poster

Ostrov (festivalový název)

 • Rusko

  Ostrov

 • Rusko

  Остров

 • anglický

  The Island

 • Slovensko

  Ostrov

Drama

Rusko, 2006, 112 min

Režie:

Pavel Lungin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Ako jedna stratená duša na konci života k pokoju prišla. Mňa viac ako deklarovaná spirituálna hĺbka, ktorej prítomnosť sa vo filmoch podobného razenia dokazuje veľmi ťažko, upútala nádhera okolitej krajiny. V nej určite spirituálna hĺbka je. Je mi ťažko sa ztotožňovať s postavou, ktorá blížnemu svojmu spáli deku a topánky, pretože v nich sídli diabol. Navyše je jeho čin odmenený uznaním, pretože ich majiteľ si tak uvedomí vlastnú slabú vieru. Ja by som sa do týchto končín sveta rád vybral na dovolenku, avšak nechcel by som tam stretnúť podobné šialené typy pripomínajúce prestarnutých death metalových fanúšikov. Ostrov je film istým spôsobom nadprirodzený, čo ale automaticky neznamená umeleckejší. Možno ale znalec pravoslávnej viery uzná, že režisér verne zachytil jej podstatu prostredníctvom Anatolijovej duše a jeho chovania. Keď sa to tak vezme, trpel celý život zbytočne.(25.12.2013)

 • Jirka_Šč
  *****

  V druhé polovině jsem se přistihl, jak nevěřícně hledím. Duchovní očista (v krásné pustině Bílého moře), která připomíná korejské "Jaro, léto, podzim, zima", ale jinak si nevybavuju něco dalšího podobného. ■ Proč si bůh zvolil zrovna mě?(20.11.2011)

 • Aky
  *****

  Tohle Rusové umějí asi nejlíp na světě. Film jako z dědictví po Dostojevském o životě zkrouceném pocitem těžké viny, ze kterého je východiskem celoživotní hledání rozhřešení, naprosté zpodivínštění nepochopitelné pro okolí a řešení není jiné než absolutní.(27.12.2013)

 • KrestanFilms
  *

  Film je o člověku, který zabil svého kamaráda a z toho mu hráblo. Myslí si, že za to celý život ponese vinu a tak žije život v jakési sebetrýzni a hledá Boha. Nemůže žít ani umřít - vina jej stíhá kudy jde. Přesto jej mají lidé za světce a chodí za ním pro pomoc. Film, který se tváří jako Boží, přesto se onen člověk s Bohem evidentně nepotkal - nepřijal jeho odpuštění. Umírající člověk, jehož poslední slova jsou "hříchy mě tíží, Bože, přijmi moji hříšnou duši" žil svůj život nadarmo, nic nepochopil... Co z toho, že jiným pomáhal, když sám jde do věčného zatracení? Velmi zcestný film zcela beze smyslu. Ztracený čas koukat na něj...(31.5.2012)

 • gogo76
  ***

  "Ó Gospodin..." Ak vás pravoslávna cirkev veľmi neberie, filmu sa treba vyhnúť, pretože celý film má náboženský podtón. Úvod tomu vôbec nenasvedčuje, je z vojnového obdobia a upútal ma. Také presvedčivé nariekanie a prosba o život sa nepočuje každý deň. Potom, ale film zmení smer a podstatne spomalí tempo a slovo Gospodin zaznie snáď 1000x. Samotár a čudák na ostrove, to je dobrá téma, ale chýbalo mi tam nejaké oživenie. Prosiť Gospodina dve hodiny o odpustenie, bolo už na mňa trochu moc, ale na pozretie celkom fajn. 60%.(7.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace