poster

Časem zapomenutá země

 • anglický

  The Land That Time Forgot

Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1975, 90 min

Režie:

Kevin Connor

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Kamera:

Alan Hume

Producenti:

Milton Subotsky

Kostýmy:

Julie Harris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • matrosh
  ***

  Je zajímave sledovat tento snímek, zejména z hlediska dobového přístupu autoru k dané látce a právě ve srovnaní z o 20 let starší cestou do pravěku. Zatímco naši kluci ze zatajeným dechem a úctou pozorují svého prvního mamuta, tito drsní námořníci si svého prvního dinosaura daji k večeři. V podobném duchu pokračuje celý snímek a přes vyhrožovaní pravěkým lovcům automatickou pistolí, těžbu ropy a střílením na všechno živé se dopracujeme k vrcholné scéně, ve které namořníci lodním kanónem ponorky rozstříli na hadry dva na louce stojící bylinožravé triceratopsy. To vše plus jedna skoro citace zemanovi klasiky. Bavil jsem se dobře :-), bohužel zcela mimo tvůrčí záměr(2.3.2008)

 • Mol
  ***

  Jo tak tenhle filmeček jsem si jako dítě taky pouštěl na VHS a kreslil si při tom dinosaury pastelkama :D(13.11.2010)

 • nash.
  **

  Standardní béčková fantastika sedmdesátých let. Zajímavé zejména ze studijních důvodů, protože jinak už je dnes film i publikum ve zcela jiné dimenzi.(15.6.2004)

 • bruceman7
  ****

  Sice je to především (z dnešního pohledu) úsměvné a moc zrychlené (klidně by to mohlo dát na nějaký seriál), ale na druhou stranu se tehdy lidé alespoň snažili natočit pěkný film, oproti dnešním shitům. Viděno v původním znění a bez titulků. Z nostalgie 7/10(29.7.2011)

 • pepua
  ****

  Kdo jen srovnává s Cestou do pravěku, absolutně netuší, která bije...(11.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace