Bližní na tapetě: Nactiutrhač (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1969, 25 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Možná vám tento krátký film připomene klíčová věta řidiče sanitky, kterého hraje Landovský : To bych raději podal ruku praseti!(7.4.2007)

"Proti vám je svině úplnej charakter!" vyhrkne na Eduarda Dubského Pavel Landovský a na ta slova odejde rázným krokem z bytu. Nastane jedna z filmových situací, které tak miluji. Proč Landovský řekl to, co řekl? Nevím. A kdo to vlastně byl a kde se v bytě nafoukaně vyhlížející rodiny z vyšších kruhů vzal? Taky nevím. Ale chci se to rychle dozvědět. Povedené.(12.10.2011)

Pavel Landovský opět boduje :-)(21.1.2011)

Je to taková moralita o tom, že slušnost netkví ve slovní zásobě a celkové uhlazenosti, ale v charakteru. Herecké obsazení hlavních rolí pozvedá tento filmeček nad průměr.(27.3.2014)

A von mě kousnul do ruky a mě to tak nějak roztesknilo,tak sem ho prohodil voknem..Landovský.. Vtipné- nadčasové....100 %(13.12.2010)

"Dovolte mi tedy, abych Vám alespoň stisknul ruku. - To bych radši podal ruku praseti!" Vynikající (!!!) Pavel Landovský v hlavní roli "výtržníka", který vlastně vůbec nebyl výtržníkem a na jehož místě bych já osobně "čestnému" profesoru Brožovi jako bonus ještě rozbila hubu.(24.3.2016)

"Já si taky vybírám, komu ruku podat a komu ne." Nic naplat, když máte zajímavej námět, propracovanej scénář, přesný herecký obsazení, talentovanýho režiséra a šalamounskou pointu, nemůžete šlápnout vedle a ať si každej píše, co chce, mě se zde stejně nejvíc líbil Josef Somr. Jo a docela bych chtěl vědět, kdo přišel na ten název "Bližní na tapetě"? V úvodních titulcích je přece jasně napsáno, že se jedná o první příběh cyklu mikrokomedií "Malé justiční omyly".(26.3.2016)

"Tak to bych radši podal ruku praseti". Tato Landovského věta mi utkvěla v paměti od mých zhruba 10 let....(7.6.2012)

Jako ukázka "Není vše, jaxe na první pohled zdá" je to dobré. Navzdory tomu - i v takovéto situaci lze nesouhlasit slušně.(14.12.2012)

Pavel Landovský v další ze svých rolí zdánlivého burana, který má ovšem dobré srdce. Pěkně zpracovaný příběh o morálce, k dokonalosti mu chybí snad jen méně zidealizovaný závěr.(15.6.2013)

Krátká, poučná a kvalitní televizní minikomedie s výbornými herci. Hodnocení: 75 %(17.10.2011)

Je to taková až příliš křečovitá moralitka, kterou nezachrání ani ten kvalitní herecký ansámbl. Není to špatné, ale ani skvělé.(31.1.2012)

Nóbl rodina odjíždí na dovolenou, ale vetchá babička nemůže zůstat sama doma. Proto chtějí babičku uklidit do nemocnice. Zavolají sanitku, ale řidiči se jejich nápad nelíbí a dá jim to otevřeně najevo. (Kromě již zmíněné věty o podávání ruky praseti vypustil Landovský ještě "Proti vám je svině úplnej charakter.")(18.11.2010)