poster

Gambit

 • USA

  Gambit

 • SK název

  Gambit

Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (178)

 • Malarkey
  **

  Bratři Coenovi měli dobrý nápad. I když on to ani nebyl úplně tak původní nápad. No ty kopky sena asi jo. I když jejich příběh je v pravdě také daleko zajímavější, než tenhle film. Co jsem ale nemohl zkousnout, tak to byl styl vyprávění toho příběhu. Trošičku mi to absurdno připomínalo film Lupiči paní domácí. Tady to ale bylo dovedeno do takového jednání, které se mi po celou dobu filmu dost příčilo. Všichni hráli takový klasicky šablonovitý postavy. Cameron Diaz hrála přesně takovou tu typickou, tupou Texasanku. Colin Firth pak vychcanýho Brita, co si myslí, že má geniální nápad. A Alan Rickman pro změnu šéfa, co se topí v penězích a do všech de totální pecky. Vlastně na tomhle filmu nebylo nic zajímavýho, možná jenom kus pravdy na těch kopkách sena. Po filmu jsem si totiž ten zbytek pravdy musel hnedka vygůglit.(28.2.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Tééda bejt už přes dvacet let sexy, je fakt hodně dobrý. S takovou může Cami v tílku skákat přes švihadlo klidně každej den v 5 ráno u mý postele a budu pěkně spokojenej parchantík. Hlavní hvězdou, resp. dodavatelem humoru je Colin Firth. Jeho hotelová epizoda včetně posedu v trenýrkách mě teda zabrat. Jinak celkově má film v sobě spíše vtipné momenty než že by byl zábavnej jako celek, ale že by mě vyloženě nudil, to se říct nedá.(9.7.2013)

 • Fr
  **

  ,,JEDNODUCHÁ OTÁZKA ZNÍ, JAK CHCETE VYDĚLAT PŮL MILIONU LIBER? JÁ MÁM MALÝ PLÁN“...... /// Velkolepá loupež (nebo chcete-li zlodějina) má působit uvolněně, komicky, svižně …. kurva to je nuda! Furt klábosej a dějou se věci, který v drtivý většině případů nemůžou pobavit ani puberťáky. Nebaví plán, kterej má jistý (nepředvídatelný?) trhliny, ale jen několik (dvě?) hotelových eskapád. Možná by ke štěstí mohlo stačit vidět role užívající si C.Firtha a snad i A.Rickmana. V tom filmu prostě vo víc, než o důkaz, že i Angličan může mít velký koule nejde. Ale jestli vám ke štěstí stačí, že svět příležitostí je nevyčerpatelnej, tak si klidně ty 3* flákněte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Toužím po Kupkách sena (od Moneta vole, jdi s těma vidlemi do prdele!). 2.) Je fajn, když v americkým filmu hrajou hlavní role Angláni a o zábavu se staraj Japonci (jakože maj ty kanály pro mladý, kde se chlastá blije…). 3.) Thx za titule ,,Kryštof4“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.3.2013)

 • StarsFan
  ***

  Podle traileru to měl být film, který budu chtít v kině podruhé. Čekala jsem něco vtipného, velmi osobitého, lehce výstředního. Komedii napsanou dvěma velmi schopnými scénáristy, která bude mít skvělé obsazení a příjemnou retro atmosféru. Pravda je mnohem skromnější. Velká část příběhu i vtipných scén figuruje v ořezané verzi už v traileru a zbytek je mnohem nevýraznější, než by se na podobný film patřilo. Asi jako kdybyste napsali pracovní verzi potenciálně skvělého filmu s několika zajímavými postavičkami a namísto jejího přepracování do plnohodnotného scénáře se rozhodli, že vám tento hrubý koncept vlastně naprosto stačí. Pár pozitivních aspektů se ale Gambitovi upřít nedá: Díky své umírněné stopáži nezačne být ani v jednom okamžiku zdlouhavý a díky mužskému obsazení člověk nemá pocit zbytečně ztracených devadesáti minut. A Colin Firth má hezké nohy.(24.11.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Neprůstřelný" plán, neznámá komplicka a název - to jsou jediné atributy, které spojují originál s remakem. Jinak se Harry změnil z šarmantního zloděje ve snaživého zaměstnance, tanečnice v kovbojku, socha v obraz, oblafnutý šejk v hambatého kapitalistu a poměrně seriózní zlodějská podívaná v komedii se zlodějským pozadím. Já proti tomu v podstatě nic nemám, při Firthově bezkalhotové scéně v hotelu dostala má bránice docela zabrat a bylo vidět, že Firth, Rickman, Tucci i Cameron si své party vyloženě užívali. Já jsem zkrátka dostal zábavy dost a tak jen posílám Coenovým lehké pohlavky za to, že si občas vypomohli příliš lacinými fintami.(22.8.2013)

 • Darren
  **

  Slabší průměr s jediným alespoň trochu výrazným kladem. Tím je scénář bratří Coenů. Ten ale zároveň není dost dobrý pro ně samotné a asi je jedině dobře, že se s ním dál nezahazovali a předali jej dál, což u nich běžná praxe ani zdaleka není. Filmu vévodí hrozný casting a neosobitá režie. Rutina, klišé, nevzruch, nuda... 5/10(4.8.2013)

 • PinokKio
  ***

  Kde asi Coenové udělali chybu? Herci výborní, obzvlášť adamita Rickman, ale příběh, který bráškové hodily na papír, jakoby se točil v kruhu (což je nejlépe vidět ve zbytečné hotelové scéně s vázou). Devadesát minut (naštěstí), než se povede přesně to, co my jako diváci tušíme od úplného začátku ..(5.5.2014)

 • xxmartinxx
  ***

  Tahle poloha bratrů Coenů mě už rozhodně nepřekvapuje, vlastně jsem se na něco ve stylu Lupičů paní domácí, kteří mě mile překvapili, těšil. Spíš je to ale jako zpackaná Nesnesitelná krutost. Mnoho vtipů mi přišlo nevypointovaných, mnoho zbytečně (i když možná záměrně) natahovaných. Líbí se mi, že závěr jde vykládat dvěma způsoby fantazie/realita (za mě jednoznačně fantazie), ale to je trochu málo. Nesvaloval bych to pak na režiséra... tohle je vina scénáře zrovna tak.(19.3.2013)

 • MMR
  ****

  Tohle mělo dost pomalý rozjezd, místy mi to připadalo, že jsem uvízl ve smyčce. Ale pak se to odvázalo a vznikla tak příjemná podívaná. Sled událostí v hotelu zapříčinil, že jsem své hodnocení přehoupl k lepšímu.(30.3.2013)

 • Hild
  ***

  Gambit mě zajímal především kvůli hereckému obsazení. Po skončení filmu jsem se bohužel nemohla zbavit naprosté zbytečnosti filmu, přitom to na začátku nevypadalo nejhůř, film má pár světlejších chvilek a těch 89 minut mi uteklo docela rychle, škoda, že ten závěr filmu vyšuměl úplně někam do prázdna, zkrátka během závěrečných titulků ve mně zůstalo velké nic. Nejsvětlejším bodem filmu je mužské ústřední duo, Colin Firth i Alan Rickman si očividně své role užívali, naopak mi zde vůbec neseděla Cemeron Diaz, ten její jižanský přízvuk nezněl ani chvíli přirozeně. Gambit bych už nikdy nemusela vidět znovu, ale na jedno podívání do špatného počasí úplně v pohodě, další z velké řady filmů, které neurazí, ale ani nenadchnou.(5.4.2013)

 • Bigrambo
  ***

  Zcela zbytečný pokus bratří Coenů o remake skvělé klasiky...(7.6.2013)

 • Javert
  ***

  V Hollywoodu se za rok natočí pořádná spousta buranských a trapných komedií, mezi něž však Gambit nemůže být zařazen. Divák je sice po většinu stopáže nucen sledovat spoustu konvenčních vtipů použitých již mnohokrát v jiných komediích, ale herecké výkony tří hlavních mužských představitelů (moje obavy z obsazení Cameron Diaz se potvrdily, aneb co na ní kdo vidí) a některé typicky coenovské elementy ve scénáři (Dr. Zaidenweber, japonská delegace,...) vyzdvihují film do vod jakžtakž sledovatelného průměru. P.S. Mám radost, že můžu po dlouhé době vidět na plátně Toma Courtenaye, jednoho z nejlepších herců své generace.(7.3.2013)

 • liskam
  ****

  Já mám dnes asi nejakou pozitivní náladu. Nebo se mi asi opravdu ten Gambit líbil. Celkově je to pohodový film, který si na nic nehraje. Jeho poklidné Anglicky venkovské tempo mnohé z diváků musí deptat, ale mě to dnes sedlo dokonale. Herci naprosto přesně věděli co mají hrát, a to filmu také prospělo. Jediný nedostatek bych asi viděl ve scénáři, u takhle laděného filmu bych ho čekal propracovanější. Každopádně tenhle film mohu doporučit všem, kteří mají volně dvě hodiny chtějí se odreagovat, ale nepotřebují se u filmu potit,bát, přemýšlet a nebo řechtat na všechny strany. Za mě pohodlných 75%(26.3.2013)

 • IQ Tiqe
  ***

  Předesílám, že původní verzi neznám. Úvodní půlhodinka nebyla tak působivá, jak bych čekal, závěr určitě ne čitelný, ale očekávatelný v podobném duchu. Takže nejzábavnější nakonec bylo extempore v hotelu. Ale je tam plno slovních hříček a leccos mi možná uniklo. Uvidíme s českými titulky, třeba mi to tak fádní nepřijde. Ačkoli... co by člověk čekal od Coenů. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

 • johnn333
  ***

  Je vždycky pěkný, když ještě režiséři obsadí Cameron Diaz a dají jí možnost přivydělat si k důchodu! 60% za vtípky odnikud nikam, nepochopitelné veletoče v jednání postav a perfektní sekvenci v hotelu Savoy.(19.3.2013)

 • boshke
  odpad!

  (Febio Fest) I přes nepatrné množství momentů, které byly vtipné, to bylo necelých devadesát minut čirého fyzického utrpení. Začalo to už titulky. Snad nejnevkusnějšími a nejdementnějšími titulky v dějinách kinematografie. Vrazit do devadesáti minutového filmu pěti minutové Harryho představy byl skvělý tah. Podobně jako Diaz s hubou jak rozšláplej pomeranč. Silně mi to připomínalo projekci Babovřesk. Humor té nejnižší možné úrovně, ale plebs se spokojeně plácá do kolen. Hrůza. Děs běs... Chtěl bych tímto pozdravit toho strašně milého pána, co seděl vedle mne a co očividně nerozlišoval, kdy mluví nahlas a kdy v duchu sám k sobě, a tak s otravně častou frekvencí pronášel "ty vole", "ty kráso", "to jsem si myslel" či "to nebyl dobrej nápad"... 0%(17.3.2013)

 • dr.horrible
  ***

  Až na pár super fórov, vlastne priemer.Humor druhej cenovej kategórie, predvídateľné zvraty a Cameron Diazová. Chápem prečo Coenovci nemali potrebu, natočiť to sami. 55%(1.4.2013)

 • mzss1
  odpad!

  Bože, co to bylo ? S vypětím všech sil jsem tu ptákovinu dodíval. Řekl jsem si, bude to taková průměrná blbůstka, možná i jen na 2*, prostě jsem měl dnes náladu pustit si něco slabšího, ale ne úplný hnůj ! Příběh to skoro vůbec nemá. Žádnou logiku to nemá. Scénář ? Hodně slabý. Komedie ? No nevim, kde byly vtipné scény ? Pár jich teda bylo, když třeba Colin Firth nemotorně bral křeslo atd. Takže strašná nuda. nudné až trapné konverzace. Pak film skončil a já byl celý vygumovaný a psychicky vyčerpaný. Herecké obsazení katastrofa. Colin Firth hrál naprostého dementa. Cameron Diaz neskutečně trapná. No a Alan Rickman ? Trošku to bylo lepší - ten jeho přízvuk, úšklebky - bavil ze všech herců nejvíc, ale také to nebylo ono. Hudba skoro žádná. Takže naprostá nuda, naprostý odpad. Nic se ve filmu nedělo, málo vtipných scén a když už byly - tak byly divné. Nebudu to dál komentovat. Nedoporučuju nikomu. Hodnotím na 4% = odpad!(15.5.2013)

 • MikeCool
  *

  Na to jaká zvučná, hollywoodská jména si v této nenáročné komedii zahrála, očekával jsem výsledek daleko lepší. Hodně podprůměrná záležitost. Zachránila to sexy Cameron Diaz. :-D(28.7.2013)

 • kingik
  ****

  Je čas na absurdní humor bratří Coenů a proventilování suchého Londýna trendy texasankou. Odehraje se zde jeden velkolepý podfuk s padělkem vzácného obrazu od Moneta v hodnotě 11 milionů liber. V rolích podfukářů se představí Colin Firth, Cameron Diaz a Tom Courtenay a jejich cílem je oblafnout arogantního a bezcitného bohatého hulváta, kterého si s bravurní noblesou střihl Alan Rickman. Jestli se jim to podaří, prozrazovat nebudu. Nouze nebude o absurdní situace, o Cameron Diaz ve spodním prádle a následně obratně krotící lva, Colina Firtha uvidíme na hotelové římse s vázou a Alan Rickman šel do naha. A jako vrchol je Stanley Tucci jako znalec obrazů, u kterého nevím, jak to dělá, že je v každé vedlejší roli kterou ztvární tak dokonalý, vtipný a neodolatelný. Bratři Coeni tentokrát zvolili cestu scénáře rozvrstveného do různých vtipných epizod, jež celistvost děje nestaví do popředí. Jejich záměr udělat v Británii paseku se dá brát jakkoliv, ale já se bavil u tohoto opět originálně pojatého díla docela solidně. Režie a kamera taky odvedla svoji kvalitní práci. Mé hodnocení: 80%(21.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9