Hranice smrti

Frontier(s)

Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko, 2007, 108 min

• dr.horrible

No,ako horor to až tak zlé nie je; Je tu dosť krvi,nechutností a hlavne pomerne fungujúceho napätia.Len keby to nevykrádalo všetko čo sa dá!Nad tým,že príbeh je do detailov okopírovaný z iných filmov,som ešte oči prižmúril,keď ale Gens začal naozaj doslova,kopírovať jednotlivé scény napríklad z Recu,to už mi došli nervy.Nie,tomuto tie tri nedám!Horor je to dobrý,ale už som ho videl mnohokrát predtým.A tá hlavná herečka,tá potopila aj to napätie a záver už je iba na smiech(3.11.2012)

Přiznávám, může za to kombinace absolutní neznalosti filmů typu „Hostel“ a zažitých nepodložených představ o tomhle typu slasheru, že v „Hranicích“ nejsem moc schopná vidět klišé žánru, a jak mám v oblibě, nadávat na to, že i když je to kravina, neoriginálnost provedení by mě přece jen z filmu vyhazovat nemusela. Jednoduše jsem se více méně bez vážnějších výhrad bavila, o to víc, že oproti mé představě evropské vyvražďovačky obsahuje tahle i nějaký druhý plán. Spíš než brutalita (i když to záleží na tom, jak moc se mé noční můry liší od vašich) je tu zdrojem napětí a hrůzy sama degenerovaná naci rodinka včetně obludek a lá „Pád do tmy“, a vzhledem k tomu, že mé sympatie byly často rozštěpeny mezi její členy a hlavní hrdinku, měla pro mě spousta situací dost napínavý nádech. Diskutovat by se dalo o občasných hysterických záchvatech kamery, která, ač používá hezké filtry, svým lítáním po všech prostorových dimenzích oné chtěné dramatizaci děje dělá medvědí službu, obzvlášť když opakovaně i několik vteřin není nic vidět a orientace v prostoru je naprosto nulová. Čtvrtá hvězdička za hutnou a atmosférickou scénu večeře, kde se rodinka realizuje ve své zvrhlé (třebaže utlumené) kráse a na níž se opět projevila moje úchylná láska k mansonovsky zakrslým zrůdičkám v panenkovských šatech.(18.4.2008)

Další z variací na Texas Chainsaw Massacre - Čtveřice mladých francouzských muslimů chce prchnout s prachama přes hranice, ale při vší smůle narazí zrovna na tu nejhorší rodinku v celý Evropě. Tahle hodně disfunkční famílie, v čele se skvělym náckovskym dědkem z druhý světový ("Dělej Hans, nakonzervuj ho."), totiž neumí nic jinýho než masit všechny návštěvy a motat do toho kecy o čistý krvi. Je to parádní řezničina, jak se to blíží ke konci čím dál lepší. Ale nejlepší bylo potápění do prasečích hoven a chcanek:) Dík za takový filmy. Jen škoda toho úvodu a politických sraček, to mi tam moc nesedlo. (screeny)(25.12.2008)

Ach to naše slavné mučení. Všechno šlapalo celkem dobře, až do jednoho momentu, kdy mě hlavní ženská postava začala tak trochu vadit. Je těžké posoudit, jak se lidé chovají v takových situací, asi to bude individuální, ale jak se chovala a pohybovala... jako by nechtěně přehrávala a působilo to na mě velice komicky, takže jsem si spíše přál, aby jí dostali náckové taky a to je zlééé.(23.8.2014)

• Djkoma

Xavier Gens na to nemá. Ať natočí cokoliv nejen, že zklame, ale opět si podrazí vlastní nohy, na kterých se snaží udržet a spadne přímo na svůj francouzský obličej. Ale já mu to přeju. S čistým svědomím, protože Frontiéres je další z trapných náhražek hororových snímku, které sázejí na Turture porno, bez logiky, beze smyslu, bez citu, bez všeho, co je nutné ke kvalitnímu snímku. Jestli vám vyhovuje vize Francie, kde venkovský hotel je doupě nacistických kanibalů, klidně jděte do toho. Kvalitou velmi slabé a naprosto nesrovnatelné v žádném aspektu se Saw. Avšak komu se líbí Hostel bude potěšen, že nejen v Česku, ale i ve Francii se točí podobné kraviny. Pokud se někdo bál nebo mu přišlo ve snímku něco úžasné, tak ať mi napíše, rád se dozvím novinky.(17.4.2008)

• - Film byl v Thajsku zakázán kvůli násilným scénám. (Chatterer)

• - Počas prestrihávania achilovky cituje starý nacista repliku z filmu Misery nechce zomrieť (1990). (Kadas97)

• - Během natáčení bylo použito 400 litrů falešné krve. (Dlee)