Svatba podle Margot

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

• mysiak

Film o ničom, kde hrá Nicole Kidman, ktorá ma už nudí a fajn Jack Black, ktorý podáva dobrý výkon ako v Prázdninách nie je taký hrubý....ale nechápem o čom bol tento film(28.8.2008)

Tak toto bol iný chaos. Nicole Kidman v pre mňa "tolerovateľnej" role spolu s The Hours a The Others, znamená, že ju uznávam. Taká, aká bola ako Margot, takú si ju predstavujem v skutočnosti. Panovačnú, psychotickú, tenznú, nevyrovnanú, zároveň ale špecifickú a v mnohom originálnu a výraznú. J.J.Leigh veľmi, veľmi dobrá, obe držia film nad scenárom, ktorý mal veľký potenciál, ale Baumbach sa tentoX niekam stratil - akoby nevedel, ktorým smerom sa pohnúť ( na rozdiel od The squid and the whale, ktorý mám veľmi rád ). Hlavne nie cestou nahého Jacka Blacka, PROSÍM !(19.1.2009)

Existuje taková dojmologie, která praví, že kariéra Nicole Kidman byla v 90. letech podmíněna Tomem Cruisem, což má své opodstatnění, protože mezi Bouřlivými dny a Spalující touhou to skutečně byla jen paní Cruisová. Po té následovalo krátké období, kdy si Nic zamilovali všichni, diváci i kritika a pak... se širší veřejnosti zase ztratila z očí. Proč tomu tak bylo? Ne proto, že by začala točit zcela nelogicky špatné filmy, ale dle mého je možné sledovat filmografii Nic po roce 2004 jako výběr zralé herečky, která se chce bavit, má co sdělit a už nemusí nikomu nic dokazovat. Takže stejně přirozeně se může stát Diane Arbus jako Margot, která má tak velký vliv na svou sestru, že jí (nevědomky) manipuluje ven z nadcházející svatby... Noah Baumbach je velmi zručný autor, který se nebojí rozvíjet vztah dvou sester, srovnatelný s hereckými orgiemi v Prokleté farmě Jocelyn Moorhouse, ve které kralují bok po boku Jessica Lange a Michelle Pfeiffer. Intimita, která panuje mezi sestrami je fantastická, všechny dialogy jsou velmi přirozené a celý film graduje takovým způsobem, jako kdybyste si celý ten příběh s Margot a její rodinou odžili také.(17.1.2015)

Na psychologicka dramata nejsem, Nicole Kidman zdaleka nemusim, a presto se me tenhle film nejak dotkl. Nevim, mozna jsem se chvilema ztotoznovala s tou jeji sebevedomou uprimnosti, mozna me bavila cela otevrenost tohohle snimku...ne, nebyla to skoda si ho poustet. :)(15.3.2008)

Ojedinělá psychologická průprava po niterním světě sebe samého... aneb Do svého zrcadla se neodvážím pohlédnout, raději prozkoumám tebe. Margot at the Wedding je hodně zvláštní film, který zanechá hodně zvláštní pocit. Nicole Kidman jako nevyrovnaná Margot, která nekritizuje svou sestru, ale spíše sama sebe, je perfektní a Jennifer Jason Leigh jako Pauline, která k ní chtě - nechtě shlíží, rovněž. Tohle není svatba podle Margot, ale Studie Margot. A to vydařená. 3 a půl.(22.8.2008)