Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

• hous.enka

Dlouho se mi nestalo, aby druhá polovina filmu byla lepší než jeho začátek (jestli to nebude ím, že když mě film odzačátku nudí, tak ho vypínám?), ale u Gambitu tomu tak bylo. Při úvodních titulcích a vidině báječného obsazení jsem byla natěšená jako blázen. Leč realita byla jiná... Postavy byly mdlé, chovaly se víc než podivně (ale ne mile podivně jako u Wese Andersona) a celý film byl jedna velká nuda. Nepomohl tomu ani lvíček. Takže bod jen za ty Japonce (nikoli když prodávali kabelovku, ale za scénu na letišti), jinak za mě veliké zklamání.(3.2.2014)

Tahle poloha bratrů Coenů mě už rozhodně nepřekvapuje, vlastně jsem se na něco ve stylu Lupičů paní domácí, kteří mě mile překvapili, těšil. Spíš je to ale jako zpackaná Nesnesitelná krutost. Mnoho vtipů mi přišlo nevypointovaných, mnoho zbytečně (i když možná záměrně) natahovaných. Líbí se mi, že závěr jde vykládat dvěma způsoby fantazie/realita (za mě jednoznačně fantazie), ale to je trochu málo. Nesvaloval bych to pak na režiséra... tohle je vina scénáře zrovna tak.(19.3.2013)

• MartinezZ

Otázka zní: Muselo to být tak nudně trapné? Zřejmě ano, pokud to mělo vyobrazit, kterak si Američané představují Angličany, nabourané Texasským "masakrem". Vtipy trapné, Colina mi bylo líto, Alana ani ne, když to má zapotřebí, a Cameron už na diblíka skutečně přetahuje. Nechápu, co s tím mají společného Coenovi, protože buď se za ně někdo vydává nebo to napsali zcela "pod obraz". Popravdě, někde za polovinou filmu jsem se v ději začal ztrácet, protože mě prostě nebavilo to vůbec sledovat. A přitom to mohlo být dobré krimi se špetkami humoru. Mohlo.(26.3.2013)

Tohle mělo dost pomalý rozjezd, místy mi to připadalo, že jsem uvízl ve smyčce. Ale pak se to odvázalo a vznikla tak příjemná podívaná. Sled událostí v hotelu zapříčinil, že jsem své hodnocení přehoupl k lepšímu.(30.3.2013)

• mzss1

Bože, co to bylo ? S vypětím všech sil jsem tu ptákovinu dodíval. Řekl jsem si, bude to taková průměrná blbůstka, možná i jen na 2*, prostě jsem měl dnes náladu pustit si něco slabšího, ale ne úplný hnůj ! Příběh to skoro vůbec nemá. Žádnou logiku to nemá. Scénář ? Hodně slabý. Komedie ? No nevim, kde byly vtipné scény ? Pár jich teda bylo, když třeba Colin Firth nemotorně bral křeslo atd. Takže strašná nuda. nudné až trapné konverzace. Pak film skončil a já byl celý vygumovaný a psychicky vyčerpaný. Herecké obsazení katastrofa. Colin Firth hrál naprostého dementa. Cameron Diaz neskutečně trapná. No a Alan Rickman ? Trošku to bylo lepší - ten jeho přízvuk, úšklebky - bavil ze všech herců nejvíc, ale také to nebylo ono. Hudba skoro žádná. Takže naprostá nuda, naprostý odpad. Nic se ve filmu nedělo, málo vtipných scén a když už byly - tak byly divné. Nebudu to dál komentovat. Nedoporučuju nikomu. Hodnotím na 4% = odpad!(15.5.2013)

• Cameron Diaz