poster

Earth

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Scénář:

Alastair Fothergill

Kamera:

Paul Atkins

Hudba:

George Fenton

Komentáře uživatelů k filmu (698)

 • KOZEL84
  ****

  Obrazy sou to krásné,některé rozesmějí,některé nudí u jiných se tají dech,ale hodina a půl už byla trochu moc abych se nezačal nudit.Některé zpomalovačky už byly vyloženě otravné.Přišlo mi že komentář Patricka Stewarta nebyl nijak zvlášt přínosný a zajímavý a často se spokojil jen se zbytečným komentováním děje a bububu globální oteplování kecama.Jako seriál kde by měl díl tak půl hodiny,by to určitě fungovalo líp.(6.4.2010)

 • WDY
  *****

  Fakt pěkný.(31.7.2010)

 • gocatgo
  *****

  Je to hodně o strhujících záběrech, ale to není vše. Hodně z nás tu zapomíná, že tento dokument nese i poselství. Nechce nás jen nechat dívat se na krásné medvídky a lištičky, ale ukazuje nám i drsnou stránku migrace, boje o přežití a hlavně důsledky chování člověka. Nejsem bláznivý ekolog ale tohle z toho dokumentu přímo čiší. A já nemůžu dovolit, aby zelená agitka za 800 mega nedostala pět hvězd.(16.9.2010)

 • Mr.Dick
  ****

  Hezkej a koukatelnej dokument, kterej vidět dvakrát určitě nemusíte.(7.2.2011)

 • TheKiw
  ***

  Nádherné obrázky, které ani na chvíli nenudí. To je ale tak všechno, žádný silnější příběh nebo vzdělávající informace. Že nechci vyloženě nesmyslnou věc ukazuje nádherně třeba seriál Nature's Great Events. Ve výsledku sice 3, ale silné hvězdičky - Earth lehce předčí leckterý stejně hodnocený film.(16.2.2011)

 • Stranger885
  *****

  Kdo ještě tohle neviděl, doporučuji podívat se na obrovské televizi nebo kině protože Vám životní příběhy několika zvířat zdvojnásobý překrásně nafilmovaný dokument svým vizuálním zpracováním a pohled na krásu přírody Vás ohromí. Pokud tuhle možnost nevyužijete nepřijdete o příběh ani o pocit, že období dovolené se blíží :))(18.4.2011)

 • Marrty3
  *****

  Naprosto famózní. Takhle dlouho jsem žádný "film" nehltal. Dokument, který mě vážně chytil a nedokázal jsem se od něj ani na minutu odtrhnout. Neuvěřitelné záběry, provázené poutavou hudbou a příjemným hlasem Patricka Stewarta. Vážně exkluzivní podívaná, kterou si s velkou radostí shlédnu znovu. Dokument je opravdu dobře rozdělen na roční období a ukazuje světový koloběh. Přehlídka nádherných míst a exotických zvířat, které normální smrtelník většinou vůbec nezná. V HD kvalitě je to euforie a proto nemá cenu dále hodnotit pouhými slovy, ale je na čase si to pustit ! ! ! 100%(3.4.2012)

 • siRka
  ***

  dost overrated, ma to akorat hezky zabery (cemuz mimo jine napomaha HD obraz), jinak jsou takovejch dokumentu tuny...(29.4.2008)

 • Kevadros
  *****

  Úžasné...na některé okamžiky ani nejde zapomenout...třeba lov vlků...nádhera.(10.11.2008)

 • kollis
  *****

  Informace - nula. Působivé? Kurevsky.(28.11.2008)

 • Honny2
  ****

  Moc krásný dokument, překrásné záběry atd... Jen mi to trochu kazily do svědomí lidstva volající myšlenky ("ochranářský podtext"), ač jsou určitě na místě, neseděly mi tam.(23.12.2008)

