Pátek třináctého 7

• slovenský

Piatok trinásteho 7: Nová krv

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 1988, 88 min

Zpočátku jsem si říkal, že tento díl je průměrný. Jenže to není pravda už kvůli faktu, že právě zde se zrodil ten pravý Jason v podání Hoddera. Proč? Na něm šlo hned vidět, jak Jason ožil a ve vraždách se opravdu vyžíval. Předešlí Jasonové vždy vraždili i pohybovali se pomalu, jakoby až rozvážně. Ale Kane ne, ten je rychlý a brutální. Opravdu je ten rozdíl poznat, tomu věřte. Jinak tento díl měl zajímavou zápletku, dívka, která ovládá telekinezi, byla Jasonovi vcelku obstojným protivníkem. Škoda, že po tomhle dílu začala série klesat s kvalitou dolů, hodně dolů… 80 %.(28.1.2012)

• Terva

30%(8.9.2012)

• Andersis

Není to špatný díl, ale už je to standartní. Začátek je náká příhoda, pak celý film jen pubertáci blbě kecaj a muchlujou se, až poslední půlhodinka je jen o vraždách.(3.7.2008)

Sám sa tomu čudujem, ale tento diel s vysokým poradovým číslom 7, mám z celej série najradšej. Jasonov image tu dosahuje svojho vrcholu. Jason Voorhees dospel! Dej pekne plynule nadväzuje na predchádzajúcu, tiež veľmi podarenú, časť. No do príbehu tento krát vstupuje pekná, mladá dievčina, ktorá je telekinetička. "Friday the 13th" sa dlho ladil, pokiaľ zachytil tú správnu vlnu. Siedma časť. Štvorhviezdičkový horror. Je to tak. ****(24.1.2008)

Nová krev měla být původně corssoverem mezi Jasonem a Freddym, bohužel kvůli neschopnosti Paramountu a New Line k němu nedošlo. Místo kotelníka tak narychlo nastoupila dívka se schopnostmi ne nepodobnými Carrie, aby se okamžitě stala největší slabinou filmu. Samotný Jason funguje na výbornou, ale létající nábytek mi k němu příliš nesedí.(18.1.2004)