poster

Gambit

 • USA

  Gambit

 • Slovensko

  Gambit

Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Režie:

Michael Hoffman

Scénář:

Ethan Coen, Joel Coen

Hudba:

Rolfe Kent
(další profese)
 • LiborGondek
  ***

  Příjemné obsazení, celkem dobrá komedie a celkově velmi důstojný snímek, který vás nenadchne, ani nezarmoutí. Zejména při hotelové scéně jsem se hodně a upřímně pobavil. Gambit, aneb jak okrást miliardáře, lidskou svini... Také se mi velice líbila podobnost této postavy ztvárněné Alanem Rickmanem s jeho předchozí rolí z Harryho Pottera. Právě kvůli roli Severuse Snapa jsem si tohoto britského herce tak oblíbil. 60%(22.7.2013)

 • Vančura
  ****

  Velmi milé filmové povyražení. Hlavními klady zde jsou nápaditý scénář a skvělé obsazení. Můj oblíbenec Colin Firth samozřejmě nemohl zklamat, ovšem velice příjemně mě překvapila i Cameron Diaz - strašně mě bavila její americká angličtina. Nikdy bych tomu nevěřil, ale to děvče vážně umí hrát. Pokud mohu soudit, tenhle film je vážně vtipný - jenom u sekvence odehrávající se v hotelu jsem umíral smíchy. Nejvíce mě ovšem pobavil scéna, v níž postava padělatele obrazů, zvaná major Wingate, vytváří akční malbu à la Jackson Pollock - takový nenápadný fórek pro ty, co se vyznají v těch Manetech a Monetech :-) Och, tento film mi zvednul náladu, vážně.(20.3.2013)

 • togaf
  ***

  Skvělé obsazení, skvělý scénáristé a průměrný výsledek. Zamrzí to tím víc, že i Cameron Diaz nehraje tak blbě jako obvykle. Role buranky se selským rozumem jí sedí. Colin Firth a jeho roztržitost je roztomilá a bezgrimasový pohled Alana Rickmana je třešničkou filmového dortu. Takže vylučovací metodou jsem došla k závěru, že je chyba ve scénáři. Další příběh o krádeži obrazu, sice s pár vtipnými momenty, ale i tak film jede příliš podle známého scématu Nápad-komplikace-překvapení.(18.3.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčení probíhalo ve Velké Británii, v Novém Mexiku a USA. (Terva)

 • - Do role Harryho byl zvažován Hugh Grant. (Terva)

 • - Celý dej sa točí okolo dvoch obrazov od Moneta - "Kopy sena za úsvitu" a "Kopy sena za súmraku". Jedná sa o obrazy z rozsiahlej série až 25 malieb s názvom "Kopy sena", ktoré Claude Monet maľoval od letnej žatvy v roku 1890 až do nasledujúcej jari. (georgieMT82)

 • Colin Firth

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace