Zmatená duše

Numb

Zmätená duša

Drama / Komedie

USA / Kanada, 2007, 93 min

Jako zapřísáhlého fanouška Přátel se musím přiznat, že hned zezačátku mě nepotěšil dabing Matthewa Perryho. Nevim proč, ale udělá to hrozně moc, když svýho oblíbenýho herce slyším stále se stejným hlasem. Když pak příjde jiný dabér, hned na něj musím koukat jinak, skoro jako kdyby to byl jiný herec. Přesto jsem i tak rád, že si Matthew zase konečně někde zahrál. Od souseda zabijáka je totiž tohle další film kde kse konečně objevil, a to už utekla docela dlouhá doba. Příběh zas tak zlý není, ale má v sobě strašně moc nesmyslů, který ale stejně většinou házim za hlavu, protože u filmu se chci hlavně pobavit a ne nad ním přemýšlet, i když i to příjde k duhu. Zmatená duše ale rozhodně není nic hroznýho nebo na druhou něco závratně inteligentního. Je to dobře odvedená práce a solidní příběh, ve kterém se Perry po delší době zase ukázal.(16.8.2009)

Teda i když je to pěkný film, tak jsem čekal něco jiného už jen kvůli mému nejoblíbenějšímu z Přátelích Perrymu. On ten film je dobrej ale prostě jsem čekal více. Navíc ostatní herci mě moc nepřesvědčily. Hudba od Shorea je docela dobrá, ale podle mě do filmu nijak moc nepasující.(15.7.2011)

Existují dvě herecké polohy Matthewa Perryho. První, která ho proslavila, je ten vtipný ňouma Chandler z Přátel, nebo zubař z dvoudílné taškařice o Sousedovi zabijákovi. A pak je tu druhá poloha, kterou tak skvěle předvedl hlavně ve Studiu 60, a která je o moc zajímavější a pro mně osobně i atraktivnější - sarkastický, ne už tak roztomilý, zato dospělý Matt, s rozšířeným rejstříkem hereckých schopností a také s velkým charizma. V komedii/dramatu Zmatená duše, zůstal tak na půl cesty této duality a stejně tak film samotný. Momenty, kdy se jeho Hudson snaží léčit svoji duševní chorobu, jeho vztah s rodiči nebo láska k Sáře jsou fajn, ale strašně mi tam neseděl románek s bláznivou psychiatričkou, působilo to vyloženě lacině. Přestože nemůžu říci, že bych se těch 93 minut nudila a pro Matthewa mám celkem slabost, tak se kloním spíše k lepší trojce, na víc to tentokrát nevidím.(3.6.2013)

75%(28.4.2009)

Absolutně úžasný film, který mě překvapil jak jen mohl. Matthew Perry není herec, kterého bych nějak milovala, vždycky patřil k těm, kteří mě absolutně nezajímali a touhle rolí se to pěkně otočilo. Vůbec si neumím představit, že by tohle hrál někdo jiný, to je natolik geniální role, že opravdu jen on se v ní mohl takhle vyřádit. Báječnej film! Báječní herci, scénář, režie, ..(16.6.2008)