Earth (TV film)

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Alastair Fothergill

George Fenton

Sophokles Tasioulis

Líbí se mi, že vám dokument nic nevnucuje. Říká podívejte se na to co jste ještě neviděli a neuvědomovali a utvořte si vlastní názor co pro tento svět můžete udělat. Neskutečné obrázky, které chvílema vyráželi dech.(5.10.2010)

V HD kvalitě je tohle zcela bezkonkurenčně vizuální orgasmus a věřím, že přesně o tohle usilují všichni tvůrci, jenž tyhle dokumenty tvoří. Tomuhle se to, dle mého, jako jedinému podařilo na 100%...(14.6.2009)

Porce nádherných obrazů, které okouzlí. Přehlídka zvířat a míst, nad kterými se člověku tají dech a to vše v doprovodu příjemným hlasem Patricka "Picarda" Stewarta. Proč tedy nedat těch opravdu hodně jednoduchých pět a jít si pustit znovu? Přes všechnu krásu, kterou přinesla příroda a dokument jí zde představuje je tempo snímku chvílemi až příliš pomalé. Vizuálně nádherný dokument, který však nenabídne prakticky žádné informace krom obrazů.(29.3.2009)

Krásné, nezapomenutelné, dechvyrýžející, fascinující záběry přirody. Ale pořád to není dost, aby to mohlo "soupeřit" v jednom žebříčku s takovými perlami, jako je Terminátor 2, Klub rváčů nebo jakýkoliv jiný film, umístěný v TOP. Jsou to přeci jen obrázky...(18.8.2009)

Krása, rozmanitost a oslňivost naší planety a její matky přírody je až zarážející, zvlášť když se natočí prostřednictvím tak magnificentních a opojných záběrů, jaké představuje seriál Planet Earth. Tento film nabízí jen jakousi "best off" výše zmiňovaného seriálu, nevím zda je za tím marketingový tah se snahou prodat po druhé již jednou natočené, či akt z dobré vůle o šíření informací o naší Zemičce i pro ty, kdož jsou líní dívat se na celý seriál, každopádně je to asi nejúžasnější dokument, který byl kdy natočen. Už jen proto, jak je zábavný a přístupný i pro nedokumentární diváky (jako jsem já). Plné hodnocení nedám tedy jen proto, že jsem vše už jednou viděl v seriálu. 8/10(26.1.2009)

• - K roku 2011 byl snímek čtvrtým nejvýdělečnějším dokumentem v historii. (Vlk17)

• - Vypravěčem anglické verze je Patrick Stewart, americkou verzi namluvil James Earl Jones. (FujDabing!)

• - Film se stal v Japonsku nejvýdělečnějším dokumentárním snímkem první dekády nového tisíciletí. (Geriel)