Svatba podle Margot

Margot at the Wedding

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

Tak toto bol iný chaos. Nicole Kidman v pre mňa "tolerovateľnej" role spolu s The Hours a The Others, znamená, že ju uznávam. Taká, aká bola ako Margot, takú si ju predstavujem v skutočnosti. Panovačnú, psychotickú, tenznú, nevyrovnanú, zároveň ale špecifickú a v mnohom originálnu a výraznú. J.J.Leigh veľmi, veľmi dobrá, obe držia film nad scenárom, ktorý mal veľký potenciál, ale Baumbach sa tentoX niekam stratil - akoby nevedel, ktorým smerom sa pohnúť ( na rozdiel od The squid and the whale, ktorý mám veľmi rád ). Hlavne nie cestou nahého Jacka Blacka, PROSÍM !(19.1.2009)

• B!shop

Boze, to byla sracka. Cekal jsem nejakou komedii o svatbe, jenze sem dostal neco uplne jinyho. Je tu hromada postav, jaky jsou jejich vztahy sem se moc neorientoval a hodinu a pul furt jenom resi naky sracky, dohadujou se, rozcilujou se. Tvurcum asi bylo fuk, co budou resit, hlavne ze se furt neco resi. Jenze on je to silenej opruz. Nezachrani to ani herci, kery vypadaj silene unavene a jsou nesympaticky, jedinej slusnej je Turturro, kterej tu je ale asi tak 5 minut. Jack Black je ze zacatku fajn, tlustsi nez obvykle, sem tam si od plic zanadava, ale proste nema prostor cokoliv poradnejsiho predvest a kdyz ke konci je nucenej brecet a mit dojemny sceny, tak sem mel chut film vypnout. A ze by mel bejt film komedie, jsem si nevsim, vtipy se daj spocitat na prstech jedny ruky a ani ty nejsou kdovijak vtipny. Absolutne zbytecnej film.(13.2.2009)

• Smok

Mám pocit, že na konci filmu toho zostalo až príliš veľa nevyriešeného a nedopovedaného. Zaujímavý je Jack Black v netypicky vážnej roli nezamestnaného umelca Malcolma, ktorý postave dodáva jeho osobné čaro a humor. Ako povedala moja manželka (ináč mnou uznávaný filmový kritik) po 5 minútach sledovania filmu: "Filmy, kde má Nicole Kidman hnedé vlasy nie sú dobré." Mne neostáva nič iné, len s týmto vysoko logickým argumentom súhlasiť :)(22.9.2008)

• mysiak

Film o ničom, kde hrá Nicole Kidman, ktorá ma už nudí a fajn Jack Black, ktorý podáva dobrý výkon ako v Prázdninách nie je taký hrubý....ale nechápem o čom bol tento film(28.8.2008)

Mám pocit jako by se v tomhle filmu skrývala skutečná tvář Ameriky. Silné!(19.1.2013)