poster

Gambit

 • USA

  Gambit

 • Slovensko

  Gambit

Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  ****

  "Proč jste byl proboha na té římse ?? A proč teď vaše kalhoty visí na stromě ??" ;) Coenovský rukopis v Gambitu odhalí každý, kdo si oblíbil alespoň byť jeden jediný film těchto minnesotských bratří, ačkoliv tentokrát se příliš netlačí na pilu absurdity a (ne)typický looser / génius v podobě Harryho Deanea do kolotoče vyhrocených situací vlastně naskakuje sám, přičemž i tyto situace by se daly nazvat jen slabým odvarem těch oscilujících na hranici extrému, jak jsme si u Coenů zvykli !! Gambit je prostě na první pohled nenáročnou zábavou, který však skýtá velkou spoustu inteligentních záměrů s pozvolným dozvukem, s příjemně neuspávající stopáží, na níž musím ocenit spoustu velmi vtipných gagů i dialogů, které však tentokrát fungují spíš jako zábavné střípky, které příliš nedrží pohromadě, na nějakou celistvost se tu tentokrát opravdu nehraje, i herecké obsazení !! Cameron Diaz už dlouho nebyla tak roztomile bezprostřední a na svůj věk úžasně sexy, Colin Firth dokazuje, že jeho komediální talent bývá velmi často neprávem přehlížen, protože zde po humorné stránce táhne celý film prakticky sám, herečtí mistři Rickman, či Tom Courtenay zůstávají zoufale nevyužiti, zato Stanley Tucci jako již mnohokrát svojí miniroličkou snímek úžasně obohacuje.. Závěr se opravdu povedl, byť vyznívá velmi nejednoznačně, což však nikdy není naškodu..;) Původní Gambit jsem neviděl, takže jej do úvahy brát nebudu, ale přiznám se, že jsem se 90 minut moc příjemně bavil !! [ Dabing 4/10 ] Neřekl bych, že se v tomto případě něco vyloženě pokazilo, spojení Cameron Diaz, Sabina Laurinová mě příjemně překvapilo, ale je fakt, že s dabingem bohužel velký počet vtipných replik musí zákonitě naprosto zaniknout, což tentokrát platí dvojnásob !! ( "A kde to vlastně bydlíte ??" - "Ehm, v jednom z těch velkých hotelů tam ve městě. Nepamatuju si ale jméno. Ty ano, Harry ??" - "CONNAUGHT !!" - "Hm, já taky ne !!" ;) )(26.7.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Neprůstřelný" plán, neznámá komplicka a název - to jsou jediné atributy, které spojují originál s remakem. Jinak se Harry změnil z šarmantního zloděje ve snaživého zaměstnance, tanečnice v kovbojku, socha v obraz, oblafnutý šejk v hambatého kapitalistu a poměrně seriózní zlodějská podívaná v komedii se zlodějským pozadím. Já proti tomu v podstatě nic nemám, při Firthově bezkalhotové scéně v hotelu dostala má bránice docela zabrat a bylo vidět, že Firth, Rickman, Tucci i Cameron si své party vyloženě užívali. Já jsem zkrátka dostal zábavy dost a tak jen posílám Coenovým lehké pohlavky za to, že si občas vypomohli příliš lacinými fintami.(22.8.2013)

 • Vxxx
  *

  Už prosím znovu ne! Ani jsem to bohužel nedokoukala. Usínala jsem u toho... prostě všechno špatně... Jedna hvězda za Rickmana... jinak bohužel...(25.6.2013)

 • StarsFan
  ***

  Podle traileru to měl být film, který budu chtít v kině podruhé. Čekala jsem něco vtipného, velmi osobitého, lehce výstředního. Komedii napsanou dvěma velmi schopnými scénáristy, která bude mít skvělé obsazení a příjemnou retro atmosféru. Pravda je mnohem skromnější. Velká část příběhu i vtipných scén figuruje v ořezané verzi už v traileru a zbytek je mnohem nevýraznější, než by se na podobný film patřilo. Asi jako kdybyste napsali pracovní verzi potenciálně skvělého filmu s několika zajímavými postavičkami a namísto jejího přepracování do plnohodnotného scénáře se rozhodli, že vám tento hrubý koncept vlastně naprosto stačí. Pár pozitivních aspektů se ale Gambitovi upřít nedá: Díky své umírněné stopáži nezačne být ani v jednom okamžiku zdlouhavý a díky mužskému obsazení člověk nemá pocit zbytečně ztracených devadesáti minut. A Colin Firth má hezké nohy.(24.11.2012)

 • Bigrambo
  ***

  Zcela zbytečný pokus bratří Coenů o remake skvělé klasiky...(7.6.2013)

 • Colin Firth

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace