Krvavá pomsta

Missionary Man

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

Takhle drsný už Lundgren dlouho nebyl. Žadný flashbacky, žádný velký kecy o minulosti, máme tady hrdinu beze jména a dozvíme se o něm tak akorát, že je velkej, blonďatej, na motorce, má armádní výcvik a věčně sebou tahá Bibli (prostě My family is my friends and my faith. Oh... and my bike.). Tak přijede na pohřeb svýho kámoše do indiánské rezervace, kterou ale šikanuje místní parta gaunerů. Chtějí si prosadit casino a jsou to oni kdo stojí za smrtí starýho indiána. Takže teď se jim to vymstí. Jednoduchý příběh, nic složitýho ale od pořádnýho akčního filmu nečekám. Je to slušně natočený a s relativním minimem trapných momentů, se slušnou závěrečnou čističkou (když se do toho připlete ještě banda motorkářů). Jak jsem napsal Dolph si tady vypiloval hodně drsnej charakter a zase jednou natočil nekompromisní film. Navíc bych podle jedný scény s ručníkem řekl, že se docela slušně naposiloval a oproti jeho posledním filmům je to znát. Sekne mu to i v brýlích na čtení (v tu chvíli možná i uvěřité, že má Lundgren vážně IQ 160) a zvlášť když předčítá písmo svaté místním indiánským prckům:) A taky odvrátí jeden pedofilní románek ve svůj neprospěch. Jinak to ale moc odlehčený není. Kromě toho závěrečnýho srovnání si projde pár menších střetů a jednou si na to stylově vezme i víko od popelnice. Takže vypněte mozky a čekejte klasický, jednoduchý akční film. Pokud máte takové rádi, tenhle doporučuji.(31.1.2008)

• Andersis

Hodně špatný film. Střich u bitek je hodně zmatený, ale těch rvaček si moc neužijete. Zlatý Inkvizitor. Kamerový filtr se mi sem nehodil. Tak za konec dávám jednu *.(21.2.2008)

Dolph Lundgren touží po odplatě a spravedlnosti. V moderním akčním westernu, který vás rozhodně nenechá v klidu, se představuje nejen v hlavní roli, ale také jako jeho režisér a autor scénáře.(14.5.2011)

• Rakosnicek77

Vyhaslá hvězda, už před 8 lety. Kde ty loňské sněhy jsou :-( Lungren dopadl stejně jako někteří ostatní např. Snipes, Seagal, Noriss atd. Bohužel to už asi je trvalý stav.(26.12.2015)

Taková průměrná béčková podívaná, která určitě nikoho nenadchne ani neni nejhorší. Dolph zde nemá tolik akce, jako za starých časů. Konečné vyrovnávání účtů se zloduchy je na filmu asi to nejlepší. Za mě 60% :)(12.5.2012)