Láska a jiné pohromy

Love and Other Disasters

• Francie

Love (et ses petits désastres)

Láska a iné katastrofy

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / USA, 2006, 90 min

Velmi příjemné překvapení v podobě netypické romantické komedie, která vtipně těží z klasických žánrových prvků a často si z nich s úsměvnou nadsázkou utahuje. Svižné a chytré dialogy, které mají daleko k jednoduché legraci pro puberťáky, humorných situací je tolik, že vlastně přechází jedna do druhé a homosexuálové vzácně vypadající jako lidé a nikoli jako karikatury své orientace, to vše okořeněno spoustou odkazů a narážek na slavné filmové romantické pecky a odsýpající ve vlnách typicky britského, suchou ironií nabitého, humoru.(13.9.2010)

Ucházející romantická komedie s klasickým příběhem, dobrým hereckým obsazením a dobře vypadajicí hlavní hrdinkou. Oceňuju častý odkazy na různý filmy (Tiffany, Notting Hill, All About Eve) a taky dobře vybranou hudbu. Žádný velký dílo tenhle film není, ale v záplavě sladkejch romantickejch filmů je jedním z těch lepších kousků. 60%(19.6.2009)

Já myslím, že by to šlo.... jsou i horší romantické filmy, které jsou navíc přiblblé.... tento se ani tak nejeví a je to dobrý oddych.(19.6.2009)

• moviesfan

Napíšu to stručně. Film je pro mě velká nuda bez zajímavého hereckého obsazení. Teda až na Brittany. Ta mě ale docela zklamala. Hodnocení: 20%(4.4.2008)

Tá podzápletka s najlepším super chápajúcim homosexuálnym kamarátom a jeho hľadaním toho pravého bola neskutočne otravná. Producenti zrejme myslia úplne na všetkých, nech majú plnšie kiná. Nie som rozhodne homofób, skôr by som sa na mieste tejto menšiny cítil urazený, že túto tému takto bagatelizujú a snažia sa všemožne na nej zarobiť. Palthrow a Bloom sú tu pár sekúnd na konci, nenechajte sa oklamať titulkami.(22.5.2012)