poster

Hejtman z Kopníku (divadelní záznam)

Drama

Československo, 1983, 137 min

 • sportovec
  *****

  Nikoliv náhodou byla zařazena tato pozoruhodná inscenace slavného Činoherního klubu do cyklu PERLY ČESKÉHO DIVADLA. Ocenění zaslouží jak dramaturgie, tak režie této slavné německé divadelní hry. První projevy probouzejícího se demokratického Německa doznívající výmarské éry naznačují skutečný ráz odvrácené tváře neblaze proslulého pruského němectví. Robustní výkon Petra Nárožného, zrod herecké osobnosti z "bavičského" dramatického embrya, který tu můžeme sledovat po vteřinách a minutách, je mimořádný. Skutečné rozměry svého nevšedního herectví tu naznačují i Jiří Císler nebo Nina Divíšková, ale přehlédout nelze ani někdejší televizní hlasatelku Kateřinu Frýbovou, která již předtím v mé paměti zazářila v televizní inscenaci muzikálu STO DUKÁTŮ PRO JUANA jako sličná Kristýnka (1971, doufám, že mě něklame paměť). Stejný hold skládám i výpravě; způsob, jakým zvládla stísněný prostor nekukátkového (či "polokukátkového") divadla, je rovněž mimořádný. I v tomto případě tak byl zachován klenot, který by jinak zanikl s posledním potleskem vděčných a nadšených diváků.(21.6.2010)

 • sator
  ***

  Ranní ptáče ,počátek všeho hříchu...Jinak spíš průměr...(29.10.2015)

 • Tirion
  ***

  Hodně nevyvážené herecké výkony - to je to, co charakterizuje tuhle protimocnářskou hru. Obávám se, že první velká role pro Petra Nárožného nebyla dobrým krokem právě v tomto dramatu. Například takový M. Hálek nebo O. Císler mají mnohem větší komediální potencionál. Nicméně hlavně výkony vedlejších postav (kdy jejichž představitelé mají kolikrát zdvojené až ztrojené představení) dávají inscenaci ten správný humorný nádech a pitoreskní podobu. A právě kritika a snaha zesměšnit měšťáctví a monarchisticko-vojenský systém je hlavním tématem.(21.4.2009)

 • Blofeld
  *****

  "Důležitý? Důležitý není nic, na to je tenhle svět moc velkej. Ale měly by se dít správný věci, ne?"(9.1.2009)

 • fantoci
  *****

  Skvělý výkon Petra Nárožného,Jiřího Císlera a Oldřicha Víznera. Ostatní mi přišli takový duchem někde pryč, ale režie této hry a provedení je úžasné ...(25.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace