• noriaki

Top Gun východního bloku. Na natáčená taky spolupracovala armáda, v hlavní roli je též hezoun řešící své milostné avantýry, a i tady platí že bez stíhaček by film nestál za zmínku. Konkrétně v případě Pod nohama nebe je to pravda dvojnásob, protože Američané natočili své propagandistické video mnohem lépe. Vojáci ČSLA s mastnými vlasy a zelenými uniformami se nemůžou rovnat hochům US Air Force s diskotékovými účesy a Milan Růžička není žádný Tony Scott. Absence dechberoucích záběrů leteckých soubojů se mu vyčítat nedá, jenže on vyhořel i ve všem ostatním. Vedlejší, postupem času bohužel hlavní zápletka je nezajímavá, nijak zvlášť dovedně zahraná a mizerně nasnímaná. A těch MiGů film taky moc neukázal.(14.8.2016)

Nejen přesvědčiví piloti Luděk Munzar a Ondřej Pavelka, ale i půvabná Markéta Fišerová udržely mou diváckou pozornost. Scény ze stíhačky a řešení iluze byly věrohodné, ale soukromopartnerské pletky snižují celkový dojem. Naštěstí osudovou ženu hrála má oblíbenkyně Markéta Fišerová.(4.2.2012)

Opět další z Českých filmů, který snad nikdy nevysílali. Až teď.(27.11.2010)

• Martin741

Nudna normalizacna podivana, lietadla to uz nezachrania : 30 %(4.7.2015)

Čekal jsem druhý díl Vysoké modré zdi natočený s odstupem deseti let. Naštěstí jsem se nedočkal. Hoši už létají jednadvacítky a né patnáctky a už nehoní provokatéry z USAF od hranic se Západním Německem. Snímek je takovou sondou do běžného života pilotů ČSLA, do jejich radostí i strastí. Hlavní role se zhostil Luděk Munzar a Ondřej Pavelka. Film se věnuje spíše problematice letectví a do politiky se vůbec nehrne (nečekejte ale žádný Top Gun). Dívat se na to v pohodě dá už jen kvůli těm záběrům na Migy - 21, které tehdy mělo naše letectvo ve výzbroji. Škoda že dnes někdo nenatočí podobný film z prostředí našich pilotů Gripenů.... Hoši od stíhaček jsou a vždycky budou borci! * * *(4.2.2012)

• - Natáčení probíhalo na letištích v Plzni - Líních a v Bechyni. (Foxhound#1)

• - Ve filmu je možné vidět leteckou techniku ČSLA L-29 Delfín, L-39 Albatros, MiG-21, MiG-23 a vrtulník Mi-8. (Foxhound#1)