poster

Hejtman z Kopníku (divadelní záznam)

Drama

Československo, 1983, 137 min

 • LeoH
  ****

  Nečekaně mnohovrstevnatá, inscenačně prokoumaná záležitost s velice plastickým Nárožným a řadou dalších fajn výkonů (ani ten Císler tentokrát výjimečně není otravný). Míň komedie a víc existenciální drama, než by člověk čekal. Pro mě zatím nejpozitivnější překvapení reflexí divadelní série.(24.3.2012)

 • ondrula
  ***

  No že by to zase byla taková perla českýho divadla, to tedy není. V podstatě je to šosácká tragikomedie o krizi identity, která zcela příhodně (napsal jí Němec) bojuje s nelidskými pouty různých předpisů, nařízení a pořádků a takovýhle téma, správně rozplizlý do nicneříkajících dialogů, je nudný a prázdný až běda. Charakter a náplň hry jsou stejně tak nudný, jako drtivá většina slovesnýho umění ze 20. a 30. let minulýho století, takže to ani není moc velký zklamání. Zřejmě proto, aby to nebyla jen nuda k posrání, prosadila si tam režisérka (a nejspíš i herci samotní) celou řadu vtipných gagů, gest a jiných pitvoření, takže v podání nadprůměrně talentovaných herců se to místy zvrhává v komedii, ale v celku jsem spíš koukal na hodinky, kdy ta blbost už konečně skončí.(18.10.2013)

 • gabin(a)
  *****

  Viděla jsem naživo v Činoherním klubu. Vynikající Petr Nárožný a Jiří Císler, ovšem co tam předváděla Nina Divíšková jako uklizečka, z toho jsem fakt nemohla. Dodnes si na to vzpomenu, kdykoli vidím nejen ji, ale i pana Kačera a říkám si, že si sní musel užít fakt hodně srandy.(5.5.2010)

 • Tirion
  ***

  Hodně nevyvážené herecké výkony - to je to, co charakterizuje tuhle protimocnářskou hru. Obávám se, že první velká role pro Petra Nárožného nebyla dobrým krokem právě v tomto dramatu. Například takový M. Hálek nebo O. Císler mají mnohem větší komediální potencionál. Nicméně hlavně výkony vedlejších postav (kdy jejichž představitelé mají kolikrát zdvojené až ztrojené představení) dávají inscenaci ten správný humorný nádech a pitoreskní podobu. A právě kritika a snaha zesměšnit měšťáctví a monarchisticko-vojenský systém je hlavním tématem.(21.4.2009)

 • Blofeld
  *****

  "Důležitý? Důležitý není nic, na to je tenhle svět moc velkej. Ale měly by se dít správný věci, ne?"(9.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace