Armáda démonů: Matka slz

Mother of Tears: The Third Mother

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

Itálie / USA, 2007, 98 min

• mm13

Začnem obligátnym povzdychom názorovo osamelých prispievateľov - "Asi som videl iný film než väčšina tunajších užívateľov." ... Jediným plusom je fajné gore, ale i to vyznieva samoúčelne, keďže všetko okolo je prasprostá zlátanina. Veď to sakra nemá ani len tú atmosféru, s ktorou Argento zvykol narábať tak šikovne, že bolo jedno koľko hluchých miest sa našlo v samotných príbehoch. Matka slz je iba a len konina, výsmech filmovému hororu, potupa čarodejníckych legiend. Keby to natočil 25 ročný klipár s tlupou študentov herectva, mávnem rukou, ale Argento s dcéruškou - fajne si nasrali a väčšina im to baští až im od úst odpadáva...?! Nechutné!!(10.5.2008)

Argento by u nas nemal vychadzat na DVD. Priemerne hodnotenie je potom maximalne skreslene. :)(20.1.2008)

Veskrze typický Argento. Když už se k nám do distribuce dostane něco od mistrů hororu, tak jde vesměs o ty jejich horší kousky z posledních tvůrčích let. No Matky slz se bát nemusíte. Povedlo se dle možností. Na filmu je sice znát, že nemá úplně odpovídající rozpočet, ale Argento se ukázal tak, jak jej známe z jeho slavnějších časů. Předvedl solidní napětí i atmosféru. A samozřejmě, pro něj tak typický, mix hororu s vyšetřovací detektivkou. Bohužel bohudík :-). Jeho dcera Asia je jedním slovem kočka a beze sporu je ozdobou filmu. Ovšem vizuálních vychytávek a pořádného tahu na branku se nedočkáme. Suma sumárum řemeslně zvládnutý průměr.(14.7.2008)

• brutale

Herci O%, režisér sa asi ani nezúčasťnoval natáčania, príbeh otrepaný, absolútne zle vsadený do dnešných dní, je to ako pesť na oko! Atmosféra nikde, demencia postáv a dialógov je neuveriteľná(film som videl v českom jazyku). Dávam 1* za niektoré gore scény a opicu, ktorá narozdiel od hercov hrala svoju rolu!!!!(20.5.2008)

Myslím, že Dario Argento musel mít slabou chvilku, když točil tento film, neboť jsem přesvědčena, že kdyby byl v lepší formě, dokázal by z takového námětu vytěžit mnohem více a hlavně by to dopadlo mnohem lépe. Hlavní a dost zásadní slabinou tohoto filmu je scénář. Některé scény a dialogy, které, ač měly působit zřejmě děsivě, vyzněly často spíše směšně a hloupě. Spousta jich je sice velmi povedených a působivých, ale nestačí napravit vše ostatní. Scénárista zřejmě také nebyl v náladě. Oproti tomu dokáže snímek držet nad vodou přítomnost Asii Argento a vydařená hudba, která svým hororovým vyzněním zachraňuje to, co tvůrci neúmyslně předvedli spíše jako nepovedenou frašku. Především fenomenální závěrečný song Mother Of Tears v podání Daniho Filtha a Claudia Simonettiho. Marně jsem doufala, že alespoň konec by mohl být trochu nápaditý, asi jsem toho čekala moc. Mohl to být děsivý horor, na který budete dlouho vzpomínat. Nevyšlo to. Škoda.(22.2.2009)