Cyklistický pretekár Ryder (Dolph Lundgren) sa nemôže zmieriť so smrťou svojho najlepšieho priateľa. Jedného dňa však Ryder zistí, že jeho priateľ nezomrel, ale že bol zavraždený miestnym podnikateľom Renom (Matthew Tompkins), ktorému stál v ceste. Ten chcel postaviť kasino na území indiánskej rezervácie. Na svojej misii spravodlivosti sa Ryder postaví proti Renovi a jeho mužom. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vojakovi, v súčasnosti tulákovi na motorke, ktorý príde na pohreb svojho indiánskeho priateľa, no zistí, že to nebola nehoda, ako to pôvodne vyzeralo, ale vražda, do ktorej je zapletený miestny vplyvný muž, ktorý má pod kontrolou celé mesto. A tak motorkár nejaký čas ostane, aby pomohol rodine svojho priateľa. Spracovanie nie je najhoršie, ale sľubný potenciál moc nevyužilo. Film síce ani na chvíľu nenudí, ale väčšina sa nesie v pomalšom tempe, nič výraznejšie zaujímavé sa nedeje a príbeh sa ani výraznejšie neposúva. Prakticky celá prvá hodina je stále na tej istej úrovni, až potom sa to už viac rozbehne, ale aj tak do ideálu má aj potom pomerne ďaleko. Akcie je tu veľmi málo a je skôr iba priemerná, ale pri tejto tématike sa na ňu pozerá dobre. Za väčšinu filmu sa nájde iba niekoľko doslova pársekundových súbojov, v ktorých Lundgren v rýchlosti zneškodní menšiu skupinu protivníkov, pričom mu snáď na každého stačí len jeden úder a navyše nikomu ani nejde o život, sú to len také bezvýznamné potyčky. Až v poslednej tretine sa príchodom motorkárskeho gangu akčnosť filmu o niečo zväčší, začne sa už aj zabíjať a v poslednej akčnej desaťminútovke sa nájde niekoľko slušných momentov a likvidácií, či už brokovnicou, alebo zaujímavý spôsob obesenia. A toto je určite najlepšia časť filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, Dolph Lundgren je stále v slušnej forme a tu si zvolil aj zaujímavú postavu, prirodzený drsniak, ktorý pomáha tam, kde treba a za celý film nenájde jediného protivníka, ktorý by mu aspoň trochu spôsobil problémy. Okrem neho poteší aj príjemná indiánska rodina, celkom slušní záporáci, obzvlášť šéf motorkárskeho gangu a ani vedľajšie postavy nesklamú. Réžia je skôr sklamaním, cítiť z nej snahu, ale často pôsobí až úplne nováčikovsky, čo ma teda pri Lundgrenovi, ktorý má v tomto žánri už dlhoročné skúsenosti prekvapuje a navyše sa mi moc nepáči ani použitý filter, ale aspoň technická stránka je pre tento film dostatočná. Škoda, Krvavá pomsta mala rozhodne potenciál byť výborným akčným béčkom, príbeh, aj obsadenie na čele s Lundgrenom tomu položili slušný základ, ale na to by potrebovala schopnejšieho režiséra, vylepšiť scenár a hlavne výrazne zvýšiť akčnosť filmu. Ale aj tak som celkom spokojný, je to príjemne pozerateľný akčný film pre fanúšikov filmov v štýle Kráčajúcej skaly. Objektívna kvalita filmu- 54%, film sa páči mne na 62%. ()

AdamesWWE

[6/10] Rutijné, ale záživné rozpovedanie dobrého príbehu, ktorého finish je presne taký aký má byť. Ako vždy veľmi dobrý Lundgren a aj zaujímavý záporák, ale zvyšok ma moc nezaujal. Ale po celý čas som sa veľmi slušne bavil, Krvavá Pomsta je dobrý film, z ktorého mi výraznejšie dojem kazí béčkovosť filmu, ktorú síce nieje veľmi cítiť, ale pri vizuály je to vidieť dosť. Nevýraznosť farieb by sa dalo odpustiť pri normálnych scénach, ani pri akčných to neprekáža ale zase ma ani moc neteší, ale pri nočných scénach je to odpudivé. Aj ked´ Krvavá Pomsta nieje taká krvavá, je dostatočne dobrá a hodná troch hviezd a šiestich bodov. ()

jojinecko

Dolph ako motorkár, čítajúci z biblie a chlastajúci tequilu zásadne bez limetky a soli. Dolph ako nemilosrdný a neohrozený krývajúci drsňák, ktorý kosí parchantov na počkanie, je jedno čo alebo kto do neho páli- nemá šancu. Dolph ako "brilantný" scenárista, ktorého repliky sa skladajú zásadne z jednoduchých viet (no dobre raz možno vypustil aj súvetie!). Dolph ako režisér- nadšenec, ktorý dá pokyn "zapnite kameru a skrátka točte" a ide sa. Dolph ako karikatúrna postavička akčného filmu bez štipky sebareflexie a motivácie natočiť niečo lepšie ako svoj štandard= sračku. ()

Slasher

Takhle drsný už Lundgren dlouho nebyl. Žadný flashbacky, žádný velký kecy o minulosti, máme tady hrdinu beze jména a dozvíme se o něm tak akorát, že je velkej, blonďatej, na motorce, má armádní výcvik a věčně sebou tahá Bibli (prostě My family is my friends and my faith. Oh... and my bike.). Tak přijede na pohřeb svýho kámoše do indiánské rezervace, kterou ale šikanuje místní parta gaunerů. Chtějí si prosadit casino a jsou to oni kdo stojí za smrtí starýho indiána. Takže teď se jim to vymstí. Jednoduchý příběh, nic složitýho ale od pořádnýho akčního filmu nečekám. Je to slušně natočený a s relativním minimem trapných momentů, se slušnou závěrečnou čističkou (když se do toho připlete ještě banda motorkářů). Jak jsem napsal Dolph si tady vypiloval hodně drsnej charakter a zase jednou natočil nekompromisní film. Navíc bych podle jedný scény s ručníkem řekl, že se docela slušně naposiloval a oproti jeho posledním filmům je to znát. Sekne mu to i v brýlích na čtení (v tu chvíli možná i uvěřité, že má Lundgren vážně IQ 160) a zvlášť když předčítá písmo svaté místním indiánským prckům:) A taky odvrátí jeden pedofilní románek ve svůj neprospěch. Jinak to ale moc odlehčený není. Kromě toho závěrečnýho srovnání si projde pár menších střetů a jednou si na to stylově vezme i víko od popelnice. Takže vypněte mozky a čekejte klasický, jednoduchý akční film. Pokud máte takové rádi, tenhle doporučuji. ()

Frajer42 odpad!

Film, přesně řečeno jeho část, jsem viděl vlastně omylem. Viděl jsem asi 20 minut a usoudil jsem, že v dívání nemá nejmenší smysl pokračovat. Totální sračka o indiánech na jejichž území má vzniknou casino. Více jsem nezachytil. Protože se jedná o film od Dolpha Lungrena s Dolphem Lundgrenem, tak si docela zvládnu představit, co by přibližně mělo následovat. A jsem rád, že jsem se tomu vyhnul. Odpad, co jiného. ()

• Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)
  • Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)