Armáda démonů: Matka slz

La terza madre

Mother of Tears: The Third Mother

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

Itálie / USA, 2007, 98 min

Myslím, že Dario Argento musel mít slabou chvilku, když točil tento film, neboť jsem přesvědčena, že kdyby byl v lepší formě, dokázal by z takového námětu vytěžit mnohem více a hlavně by to dopadlo mnohem lépe. Hlavní a dost zásadní slabinou tohoto filmu je scénář. Některé scény a dialogy, které, ač měly působit zřejmě děsivě, vyzněly často spíše směšně a hloupě. Spousta jich je sice velmi povedených a působivých, ale nestačí napravit vše ostatní. Scénárista zřejmě také nebyl v náladě. Oproti tomu dokáže snímek držet nad vodou přítomnost Asii Argento a vydařená hudba, která svým hororovým vyzněním zachraňuje to, co tvůrci neúmyslně předvedli spíše jako nepovedenou frašku. Především fenomenální závěrečný song Mother Of Tears v podání Daniho Filtha a Claudia Simonettiho. Marně jsem doufala, že alespoň konec by mohl být trochu nápaditý, asi jsem toho čekala moc. Mohl to být děsivý horor, na který budete dlouho vzpomínat. Nevyšlo to. Škoda.(22.2.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +je to hodně slušná řezničina, má to dobrou atmosféru -dialogy, je to dost velká nuda/// Vymítání čarodějnic, bla bla. Spousta keců a nesmyslů o čarodějnictví za účelem odvyprávět nějaký děj. Nesnáším tento žánr a nebýt vydařené hudby a několika slušně vykuchaných obětí, byl by to zaručený odpad./// Celkem 43%///(10.1.2009)

Argento by u nas nemal vychadzat na DVD. Priemerne hodnotenie je potom maximalne skreslene. :)(20.1.2008)

• Terva

Jak už jsem někde četl: To si snad někdo dělá srandu!!!! A to byl ten název tak perfektní. To co z toho vylezlo už zase tak chutné nebylo.(17.2.2009)

Místy má snímek opravdu hutnou atmosféru, lekačky jsou velmi efektní, jednu jsem skoro nerozdýchal. Herecké výkony nejsou dokonalé, ale postačí, italština se moc příjemně poslouchá, zvlášť když je doprovázena výtečnou hudbou... Argento se nebojí ukázat záběry, které by režisérovi v Americe asi hned tak neprošly (nebo by se nesetkaly s pochopením), no evropský divák je snese celkem v pohodě. Samotný příběh je obstojný, ale jeho ukončení se mi zdálo tak trochu zbrklé a moc rychlé, což je docela škoda, poněvadž minuty, které mu předcházely, byly opravdu silné (atmosféra i gore), a jako takové by snesly nějaké to prodloužení... Rozhodně to není film určený pro každého, ale spíš pro vyznavače hororového žánru 70. a 80. let.(31.1.2008)

• - Daria Nicolodi a Asia Argento jsou v reálném životě matkou a dcerou. (Chatterer)

• - Natáčeno v Římě, Turíně a Ternu. (Chatterer)

• - Film měl premiéru 6. září 2007 v Torontu. (Chatterer)