poster

Earth

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Scénář:

Alastair Fothergill

Kamera:

Paul Atkins

Hudba:

George Fenton

Komentáře uživatelů k filmu (686)

 • TheKiw
  ***

  Nádherné obrázky, které ani na chvíli nenudí. To je ale tak všechno, žádný silnější příběh nebo vzdělávající informace. Že nechci vyloženě nesmyslnou věc ukazuje nádherně třeba seriál Nature's Great Events. Ve výsledku sice 3, ale silné hvězdičky - Earth lehce předčí leckterý stejně hodnocený film.(16.2.2011)

 • D3VIL
  *****

  Tady slova nestačí. Must see dokument, jenž nezanechá nikoho chladným a donutí člověka silně se zamyslet.(17.4.2011)

 • Stranger885
  *****

  Kdo ještě tohle neviděl, doporučuji podívat se na obrovské televizi nebo kině protože Vám životní příběhy několika zvířat zdvojnásobý překrásně nafilmovaný dokument svým vizuálním zpracováním a pohled na krásu přírody Vás ohromí. Pokud tuhle možnost nevyužijete nepřijdete o příběh ani o pocit, že období dovolené se blíží :))(18.4.2011)

 • Hanes88
  *****

  Tomuto říkám pečlivě a hlavně skvěle provedený dokument. Pro nic za nic tento dokument suverénně nekraluje nad ostatními. Člověk byl mnohdy opravdu uchvácený. 95%.(6.2.2012)

 • Wimy
  ****

  Je pravda, že obrázky jsou opravdu hezky a možná i poučný, ale že by se mi o tom zdálo, tak to se zatím nestalo.(11.3.2012)

 • Wargoo
  *****

  Mať neobmedzené množstvo peňazí (cháp "byť bohatý ako sviňa") tak si poviem: vezmite ma všade tam, kde sa natáčali dokumenty BBC !!! 5*****(9.3.2013)

 • Stružák
  ***

  Vysoké hodnocení pramení převážně z toho, že spousta uživatelů zřejmě hodnotí krásy přírody jako takové, nikoli úroveň samotného dokumentu. Asi nikdo nemůže popřít, že použité záběry jsou fantastické. Kamera nabízí nevšední pohledy na nevšední místa a zvířata (obzvlášť ti ptáci stojí za zmínku). Na druhou stranu, pouze vizuální stránka dobrý dokument neudělá. Earth sice dokáže místy zaujmout (nervydrásající souboj vlka se sobem nebo lvice se slony a pak samozřejmě vtipné kachny), ale převážnou část 90 minut tak nějak nudí. Může za to jednak nezajímavý komentář s povětšinou nezajímavým obsahem, ale také až moc velká přeslazenost (mládě přijde o matku apod.).(9.7.2013)

 • toffy
  *****

  Ano, presne kvoli takymto filmom, sa toci HD kvalita! + neskutocna hudba 5*(20.8.2013)

 • SniperG1
  *****

  90% ? Zaslouženě ! Krásné, roztomilé, poučné a doplněné dojemnou hudbou... To se musí vidět !!(29.8.2013)

 • Horak
  ****

  Vizualní orgie, spousta unikátních záběrů koloběhu života. Nicméně dokumentární linka spojující jednotlivé dějové části působí dost kostrbatě. Přesto jsem fascinovaně zíral, velmi dobré. PS: Prosím vyškrtnout Davida Attenborougha!!! S tímto dokumentem nemá nic společného!!!(17.5.2008)

 • Martyr
  *****

  U-ZAS-NE. Pri pozerani tohto skvostu medzi dokumentami clovek prestava chciet byt clovekom, a uvedomuje si svoju zbytocnost na takom krasnom mieste ako je zem. Dychberuce dramaticke zabery zvierat divokej prirody natocene tak ako nikdy predtym, a ukazka, ze ludsky zivot na zemi je v porovnani so zivotom ostatnych tvorov len prechadzka ruzovou zahradou.(29.7.2008)

 • Mat21
  *****

  Pohled na měnící se svět a stále větší ekologicko – klimatickou katastrofu očima ledního medvěda, slonů a některých dalších zvířat. Záběry ve filmu jsou skutečně unikátní a fantastické, až by člověk řekl, že v roli zvířat se skrývají placení komparzisté. Myslím, že hlavním posláním tohoto filmu nebylo nám ukázat co krásného skrývá naše Země, ale především nám otevřít oči a přesvědčit nás, že pokud budeme chtít i nadále sdílet naši Zemi s rozmanitou faunou, je nejvyšší čas dle toho se chovat. Nedávno byl zveřejněn statistický výzkum, dle kterého Česká republika v přepočtu na jednoho obyvatele je 14. v pořadí v ekologické zátěži svého prostředí. Místo planých až směšných tahanicí v naší poslanecké sněmovně o bábovičky, pustil bych jim povinně tento dokument. ║1.11.2008║(1.11.2008)

 • Perfo
  *****

  Krása naší země, která může možná bohužel postupem času být zachována jenom v tomto skvělém dokumentu.(13.11.2008)

 • strangercz
  *****

  Fantastický dokument skvěle natočí, skvěle od vyprávěný prostě skvělý(24.1.2009)

 • PAVEK
  ****

  Krásný dokument i když ideologicky zabarvený. Vše má svoje plus a minus.(15.2.2009)

 • _ksilt
  *****

  Kazdy dokument o prirode si zaslouzi plny pocet bodu, tento nevyjimaje. Nadherne obrazky, obzvlast ty, zobrazovane zpolanemymi zabery, proste paradni material, ktery budu rad vlastnit na modre optice !(15.6.2009)

 • grerar
  ****

  Vizuální bomba. Bum! a dost. Za to, a ještě za ty kačeny, co skáčou ze šesti metrů do mechovolistový trampolíny 4*.(23.9.2009)

 • Milan25
  *****

  Dokumenty o přírodě bych mohl sledovat ve dne v noci. Earth je špička ve svém oboru.(24.9.2009)

 • Gore
  ***

  Přírodopisný dokument se vším, co k tomu patří - krásné obrázky, nudný monolog, nic víc. Neliší se moc od dokumentů, co běží ve veřejnoprávní televizi o víkendu odpoledne, proto nechápu tak velké hodnocení. Nejpřeceňovanejší film žebříčku čsfd!(9.10.2009)

 • smeidler
  ***

  Ze začátku to mělo náběh na něco opravdu VELKÉHO... (Kdo z vás nezadržel dech při souboji vlk-sob?) Pak mě to ale začalo nudit. A na konci jsem si uvědomil, že to byl "jen" hodně drahý dokument. Taková pěkná koláž. - 60%(4.8.2010)