Svatba podle Margot

Margot at the Wedding

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

Výborný príklad malého filmu, na ktorom si môžete cvične vyskúšať rozoberanie postáv z hľadiska psychológie, motivácií, minulosti, atď. Svatba pôsobí ako niečo medzi americkým nezávislým filmom, podvýživeným štúdiovým projektom a televíznou produkciou. Stojí na herečkách, ktoré hrajú ako vždy výborne a kvalitne im sekunduje aj Jack Black. Bohužiaľ film nevyústí do žiadnej katarzie, udalosti nemajú poriadny emocionálny dopad na diváka a pri konci môžete mať pocit náhleho utnutia do príbehu, ktorý by mohol ešte pokračovať. I keď bolo povedané všetko. Kvalitné tri hviezdy a upozorňujem, že Kidman a Leigh vystupujú s minimálnym make upom a vystavujú tak svoj vek na verejné oči. Je to celkom odvážne, ale stále im to svedčalo.(23.11.2013)

• WANDRWALL

Nevýrazné, bez šťávy, jen tak běžící hovory o životě, kdy lidi řeší stále cosi, ale nic není jasné. Slátanina....A já si s takovou důvěrou ten film pustil,a myslel jsem si, že se něco dozvím o zajímavé, nezaměstnané umělkyni, která má třeba jen smůlu, nebo něco ji brzdí v rozletu, a o tom něčem se dozvím, ale není tomu tak... Škoda, tak jsem si přál tenhle film velice dobře ohodnotit! A nejde to. Nejde.(6.2.2012)

• mysiak

Film o ničom, kde hrá Nicole Kidman, ktorá ma už nudí a fajn Jack Black, ktorý podáva dobrý výkon ako v Prázdninách nie je taký hrubý....ale nechápem o čom bol tento film(28.8.2008)

Určite nie komédia :-) Festivalovka o fakt divných ľuďoch. Ale je dobre zahraná, správne artovo ošumelá a zaujímavo sa hrá s charaktermi postáv...(12.1.2017)

Tak tak drsný humor som veru nečakal... Dosť brutálny miestami!(1.1.2017)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech New Yorku včetně Bronxu. (Terva)

• - Na scénáři k této dramatické komedii se podílel francouzský režisér Eric Rohmer. (Agoran)

• - Film získal v roce 2007 na filmovém festivalu Peníscola Comedy 2007 dvě ceny, a to v kategorii nejlepší herečka (Jennifer Jason Leigh) a nejlepší režie (Noah Baumbach). (Terva)