Pastýř

The Shepherd: Border Patrol

Pomstím tvoju smrť

Akční

USA, 2008, 95 min

škoda,jean claude je promě akční ikona,jako malej sem ho miloval a filmy sním sem hltal skoro každý den.proto sem byl sklamaný až nasratý když na nás vyblil skvosty typu:kontraband,totální heroinovou šílenost inferno,nejtragičtější film všech dob teror ve vlaku a opravdu odpornou elitu armády.ale já mu stále věřil,filmy jako peklo,zástupce velitele,probuzená smrt mi dávaly naději.třeba taková probuzená smrt je fakt třída.i jeho mini roličky ve skvělém francouzkém filmu narco,či tureckém sinavu mě ujišťovali že se jednou vráti ve skvělé formě.a vrátil!!!!film až do smrti byl naprostá bomba,kde van damme jako heroinový zkorumpovaný polda je nejlepší kdy byl.tak sem doufal že mu to vydrží,bohužel,film pastýř je jako neslané a nemastné filmy typu právě zástupce velitele.proto se za každou cenu snažim sehnat film J.C.V.D. který by měl být van dammovskou poslední věcí.dejte to někdo kurva do oběhu!!!!!!distribuční firmy u nás stojej za piču.(1.10.2008)

• Isherwood

Bezpohlavní videocéčko, které se umanutě snaží dokázat, že J.C. van Damme stále umí dobře bojovat, aby to následně vyvracelo ve chvílích, kdy na scénu nastoupí fantastický Scott Adkins. Zatímco dříve milovanému Belgičanovi už nepomůže ani rychlý střih a dobře postavená kamera, jeho zřejmě nejcharismatičtějšímu nástupci to naopak kope více než obstojně. Škoda, že JCvD nemá dostatek soudnosti, tudíž působí trapně nejenom když se snaží evokovat nejlepší roky, ale i při vzpomínce na mrtvou dceru, o závěrečném souboji, který chtěl být dream combat nového milénia, ani nemluvě. Nepoužitelné ani jako kulisa dobré zábavy s několika pivy a pro Isaaca Florentina po dvojce Undisputed opět smutný sešup dolů.(24.2.2008)

• Xmilden

Je to potvrzeno. Hrůznosti typu Teror ve vlaku nebo Street Fighter už Van Damme opravdu netrápí naše chuťové buňky. Zde předkládá JCVD takovou tu svou jistotu, která mě mile překvapila hlavně choreografií soubojů, jenž je na mnohem lepší úrovni než v poslední době u Seagala. Navíc se myslím stává z Van Damma i stále lepší herec. 45%(20.12.2008)

akce, napětí, celkem ucházející scénář a van Damme je prostě skvělej(23.11.2008)

Na laciné béčko je to dobrý film a mezi Van Dammeho snímky posledních let rozhodně kvalitativně vyčnívající počin. Je to de facto návrat do 90. let, kdy Van Damme ještě figuroval ve fyzických akčních scénách a jeho filmy měly (v rámci béčkové logiky) koherentní scénáře. Za posledních deset let Van Dammeho kariéry něco takového dokázal jen Ringo Lam v Pekle. Navíc překvapí známky nadsázky v první polovině filmu, kdy hrdina poznává různé postavy v hraničním zapadákově a narušuje tamní zažité vztahy. Ohromné překvapení ale skýtá výprava filmu, neboť děj je zasazen na hranici USA a Mexika, ale přitom veškeré natáčení probíhalo v Bulharsku. Ale nebýt příliš specifické evropské krajiny patrné v některých velkých celcích a jedné scény s autobusem Karosa, tak by to nebylo vůbec poznat! Bulharští profesionálové (pracovali například i na „The Black Dahlia“ Briana De Palmy) odvedli opravdu vynikající práci.(3.2.2009)