Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Zdařilá komedie z produkce Stevena Spielberga, která se opírá na svou dobu o vynikající triky, nápaditý scénář, režii a v neposlední řadě o solidní herce. Nechybí jí spád a nuda se nedostavuje. Joe Dante od té doby už nic tak extra zajímavého nenatočil, ale tahle sci-fi komedie se mu prostě povedla. 100%(12.2.2009)

Jelikož jsem v době, kdy se Vnitřní vesmír dostal do kin ještě ani nebyla na světě, nemůžu říct, že na něj mám nějaké nostalgické vzpomínky. Ale i z dnešního pohledu ho považuju za neuvěřitelně sympatickou zábavnou podívanou hlavně (ale nejen) kvůli frajerskému Quaidovi. Ještě deset minut před koncem jsem se rozhodovala, jestli si zaslouží tři nebo čtyři hvězdičky a závěr jednoznačně rozhodl. V dnešní době happyendů a x-tých pokračování je přesně tohle to, co jsem potřebovala, něco, co vás tak trochu donutí nad koncem taky přemýšlet. Špičkový film :-)(15.11.2006)

Vnitřní vesmír je pro mně tím, čím je pro většinu mých vrstevníků první Návrat do budoucnosti.(9.4.2005)

Skvělý pohodový 80.ky ... dohnanej rest. Bavil sem se fajnově, ale nic extra to není ... 3/5 ...(22.11.2014)

Závěr filmu mohl mít rychlejší spád, byl tam malý prostor pro to, aby se člověk začal malinko nudit, jinak efekty a lidské tělo bylo hodně věrohodné a Martin Short ukázal, že se hodí na potrhlé role.(24.9.2012)