poster

Hejtman z Kopníku (divadelní záznam)

Drama

Československo, 1983, 137 min

 • fantoci
  *****

  Skvělý výkon Petra Nárožného,Jiřího Císlera a Oldřicha Víznera. Ostatní mi přišli takový duchem někde pryč, ale režie této hry a provedení je úžasné ...(25.2.2007)

 • Blofeld
  *****

  "Důležitý? Důležitý není nic, na to je tenhle svět moc velkej. Ale měly by se dít správný věci, ne?"(9.1.2009)

 • ondrula
  ***

  No že by to zase byla taková perla českýho divadla, to tedy není. V podstatě je to šosácká tragikomedie o krizi identity, která zcela příhodně (napsal jí Němec) bojuje s nelidskými pouty různých předpisů, nařízení a pořádků a takovýhle téma, správně rozplizlý do nicneříkajících dialogů, je nudný a prázdný až běda. Charakter a náplň hry jsou stejně tak nudný, jako drtivá většina slovesnýho umění ze 20. a 30. let minulýho století, takže to ani není moc velký zklamání. Zřejmě proto, aby to nebyla jen nuda k posrání, prosadila si tam režisérka (a nejspíš i herci samotní) celou řadu vtipných gagů, gest a jiných pitvoření, takže v podání nadprůměrně talentovaných herců se to místy zvrhává v komedii, ale v celku jsem spíš koukal na hodinky, kdy ta blbost už konečně skončí.(18.10.2013)

 • LeoH
  ****

  Nečekaně mnohovrstevnatá, inscenačně prokoumaná záležitost s velice plastickým Nárožným a řadou dalších fajn výkonů (ani ten Císler tentokrát výjimečně není otravný). Míň komedie a víc existenciální drama, než by člověk čekal. Pro mě zatím nejpozitivnější překvapení reflexí divadelní série.(24.3.2012)

 • sator
  ***

  Ranní ptáče ,počátek všeho hříchu...Jinak spíš průměr...(29.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace