých informací tu je: „A direct link between the ISI and the September 11 attacks ...“ neboli šéf pákistánské tajné služby ISI, generál Mahmoud Ahmed dal v roce 2001 příkaz k převodu 100.000 dolarů Muhammadu Attovi, veliteli sebevražedných pilotů (a to je pravda, psali to v Times of India! :-)) A nebo, taky dobrý, že v předvečer 11.září spal Bush klidně, protože „...snipers and surface-to-air missiles on the roof...“ Prý ne moc běžné při ochraně prezidenta mimo Bílý dům, ty protiledalové rakety na střeše. No, tak hlavně, že téhle stěžejní informaci věnovali v dokumentu... kolik? Celých 16 vteřin! Investigativci... Ovšem nejmíň třicetkrát tam nacpali: „Je důležité opravdu znát pravdu“ a „Politici nám lhali“. No to je mi novinka. Politici přece lžou, jako když tiskne, co je svět světem. Navíc Bush ani jeho poradci prý nečtou noviny! No fakt ne! Jinak by z denního tisku přesně věděli kdy, kde a jak (resp. čím) teroristi udeří, a to zřejmě ještě dřív, než by si to ti dacani teroristi vůbec naplánovali... Takže to shrnu: Podcenily tajné služby USA nebezpečí ze strany Al Káidy? Nepochybně. Věřím Bushovi, Riceové a ostatním jestřábům jejich mlžení? Samozřejmě ani slovo. Ale na to jsem nemusel ztrácet čas s tímhle únavně vypindávacím dokumentem o ničem. ()

heyda

Viděl jsem dost dokumentů na téma 11. září a tenhle mě až tolik nestrhnul, protože je docela nezáživně zpracovaný a zaměřuje se na velmi vzdálený kontext ´´teroristických útoků´´, přesto pořád má obrovskou vypovídací hodnotu a krásně dotváří celkový obraz o celé události. Přesto bych doporučil na toto téma jiné dokumenty, které umí víc zatlačit na pilu a jdou víc přímočaře po faktech, která jsou jaksi v rozporu s oficiálními zprávami CIA. 80% ()

Marek1991

Ohľadom vtedajších udalostí sú silnejšie a profesionálnejšie dokumenty, toto je iba kladenie otázok, na ktoré v podstate ani nedostanú oficiálnu odpoveď. Nepresvedčilo ma to, je to len ďalší z rady, ktoré ani nevieme zodpovedať, no popierajú oficiálne verzie. ()

Sfinkter

Kvalitní dokument, se kterým si opět připomenete hnilobu americké vlády a její obrovskou odpovědnost za útoky na WTC. ()

ivo333

som milovník konšpiračných teórií takže tieto dokumenty mám zhliadnuté už dlho a týmto o 9/11 určite verím .. toľko dôkazov proti oficiálnej verzii to snáď nie je možné .. stojí to za zváženie.. ()

Schuldiner

Pravda je krásná. Je vznešená. Je neocenitelná. Je posvátná. Ale sakra, chce to často tolik trpělivosti jí najít. Tolik píle a tolik síly jí hledat a najít. Všeobecně. Je sázeno na to, že nebudeme mít tu píli, tu sílu a trpělivost a často i potřebnou odvahu JÍ najít. A tahle sázka znamená, bohužel pro nás, často výhru. Co se týče dokumentů jako je tento, především pak o 11.září, jen víc a hlouběji, jen tak dál.. třeba... třeba se někdy opravdu něco prolomí a začne se něco dít. Mísí se ve mě pesimismus s určitou nadějí. Ale vážně nedokážu říci jestli to všechno už dávno není podchycené ´´vlivy´´, které jsou víceméně neporazitelné... A tím slovem -dávno- myslím třeba 80 let... A to už je dlouhá doba na podchycení...čehokoliv.. ()

