Cyklistický pretekár Ryder (Dolph Lundgren) sa nemôže zmieriť so smrťou svojho najlepšieho priateľa. Jedného dňa však Ryder zistí, že jeho priateľ nezomrel, ale že bol zavraždený miestnym podnikateľom Renom (Matthew Tompkins), ktorému stál v ceste. Ten chcel postaviť kasino na území indiánskej rezervácie. Na svojej misii spravodlivosti sa Ryder postaví proti Renovi a jeho mužom. (oficiální text distributora)

Frajer42 odpad!

Film, přesně řečeno jeho část, jsem viděl vlastně omylem. Viděl jsem asi 20 minut a usoudil jsem, že v dívání nemá nejmenší smysl pokračovat. Totální sračka o indiánech na jejichž území má vzniknou casino. Více jsem nezachytil. Protože se jedná o film od Dolpha Lungrena s Dolphem Lundgrenem, tak si docela zvládnu představit, co by přibližně mělo následovat. A jsem rád, že jsem se tomu vyhnul. Odpad, co jiného. ()

sedm.1

Když jsem u Inkvizitora pěl ódy na to, že když si svůj film Dolph sám zrežíruje, tak to nemůže dopadnout špatně, že jen on sám ví, co přesně potřebuje a jak toho využít, ještě jsem netušil, jak moc se pletu, neboť hned ve svém dalším režijním počinu zavedl sám sebe do takových sraček a především ze sebe udělal takovýho nezáživnýho mažňáka, že se mi tomu nechtělo ani věřit. Krvavá pomsta je jednoduše špatný film po všech stránkách. Je doslova neštěstí pozorovat hodinu a půl bijce, který si jen tak na motorce přijede do nějaké zaplivané díry sjednat zákon a pořádek, nasadí si směšný brejličky, přečte nějaký úryvek z bible a pak všechny pitomoučce a naivně pomlátí. Bohužel, veškeré akční scény jsou natočeny ale tak, aby se u nich Dolfík asi moc nezadýchal, zkrátka něčí ruka, záběr na jeho nabroušený ksicht, něčí noha, záběr na padouchův zkřivený ksicht a pád k zemi, hotovo, odchod na kávu. Hrůza hrůzoucí. Akční hrdinové minulého století zkrátka asi už na full contact souboje skutečně nestačí, rezignovali na ukázku svých předností a umění a raději se jednoduše schovávají za toto primitivní a hloupé zpracování akce, kde není nic vidět, vypadá to úplně na hovno, ale to je jedno, hlavně že se tam vůbec něco míhá a je jim přitom především vidět do jejich kdysi profláklejších, ovšem neúprostným časem zdecimovaných, ksichtů. Směšné a smutné zároveň. Co se týče zápletky a dialogů, opět je to celé na úrovni odpadu a opět jsem jen zvedal oči vsloup, co vše dokážou přítomní aktéři vypustit z úst a nestydět se za to, ba naopak, nechat si za to i zaplatit. Navíc vesměs všichni přítomní herci jsou fakt dost nesympatičtí a záporáci k tomu nudní a hloupí. Mě se zkrátka v tomto případě neohrozitelný, nemilosrdný a nekompromisní Dolph ani malinko nezamlouval, jeho drsnost mi přišla hodně vyměklá, naivní a nudná, ostatně stejně jako celý tento jeho pitomoučký snímeček. ()

mzss1

Takže něco jako takový nádech Westernu. Máme tu filtr v obraze, který se mi docela líbí. Drsnej Lundgren jak má být. Souboje a přestřelky mohly být lepší. Přijdou mi nedotažené do konce. I děj byl místy nezáživný. Druhá polovina filmu byla lepší, příjezd motorkářského gangu atd ... Závěrečná vyvraždovačka byla celkem bez napětí. I tak se film dal v klidu dodívat. Takže celkem dobrý průměr. Hodnotím 60% = *** ()

Tommassi3

Přiznám se, že jsem Dolphu Lundgrenovi, který však pro mě zůstane hlavně Ivanem Dragem, který mu slušel ze všech rolí nejvíce, poslední dobou přišel docela na chuť !! Missionary Man naprosto zhovadile českým distributorem překřtěný na Krvavou pomstu rozhodně patří k Lundgrenovým lepším filmovým počinům, když sám stvořil parádně béčkovou postavičku nekompromisního pijana tequily a tajemného mstitele s intelektuálskými brýlemi na čtení a Biblí v ruce, zřejmě se nechal inspirovat v tomto směru tragickým Stevenem Saegalem.. Ani Lundgrenův "mstitel", ani samotný příběh se s ničím moc nepáře, nebere se příliš vážně, bez všelijakých zdlouhavých kudrlinek a zápletek, či nepřehledných bitek a přestřelek se vypořádá se všemi neřády ve městě, aby nakonec stejně jako přijel, nakonec i beze slova zmizel na své motorce stejně jako kdysi Odpadlík Lorenza Lamase..;) Krvavá pomsta nenudí, milovníky akčních béček a Dolphieho určitě potěší, jen ten filtr staré zažloutlé fotky mi nesedl, zdál se mi zbytečný.. ()

Slasher

Takhle drsný už Lundgren dlouho nebyl. Žadný flashbacky, žádný velký kecy o minulosti, máme tady hrdinu beze jména a dozvíme se o něm tak akorát, že je velkej, blonďatej, na motorce, má armádní výcvik a věčně sebou tahá Bibli (prostě My family is my friends and my faith. Oh... and my bike.). Tak přijede na pohřeb svýho kámoše do indiánské rezervace, kterou ale šikanuje místní parta gaunerů. Chtějí si prosadit casino a jsou to oni kdo stojí za smrtí starýho indiána. Takže teď se jim to vymstí. Jednoduchý příběh, nic složitýho ale od pořádnýho akčního filmu nečekám. Je to slušně natočený a s relativním minimem trapných momentů, se slušnou závěrečnou čističkou (když se do toho připlete ještě banda motorkářů). Jak jsem napsal Dolph si tady vypiloval hodně drsnej charakter a zase jednou natočil nekompromisní film. Navíc bych podle jedný scény s ručníkem řekl, že se docela slušně naposiloval a oproti jeho posledním filmům je to znát. Sekne mu to i v brýlích na čtení (v tu chvíli možná i uvěřité, že má Lundgren vážně IQ 160) a zvlášť když předčítá písmo svaté místním indiánským prckům:) A taky odvrátí jeden pedofilní románek ve svůj neprospěch. Jinak to ale moc odlehčený není. Kromě toho závěrečnýho srovnání si projde pár menších střetů a jednou si na to stylově vezme i víko od popelnice. Takže vypněte mozky a čekejte klasický, jednoduchý akční film. Pokud máte takové rádi, tenhle doporučuji. ()

• Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)
  • Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)