Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Velmi milé filmové povyražení. Hlavními klady zde jsou nápaditý scénář a skvělé obsazení. Můj oblíbenec Colin Firth samozřejmě nemohl zklamat, ovšem velice příjemně mě překvapila i Cameron Diaz - strašně mě bavila její americká angličtina. Nikdy bych tomu nevěřil, ale to děvče vážně umí hrát. Pokud mohu soudit, tenhle film je vážně vtipný - jenom u sekvence odehrávající se v hotelu jsem umíral smíchy. Nejvíce mě ovšem pobavil scéna, v níž postava padělatele obrazů, zvaná major Wingate, vytváří akční malbu à la Jackson Pollock - takový nenápadný fórek pro ty, co se vyznají v těch Manetech a Monetech :-) Och, tento film mi zvednul náladu, vážně.(20.3.2013)

Skvělé obsazení, skvělý scénáristé a průměrný výsledek. Zamrzí to tím víc, že i Cameron Diaz nehraje tak blbě jako obvykle. Role buranky se selským rozumem jí sedí. Colin Firth a jeho roztržitost je roztomilá a bezgrimasový pohled Alana Rickmana je třešničkou filmového dortu. Takže vylučovací metodou jsem došla k závěru, že je chyba ve scénáři. Další příběh o krádeži obrazu, sice s pár vtipnými momenty, ale i tak film jede příliš podle známého scématu Nápad-komplikace-překvapení.(18.3.2013)

Je vždycky pěkný, když ještě režiséři obsadí Cameron Diaz a dají jí možnost přivydělat si k důchodu! 60% za vtípky odnikud nikam, nepochopitelné veletoče v jednání postav a perfektní sekvenci v hotelu Savoy.(19.3.2013)

• SaNcHeZ_cz

Tak takhle asi ne. Šedá myš hvězdným obsazením? I to se stává. Hloupá, naivní a těžce neoriginální story, která nemá moc co nabídnout a těch pár dobrých momentů to jednoduše nemá šanci zachránit. Hvězdy přehrávají, nudí a otravují, hned několik věcí je na facku jak dělaných a zbytečnost a umělost snímku je až do nebe volající. Gambit je jednohubka, kterou si podruhé rozhodně nedám. [50%](8.3.2013)

Čekal jsem toho asi moc. Žánr komedie mi přijde jaksi mimo, jelikož krom jedné scény na římse to opravdu moc vtipné nebylo, i když tvůrci se moc snažili aby to vtipné bylo. Až konec mě příjemně překvapil a to docela zajímavým rozuzlením, které jsem jaksi nečekal. I přesto je to lehce podprůměrný film.(20.3.2016)

• - Do role Harryho byl zvažován Hugh Grant. (Terva)

• - Film byl uveden do kin 12. října 2012. Nakonec však bylo rozhodnuto, že bude vydán rovnou na DVD. (Terva)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)