Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Teď na tenhle film pusťte třeba Camerona, dneska by všechny ohromil ten 3D efekt průletu naším tělem. Jenže tenkrát těchto "věciček" nebylo potřeba a dodnes považuji tento film za jedno velké sci-fi mého mládí. Jo jo, když se snoubí sci-fi s humorem...(27.4.2011)

sladké 80. roky v hollywoode priali šialeným nápadom, všemožnému žánrovému synkretizmu, béčku a na vrchole boli komédie "v pravom" zmysle, horory a sci-fi; a vo veľkom mori toho všetkého je Innerspace z produkčnej dielne pána Spielbrga v réžii otca Gremlinov Joea Dantea tróni Innerspace ako prototyp dokonalej nenáročnej zábavy, geniálnej sci-fi komédie, skvelý humor, výborná choreografia bláznivých akčných scénok a najpodivnejšia buddy dvojka (alebo trojka? alebo koľko ich je?:)) akú ste kedy videli; kráľovská zábava, kráľovské hlášky, krásna mladá meg ryan a sympatický quaid s komickým shortom; klenot osemdesiatych rokov, kedy sa filmári vedeli poriadne odviazať;(21.9.2008)

"HOŇ SI HO, ALE NEMLUV S NÍM."(24.9.2012)

Muj oblibenej film s Martinem Shortem a ostatne i paradni sci-fi komedie, kterou uz jsem videl hodnekrat a vzdy na ni rad kouknu. Na dobu vzniku filmu perfektni triky, obstojny zaporaci a hlavne frajerskej Quaid, roztomila Ryan a perfektni Short, kterej furt dela nejaky kokotiny a celou dobu me rozesmival. Film by moh bejt sice krapet kratsi, dve hodiny jsou precejen zbytecne moc, ale film si furt udrzuje svizny tempo, takze nenudi a celou dobu dobre bavi.(11.7.2009)

• dopitak

Od začátku to jde s tímhle filmem z kopce, a není to tím, že se děj odehrává v San Franciscu, ale že se z toho postupně klube pořádná hovadina. Kdyby tam zůstalo jenom sci-fi s akcí, anebo v horším případě parodie na sci-fi, ještě by se dalo. Starý český dabing z dílny Bär, kde se potkala esa jako Zahajský či Bubník, ale také už doba, kdy přesně osm dabérů namluvilo asi čtyřicet postav. Palec dolů.(3.2.2013)

• - Dennis Quaid a Meg Ryan, kteří se poznali během natáčení tohoto snímku, se o 4 roky později vzali. (oje)

• - Martin Short, který při hádance "Eat me, Drink me" správně vyřkne: "Alice in Wonderland!" si o dvanáct let později zahrál Kloboučníka ve stejnojmenném televizním zpracování Alenka v říši divů (1999).

• - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)