 • Grizzly
  *****

  Sice je to trosku agitka proti globalnimu oteplovani, ale to nic nemeni na dokonalosti obrazu a fascinujicimu vykresleni rozmanitosti prirody. Prurez ekosystemem celeho sveta vtesnany do hodiny a pul. Normalne nevydrzim koukat na prirodopisny dokument dele nez 10 min, diky castemu stridani prostredi v Earth moje pozornost neztracela na intenzite. Diky genialnim zaberum a tancujicim rajkam musim dat 90% :)(7.1.2009)

 • Pavelos
  *****

  Úžasná podívaná, to bylo něco tak nádhernýho, že nevím co bych k tomu dodal více.. Toto se prostě musí vidět, slovy se to nedá vyjádřit..(1.2.2009)

 • Nightbreed
  *****

  Na blu ray je to cista bomba.(2.4.2009)

 • grerar
  ****

  Vizuální bomba. Bum! a dost. Za to, a ještě za ty kačeny, co skáčou ze šesti metrů do mechovolistový trampolíny 4*.(23.9.2009)

 • El Loco
  *****

  (2009 US Version) Vizuálne fascinujúci high-definition dokument, ktorý je akousi best of celovečernou verziou slávnej prírodopisnej série od BBC, Planet Earth. Dokument zachytáva život na našej „matičke Zemi“, pričom spolu s filmármi chronologicky postupujeme naprieč jej územím, od januára do decembra a od severu na juh. Filmári mapujú prvé kroky (lety, plávanie) mláďat a ich nevyhnutný boj o prežitie (migrácia za potravou a vodou, lov). Od začiatku sledujeme príbehy rôznych živočíšnych druhov, počnúc ľadovým medveďom, sobom arktickým (aka caribou), kačičkou mandarínskou, pokračujúc slonom africkým, žeriavcom stepným a končiac vráskavcom dlhoplutvým, či mrožom ľadovým. Jedinečné sú zábery loviaceho geparda štíhleho, veľkého bieleho žraloka, ľadového medveďa, plachetníka širokoplutvého, či leva afrického, ale napr. aj prelet spomínaných žeriavcov cez Himaláje. Neopakovateľný dojem umocňuje okrem hlboké hlasu rozprávača, ktorým nie je nikto iný ako James Earl Jones (v UK verzii Patrick Stewart) aj impozantná hudba z pera Georgea Fentona. Jednoducho, skvelá práca... Like all of our children, they are the hope of the future and proof of the resilience of life in this place we all share. Yes, it's full of harsh realities, but sometimes it's just...PARADISE.(16.11.2009)

 • MkSallam
  ****

  Jediným problémem je, že to působí jako výběr toho nejlepšího z úchvatné série Planet Earth. Ale zkuste mít výhrady vůči dokumentu, který vám nabízí takhle nádherná obrázky....(23.11.2009)

 • Prochy38
  odpad!

  ||| Dokud budou dokumenty řazeny do žebříčků nejlepších filmů, dokud nebudou vyčleněny do speciální kategorie, vždy ode mě a bez výjimky dostanou odpad!. Své hodnocení nechávám zde v komentáři, v tomto případě bych dokument hodnotil - 5* ||| Jsem blázen do přírody, hlavně teda té živé, a na dokumenty tohoto typu se vždy rád podívám. Bohužel várování stran tání ledovců už přichází pozdě. No pozdě, je pořád málo lidí, co by s tím chtěli něco dělat. Tak se o to postará příroda sama! Krásný dokument. Teď sleduji onu sérii Zázračná planeta a jde o prakticky to samé, jen více rozebrané a rozsáhlé. Film velmi povedený!(17.1.2010)

 • Laky.
  *****

  Jo, naše planeta je překrásná. Nejvíc ze všeho se mi líbili ty malí medvídci vykukující z pelechu. Prostě úžasně zpracovaný dokument o přírodě.(11.2.2011)

 • Tochal

  Nehodnotím, jen oznamuji: Sedmnáctá příčka pro možná esteticky dokonalé, obsahem však nic neříkající (nanejvýš tak lacině agitující) pestrobarevné obrázky? Degradace snahy všech lidí, kteří se snaží natočit skutečný film.Cosi shnilého poletuje vzduchem... a ovlivňuje ekosystém na celé planetě.(25.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace