poster

Vnitřní vesmír

 • USA

  Innerspace

 • slovenský

  Vnútorný vesmír

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BoPo
  ***

  Scifi-komédia, ktorú som videl strašne dávno a stále si ju dokážem celkom dobre vybaviť. Dobrý príbeh s dobrým obsadením. Nenáročná zábava.(21.3.2010)

 • darkrobyk
  ****

  Byť filmaři nebyli o kvalitě vizuálních efektů dostatečně přesvědčeni, film za ně získal Oscara. Fantastická cesta se stala inspirací pro příběh naladěný do roviny parodické a komediální. Jsou zde zlí padouši, jak jinak, kteří se snaží získat převratný vynález. Dále zde máme jednoho zprvu nesympatického zkušebního pilota a chudáka Jacka, v jehož těle se onen pilot i s mini ponorkou nedopatřením ocitne. Vedle komických situací, jež z postupného sbližování se a spolupráce obou vyplývají, se objeví několik velmi napínavých scén. Má nejoblíbenější je napadení ponorky zmenšeným podmořským robotem, v jehož vnitřku se skrývá šílený zabiják. Roztočený vrták nezadržitelně proniká skrze okenní průzor ponorky...(20.3.2011)

 • igi B.
  ****

  Byť dějově místy (typicky hollywoodsky :-) poněkud prostodušší, přesto velmi zábavná Cra-Fi (Crazy Fiction ;-) komedie s (na svou dobu) neuvěřitelnými triky a vizuálními efekty v sekvencích pohybu >tělonorky< uvnitř lidských vnitřností, za něž dostali pánové z IL&M zaslouženě i Oscara (1988)... D.Q. je v roli světáckého >netuctového< poručíka Tucka, který "nesnáší autority" vynikající (třeba hned celá úvodní sekvence - poté co lehce nacamrán hledá místo, kde by se mohl "vychcat" v hotelové kuchyni, dostane nakládačku, po opilecké noci následně se rozcházejí s Lydií, která toho má samozřejmě už všeho plné zuby a po ranní konverzaci u taxíku ho nechá stát nahatého na ulici a odjíždí - je fakt skvělá) a stejně tak M.S. v roli >nerváka< Jacka, přičemž toto okolnostmi >velmi si blízké< duo již trošku plytčeji doplňuje M.R. v roli Lydie - to asi hlavně proto, aby se na konci mohli šťastně vzít, protože... ...Ano, ta scéna, kdy Tuck nechtěně vpluje do Lydiina těla a objeví tam embryo - čili svého potomka - je prostě úchvatná! Takže tři hvězdičky za film a herecké výkony a jednu navíc za opravdu vynikající efekty (a nelze opomenout i ten Tuckův nádherný červený Ford Mustang 500GT Convertible - 1968 :-)... P.S. Přes velmi otevřený konec téhle taškařice nevzniklo nikdy pokračování. Fakt si tak říkám, je-li to škoda nebo naštěstí... ;-) Každopádně je tenhle film i po dvaceti letech stále svěží a divácky vděčný, což o mnoha kusech hw provenience (zvláště) té doby řici nelze.(25.1.2007)

 • GeusX
  *****

  V době vzniku mne film velmi bavil. Teď už bych z toho tak odvázaný nebyl.(19.4.2015)

 • B!shop
  ****

  Muj oblibenej film s Martinem Shortem a ostatne i paradni sci-fi komedie, kterou uz jsem videl hodnekrat a vzdy na ni rad kouknu. Na dobu vzniku filmu perfektni triky, obstojny zaporaci a hlavne frajerskej Quaid, roztomila Ryan a perfektni Short, kterej furt dela nejaky kokotiny a celou dobu me rozesmival. Film by moh bejt sice krapet kratsi, dve hodiny jsou precejen zbytecne moc, ale film si furt udrzuje svizny tempo, takze nenudi a celou dobu dobre bavi.(11.7.2009)

 • - Kovbojova (Robert Picardo) tvář se na tvář Jacka Puttera (Martin Short) s ohledem na trikové provedení mění velmi podobně jako ve filmu Total Recall (1990). Je to proto, že na obou filmech tvořil triky Rob Bottin. Dalším pojítkem obou filmů je sám Robert, který ve druhém jmenovaném propůjčil hlas robotickému taxikáři jménem Johnnycab. (Stejšn)

 • - Film byl nominován na cenu Saturn (Akademie sci - fi filmů, fantasy & hororu) za nejlepší režii, nejlepší film a nejlepší speciální efekty. (Terva)

 • - Martin Short, který při hádance "Eat me, Drink me" správně vyřkne: "Alice in Wonderland!" si o dvanáct let později zahrál Kloboučníka ve stejnojmenném televizním zpracování Alenka v říši divů (1999).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace