Výchovný tábor

Scénografie:

Zoe Sakellaropoulo

Kostýmy:

Renata Votrubová

Po čtyřech dnech od zkouknutí si pamatuju už jen to, že Stormare hraje skvěle záporáky, že Gregory Smith je naprosto nevýraznej herec a že Milu Kunis chci vídat na plátně častěji. Takže nic, co bych nevěděla už z dřívějška. Nebyl to špatný film, jen nepřinesl vůbec nic nového, prostě průměr, který ve člověku po chvíli moc nezanechá.(12.4.2011)

Nie je to tragédia, no ani žiadna pamätihodnosť. Každopádne by sa dalo na tomto materiáli viac popracovať, potenciál tam aj bol. Spracovanie je však veľmi priemerné. Určité momenty trocha nelogické a nedomyslené. Záver klasický, žiadna originalita. Réžia aj herci taký chabý priemer. Ale 2* sú málo, takže priemerné 3*. 50%(27.4.2010)

Překvapivé. Film na téma, které se mě hodně dotklo, a i když se tady jenom klouzalo po povrchu a zajímala by mě větší konfrontace s rodiči a taky bych dala větší prostor nejzajímavější postavě filmu Jackovi. Ale stejně mě to bavilo a po dlouhé době jsem u filmu neusnula.(13.4.2015)

• WoWoW

Ehm, jak bych začal. Už vím Peter Stormare hrál dobře a námět nebyl zlý, ale to zpracování, to zpracování. No jednoduše jsem se místy hrozně nudil a nemůžu se zbavit dojmu, že pojem psychologický se trochu minul filmem.(7.10.2010)

Skvělý námět, dobré herecké výkony, fajn konec.............ale, nějak mi tam chyběla brutalita - šikana tvrdšího rázu, více mrtvých, více negativních padouchů... Nepopírám ale, že jsem rád film viděl.(30.6.2008)

• - Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)

• - Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Ben (Gregory Smith) oznamuje Sophii (Mila Kunis), že bude poslán z tábora domů, je mezi nimi viditelný natažený ostnatý drát, v dalších záběrech už tam ale není. (Nocturno culto)