Svatba podle Margot

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

• katasta

Blbost na entou o sestrách, které se nesnáší, navzájem pomlouvají, ale zároveň se hrozně milujou, a ještě k tomu ani jedna neví co chce. Film bez zápletky, pořádnýho začátku, prostředku i konce, film o ničem, totálně bezduchý, nudný, trapný a hloupý.(14.9.2008)

Existuje taková dojmologie, která praví, že kariéra Nicole Kidman byla v 90. letech podmíněna Tomem Cruisem, což má své opodstatnění, protože mezi Bouřlivými dny a Spalující touhou to skutečně byla jen paní Cruisová. Po té následovalo krátké období, kdy si Nic zamilovali všichni, diváci i kritika a pak... se širší veřejnosti zase ztratila z očí. Proč tomu tak bylo? Ne proto, že by začala točit zcela nelogicky špatné filmy, ale dle mého je možné sledovat filmografii Nic po roce 2004 jako výběr zralé herečky, která se chce bavit, má co sdělit a už nemusí nikomu nic dokazovat. Takže stejně přirozeně se může stát Diane Arbus jako Margot, která má tak velký vliv na svou sestru, že jí (nevědomky) manipuluje ven z nadcházející svatby... Noah Baumbach je velmi zručný autor, který se nebojí rozvíjet vztah dvou sester, srovnatelný s hereckými orgiemi v Prokleté farmě Jocelyn Moorhouse, ve které kralují bok po boku Jessica Lange a Michelle Pfeiffer. Intimita, která panuje mezi sestrami je fantastická, všechny dialogy jsou velmi přirozené a celý film graduje takovým způsobem, jako kdybyste si celý ten příběh s Margot a její rodinou odžili také.(17.1.2015)

• Bajda

Už jste se někdy hodinu a půl nudili, totálně jste nechápali proč se všechny postavy ve filmu chovají tak jak se chovají? Štvali vás už někdy všechny postavy filmu po celou jeho dobu? Ne? Jste na tolik ujetí, že chcete tuhle zkušenost mít? Tak se podívejte se na svatby podle Margot! WTF?!(8.3.2009)

• Avalon820

Nějak jsem nepochopil význam této perly. Bavila mě Nicol Kidman a bavila mě ta forma nenásilné pseudodokumentární výpravy do duší členů fiktivní rodiny, která není sice až tak zcela normální, ale navenek to není znát. Proklamovaná komediální složka se nějak vytratila a zůstalo trochu nemastné, neslané psychologické drama. Nulové nadšení většiny zde hodnotnících asi chápu, neboť toto zkrátka není film pro každého. I u mě se vlastně také tak trochu minul účinkem.(27.8.2011)

Tak toto bol iný chaos. Nicole Kidman v pre mňa "tolerovateľnej" role spolu s The Hours a The Others, znamená, že ju uznávam. Taká, aká bola ako Margot, takú si ju predstavujem v skutočnosti. Panovačnú, psychotickú, tenznú, nevyrovnanú, zároveň ale špecifickú a v mnohom originálnu a výraznú. J.J.Leigh veľmi, veľmi dobrá, obe držia film nad scenárom, ktorý mal veľký potenciál, ale Baumbach sa tentoX niekam stratil - akoby nevedel, ktorým smerom sa pohnúť ( na rozdiel od The squid and the whale, ktorý mám veľmi rád ). Hlavne nie cestou nahého Jacka Blacka, PROSÍM !(19.1.2009)