Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

• MartinezZ

Otázka zní: Muselo to být tak nudně trapné? Zřejmě ano, pokud to mělo vyobrazit, kterak si Američané představují Angličany, nabourané Texasským "masakrem". Vtipy trapné, Colina mi bylo líto, Alana ani ne, když to má zapotřebí, a Cameron už na diblíka skutečně přetahuje. Nechápu, co s tím mají společného Coenovi, protože buď se za ně někdo vydává nebo to napsali zcela "pod obraz". Popravdě, někde za polovinou filmu jsem se v ději začal ztrácet, protože mě prostě nebavilo to vůbec sledovat. A přitom to mohlo být dobré krimi se špetkami humoru. Mohlo.(26.3.2013)

Průměrná komedie, která místy dosahuje i "****". Můj dojem nakonec trochu zpravil závěr filmu. Mé hodnocení: 65%. Viděno: 14.03.2013 (Febiofest / zahajovací film).(15.3.2013)

Tohle mělo dost pomalý rozjezd, místy mi to připadalo, že jsem uvízl ve smyčce. Ale pak se to odvázalo a vznikla tak příjemná podívaná. Sled událostí v hotelu zapříčinil, že jsem své hodnocení přehoupl k lepšímu.(30.3.2013)

Je vždycky pěkný, když ještě režiséři obsadí Cameron Diaz a dají jí možnost přivydělat si k důchodu! 60% za vtípky odnikud nikam, nepochopitelné veletoče v jednání postav a perfektní sekvenci v hotelu Savoy.(19.3.2013)

Podle traileru to měl být film, který budu chtít v kině podruhé. Čekala jsem něco vtipného, velmi osobitého, lehce výstředního. Komedii napsanou dvěma velmi schopnými scénáristy, která bude mít skvělé obsazení a příjemnou retro atmosféru. Pravda je mnohem skromnější. Velká část příběhu i vtipných scén figuruje v ořezané verzi už v traileru a zbytek je mnohem nevýraznější, než by se na podobný film patřilo. Asi jako kdybyste napsali pracovní verzi potenciálně skvělého filmu s několika zajímavými postavičkami a namísto jejího přepracování do plnohodnotného scénáře se rozhodli, že vám tento hrubý koncept vlastně naprosto stačí. Pár pozitivních aspektů se ale Gambitovi upřít nedá: Díky své umírněné stopáži nezačne být ani v jednom okamžiku zdlouhavý a díky mužskému obsazení člověk nemá pocit zbytečně ztracených devadesáti minut. A Colin Firth má hezké nohy.(24.11.2012)

• Cameron Diaz