Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

O Coenovcov bez Coenovcov. Je to škoda, pretože každým jedným dialógom je citeľné, ako si prácu na scenári musela táto dvojica užívať. Hoffman samozrejme nie je fušer a film má celkom slušné tempo a vo vykreslení postáv je takmer bezchybný. Firth sa pre podobné úlohy doslova narodil. Jediný problém je naozaj akási pachuť nedotiahnutosti a nevyužitej šance. Nejde tak ani o humor, ale hra na mačku a myš musí byť podľa môjho názoru omnoho sofistikovanejšia a keďže kľúč k sofistikovanej zábave tkvie v detailoch, je na Gambitovi vidieť, že ich postráda. Ide priamočiaro za svojim, neberúc ohľad na diváka túžiacom po niečom invenčnom a inteligentne zábavnom. Ťažko povedať, kde sa stala chyba, pretože film nie je zlý, len v mnohých stránkach nedotiahnutý. Akoby zostal na polovici cesty. Síce si to kompenzuje určitými vychytávkami ako je Rickmanov hrubian, alebo južanský prízvuk Cameron Diaz. Tie tomu dodávajú istú extravaganciu. Jediná výborná a vtipná scéna je samozrejme Firthov útek z hotela a pokus ukradnúť vázu s dynastie Ming. Keby sa v takej nálade niesol celý film bolo by to o triedu lepšie. Ale stále je to pozerateľné a ak ste trocha tolerantný tak aj zábavné.(28.3.2013)

Tééda bejt už přes dvacet let sexy, je fakt hodně dobrý. S takovou může Cami v tílku skákat přes švihadlo klidně každej den v 5 ráno u mý postele a budu pěkně spokojenej parchantík. Hlavní hvězdou, resp. dodavatelem humoru je Colin Firth. Jeho hotelová epizoda včetně posedu v trenýrkách mě teda zabrat. Jinak celkově má film v sobě spíše vtipné momenty než že by byl zábavnej jako celek, ale že by mě vyloženě nudil, to se říct nedá.(9.7.2013)

Tahle poloha bratrů Coenů mě už rozhodně nepřekvapuje, vlastně jsem se na něco ve stylu Lupičů paní domácí, kteří mě mile překvapili, těšil. Spíš je to ale jako zpackaná Nesnesitelná krutost. Mnoho vtipů mi přišlo nevypointovaných, mnoho zbytečně (i když možná záměrně) natahovaných. Líbí se mi, že závěr jde vykládat dvěma způsoby fantazie/realita (za mě jednoznačně fantazie), ale to je trochu málo. Nesvaloval bych to pak na režiséra... tohle je vina scénáře zrovna tak.(19.3.2013)

"Proč jste byl proboha na té římse ?? A proč teď vaše kalhoty visí na stromě ??" ;) Coenovský rukopis v Gambitu odhalí každý, kdo si oblíbil alespoň byť jeden jediný film těchto minnesotských bratří, ačkoliv tentokrát se příliš netlačí na pilu absurdity a (ne)typický looser / génius v podobě Harryho Deanea do kolotoče vyhrocených situací vlastně naskakuje sám, přičemž i tyto situace by se daly nazvat jen slabým odvarem těch oscilujících na hranici extrému, jak jsme si u Coenů zvykli !! Gambit je prostě na první pohled nenáročnou zábavou, který však skýtá velkou spoustu inteligentních záměrů s pozvolným dozvukem, s příjemně neuspávající stopáží, na níž musím ocenit spoustu velmi vtipných gagů i dialogů, které však tentokrát fungují spíš jako zábavné střípky, které příliš nedrží pohromadě, na nějakou celistvost se tu tentokrát opravdu nehraje, i herecké obsazení !! Cameron Diaz už dlouho nebyla tak roztomile bezprostřední a na svůj věk úžasně sexy, Colin Firth dokazuje, že jeho komediální talent bývá velmi často neprávem přehlížen, protože zde po humorné stránce táhne celý film prakticky sám, herečtí mistři Rickman, či Tom Courtenay zůstávají zoufale nevyužiti, zato Stanley Tucci jako již mnohokrát svojí miniroličkou snímek úžasně obohacuje.. Závěr se opravdu povedl, byť vyznívá velmi nejednoznačně, což však nikdy není naškodu..;) Původní Gambit jsem neviděl, takže jej do úvahy brát nebudu, ale přiznám se, že jsem se 90 minut moc příjemně bavil !! [ Dabing 4/10 ] Neřekl bych, že se v tomto případě něco vyloženě pokazilo, spojení Cameron Diaz, Sabina Laurinová mě příjemně překvapilo, ale je fakt, že s dabingem bohužel velký počet vtipných replik musí zákonitě naprosto zaniknout, což tentokrát platí dvojnásob !! ( "A kde to vlastně bydlíte ??" - "Ehm, v jednom z těch velkých hotelů tam ve městě. Nepamatuju si ale jméno. Ty ano, Harry ??" - "CONNAUGHT !!" - "Hm, já taky ne !!" ;) )(26.7.2013)

Velmi milé filmové povyražení. Hlavními klady zde jsou nápaditý scénář a skvělé obsazení. Můj oblíbenec Colin Firth samozřejmě nemohl zklamat, ovšem velice příjemně mě překvapila i Cameron Diaz - strašně mě bavila její americká angličtina. Nikdy bych tomu nevěřil, ale to děvče vážně umí hrát. Pokud mohu soudit, tenhle film je vážně vtipný - jenom u sekvence odehrávající se v hotelu jsem umíral smíchy. Nejvíce mě ovšem pobavil scéna, v níž postava padělatele obrazů, zvaná major Wingate, vytváří akční malbu à la Jackson Pollock - takový nenápadný fórek pro ty, co se vyznají v těch Manetech a Monetech :-) Och, tento film mi zvednul náladu, vážně.(20.3.2013)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)

• - Film byl uveden do kin 12. října 2012. Nakonec však bylo rozhodnuto, že bude vydán rovnou na DVD. (Terva)

• - Do role Harryho byl zvažován Hugh Grant. (Terva)