3:10 Vlak do Yumy

3:10 vlak do Yumy

Vlak do Yumy

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Škoda závěrečných 15-ti minut. Jinak skvělý western navazující na to nejlepší z žánru (drsní pistolníci, krásná krajina širých plání, upocená špinavá městečka středozápadu) zabil naprosto nelogický závěr o napravení zlosyna (bezchybný Russell Crowe). Dvakrát škoda. Souboj ústředních hrdinů (Crowe, Bale), které, stojíc na rozdílných stranách zákona, spojuje vzájemný respekt, by totiž s chytřejší pointou získal další rozměr.(26.4.2008)

Totální zpopcornění westernu. Námět slibný, ale způsob jakým se s tím tvůrci (scénárista) poprali je smutný. Postavy se chovaj fakt úplně nelogicky. Zvlášť finální přestřelka je totální wtf. Crowe mohl tak miliardkrát utéct a ta jeho přehnaná sympatie k Baleovi byla vycucaná z prstu. Alespoň to bylo skvěle zahrané. Utkvěli mi hlavně Christian Bale a Ben Foster. 50%(18.4.2008)

Tak po pravdě mě western nikdy příliš nezajímal, ale na 3:10 Vlak do Yumy jsem byl vcelku zvědavý jak se to s tím vším vyvrbí. Jediné co mě na tom všem těšilo bylo sledovat skvadru solidních herců, kteří si hraní užívají a fakt, že western je nakonec přecijen nesmrtelný žánr, který potěší plno lidí, u nás minimálně odkojené Vinetůem. Každopádně má film spád, je příběhově celkem neobvyklý a hlavně originální a i když dávám jen tři hvězdy, netvrdím, že film nestál za to, jen je prostě pár filmů, které mě nezaujmou, ať se snaží jakkoliv. A svět divokého západu je právě zdarným příkladem.(23.7.2008)

Fascinovalo mě, jak si všichni byli jistý, že ten vlak přijede do Yumy přesně ve 3:10. Být to u nás, tak by to bylo: 3:10 nic, 4:10 nic, 5:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Omluvte prosím zpoždění vlaku. 6:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Vlak nepřijede, prosím využijte náhradního autobusového spojení. Natočit následný nástup lidí čekající na jeden vlak se šestí vagóny do jednoho autobusu by mohlo konkurovat leda tak grotesce a ne tomuhle skvěle propracovanému westernu. Už si ani nevybavuji kdy jsem naposled slyšel ze stříbrného plátna dusot koní v prachu cest, cítil střelný prach a koukal se do tváří chlapákům co rozhodně nepoužívají Gillette Mach3power. Možná i o to krásnější jsem měl včera zážitek. Byla to doslova radost, sledovat pravý chlapy. Drsný pro svoje zásady, citlivý pro svoje srdce. Příběh, dialogy, kamera, hudba, jednotlivé scény / třeba ta s podpálením dostavníku /, herecké výkony Russella Croweho a Christiana Baleho mě rozebraly takovým způsobem, že mi nakonec bylo úplně jedno v kolik ten vlak do Yumy přijede a jestli tam nebude náhodou čekat náhradní autobusová doprava. Ještě dodatek ke zdejšímu tolik kritizovanému konci. Co ty pohledy Wadeho v kuchyni na Evansovým ranči, co ty dialogy mezi Wadem a Evansem, co Wadova obvinění na adresu těch co zabil ? Kdepak konec mě rozhodně nepřišel nereálný, naopak, právě za něj dávám tu pátou hvězdičku. Povedený westerny mají v sobě vždycky mnoho emocí a tenhle western v sobě ty emoce měl.(12.3.2008)

Spočiatku luxusne rozohraná westernovka, ktorá v druhej polovici pomaly začne strácať drajv a v samotnom závere sa zvrhne v slizký, preemocionálnený doják vyvracajúci nielen pravdepodobnosť, ale i zdravý rozum. Škoda, veľká škoda. Mohlo ísť o excelentný žánrový príspevok. Veď už len Russell Crowe tu schováva do kapsy všetkých westernových klasikov.(12.3.2008)