Vnitřní vesmír

• slovenský

Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Síce si neviem tento film predstaviť, ako by vyzeral bez prvkov komédie, no tak isto mi tam niektoré pasáže vyslovene vadili a nehodili sa mi tam asi rovnako ako niekedy Martin Short. Nápad bol však čo do rozmeru využitý celkom schopne, čo sa dalo od dielka zo Spielbergovej produkčnej stajne aj očakávať. Pričuchnutie k sci-fi žánru bolo jasné a zvládnutie vnútro-telového nápadu sa mi tiež rátalo. Taký pohodičkový nadpriemer. 70%.(28.10.2007)

Klasika, na ktoru mám príliš subjektívne spomienky, aby som ju hodnotil objektívne :)(24.12.2007)

Ovečky Spielberga předběhly dobu a přišly na způsob, jak obelstít tupé vedení programu Nova Cinema. Díky tomu jsem si mohl vychutnat film skutečně celý a víte vy co? Byl dobrý! Zábavný, nápaditý a zpracovaný se samozřejmým přehledem. Jen škoda, že Dennis nepřistál v těle půvabné Meg Ryan... :-)(11.1.2012)

Nerad dávám hvězdy z nostalgie, ale na druhou stranu, když vidím výkony některých místních mental mohykánů, jak sypou z rukávu hvězdy po tunách pro kdejakou sračku (NEBO MÁM RADĚJI NAPSAT DIARRHEU?), proč by mé oblíbené scífko z dob mládí a iluzí o dobrém světě v sametu a něze, mělo trpět? Scénář je povedený, výkony jsou přiměřené době a žánru, snad jen jistá nafouklá komediálnost mi trochu překáží, ale dá se to vydržet. A jako tenkrát, i dnes bych si přál takovou cestu absolvovat:-)(11.1.2012)

Mladý Dennis Quaid, akční jako obvykle. Mladý Martin Short v obvyklé roztržité komediální poloze - přeberte si sami, jestli vás baví nebo vytáčí a podle toho upravte hodnocení. Mladá Meg Ryan v obvyklé usměvavé poloze (a že jich proti jmenovaným pánům umí zahrát trochu víc), k tomu nápad, který už tu párkrát byl, ale nikdy ne v takhle dobrodružně komické mixáži. Výsledek? Zaslouženě trhák svojí doby.(2.6.2006)

• - Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)

• - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)

• - Martin Short, který při hádance "Eat me, Drink me" správně vyřkne: "Alice in Wonderland!" si o dvanáct let později zahrál Kloboučníka ve stejnojmenném televizním zpracování Alenka v říši divů (1999).