HonzaSim

Tak tohle bylo hodně silné. Dokument o tom, že všechno nemusí být takové, jaké se to na první pohled zdá. Teroristické útoky si živě pamatuji. Náraz do druhé budovy jsem sledoval živě. Prakticky se dlouho nemluvilo o ničem jiném. Ani nevím proč, ale hodně jsem soucítil se všemi, které to zasáhlo. Když se o tom mluvilo, často mě z toho i po letech mrazilo. Viděl jsem řadu pořadů o 11.září, ale tento je jiný. Ten poslední byl o faktech, že budovy se nemohly zřítit pouhým nárazem letadel a na realizaci hrůzostrašného scénáře byly potřeba připravených výbušnin. Připadalo mi to jako blbost. Ťukal jsem si na hlavu, když někdo mluvil o tom, že to byla práce samotných Američanů. Připadalo mi, že lidé, vymýšlející konspirační teorie jsou jen nudící se magoři. Tento dokument mě ale šokoval a ukázal, že je to možná přesně naopak, než to prezentují média. Je zde tolik faktů, že snad ani nejde tomu nevěřit. Je jasné, že vysoce postavení v čele se slavným Bushem o tom věděli. Jinak by 1) Neignorovali opakovaná varování s hrozbou na konkrétní místa 2) Nelhali by v tom, co poté jasně vyšlo na povrch (důkazy, že se chystají útoky na WTC a další budovy) 3) Nechovali by se rozpačitě při vyšetřováních 4) Nemlžili by a nepokoušeli se to zakecávat 5) Nesnažili se to za každou cenu ututlat 6) Nekladli si sami nesmyslné podmínky pozdějšího vyšetřování, ke kterému byli dotlačeni tlakem médií 7) Nevarovali se sami navzájem 8) Nedělali by proti tomu opatření jen pro svoji bezpečnost (Bush na lodi, Bush v domě s protiletadlovým zabezpečením, přepravování svých lidí pouze soukromými letadli) 9) Nenechali všemu volný průběh. Ani bezprostředně po prvním nárazu nepřišly ze shora jakékoliv příkazy, aby se spustila bezpečnostní opatření (např. evakuace všech ohrožených budov včetně druhé věže.) 10) Nezavrhli možnost sestřelení letounů, (dlouhé dvě hodiny ve vzduchu) než dojde ještě k větší tragédii. Zkrátka je tutové, že vedení o všem vědělo a tyto skutečnosti to jen potvrzují. Otázkou zůstává proč vláda neudělala vůbec nic. Odpověď se možná nachází zhruba v půlce, kde Bush rozpačitě reaguje, že Bin Ládin má zbraně hromadněho ničení. Existovala mezi nimi tajná dohoda? Vyhrožovala All-kaida slovy typu: "Jestli nám zabráníte provést připravené útoky na konkrétní budovy, rozpoutáme s vámi světovou válku?" Ono to tak na mě působí a také by to do sebe zapadalo. Jak jinak si vysvětlit rezignovanost vůdčích postav USA. Jestli ano, opravdu jsou takoví zbabělci? Jak se potom mají cítit samotní obyvatelé? Na tyto události už nikdy nebudu nahlížet jako dřív. Je zde stále mnoho otazníků. Respekt Jersey Girls a všem, kteří se tomu snaží přijít na kloub, když se pro veřejnost tají vše, co by vyšetřování viníků posunulo dál. Američané si to asi sami nezpůsobili, ale evidentně v tom měli prsty. Však podívejte se sami. První polovina mě nenechala vydechnout, druhá už mi přišla trochu zbytečná, nebo spíše zdlouhavá a stačilo z ní vytáhnout pár minut. Celý dokument ale nemůžu hodnotit jinak než za plný počet, vzhledem k tomu, co všechno jsem se dozvěděl o tomto možná největším skandálu za poslední stovky let. Tak mě to zase rozpálilo, že tu mám svůj nový rekordně dlouhý komentář. 90% () (méně) (více)

Haniczka

Velmi zpochybňující a velmi přesvědčivé. Je ovšem také důležité ověřit fakta a prolézt trochu internet. To že syndikát Georgije Bushe a jeho Skull and bones přátel má pařáty leckde, ale to je i přesto neopravňuje k psychózním lžím a zběsilému manipulátorství. ()

mackey

"V Jižní Africe byly časy, kdy vám kolem krku dali hořící pneumatiky, když nesouhlasili s tím, co děláte. A podobné je to tady. Strach z toho, že vám udělají to samé, když neprojevíte dostatek patriotismu." Tesat do kamene. ()

chaturga

Vše co se týká 9/11 má u mě 5. Nic lepšího než pravdu člověk neuvidí. A tento dokument je zázračným důkazem toho, co je americká vláda zač. A také toho, jak zkorumpovaná jsou česká média, když v naší zemi o těchto zásadních věcech a nejasnostech 6 let mlčí. Lezou amíkům doprdele jak se dá.. Jen ať si tu amíci udělaj radar, já jim to přeju, ale až to pak vybuchne, chcípneme samozřejmě my. Takže do toho! ()