poster

Prosíme přetočte

 • USA

  Be Kind Rewind

 • Slovensko

  Prosíme pretočte

 • Slovensko

  Láskavo pretáčaj

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2008, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shushika
  **

  Hrozně vychtěné a rádoby-vtipné. Na nejlepší blackovky to nemá ani náhodou...(28.12.2009)

 • EdaS
  ***

  Nejslabší Gondryho celovečerák. Byl jsem nadšený z Věčného svitu i Nauky o snech pro jejich hravost a vtipnost, ale Be Kind, Rewind zejména v první polovině není legrační vůbec (a to mám pro Jacka Blacka normálně slabost), v té druhé je to o trochu lepší, ale funguje spíš jako doják o lidské soudržnosti (ble) a tak... Ten skvělý (byť dost zastaralý - kdo si v roce 2008 ještě půjčuje VHSky?) ústřední námět si zasloužil lepší zpracování.(4.6.2008)

 • Shadwell
  ***

  Typická absence dramaturga. Následky? 1, Film neustále vybočuje z žánru, potažmo zpřítomňuje cizorodé „psychodramatické“ prvky, které v příběhu s žánrovým vymezením komedie nemají co dělat. Výsledkem je převaha konvenčního negra nad anarchistických tlusťochem a zhovadilé překlápění do vážné roviny, jenž nemá parametry katarze, protože jen vrší malé kolize (napětí) napříč dějem. 2, Tvrdím, že amatérský film má být amatérský a profesionální film profesionální. Tenhle je amatérský, ale tváří se jako diskontinuitní, fragmentarizovaná, stylově heterogenní, víceperspektivní, pásmová apod. kompozice.(22.9.2008)

 • H34D
  ***

  Be Kind Rewind je veskrze skromný snímek - nostalgický příběh o zesnulém jazzmanovi ze zaprášené ulice, plný obyčejných lidí, na rohu s malou videopůjčovnou a všudypřítomnou láskou k filmu... A to je asi jeho největší předností. Michel Gondry pohlíží na všednost z té světlé stránky, usilovně hledá střípky nostalgičnosti a doplňuje o špetku humoru a nadsázky, aby vytvořil jedinečnou atmosféru předměstí. Což se vcelku daří, ale přesto tomu cosi chybí... Zejména na poli humoru film prostě selhává, až na pár trefných parodií se není čemu smát. Také celý nápad se zmagnetizovaným šílencem je značně nevyužitý a jakožto jediný sci-fi prvek v jinak věrohodném filmu až nevhodný (i když ne, že by na tom tak záleželo...). 6/10(10.10.2008)

 • MMR
  ***

  Nevím, jak to říct, ale naprosto mě to zklamalo. Čekal jsem zábavu, dostal se mi chabý průměr. Začínám si myslet, že komedie kde hraje Jack Black, nejsou pro mě. Rozhodně to nebylo tak zábavné, jak by se mohlo zdát, což je docela škoda.(25.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace