Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Podle traileru to měl být film, který budu chtít v kině podruhé. Čekala jsem něco vtipného, velmi osobitého, lehce výstředního. Komedii napsanou dvěma velmi schopnými scénáristy, která bude mít skvělé obsazení a příjemnou retro atmosféru. Pravda je mnohem skromnější. Velká část příběhu i vtipných scén figuruje v ořezané verzi už v traileru a zbytek je mnohem nevýraznější, než by se na podobný film patřilo. Asi jako kdybyste napsali pracovní verzi potenciálně skvělého filmu s několika zajímavými postavičkami a namísto jejího přepracování do plnohodnotného scénáře se rozhodli, že vám tento hrubý koncept vlastně naprosto stačí. Pár pozitivních aspektů se ale Gambitovi upřít nedá: Díky své umírněné stopáži nezačne být ani v jednom okamžiku zdlouhavý a díky mužskému obsazení člověk nemá pocit zbytečně ztracených devadesáti minut. A Colin Firth má hezké nohy.(24.11.2012)

• Terva

CITÁT - Toto je příběh mého odvážného přítele........ Jeden z těch velmi slabých scénářů od Coenů. A možná taky proto jej nezfilmovali ono sami, ale nechali to na jiných. Tam jsou ty lidi až tak moc velký tupouni, že to mnohdy působilo velmi trapně a nevěrohodně. Mě to moc nebavilo. CITÁT - Řekneme jen: Ámen........(23.8.2014)

Lehká britská komedie amerických scenáristů o podfuku se spoustou nezdarů. Nic než zábavu nečekat, ale je elegantně podaná, svižně zahraná a divák ji odpustí i předvídatelný konec, který aspoň jeden hollywoodský předpoklad překoná. Kdyby to Coenovci i režírovali, jistě by z toho byla ještě příkřejší a dravá komedie jako Po přečtení spalte.(19.3.2013)

Předesílám, že původní verzi neznám. Úvodní půlhodinka nebyla tak působivá, jak bych čekal, závěr určitě ne čitelný, ale očekávatelný v podobném duchu. Takže nejzábavnější nakonec bylo extempore v hotelu. Ale je tam plno slovních hříček a leccos mi možná uniklo. Uvidíme s českými titulky, třeba mi to tak fádní nepřijde. Ačkoli... co by člověk čekal od Coenů. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

Gambit je průměrná komedie o krádeži obrazu z nadprůměrným obsazením.Nic víc nic míň,že by tam byly scény u kterých bych se za břicho popadal tak to asi ne,ale na nedělní odpoledne lepší jak vraždy v midsomeru a podobné ohrané věci.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(21.5.2015)

• - Do role Harryho byl zvažován Hugh Grant. (Terva)

• - S hlavní ženskou rolí byla původně spojována Jennifer Aniston. (R´Hell)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)