Láska a jiné pohromy

Love and Other Disasters

• Francie

Love (et ses petits désastres)

Láska a iné katastrofy

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / USA, 2006, 90 min

Neposedná až skotačivá komedie, která je v hloubi duše přesvědčená, že si díky vtipným dialogům od začátku až do konce vystačí s rozverným, afektovaným, maličko infantilním poskakováním a vstřícným, pozitivně laděným hihňáním. Nemůžu říct, že by se nesnažila o určitou inovaci v rámci žánru - a chvílemi dokáže být i bezprostřední a milá, na druhou stranu se nevyhne ani laciným scénkám s nádechem trapnosti. V závěru jakoby jí došly nápady, takže se nakonec uchýlí k osvědčeného schématu ... a má to za sebou. P.S.: Brittany Murphy alias Emily "Jacks" Jackson bych nejraději vyměnila, neboť mi k srdci nepřirostla - a milému Santiago Cabrerovi v roli Paola bych s chutí odebrala svatozář ... a odložila ji někam mezi nepotřebné kostýmy a rekvizity. Možná by potom byl výsledek vyváženější ... možná by mě i přesvědčil.(22.1.2015)

Příjemný, couple-friendly film -- když má vaše dívka dost hororů, které jí ustavičně pouštíte, dá se hodit do stroje tato nenáročná, ale zatraceně rychlá legrace. Na velké romantické komedie to nemá, na ty malé ano. Snad jen těch gayů je tam nějak přespříliš, a taky dívat se na hrdinku, jež pořád tápe, neví, nerozumí, zatímco vám je to dávno jasné, může trochu utlumit veselý zážitek. A znovu jsem si u toho řekl: kdyby tento snímek vznikl u nás, velebil bych ho, kudy bych chodil. Na Brity a jejich ironický humor je to přece jen trochu málo.(26.10.2007)

"Mně se líbilo, jak jsem vypadal.." - "Ale vždyť tebe hrála Drew Barrymore !!" ;)(3.10.2014)

• italka63

Ano, jak příhodný název! Takovou pohromu jsem dlouho neviděla. Láska -gayové a hetero, to vše zamícháno mezi londýnskou cool smetánku, která snědla všechnu moudrost od začátku do konce a vypadávají z ní užvaněné rádoby intelektuální kecy, mírně nadnesené praštěností hlavní hrdinky Brittany Murphy, která je asistentkou editorky Vogue. Další pohroma, pokud pominu děj, byly rádoby módní kreace prakticky všech žen, třeba -společenské šaty a kecky...jak říkám...pohroma opět přišla z Anglie:-)(5.11.2013)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +humor -nějak jsem si té Gwyneth a Orlanda nevšiml, opravdu tam hrajou?/// Tak já nevím. Na tenhle film jsem se aji tešil, jeho hodnocení není špatné, jenže já měl chuť to po 20ti minutách vypnout. Naprosto mě to nebavilo. Postavám jsem nerozuměl. Byl jsem celkem otráven a znuděn. A tenhle stav trval zhruba do poloviny filmu. Potom už jsem tomu přišel na chuť a začalo mě to i bavit a docela aji chápu co je na tom film tak hezkého. Přesto mám smíšené pocity a vidím to na slabé tři./// Celkem 53%///(24.6.2009)

• - Santiago Cabrera hraje ve filmu Argentiňana, sám je ovšem původen z Venezuely. Krev v něm ale proudí z poloviny chilská, a to z otcovy strany. (Prochy38)

• - Brittany Murphy si kvôli filmu prefarbila vlasy na čierno. (Msscastillo)