poster

Earth

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Scénář:

Alastair Fothergill

Kamera:

Paul Atkins

Hudba:

George Fenton

Komentáře uživatelů k filmu (690)

 • El Loco
  *****

  (2009 US Version) Vizuálne fascinujúci high-definition dokument, ktorý je akousi best of celovečernou verziou slávnej prírodopisnej série od BBC, Planet Earth. Dokument zachytáva život na našej „matičke Zemi“, pričom spolu s filmármi chronologicky postupujeme naprieč jej územím, od januára do decembra a od severu na juh. Filmári mapujú prvé kroky (lety, plávanie) mláďat a ich nevyhnutný boj o prežitie (migrácia za potravou a vodou, lov). Od začiatku sledujeme príbehy rôznych živočíšnych druhov, počnúc ľadovým medveďom, sobom arktickým (aka caribou), kačičkou mandarínskou, pokračujúc slonom africkým, žeriavcom stepným a končiac vráskavcom dlhoplutvým, či mrožom ľadovým. Jedinečné sú zábery loviaceho geparda štíhleho, veľkého bieleho žraloka, ľadového medveďa, plachetníka širokoplutvého, či leva afrického, ale napr. aj prelet spomínaných žeriavcov cez Himaláje. Neopakovateľný dojem umocňuje okrem hlboké hlasu rozprávača, ktorým nie je nikto iný ako James Earl Jones (v UK verzii Patrick Stewart) aj impozantná hudba z pera Georgea Fentona. Jednoducho, skvelá práca... Like all of our children, they are the hope of the future and proof of the resilience of life in this place we all share. Yes, it's full of harsh realities, but sometimes it's just...PARADISE.(16.11.2009)

 • MkSallam
  ****

  Jediným problémem je, že to působí jako výběr toho nejlepšího z úchvatné série Planet Earth. Ale zkuste mít výhrady vůči dokumentu, který vám nabízí takhle nádherná obrázky....(23.11.2009)

 • Prochy38
  ****

  Jsem blázen do přírody, hlavně teda té živé, a na dokumenty tohoto typu se vždy rád podívám. Bohužel várování stran tání ledovců už přichází pozdě. No pozdě, je pořád málo lidí, co by s tím chtěli něco dělat. Tak se o to postará příroda sama! Krásný dokument. Teď sleduji onu sérii Zázračná planeta a jde o prakticky to samé, jen více rozebrané a rozsáhlé. Film velmi povedený! Ale 5*? Nesrovnával bych nesrovnatelné!!(17.1.2010)

 • Loleq7
  ***

  Jaké by to asi bylo bývalo bylo, kdybychom byli bývali nebyli my lidé? Celkem kvalitní podívaná, která nutí k určitému zamyšlení. Příroda si poradí naprosto se vším, je to ale proces evoluční a né vždy musíme být s výsledkem spokojeni. Nicméně fungování přírody nikterak planetě neusnadňujeme. Po dokumentární stránce průměrný dokument ovšem velmi povedeně zpracován. Musím se opakovat. Video sekvence byly velmi krásné. Co tento film dělá v top dvacítce je my ale stejnou záhadou, jako samotná schopnost evoluce přírody. Nemůžu si přestat klást otázku jsme ve vesmíru sami? Dal bych ruku do ohně, že nejsme. Bohužel se to ale za dobu mého krátkého života zřejmě nedovím :-)(17.9.2010)

 • MilkyA
  *****

  tak teda od vazby ja a dokument by som taky citovy zazitok necakala ( nie ze by som bola bezcitna, ved kazdy mame radi zvieratka, aspon niektore druhy :D , ale proste dokument je dokument ..) takze brmbolcova ciapka dolu :D ( upozornujem manikov co sa boja velryb ako ja, ze je to len pre silne zaludky! :D )(9.12.2010)

 • Mr.Dick
  ****

  Hezkej a koukatelnej dokument, kterej vidět dvakrát určitě nemusíte.(7.2.2011)

 • Laky.
  *****

  Jo, naše planeta je překrásná. Nejvíc ze všeho se mi líbili ty malí medvídci vykukující z pelechu. Prostě úžasně zpracovaný dokument o přírodě.(11.2.2011)

 • Ollie235
  ****

  Krásné obrázky, příjemný hlas vypravěče a nelítostná příroda. To vše je skvostné a přesto mi na tom něco chybělo.(7.3.2011)

 • Stranger885
  *****

  Kdo ještě tohle neviděl, doporučuji podívat se na obrovské televizi nebo kině protože Vám životní příběhy několika zvířat zdvojnásobý překrásně nafilmovaný dokument svým vizuálním zpracováním a pohled na krásu přírody Vás ohromí. Pokud tuhle možnost nevyužijete nepřijdete o příběh ani o pocit, že období dovolené se blíží :))(18.4.2011)

 • Tochal

  Nehodnotím, jen oznamuji: Sedmnáctá příčka pro možná esteticky dokonalé, obsahem však nic neříkající (nanejvýš tak lacině agitující) pestrobarevné obrázky? Degradace snahy všech lidí, kteří se snaží natočit skutečný film.Cosi shnilého poletuje vzduchem... a ovlivňuje ekosystém na celé planetě.(25.4.2011)

 • mosnak
  ****

  Nádherné záběry přebíjejí občasnou nudu v tomto dokumentu :-) Viděno ve HD a byl jsem nadšený. Kdyby to bylo obyčejné dvd, bylo by mé hodnocení nižší :-) 85%(25.12.2011)

 • Hanes88
  *****

  Tomuto říkám pečlivě a hlavně skvěle provedený dokument. Pro nic za nic tento dokument suverénně nekraluje nad ostatními. Člověk byl mnohdy opravdu uchvácený. 95%.(6.2.2012)

 • Wimy
  ****

  Je pravda, že obrázky jsou opravdu hezky a možná i poučný, ale že by se mi o tom zdálo, tak to se zatím nestalo.(11.3.2012)

 • Wargoo
  *****

  Mať neobmedzené množstvo peňazí (cháp "byť bohatý ako sviňa") tak si poviem: vezmite ma všade tam, kde sa natáčali dokumenty BBC !!! 5*****(9.3.2013)

 • Stružák
  ***

  Vysoké hodnocení pramení převážně z toho, že spousta uživatelů zřejmě hodnotí krásy přírody jako takové, nikoli úroveň samotného dokumentu. Asi nikdo nemůže popřít, že použité záběry jsou fantastické. Kamera nabízí nevšední pohledy na nevšední místa a zvířata (obzvlášť ti ptáci stojí za zmínku). Na druhou stranu, pouze vizuální stránka dobrý dokument neudělá. Earth sice dokáže místy zaujmout (nervydrásající souboj vlka se sobem nebo lvice se slony a pak samozřejmě vtipné kachny), ale převážnou část 90 minut tak nějak nudí. Může za to jednak nezajímavý komentář s povětšinou nezajímavým obsahem, ale také až moc velká přeslazenost (mládě přijde o matku apod.).(9.7.2013)

 • toffy
  *****

  Ano, presne kvoli takymto filmom, sa toci HD kvalita! + neskutocna hudba 5*(20.8.2013)

 • Mol
  *****

  Hodně smutné, bohužel pravdivé. Několikrát mi to během podívané zlomilo srdce. To když např. slůňátko šlo opačným směrem než jeho máma a vlk který dostihne malého sobíka. Těžký momenty pro mí city.(9.7.2014)

 • Horak
  ****

  Vizualní orgie, spousta unikátních záběrů koloběhu života. Nicméně dokumentární linka spojující jednotlivé dějové části působí dost kostrbatě. Přesto jsem fascinovaně zíral, velmi dobré. PS: Prosím vyškrtnout Davida Attenborougha!!! S tímto dokumentem nemá nic společného!!!(17.5.2008)

 • Martyr
  *****

  U-ZAS-NE. Pri pozerani tohto skvostu medzi dokumentami clovek prestava chciet byt clovekom, a uvedomuje si svoju zbytocnost na takom krasnom mieste ako je zem. Dychberuce dramaticke zabery zvierat divokej prirody natocene tak ako nikdy predtym, a ukazka, ze ludsky zivot na zemi je v porovnani so zivotom ostatnych tvorov len prechadzka ruzovou zahradou.(29.7.2008)

 • Mat21
  *****

  Pohled na měnící se svět a stále větší ekologicko – klimatickou katastrofu očima ledního medvěda, slonů a některých dalších zvířat. Záběry ve filmu jsou skutečně unikátní a fantastické, až by člověk řekl, že v roli zvířat se skrývají placení komparzisté. Myslím, že hlavním posláním tohoto filmu nebylo nám ukázat co krásného skrývá naše Země, ale především nám otevřít oči a přesvědčit nás, že pokud budeme chtít i nadále sdílet naši Zemi s rozmanitou faunou, je nejvyšší čas dle toho se chovat. Nedávno byl zveřejněn statistický výzkum, dle kterého Česká republika v přepočtu na jednoho obyvatele je 14. v pořadí v ekologické zátěži svého prostředí. Místo planých až směšných tahanicí v naší poslanecké sněmovně o bábovičky, pustil bych jim povinně tento dokument. ║1.11.2008║(1.11.2008)