Hranice smrti

Frontière(s)

Frontier(s)

Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko, 2007, 108 min

Těžko popsatelná směsice snad všech horrorových subžánrů, kde si tak každý najde své. Tu mutanti, tu trocha atmosféry s napětím, tu pohled skrze objektiv kamery, tam hektolitry krve. Tvůrci tak jednak honili postavy kam se jim zrovna hodilo a scény nápadně připomínali jiné horrory. Zápletka ze začátku byla slušná. Pak následovala už jen konfrontace s až přehnaně zvrácenou rodinou. Celý koncept příliš nezaujal, občas postrašil a účel tak do jisté míry splnil. Až se mě ale někdo zeptá na dobrý horror, Frontiere(s) ode mě neuslyší. Podobný survivor založený na skutečných událostech je Wolf Creek. Alternativa: Hostel, Wolf Creek, Borderland, Captifs.(19.2.2010)

• charlosina

Xavier Gens téměř překročil hranici únosnosti. "Fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu." - to snad stačí. A pokud ne: "Nechutná blbost."(18.7.2008)

Spatny to nebylo, ale o nic extra se nejedna. Jednak by film chtel zkratit, uvod o nejakejch nepokojich v Parizi je vicemene zbytecnej, klidne se mohlo zacit prijezdem do hotelu. Pak uz zacina stokrat omletej pribeh o uchylny rodince, ktera ale tentokrat je sestavena z vicemene normalne vypadajicich lidi, nicmene jako zaporaci dostacujou. Nicmene tvurci meli dobrej napad a tam, kde vetsina filmu konci, tj. zmasakrovanim pubertaku a utekem toho nejsympatictejsiho, tak tady se jeste pokracuje dal, je tu pridanej nakej nacistickej motiv a film je docela zajimavej. Nicmene to, co hlavni hrdinka vydrzi, je fakt hodne prehnany a jeji kamosi jsou vysoce nesympaticky. Jinak film nespoleha na naky lekacky, ale spis dusnou atmosferu, ktera se ale dari jen malokdy, nicmene to uplne vynahrazujou naprosto libovy brutalitky, ktery jsou tady fakt hodne drsny. No a tohle vsechno je natoceny docela zajimave, i kdyz misty drobet neprehledne, takze 3* bude tak akorat.(4.5.2008)

• arachneuss

"Tak se na to koukni, je to FAKT bomba, naoplátku zajdu na Temnýho Rytíře." Takhle mně přesvědčovala kamarádka, co vlastní mou oblíbenou DVD půjčovnu. Nikdy jsem neměl moc rád Hostel a SAW, ale vidina, že jí dostanu konečně na Batmana, byla lákavá a tak jsem si to půjčil. No... ehm. Hranice Smrti má dobrý začátek. Vše je opravdu pěkné a takové revoluční do momentu, kdy se dva mladící odhodlají přenocovat v "tom" hotelu, kde kurvičky sestry dávaj s mačetou dobrou noc. Od chvíli, kdy se šlo "Až na krev" jsem jen sledoval novodobý Hostel, kde se akorát mluvilo francouzsky. Od horroru učekávám, že se budu bát (proto se na ně moc často nekoukám). Bohužel, za celý film, já člověk co má závratě při duchařině Šestého smyslu, jsem se lekl pouze při scéně "lezeme tunelem a za námi něco je, koukneme se kamerou". Zkrátka to byla hnusná a naprosto odporná zkušenost, pouze to potvrdilo fakt, že na horrory jedině, když si na ně přečtu recenzi s 5 hvězdama a na csfd to je červený. "Tak jak se ti to líbilo ?" - "Člověk co natočil Hitmana nemůže natočit kvalitní film, jdi prosimtě na toho rytíře, ať víš jak vypadá poctivá filmařina :-)."(23.9.2008)

Arbeit macht fleisch. Poněkud zdlouhavá jízda bachorem bestie. Žádný náznak odlehčení, ani stopa po nějakém spikleneckém pomrkávání, že je to jen taková sranda...nic. Krev, maso a sračky.(2.10.2008)