Krvavá pomsta

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

• Boss321

Další béčkový akčňák, u kterého vypnete a užíváte si předem jasný děj bez nějakého konstruktivního scénáře a s absencí alespoň průměrného herectví. Jenomže já už jsem takovou dobu neviděl béčkový akční snímek, že jsem se bavil celkem dobře a myslím, že dvě hvězdičky jsou i celkem zasloužené. Navíc s Dolphem Lundgrenem bych se opravdu do křížku dostat nechtěl :)................(16.9.2008)

Taková průměrná béčková podívaná, která určitě nikoho nenadchne ani neni nejhorší. Dolph zde nemá tolik akce, jako za starých časů. Konečné vyrovnávání účtů se zloduchy je na filmu asi to nejlepší. Za mě 60% :)(12.5.2012)

Dolph Lundgren touží po odplatě a spravedlnosti. V moderním akčním westernu, který vás rozhodně nenechá v klidu, se představuje nejen v hlavní roli, ale také jako jeho režisér a autor scénáře.(14.5.2011)

• Expendable

Tequila s limetkou?! To si Dolph dělá srandu ne? Akce je tu málo a ta co tu je je mizerná, zase roztřesená kamera a pár banditů, kteří chtějí vyhnat Indyány z města. Dolph jako mizející motorkář tomu samozřejmě zabrání a všichni jsou šťastní až do smrti.(1.8.2009)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vojakovi, v súčasnosti tulákovi na motorke, ktorý príde na pohreb svojho indiánskeho priateľa, no zistí, že to nebola nehoda, ako to pôvodne vyzeralo, ale vražda, do ktorej je zapletený miestny vplyvný muž, ktorý má pod kontrolou celé mesto. A tak motorkár nejaký čas ostane, aby pomohol rodine svojho priateľa. Spracovanie nie je najhoršie, ale sľubný potenciál moc nevyužilo. Film síce ani na chvíľu nenudí, ale väčšina sa nesie v pomalšom tempe, nič výraznejšie zaujímavé sa nedeje a príbeh sa ani výraznejšie neposúva. Prakticky celá prvá hodina je stále na tej istej úrovni, až potom sa to už viac rozbehne, ale aj tak do ideálu má aj potom pomerne ďaleko. Akcie je tu veľmi málo a je skôr iba priemerná, ale pri tejto tématike sa na ňu pozerá dobre. Za väčšinu filmu sa nájde iba niekoľko doslova pársekundových súbojov, v ktorých Lundgren v rýchlosti zneškodní menšiu skupinu protivníkov, pričom mu snáď na každého stačí len jeden úder a navyše nikomu ani nejde o život, sú to len také bezvýznamné potyčky. Až v poslednej tretine sa príchodom motorkárskeho gangu akčnosť filmu o niečo zväčší, začne sa už aj zabíjať a v poslednej akčnej desaťminútovke sa nájde niekoľko slušných momentov a likvidácií, či už brokovnicou, alebo zaujímavý spôsob obesenia. A toto je určite najlepšia časť filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, Dolph Lundgren je stále v slušnej forme a tu si zvolil aj zaujímavú postavu, prirodzený drsniak, ktorý pomáha tam, kde treba a za celý film nenájde jediného protivníka, ktorý by mu aspoň trochu spôsobil problémy. Okrem neho poteší aj príjemná indiánska rodina, celkom slušní záporáci, obzvlášť šéf motorkárskeho gangu a ani vedľajšie postavy nesklamú. Réžia je skôr sklamaním, cítiť z nej snahu, ale často pôsobí až úplne nováčikovsky, čo ma teda pri Lundgrenovi, ktorý má v tomto žánri už dlhoročné skúsenosti prekvapuje a navyše sa mi moc nepáči ani použitý filter, ale aspoň technická stránka je pre tento film dostatočná. Škoda, Krvavá pomsta mala rozhodne potenciál byť výborným akčným béčkom, príbeh, aj obsadenie na čele s Lundgrenom tomu položili slušný základ, ale na to by potrebovala schopnejšieho režiséra, vylepšiť scenár a hlavne výrazne zvýšiť akčnosť filmu. Ale aj tak som celkom spokojný, je to príjemne pozerateľný akčný film pre fanúšikov filmov v štýle Kráčajúcej skaly. Objektívna kvalita filmu- 54%, film sa páči mne na 62%.(22.4.2008)

• - Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)

• - Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)