Výchovný tábor

Thriller / Psychologický

USA / Kanada, 2007, 95 min

Agatha Dominik, John Cox
  • Marqta

Po shlédnutí mám hodně rozporuplné pocity. Ze začátku mi film přišel dobrý a hodně jsem od něj čekala. Ale jakmile se děj posunul do tábora začalo to být takové o ničem. Námět je dobrý- určitě bych s radostí uvítala, kdyby se tohohle tématu chopilo více lidí a natočilo něco, co není jednoúčelný plitký a prázdný snímek. Vážně mě to zklamalo a je mi celkem líto herců, kteří nebyli špatní- že vkládali čas do něčeho takového.(5.7.2012)

• maverick10

Film zalozeny na psychologii a dramatu ma nejslabsi nohy v psychologii a dramatu. Proto se neudrzi ve stoje a neustale pada o slabe psychologicke řidko mezi postavami. Reziser nedokazal realisticky vykreslit myslenkove pochody cloumajic s kazdou personou na ostrove. Misto dusne hutne atmosfery, plne dramatickych okamziku - jsme byli svedky pubertacke revolty na skautskem tabore! Diky vsak moc za Milu - to jen diky ni se dalo na co koukat!(7.9.2011)

• kingik

Máte-li problémy se svým nezletilým dítkem, tak ho pošlete do výchovného tábora na ostrově Fidži, tam už vaši ratolest sadistický a perverzní bachař Logan srovná pěkně do latě a to tak, že si rázem ani nevzpomene na drogy a drobné delikty, kterých se dopustil. Vyfasuje černé tričko a kecky a detekční zařízení na nohu, a dokud se jeho stejnokroj nezmění na bílou barvu, tak tu trestanec ztvrdne, dokud nepřijde k rozumu. Doktor Hall vládnoucí zde pevnou rukou, už má své výchovné metody, jak nezvedence napravit a udělat z něj lepšího člověka. A aby taky ne, když je sám autorem tohoto výchovného. programu. Když už nezabere ani to, tak si vás podají vaši spoluvězni. Kdyby tenhle příběh byla čirá fikce, tak bych si pomyslel, že tvůrci měli celkem zvrácený smysl pro humor a asi chtěli poukázat na problémovou mládež, ale tohle je natočeno podle skutečných událostí. Zajímavý námět v rukou zkušeného, ale velmi průměrného režiséra Christiana Duguaye pramálo funguje a vychází naprázdno. Scény fyzického týrání, ponižování a mučení jsou velmi slabě natočeny a je jich zoufale málo. Když už se má dostavit nějaké to dramatické napětí, v tomto případě související se zoufalým útěkem z ostrova, tak se prostě divák musí smířit s tím, že Duguay to natočí bez napětí, mdle a nudně. Tento film je vůbec nějak až moc nudný a nevýrazný. A tak nějak zkratkovitě natočený bez scén, které by nějak byly zapamatování hodné, i když pohledné Mile Kunis, Gregory Smithovi a Peteru Stormaremu nelze upřít snahu, ale zvláště Stormara jsem už viděl hrát mnohem lépe. Je otázkou, zda by z podobného originálního tématu vytřískal víc jiný režisér. Rozhodně však lze prohlásit, že v Duguayově režii se jedná o slabý a nudný film s několika dobrými scénami, ale celkově byl slibný námět solidně pohřben. 40%(2.1.2010)

• MikO_NR_1909

Jednu výchovnú pre režiséra za otrepanú disproporciu strašidelnej témy o bezdôvodnom väznení a tyranii nevinných obetí, pretože to je už fakt ultra klišé na mega n-tú. Zle vedené, na úkor "skutočných udalostí", neskutočný hybrid lacnosti a prvotvárnosti.(8.2.2015)

Po čtyřech dnech od zkouknutí si pamatuju už jen to, že Stormare hraje skvěle záporáky, že Gregory Smith je naprosto nevýraznej herec a že Milu Kunis chci vídat na plátně častěji. Takže nic, co bych nevěděla už z dřívějška. Nebyl to špatný film, jen nepřinesl vůbec nic nového, prostě průměr, který ve člověku po chvíli moc nezanechá.(12.4.2011)