3:10 Vlak do Yumy

3:10 vlak do Yumy

Vlak do Yumy

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

3:10 Vlak do Yumy mě přesvědčil, že I v současnosti se dá natočit kvalitní western, kterému toho lze jen velmi málo vytknout. Duo Russel Crowe a Christian Bale snad ani nemá cenu komentovat :-)(18.8.2008)

Solidní herci, slušná výprava i obstojná akce, především samotné finále mělo šťávu, které vytáhlo mé hodnocení i na 70%. Průběh filmu mohl být akčnější a příběhově se mi také příliš nepozdával. Na Western tedy ok.(30.6.2015)

Dlouho jsem neviděl western s tak realisticky prokreslenými postavami.(5.1.2009)

Zhýčkaní diváci, rozmazlení revizionistickými či anti- anebo neo- westerny, nadávají na nelogičnost, a přitom dostávají čistokrevný western, který tady zatraceně dlouhou dobu nebyl. James Mangold konečně natočil ryze žánrovou podívanou, aniž by se snažil o umění (WALK THE LINE) či žánr jakkoliv ohýbat (IDENTITA) a předkládá nám remake komornějšiho originálu z "padesátéhosedmého", který staví na nosném přiběhu, zajímavých charakterech a poctivém, padesátkovém syžetu. Překvapivě jeden z nejlepšich filmů roku, jenž si velké plátno už kvůli nádherným obrazovým kompozicím a klasickém stylu (jak osvěžující, navíc mnohem méně manýrističtější díky střidání dialogových a akčních scén než u AŽ NA KREV) zaslouží. Poctivá filmařina oslovující hlavně ty, kterým po spaghetti či existenciálních anebo acid westernech chyběla pravá chlapská, rozkošně přimočará podívaná, jež si na nic nehraje a je chytřejší, než se zdá.(2.3.2008)

„Aj zlosynovia majú radi svoje mamy.“ Keď sa western, jeden z najvýstavnejších amerických žánrov, podarí, je to radosť. Skúsený režisér James Mangold (KRAJINA POLICAJTOV, ale aj IDENTITA a WALK THE LINE) dostal k dispozícii nielen psychologicky kvalitne zastrešený scenár, ale aj výborné herecké obsadenie v čele so skautom Christianom Baleom (MECHANIK) a najmä šarmantným odpadlíkom Russellom Croweom (DOBRÝ ROČNÍK); renomovaný austrálsky herec potvrdzuje, že Zlo, ak nie je afektované za každú cenu, je veľmi vďačnou postavou („Chlapče, keby som nebol skrz naskrz prehnitý, neprežil by som ani minútu.“). Snímka občas stratí tempo a nezaškodilo by viac strhujúcich akčných scén (úvodné prepadnutie dostavníka) a zaujímavých dialógov medzi väzňom a jeho väzniteľom, napriek tomu máme dočinenia s kvalitným westernom, ktorý má taký dobrý scenár, réžiu a hercov, že mu uveríme aj bizarné finále s urasteným Croweom, dobrovoľne šprintujúcim do vlaku. Kino Považan 2008(10.5.2008)