Krvavá pomsta

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

• Smok

Tak sme sa zase po dlhej dobe s Dolphom videli a mám pocit, že nám to zase na nejaký čas stačí. Ale som rád, že stále vyzerá ako dvojkrídlová skriňa.(22.10.2008)

• 5150

V pohodě koukatelné akční béčko s Dolphem Lundgrenem, které bohužel hraje pouze na vážnou notu a Dolph se tady prezentuje až moc neohroženě, tak jako například Steven Seagal ve všech svých filmech. Jinak film produkoval Andrew Stevens, který se ve filmu mihne ve scéně "předávka drog".(28.7.2014)

• Wacoslav1

Dolpha mam rad ale tohle mi moc nesedlo pulku filmu se nic moc nedeje semtam bitka prumerne natocena jinak Lundgren predcita z bible filozofuje a az na konci to trochu rozjede ale zadnou velkou krvavou pomstu z vyjimkou jednoho pekne rozstriknutyho mozku neuvidite a kdyby pro vas byla trochu zahadou postava kterou Dolph hraje tak ti kteri to nevideli a nechteji znat pointu at dal nectou prichazi SPOILER Lundgren je mrtvej ano presne tak je to duch co se msti ze zahrobi a pochopite to na konci kdyz pred zaverecnymy titulky na motorce mizi za horizontem a uz se nevynori ovsem budete li se divat pozorne tak z ruznych narazek a odkazu vam to dojde uz tak zhruba v pulce filmu jako mne takze o nejaky pointe se moc mluvit neda sorry Dolphino ale tenhle kousek si uplne nezkorigoval no nevadi nikdo neni dokonalej(29.9.2012)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vojakovi, v súčasnosti tulákovi na motorke, ktorý príde na pohreb svojho indiánskeho priateľa, no zistí, že to nebola nehoda, ako to pôvodne vyzeralo, ale vražda, do ktorej je zapletený miestny vplyvný muž, ktorý má pod kontrolou celé mesto. A tak motorkár nejaký čas ostane, aby pomohol rodine svojho priateľa. Spracovanie nie je najhoršie, ale sľubný potenciál moc nevyužilo. Film síce ani na chvíľu nenudí, ale väčšina sa nesie v pomalšom tempe, nič výraznejšie zaujímavé sa nedeje a príbeh sa ani výraznejšie neposúva. Prakticky celá prvá hodina je stále na tej istej úrovni, až potom sa to už viac rozbehne, ale aj tak do ideálu má aj potom pomerne ďaleko. Akcie je tu veľmi málo a je skôr iba priemerná, ale pri tejto tématike sa na ňu pozerá dobre. Za väčšinu filmu sa nájde iba niekoľko doslova pársekundových súbojov, v ktorých Lundgren v rýchlosti zneškodní menšiu skupinu protivníkov, pričom mu snáď na každého stačí len jeden úder a navyše nikomu ani nejde o život, sú to len také bezvýznamné potyčky. Až v poslednej tretine sa príchodom motorkárskeho gangu akčnosť filmu o niečo zväčší, začne sa už aj zabíjať a v poslednej akčnej desaťminútovke sa nájde niekoľko slušných momentov a likvidácií, či už brokovnicou, alebo zaujímavý spôsob obesenia. A toto je určite najlepšia časť filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, Dolph Lundgren je stále v slušnej forme a tu si zvolil aj zaujímavú postavu, prirodzený drsniak, ktorý pomáha tam, kde treba a za celý film nenájde jediného protivníka, ktorý by mu aspoň trochu spôsobil problémy. Okrem neho poteší aj príjemná indiánska rodina, celkom slušní záporáci, obzvlášť šéf motorkárskeho gangu a ani vedľajšie postavy nesklamú. Réžia je skôr sklamaním, cítiť z nej snahu, ale často pôsobí až úplne nováčikovsky, čo ma teda pri Lundgrenovi, ktorý má v tomto žánri už dlhoročné skúsenosti prekvapuje a navyše sa mi moc nepáči ani použitý filter, ale aspoň technická stránka je pre tento film dostatočná. Škoda, Krvavá pomsta mala rozhodne potenciál byť výborným akčným béčkom, príbeh, aj obsadenie na čele s Lundgrenom tomu položili slušný základ, ale na to by potrebovala schopnejšieho režiséra, vylepšiť scenár a hlavne výrazne zvýšiť akčnosť filmu. Ale aj tak som celkom spokojný, je to príjemne pozerateľný akčný film pre fanúšikov filmov v štýle Kráčajúcej skaly. Objektívna kvalita filmu- 54%, film sa páči mne na 62%.(22.4.2008)

• HellFire

Dolph Lungren predcitajici z bible. Podivna predstava. Extremne nezajimavy film, ktery si hraje na neco vic.(29.2.2008)