Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Nerad dávám hvězdy z nostalgie, ale na druhou stranu, když vidím výkony některých místních mental mohykánů, jak sypou z rukávu hvězdy po tunách pro kdejakou sračku (NEBO MÁM RADĚJI NAPSAT DIARRHEU?), proč by mé oblíbené scífko z dob mládí a iluzí o dobrém světě v sametu a něze, mělo trpět? Scénář je povedený, výkony jsou přiměřené době a žánru, snad jen jistá nafouklá komediálnost mi trochu překáží, ale dá se to vydržet. A jako tenkrát, i dnes bych si přál takovou cestu absolvovat:-)(11.1.2012)

Zrovna nedávno jsem tuto klasiku viděl po letech v tv a musím říct, že mě to bavilo. Sice už to nevidím jako nějakou pecku, ale na relax pěknej filmek. I efekty na svou dobu ujdou. Za mě 75% :)(12.10.2013)

Klasika mého dětství.Je to příjemné a zábavné. Vizuální efekty jsou užasné i dnes, ale občas je to tak neuvěřitelně nelogické, že si člověk myslí, že scénárista si odskočil a zastoupil ho přestárlý šimpanz.(3.6.2006)

Zdařilá komedie z produkce Stevena Spielberga, která se opírá na svou dobu o vynikající triky, nápaditý scénář, režii a v neposlední řadě o solidní herce. Nechybí jí spád a nuda se nedostavuje. Joe Dante od té doby už nic tak extra zajímavého nenatočil, ale tahle sci-fi komedie se mu prostě povedla. 100%(12.2.2009)

Ovečky Spielberga předběhly dobu a přišly na způsob, jak obelstít tupé vedení programu Nova Cinema. Díky tomu jsem si mohl vychutnat film skutečně celý a víte vy co? Byl dobrý! Zábavný, nápaditý a zpracovaný se samozřejmým přehledem. Jen škoda, že Dennis nepřistál v těle půvabné Meg Ryan... :-)(11.1.2012)