poster

Časem zapomenutá země

 • anglický

  The Land That Time Forgot

Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1975, 90 min

Režie:

Kevin Connor

Předloha:

Edgar Rice Burroughs (kniha)

Kamera:

Alan Hume

Producenti:

Milton Subotsky

Kostýmy:

Julie Harris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mol
  ***

  Jo tak tenhle filmeček jsem si jako dítě taky pouštěl na VHS a kreslil si při tom dinosaury pastelkama :D(13.11.2010)

 • noriaki
  ***

  Země na kterou čas zapomněl. Ne, není to dokument o cestě do Běloruska, ale pravověrné dinosauří sci-fi. Natočené dlouho po zlaté éře monster movies, dlouho před Jurským parkem, stěží průměrné a po právu zapadané prachem. První světová válka a hustá mlha svedou dohromady trosečníky z torpédované lodě a německou ponorku, zodpovědnou za zničení plavidla. Po několikerém protočení kontroly nad kormidlem se nuceně sjednocená posádka dostane podmořským tunelem do nitra tajemného kontinentu Caprona, na němž přežily pravěké bestie a kupodivu i dva prehistorické lidské rody. Sice umí stěží mluvit, ale ropu znají a ponorka tak může doplnit zásoby a vypravit se na cestu do civilizace. Příběh tedy neoslní a o moc lépe na tom nejsou ani herci, ani efekty. Hodinu a půl stopáže se vleče pomalu, lopotně a přes spoustu zádrhelů. A konec ani nestojí za to.(30.5.2016)

 • corpsy
  ****

  Podarený výlet do zeme dinosaurov. Má niektoré trikovo skvelo natočené scény a celkovo je fakt svižný a nenudí. Typická Connorovka, ktorými režisér v tej dobe obšťastňoval filmový svet ( napr. WARLORDS OF ATLANTIS ).(13.9.2010)

 • flanker.27
  ***

  Viděl jsem to jako malý v němčině a scény boje moderních zbraní (pušek, samopalů a dokonce lodního děla) s dinosaury na mě dělaly velký dojem. To je něco, čemu se všechny Jurské parky a podobně vždycky vyhnou, asi v rámci ekologického poselství či co. Dneska bych se tomu asi smál, ale tehdy se mi to líbilo. I konec byl takový ze života, když spojenectví mezi nepřáteli nevydrží...(15.2.2013)

 • Nancy
  *

  Jednoduše taková Cesta do pravěku pro starší. Bohužel jí ani těm nemůžu doporučit. Celkově ve filmu nebyla jedinná napínavá scéna, vyjímečně nějaká trochu zajímavá a jinak jen nuda... Prvních patnáct minut je asi nejzáživnější část, sice není únos ponorky a jednotlivé přetahování o ni mezi "hodnými" a "zlými" žádná úchvatná pasáž, která by se zapsala do filmových dějin, ale to, co přijde potom, je něco šíleného. Obě skupiny se dají dohromady a spolu čelí překážkám neznámého světa, postupně proplouvají jednotlivými obdobími pravěku a poznávají stále vyvinutější lidské druhy. Na závěr nás samozřejmě nepřipraví o rádoby napínavou scénu a hodinu a půl očekávané konečné poučení a spásný nápis "Konec". Určitě to není největší shit, co jsem kdy viděla, ale aspoň s těma efektama se dalo něco udělat.(11.10.2005)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu E. R. Burroughse. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace