Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Království ledu (S01E06)

(epizoda)
  • Velká Británie Ice Worlds
Velká Británie, 2006, 49 min

Scénář:

Gary Parker

Kamera:

Doug Anderson

David Attenborough (vypravěč), Sigourney Weaver (vypravěč)

Oba póly naší planety jsou pokryty ledem. Tyto nekonečné pustiny patří mezi nejdrsnější životní prostředí na Zemi. Nikde jinde nejsou rozdíly v sezónních změnách tak velké jako na severním a jižním pólu. Hranice ledu se tady každý rok posouvá o stovky kilometrů. Změnám, které to přináší, se tu musí přizpůsobit všechno živé. Když k jižnímu pólu vyrazili první badatelé, vstup do těchto neprozkoumaných končin lemovaly gigantické ledové katedrály. Míjeli tyto úchvatné přírodní útvary a byli jistě zvědaví, jaké pohledy je ještě čekají. Pokud se jim podařilo proniknout dál, ledu bylo v krajině stále víc a víc. Nic je ale nemohlo připravit na mrazivý svět, který se před nimi nakonec vynořil. (Česká televize)

ilemas

Ty samé záběry mláďat ledních medvědů jsem viděl už v prvním díle, což mě trochu zarazilo, ale souboj s mroži osamoceného medvěda byl dech beroucí. Bylo mě líto mačkajících se tučňáků kvůli teplu v -60 C k sobě, holt příroda je velmi krutá. Závěrečné záběry na roztomilá mláďata tučňáků byla dojemná a vzápětí s emocemi zamává oddělená a ztracená skupina mláďat ve vánici hledající své rodiče předurčená k jisté záhubě. ()