Výchovný tábor

Thriller / Psychologický

USA / Kanada, 2007, 95 min

Agatha Dominik, John Cox
  • DJ Obelix

Škoda nevyužití tak skvělého námětu. Film po většinu času nudí a zhruba hodinu po jeho shlédnutí už jsem si vzpomněl pouze na to, že na Milu Kunis se bude vždycky hezky dívat :-/(9.9.2010)

Zdejší popisek není až natolik přesný. Jde o to, že se Mila Kunis neoprávněně a pro zavrženíhodnou maličkost dostane do nápravného zařízení, které vede Peter Stormare hrající si na myšlenkově ujetého filosofa, myslícího si, že jeho metody vojenské šikany a sociální lobotomie dokáží mladé "problémové" puberťáky srovnat do latě. Opravdu se divím, že tyhle "nápravné" tábory skutečně existovaly. Těžko tomu uvěřit, že mohli být rodiče tak debilní (nebo zoufalí, prakticky z ničeho nebo spíš ze sebe) že tam svoje děcka skutečně poslali. Nevím, kdo si zaslouží větší ránu klackem přes hlavu - jestli samotní rodiče nebo zmrdečci Petera Stormara plus on sám. Filmový zážitek měsíce, nad kterým se budu pozastavovat pokaždé, co si na něj vzpomenu. Herecké výkony velmi slušné, děj svižný, překvapující a napínavý. Pěkná Mila Kunis :-) Na druhou stranu to není jen příběh o teen-variaci na Ostrov dr. Moreaua (s velkou nadsázkou), ale také je to příběh o uvěřitelné lásce a stejně tak silné nenávisti. Jistě, možná je to brané trochu s nadsázkou, ale kdoví kdo by neudělal to samé co Gregory Smith.(27.2.2009)

Film Výchovný tábor, je o táborech, které existují po celém světě a v kterých se s náctiletými zachází nelidsky. Nemohu říct, že by to byl nějaký super film, který bych viděl v poslední době. Ale já, vím určitě, že bych nikdy nechtěl být v tomto, ani v žádném jiném podobném táboře. Jedno vím ale určitě, film Vás donutí se nad sebou zamyslet, ať už jste jacíkoliv.(3.1.2010)

Rozpočet $14miliónov║ Skôr to celé príde smiešne než vážne, to čo ponúkne tento film v neschopnej réžii a ešte z nálepkou toto sa inšpirovalo podľa podobných prípadov od nejakého už neviem akého roku, he-he riadna prevýchova. /20%/(16.6.2010)

Čekala jsem od tohoto filmu něco jiného, ale i tak, příjemná podívaná, která ale bohužel divákovi nedá nic nového.(28.6.2010)