Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Jak to bylo s tím obětovaným pěšcem při zahájení této šachové partie a kdo ten pěšec byl? Každopádně se ta hra mohla mnohem lépe rozvinout. Příležitostí tu bylo požehnaně. Jen by je stačilo jinak využít. Colin Firth hrál roztomilého ňoumu, kterému by člověk odpustil snad i vraždu, ovšem, zdání může klamat. Alan Rickam je ďábel! Nemohla jsem uvěřit tomu, že už tak zešedivěl.(7.4.2013)

• MikeCool

Na to jaká zvučná, hollywoodská jména si v této nenáročné komedii zahrála, očekával jsem výsledek daleko lepší. Hodně podprůměrná záležitost. Zachránila to sexy Cameron Diaz. :-D(28.7.2013)

• B-Boy1

Neviem na čom Coenovci fičali ale tentokrát šľapli hodne vedľa, ten scenár bol jednoducho zlý - ani nie originálny, ani nie tak vtipný ako si nepochybne myslia =D ... a tie postavy? no jedna viac nesympatickejšia než druhá - Cameron Diaz s neprirodzeným južanským prízvukom a nikdy by som nepovedal že herci kalibru Rickman a Firth má budú niekedy otravovať...no čo už(24.4.2013)

Předesílám, že původní verzi neznám. Úvodní půlhodinka nebyla tak působivá, jak bych čekal, závěr určitě ne čitelný, ale očekávatelný v podobném duchu. Takže nejzábavnější nakonec bylo extempore v hotelu. Ale je tam plno slovních hříček a leccos mi možná uniklo. Uvidíme s českými titulky, třeba mi to tak fádní nepřijde. Ačkoli... co by člověk čekal od Coenů. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

• berusche

No nemůže být každý den posvícení, a tenhle kus je toho důkazem. Ježiš, já se tak hrozně nudila, že to nejsem schopna ani vyjádřit slovy. Myslím si, že by se vždy mělo vážně rozvážit, zda stojí za to točit remake a pokoušet se trumfnout svého staršího bráchu. Tady jak vidno se nezadařilo a není se vůbec čemu divit. Firth působí jako střevo bez hereckého střeva, což je kupodivu hrozně nepříjemné. Diaz je moje osobní troska mezi herci, říkám to pořád dokola, takže ani ta nemůže film zvednout. Scénář nemá žádnou gradaci, v podstatě se dá říct, že ani zápletku, při které byste na konci seděli a říkali si: ty vado, to jsou géniové! Jediný Rickman tady trochu zazáří, aby mu to stejně všichni strhli do zapomenutých vod remaků, které nestojí za nic.(9.5.2013)