3:10 Vlak do Yumy

3:10 vlak do Yumy

Vlak do Yumy

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Westerny, které sem viděla by se daly spočítat na prstech rukou. Navíc v posledních letech těch nových ani moc nebylo. Koukám, že k dnešnímu datu (3.1.08) jsem přesně 300. zvědavec, který nemohl počkat skoro čtvrt roku (proč je to u našich sousedů už v lednu?) na oficiální release. Kdybych mohla film rozdělit na poloviny, tak první byla taková nějaká, moc mě nezaujala (60%). Ale ta druhá! Úplně mě přirazila k židli (100%). A ten konec byl.. Zkrátka se mi líbil a svedu to na prach z prérie v očích. Ještě můj oblíbený Russell v tom úžasnym černym klobouku...mhmhmm:o) Když Ben zapískal na svého koně, věděla sem, že do toho vlaku bych taky naskočila, bez váhání.(3.1.2008)

I přestože tohle rozhodně není moje krevní skupina, nenudil jsem se. A to je u westernu co říct. Bohužel to, že film skončil po hollywoodsku, mi brání dát plný počet.(31.1.2009)

Tak po pravdě mě western nikdy příliš nezajímal, ale na 3:10 Vlak do Yumy jsem byl vcelku zvědavý jak se to s tím vším vyvrbí. Jediné co mě na tom všem těšilo bylo sledovat skvadru solidních herců, kteří si hraní užívají a fakt, že western je nakonec přecijen nesmrtelný žánr, který potěší plno lidí, u nás minimálně odkojené Vinetůem. Každopádně má film spád, je příběhově celkem neobvyklý a hlavně originální a i když dávám jen tři hvězdy, netvrdím, že film nestál za to, jen je prostě pár filmů, které mě nezaujmou, ať se snaží jakkoliv. A svět divokého západu je právě zdarným příkladem.(23.7.2008)

Síla tohoto westernu je především v jeho jednoduchosti a zvolené základní premise (vykradený motiv z Tenkrát na Západě se stavějící železnicí a farmě stojícím ji v cestě je odsunut na vedlejší kolej), což je pro režiséra Jamese Mangolda ideální. Není to nijak zázračný tvůrce, ale pokud má k dispozici dobrý scénář a kvalitní hereckou sestavu (Crowe nad Balem jasně dominuje), dokáže zrežírovat film, který vás zaujme hned od prvního záběru a i přes těch pár much (lehká ne-přímo-do očí bijící změna charakteru jedné z hl. postav) budete napnutí až do konce. Možná se někomu vkrádá do mysli rčení "Jednooký mezi slepými králem", ale 3:10 to Yuma obstojí i tak. Ačkoliv je pravda, že jsem měl ohromnou radost, opět vidět drsné chlapy Divokého Západu po sobě střílet, i přes kulku v hrudi se tvářit jako by nic a nakonec možná udělat správnou věc.(16.10.2007)

Po fakt hodně dlouhý době opravdovej western a ještě k tomu naprosto skvělej western s perfektní atmosférou a hlavně se skvělým hereckým obsazením. Jak Christian Bale, tak Russell Crowe jsou totálně brutálně skvělý, ale i ze začátku trošku chudáčkoidní Ben Foster je báječnej vrahoun. Co se týká příběhu, tak ač v něm neni nějakej přehršel přestřelek, tak je fakt chytlavej a hlavně zajímavej, bohužel na konci se to mírně pokurví a vyleze z toho takovej dvinej paskvil, kterej se k průběhu samotnýho filmu vůbec nehodí, ale nakonec sem se s tim nějak vyrovnal, nicméně celkem mě to zarazilo a proto o hvězdičku míň, jinak bych šel naplno(7.11.2007)