Pátek třináctého 7

• slovenský

Piatok trinásteho 7: Nová krv

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 1988, 88 min

Po šialene krvavej a extrémnou porciou čierneho humoru obdarovanej šestke s podtitulom JASON ŽIJE, sa atmosféra v sedmičke - NOVEJ KRVI - upokojuje. Ale je to len vyložene priemerný slasher s občas sympaticky odmaskovaným vrahom, ktorý už evidentne nie je z tohto sveta. PIATOK TRINÁSTEHO 7 je spomedzi série výnimočný predovšetkým tým, že Jason tu má plnohodnotného protivníka - telekynetickými schopnosťami obdarovanú blondínu.(20.6.2006)

Přehnaný z filmu udělali totální kravinu ale já se královsky bavil! :-D Jason střídal předměty jeden za druhým a opět řádil. Konec jsem nepochopil.(30.6.2012)

Zpočátku jsem si říkal, že tento díl je průměrný. Jenže to není pravda už kvůli faktu, že právě zde se zrodil ten pravý Jason v podání Hoddera. Proč? Na něm šlo hned vidět, jak Jason ožil a ve vraždách se opravdu vyžíval. Předešlí Jasonové vždy vraždili i pohybovali se pomalu, jakoby až rozvážně. Ale Kane ne, ten je rychlý a brutální. Opravdu je ten rozdíl poznat, tomu věřte. Jinak tento díl měl zajímavou zápletku, dívka, která ovládá telekinezi, byla Jasonovi vcelku obstojným protivníkem. Škoda, že po tomhle dílu začala série klesat s kvalitou dolů, hodně dolů… 80 %.(28.1.2012)

• Terva

30%(8.9.2012)

• iolaos

Buechler dokurvil co se dalo... unikatni suport vymastenych hercu nejdebilnejsimu slasherovemu scenari.. neomluvitelna, zaludna podpasovka Jasonovi............... zhavy kandidat na prvni flek meho reziserskeho ignore-listu.. burn Buechler, burn!!!!!!!!!(30.4.2008)

• - Spoiler: Mělo jít o jediný díl série, ve kterém Jason nezemře. Režisér Buechler ale nakonec od tohoto záměru ustoupil. (LION-MR.T)

• - Kane Hodder se k roli dostal náhodou. John Carl Buechler ho viděl ve filmu Věznice (1988) pojídat červy a trval na tom, že musí hrát Jasona. (Jinak by ho opět hrál herec, který ho ztvárnil v předchozím díle - C.J.Graham.) Hodder si pak roli zopakoval i v následujících pokračováních. (LION-MR.T)

• - Kane Hodder je také kaskadér. Proto se nenechal ve filmu zastupovat a všechny nebezpečné scény (i tu s ohněm) zahrál úplně sám. (LION-MR.T)