poster

Časem zapomenutá země

 • anglický

  The Land That Time Forgot

Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1975, 90 min

Režie:

Kevin Connor

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Kamera:

Alan Hume

Producenti:

Milton Subotsky

Kostýmy:

Julie Harris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • noriaki
  ***

  Země na kterou čas zapomněl. Ne, není to dokument o cestě do Běloruska, ale pravověrné dinosauří sci-fi. Natočené dlouho po zlaté éře monster movies, dlouho před Jurským parkem, stěží průměrné a po právu zapadané prachem. První světová válka a hustá mlha svedou dohromady trosečníky z torpédované lodě a německou ponorku, zodpovědnou za zničení plavidla. Po několikerém protočení kontroly nad kormidlem se nuceně sjednocená posádka dostane podmořským tunelem do nitra tajemného kontinentu Caprona, na němž přežily pravěké bestie a kupodivu i dva prehistorické lidské rody. Sice umí stěží mluvit, ale ropu znají a ponorka tak může doplnit zásoby a vypravit se na cestu do civilizace. Příběh tedy neoslní a o moc lépe na tom nejsou ani herci, ani efekty. Hodinu a půl stopáže se vleče pomalu, lopotně a přes spoustu zádrhelů. A konec ani nestojí za to.(30.5.2016)

 • nash.
  **

  Standardní béčková fantastika sedmdesátých let. Zajímavé zejména ze studijních důvodů, protože jinak už je dnes film i publikum ve zcela jiné dimenzi.(15.6.2004)

 • tahit
  ***

  Příběhy žánru science fiction, kde se lze setkat se zástupci prehistorického života zašlých světů a pradávných tvorů, probudí ve mně obvykle malého kluka. Pokud opominu zub času, který film hodně poznamenal, je více než jasné, že pro dětskou duši měl film ve své době jakési naivně osobité kouzlo. Jednalo se vlastně o první filmový díl z Burroughsovy literární trilogie Caprona, který se tak trochu podobal knížce Ztracený svět od Arthura Conan Doyla. Když mám dnes zhodnotit tento film a napsat jaký z toho mám dojem, jsem trošku na rozpacích, když se tak na to zpětně podívám, tak kdysi dávno přečtená kniha byla mnohem stravitelnější. Z výše uvedeného se možná nabízí srovnání s filmem od Karla Zemana Cesta do pravěku, tím mně nezbývá nic jiného, než napsat prostě a jednoduše, že každopádně Zemanova filmová práce byla po všech stránkách mnohem zdařilejší a nakonec i zábavnější.(25.9.2011)

 • pepua
  ****

  Kdo jen srovnává s Cestou do pravěku, absolutně netuší, která bije...(11.3.2012)

 • bruceman7
  ****

  Sice je to především (z dnešního pohledu) úsměvné a moc zrychlené (klidně by to mohlo dát na nějaký seriál), ale na druhou stranu se tehdy lidé alespoň snažili natočit pěkný film, oproti dnešním shitům. Viděno v původním znění a bez titulků. Z nostalgie 7/10(29.7.2011)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu E. R. Burroughse. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace