Svatba podle Margot

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

• Smok

Mám pocit, že na konci filmu toho zostalo až príliš veľa nevyriešeného a nedopovedaného. Zaujímavý je Jack Black v netypicky vážnej roli nezamestnaného umelca Malcolma, ktorý postave dodáva jeho osobné čaro a humor. Ako povedala moja manželka (ináč mnou uznávaný filmový kritik) po 5 minútach sledovania filmu: "Filmy, kde má Nicole Kidman hnedé vlasy nie sú dobré." Mne neostáva nič iné, len s týmto vysoko logickým argumentom súhlasiť :)(22.9.2008)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,959,420Tržby Celosvetovo $2,897,757(20.11.2009)

• rikitiki

Pomatený film o pomatených lidech, což nemyslím rozhodně jako kompliment. Ve scénách, kdy se Jack Black rozbrečí jsem si vždycky myslela, že si dělá legraci. Incestní vztah matky a syna byl na hraně toho, co jako divák snesu. Všichni se navíc chovali jako hysterky. Jediné, co bylo dobré - zajímavá kamera. /17. 4. 2011/(17.4.2011)

Určite nie komédia :-) Festivalovka o fakt divných ľuďoch. Ale je dobre zahraná, správne artovo ošumelá a zaujímavo sa hrá s charaktermi postáv...(12.1.2017)

Půl druhé hodiny rodinného pekla. Kidman skvělá, stejně jako zbytek obsazení.(13.2.2008)

• - Na scénáři k této dramatické komedii se podílel francouzský režisér Eric Rohmer. (Agoran)

• - Film získal v roce 2007 na filmovém festivalu Peníscola Comedy 2007 dvě ceny, a to v kategorii nejlepší herečka (Jennifer Jason Leigh) a nejlepší režie (Noah Baumbach). (Terva)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech New Yorku včetně Bronxu. (Terva)