Láska a jiné pohromy

Love and Other Disasters

• Francie

Love (et ses petits désastres)

Láska a iné katastrofy

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / USA, 2006, 90 min

• playboxguest

Nebýt komentářů od mých oblíbenců, tak se stěží přenesu přes první půlhodinu a nebýt Brittany Murphy (jak mně se stýská), tak to snad ani nedokoukám... Slabota o několika lepších (ale nikoli silných) místech. 40%(12.7.2012)

Sikovna a stavnata romanticka komedia, variacie na ranajky u tiffanyho, styri svatiby a jeden pohreb, nothing hill a proste citacie vsetkeho mozneho druhu v prepracovanom a vtipnom scenari, ako to uz len Briti vedia.(15.10.2007)

Detailů a drobností, ze kterých jsem byla našená, tam bylo desítky....tak proč film jako celek byl tak průměrny? Až na samotný konec, u toho jsem se opravdu zasmála.(17.7.2013)

Asi bych si neuměl představit tupější scénář pro romantický film. Emily má tak našlapaný život, málo času, je tvůrčí a energická, miluje bližního svého, ale nejlíp si ruzumí s homosexuály, není vůbec složitá. Má spoustu divných přátel a snaží se je učinit šťastnými tím, že jim hledá partnery a životní šance. Sama se potácí ve vztahu s ex-boyfriendem, se kterým spí, ale nechodí. Jak říkám, debilita. Je to ale tak blbé, až to zavání parodií, takže je to vlastně chvílemi i zajímavé. Asi jedinou záchranou je výkon Brittany Murphy, která svou postavou fakt žije a tu blboučkou naivní pipku hraje perfektně. Druhá půlka výrazně ztrácí tempo a i ta hodina a půl je nakonec příliš dlouhá. Za těch pár vtipů a že jsem to chytl v docela dobré náladě dávám 60%.(18.10.2014)

• lennyd

Emily Jackson (Brittany Murphy) je obyčejná holka, trochu zklamaná životem, kde nemůže najít toho pravého. Takže si jen užívá se svým bývalým, a svým přátelům (šílená depresačka (Catherine Tate) a několikero více či méně homosexuálních jedinců) dohazuje jejich protějšky. Když jednou nastoupí do jejího zaměstnání elegantní fotograf Paolo, je Emily jasné, že on je tím pravým pro jejího kamaráda. Sama si ale neuvědomuje, že Paolo není homosexuál, a že mu právě ona není lhostejná ... Romantická komedie, která - i když se snaží tvářit velmi originálně (to dle režiséra znamená, že zde není téměř ani jeden heterosexuální jedinec), nakonec z ní nic moc nevypadne. Jediné, co se dá pochválit je Brittany Murphy, které to v "tmavém" velmi sluší (více než blond) a malý (ale opravdu velmi malý) štěk Gwyneth Palthrow a Orlanda Blooma..(20.8.2009)