poster

3:10 Vlak do Yumy

 • USA

  3:10 to Yuma

 • Slovensko

  3:10 vlak do Yumy

 • Slovensko

  Vlak do Yumy

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  O tom, že žánr western ještě naštěstí není úplně mrtvý a že jako spící vulkán jen dřímá a občas vyvrhne trochu vroucího magmatu, se divák může přesvědčit třeba právě v momentě, když nasedne na 3:10 Vlak do Yumy... Není to sice úplný vrchol žánrového ranku, ale o renesanci žánru se skutečně jedná... Všechna ta železná pravidla a zákonitosti westernu (jde o remake stejnojmeného snímku z roku 1957), charaktery hrdinů, čest, která zastiňuje vše ostatní v motivaci jednání postav a která sbližuje oba dva protipólné světy - svět desperáta Bena Wadea i charakterního rančera Dana Evanse, příznaková mizanscéna, skvěle zvládnutý casting... Za vyzdvižení stojí především čistota žánru, James Mangold se nesnaží western uchopit z pozice postmoderního tvůrce, nehraje si ani neexperimentuje s narací, nehledá nové modely vyprávění a směr, kam by daný žánr svým snímkem posunul, ale naopak zůstává na dobře známých pozicích a snaží se z nich vytěžit maximum...a nutno uznat, že se mu to daří... Uznávám, že s inkriminovaným sporným závěrem jsem měl trochu problémy i já, ale v intencích žánrového schématu a kontextu sémantiky příběhu jsem ho přijal... ano, takhle má vypadat a končit western...svět nedostižných ideálů mužského charakteru...každý nemusí být hrdina...ale zemřít musí každý muž čestně! Podobné filmy: Proposition, Nesmiřitelní, Bledý jezdec, Psanec Josey Wales, Cesta za záchranou / 3:10 to Yuma(6.4.2008)

 • Psema
  ***

  Atmosféricky a herecky na výši, avšak po stránce režie absolutně sterilní remake, přes jehož koleje vlak zábavy projede jen v několika akčních momentech, a to je pro mě trochu málo. Mangold dokáže pracovat s hvězdami formátu Crowea či Balea, ale má těžké problémy dostat ze sebe něco víc než průměrného vypravěče, který když se chytne scenáristického vagónu s odpálenými brzdami, skončí akorát na hromádce šrotu na vrakovišti. Na Yumu si za dva měsíce vzpomenou tak akorát westernoví sběratelé, nikoliv ti, kteří si přejí resurekci mrtvého žánrové koně.(28.2.2008)

 • Bart
  ****

  I přestože tohle rozhodně není moje krevní skupina, nenudil jsem se. A to je u westernu co říct. Bohužel to, že film skončil po hollywoodsku, mi brání dát plný počet.(31.1.2009)

 • movie
  ****

  Malost Christiana Bale vs. charisma Russella Crowea. James Mangold umí sice točit zručně, ale ne dost dobře na to aby využil potenciál příběhu a plejády kvalitních herců a díky tomu je konflikt vraha/lupiče a zchudlého rančera zcela nevyužit. Pomyslný souboj o kvalitní novodobý western tak u mě zatím vyhrává PROPOSITION. VLAK DO YUMY je sice pořád hodně dobrý, nicméně zabolí fakt, že v rukou schopnějšího vyprávěče by se z něj mohla stát dokonalá podívaná. 80%(20.8.2008)

 • Adrian
  ***

  Veľká škoda. Dobre zahraté herecké party, krásne kamerové kompozície, ovšem neuveriteľne blbý scenár s motiváciami postáv, ktoré idú zcela proti zdravej logike bez čo i len trochu uveriteľnej opodstatnenosti. 5/10(21.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace