poster

Pastýř

 • Česko

  Strážce hranice

 • USA

  The Shepherd: Border Patrol

 • Slovensko

  Pomstím tvoju smrť

Akční

USA, 2008, 95 min

 • Malarkey
  **

  To jsem teda čekal, že Jean Claude se vytasí s většíma kouskama, než je zrovna Pastýř, co se příběhu týče, co se bojů týče, co se akce týče. Od všeho trochu, ale dohromady velké nic. Všeho je strašně pomálu a vesměs nic z toho nestojí za zájem. Jediná věc, která mě tam ale zarazila byl Jean Claude a jeho zajíček, to bylo hodně bijící do voka. Zajíček v klícce, zajíček na přední sedačce v autě a v klícce, zajíček na policejní stanici..a bůhví kde se zajíček ještě podívá. V tomto filmu prostě zajíček hodně nacestuje a to přitom má být parádní akčňák s Van Dammem. Shrnu to. Byla to nuda, po dlouhý době jsem zase viděl slabotu, kde Belgický svaly hrály hlavní roli. Každopádně věřím, že další film bude opět stát za to.(5.6.2008)

 • Tony.cs
  *****

  akce, napětí, celkem ucházející scénář a van Damme je prostě skvělej(23.11.2008)

 • jojinecko
  *

  Keď mám porovnávať posledné produkcie Jeana- Clauda so seagalovkami posledného obdobia, tak tieto dve sorty majú veľa vecí spoločných: nudné, stupidné, bez nápadu, hlavný hrdina hovorí zásadne pár viet za film atď... jediný rozdiel vidím v tom, že „belgičan“ neváži toľko čo priemerný slon (alebo Seagal ak chcete). Inak je to tá istá bieda, tie isté recyklované shity, ktoré tu boli milión krát s veľmi nepatrnými obmenami...Všetko ako tak zachraňuje posledný súboj a ten králik, ktorý bol široko-ďaleko najsympatickejším stvorením z tohto nepodarku...(28.5.2008)

 • JFL
  ***

  Na laciné béčko je to dobrý film a mezi Van Dammeho snímky posledních let rozhodně kvalitativně vyčnívající počin. Je to de facto návrat do 90. let, kdy Van Damme ještě figuroval ve fyzických akčních scénách a jeho filmy měly (v rámci béčkové logiky) koherentní scénáře. Za posledních deset let Van Dammeho kariéry něco takového dokázal jen Ringo Lam v Pekle. Navíc překvapí známky nadsázky v první polovině filmu, kdy hrdina poznává různé postavy v hraničním zapadákově a narušuje tamní zažité vztahy. Ohromné překvapení ale skýtá výprava filmu, neboť děj je zasazen na hranici USA a Mexika, ale přitom veškeré natáčení probíhalo v Bulharsku. Ale nebýt příliš specifické evropské krajiny patrné v některých velkých celcích a jedné scény s autobusem Karosa, tak by to nebylo vůbec poznat! Bulharští profesionálové (pracovali například i na „The Black Dahlia“ Briana De Palmy) odvedli opravdu vynikající práci.(3.2.2009)

 • T2

  Rozpočet $12miliónov(26.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace