Scenáristický slepenec snad třiceti autorů, který neví, jestli chce být akční řežbou odkazující na slavný originál, anebo téměř filosofickým zamyšlením na téma "kde končí hranice mezi člověkem a zvířetem, potažmo jak tuto hranici identifikujeme," v němž se má navíc odehrát velká, ne-li snad největší romance všech dob. Není divu, že jako celek Vlkodlak vůbec nefunguje a ve výsledku jen překlikává mezi jednotlivými styly, aniž by se člověku dostal trochu pod kůži. Chemie mezi Del Torem a opravdu mizerně hrající (leč stále pohlednou) Emily Blunt navíc neexistuje (ještě aby ano, když je jejich vztah založen na dialozích z třetí cenové), Hopkins se i přes svoje maniakální pohledy abstinujícího feťáka svému Van Helsingovi z Draculy ani nepřibližuje a Weaving pro jistotu recykluje agenta Smithe v každé druhé scéně. Vlkodlak je vlastně takový odvar. Jako by se onen nespočet tvůrců, který na filmu po léta pracoval, nedokázal shodnout, co vlastně chce, a tak do něj každý napral, co se mu zamlouvalo, aniž by bral ohledy na vyváženost produktu. Aspoň že vykradačský soundtrack (Coppolův Dracula hadr) odvádí atmosferickou práci na jedničku, stejně jako Johnston v případě vizuálu a nápadité akční řezničiny. Tolik upadnutých hlav jsem dlouho neviděl. 5/10(19.2.2010)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $62,189,884Tržby Celosvetovo $142,634,358Tržby za predaj DVD v USA $20,937,611 //počet predaných kusov 1,193,415 ║ Príbeh, herci a samotná réžia za moc nestoja ale čo tu najviac zaujme sú triky a masky, v tom ohľade ide o dosť dobrú prácu, plusom je že tvorcovia masiek moc neexperimentovali a zachovali vlkolaka v podobe ako bol zo 40.rokov + samotná dejová kostra, takže sa to dá brať ako taký "priemerný" remake, aj keď nehorázne predražený. /60%/(18.5.2010)

Oscara za masky by som tomu rozhodne nedával. Práve tie kazili inak celkom dobrú atmosféru. Vypadali jednoducho komicky a Vlkolak vypadal v niektorých chvíľach ako šteniatko. 6/10(1.2.2011)

70%. Tesil som sa na tento film a ignoroval som priemerne hodnotenia na CSFD, ale teraz uz chapem, preco su tie hodnotenia take, ake su. Ani ja som nebol az tak nadseny, ako som to ocakaval podla traileru a uz teraz viem, ze mi tento film o par mesiacov utkvie len tak matne v pamäti, co je skoda. Nie ze by sa mi to nepacilo, to by som nemohol dat 70%, ale strucne povedane po scenaristickej stranke to bolo slabe. Sceny premien boli sice super a niektore zabery boli dost brutalne, krvou sa tiez nesetrilo, takze nic pre slabsie zaludky, aspon to bolo pre mna v tych chvilach napinave a zaujimave. Benicia Del Tora som si zapamätal hlavne z filmov TRAFFIC - NADVLADA GANGU (2000), 21 GRAMU (2003) alebo z filmu SIN CITY - MESTO HRICHU (2005). Ale kto by to povedal, ze si po dlhej dobe zahral komercnom filme aj Art Malik, ktoreho poznam ako hlavneho teroristu z Cameronovych PRAVDIVYCH LZI (1994), ktora bola jeho asi zatial najväcsou ulohou. Vo vlkodlakovi bol zamaskovany skoro ako Bin Ladin, takze nebude tazke ho rozpoznat :-) Reziser Joe Johnston ma za sebou par fantasy filmov, ako napriklad CO JE MALY, TO JE HEZKY (1989), JUMANJI (1995) alebo JURSKY PARK 3 (2001), takze ani podla jeho filmografie nemozem od neho ocakavat ziadne zazraky. Pre zabavu to ujde, je tam par zamernych lakaciek, je to tak na jedno pozretie... 24.02.2010 _______ Po piatich rokoch teda zvysujem o hviezdicku navyse, predsa len to bolo slusne natocene... 16.04.2015 _______ Benicio Del Toro - (Lawrence Talbot) +++ Anthony Hopkins - (Sir John Talbot) +++ Hugo Weaving - (Abberline) +++ Emily Blunt - (Gwen Conliffe) +++ Art Malik - (Singh) +++ Geraldine Chaplin - (Maleva) +++ Simon Merrells - (Ben Talbot) +++ Cristina Contes - (Solana Talbot) +++ Produkcia: Benicio Del Toro +++ Hudba: Danny Elfman +++ (Videl v kine 23.02.2010) +++(24.2.2010)

Většinu stopáže velmi stylový horror, který se svým vzorem inspiroval především v první polovině. Ta druhá, ve které je Talbot ve spárech doktorů, není vůbec zlá a scénáristické inovace tak nenarážejí na fanouškovské staromilství. Dalším plusem je jistě maska monstra, která je, minimálně v detailech, velmi povedená. Herci oscilují mezi extrémním přehráváním a laxním nezájmem, naštěstí DelToro by klidně mohl být Chaneyho prasynovcem a také podle toho hraje. V atmosféře, která se místy podařila vykouzlit vyloženě zamrzí nezvládnuté triky a zbytečná akčnost, podpořená stejně zbytečnou brutalitou. Obé patří do ptákovin jako je Underword, tohle mohl být velmi dospělý horror. Bohužel to vyšlo jen na půl.(30.7.2010)