poster

Vlkodlak

 • USA

  The Wolfman

 • Slovensko

  Vlkolak

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010, 103 min (SE: 114 min, Director's cut: 119 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Na Vlkodlakovi mě strašně, ale uplně příšerně, vadí jedna věc, která celej ten film shazuje dost dolů, tedy především na tu hranici, kde to sundavaj zdejší všeználci. Tou věcí je totiž fakt, že na něm není vůbec nic zajímavého, neotřelého a jiného, než co by se od jiných vlkodlačích filmů vyjímalo. Pokud by takový sir Arthur Conan Doyle žil, tak by je možná i zažaloval, kdyby chtěl, protože ten film vůbec nic zajímavýho v sobě nemá. Jenže druhá věc je zpracování, a to se povedlo a to tak, že dost. Atmosféra je totiž perfektní, a když pominu fakt, že hlavní roli ztvárnil Benicio Del Toro, který se svým zjevem do Evropy 19. století určitě patří, tak jsem se vesměs dost bavil. Samotný hodnocení mě ve výsledku vůbec nepřekvapuje a to z více důvodů. Především je to remake, taky ten příběh ničím neoslní. Když si ale uvědomím filmy, které se v tomhle století odehrávají, tak s atmosférou nemůžu být jinak, než spokojený. Na film se má koukat, proto že má bavit a ne proto že v něm jiní hledají nesrovnalosti. Ve výsledku zdejší nedodělci napálej tři hvězdy, aby se neřeklo s tím, že někdo nemá koule. Pokud někdo nemá koule, tak především oni, jelikož si nedokážou přiznat, i že i přesto všechno takový film může mít svoje kvality a Vlkodlak je má.(28.11.2010)

 • Rob Roy
  ***

  Nebýt akčních brutálních krvavých scén, byla by to sračka, takhle je to jen poloviční celkem koukatelná sračka s nevyužitými herci, jedním výplňovým dialogem za druhým a pěknými závěrečnými titulky. Podívat se a zapomenout. 50%.(15.2.2010)

 • kitano
  ****

  Síce neprekvapí, no inak je to po všetký stránkach veľmi solídne zvládnutý oldschoolový horor s prima temnou atmosférou. Čo výnimočné je, je výborná herecká zostava a ikeď sa nedá povedať že herci excelujú, sú do svojich úloh bezchybne obsadený a užívajú si ich. Mierne mi vadilo, že kamera nesníma veľké celky, ktoré by ešte viac umocnili potemnelú "ospaládiera" atmosféru a je škoda, že parádne exteriery zostali tak trochu nevyužité. Zápletka točiaca sa okolo prekliatej rodiny a vlkodlakov spolu s parádnym dobovým prostredím sú však tutové. Cítiť z toho staré filmy ako Frankensteina spol. Takýchto staromilských filmov sa dnes točí málo a preto si ho treba užiť. (7/10)(26.6.2010)

 • Hellboy
  **

  Zatímco originál byl naivní, tato verze je prostě jen hloupá. Zřejmě proto, aby byl film politicky korektní a nenavážel se do cikánů, byla jedna podstatná část změněna. (Jinak, než snahou o politickou korektnost si to vysvětlit neumím). Původcem nákazy lykantropie tak neni cikánský vykladač budoucnosti, ale někdo úplně jiný... a s touto změnou přišly nepřehlédnutelné logické chyby. První hodina jinak "jede" docela věrně podle 70 let starého originálu, ale v okamžiku, kdy původní film končil, tento ještě přes půl hodiny pokračuje a to ne zrovna nápaditě. Některé myšlenky jsou trestuhodně nevyužité - například obvinění z duševní choroby. Objevují se zde ale i motivy, které mě potěšily (ačkoliv jsou také nevyužité) : že je Larry shakespearovský herec a také to, že jeho otec je lovec s indickým sluhou. Abych to nějak shrnul, tak to nejlepší na celém filmu je Hugo Weaving ve vedlejší roli. Něco je špatně, že? Verdikt: Rychle zapomenutelná nuda.(16.2.2010)

 • BadoXXII
  ***

  Oscara za masky by som tomu rozhodne nedával. Práve tie kazili inak celkom dobrú atmosféru. Vypadali jednoducho komicky a Vlkolak vypadal v niektorých chvíľach ako šteniatko. 6/10(1.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace