Až dojde ropa - drsné varování

• Švýcarsko

A Crude Awakening: The Oil Crash

A Crude Awakening

Dokumentární

Švýcarsko, 2006, 85 min

Philip Glass

Dle mého už existuje spousta alternativ místo ropy. Světové velmoce sice na ropě vydělávají, ale určitě vědí, že jednou prostě možná dojde. Tedy pokud se navzájem nevyhladíme, no a pak by tu za pár století ropa zase byla.(1.4.2013)

Výborný dokument o tom co nás čeká, až dojde ropa, což bude už docela brzy. A politici? Po nás potopa. Hlavně teď si musíme nahrabat, co bude pak, to neřešíme.(23.10.2011)

Ďalší dokument, po ktorom divák okamžite vytriezvie z opojenia, ktoré nám ponúka dnešný svet. Tento sa zameriava na mrazivé a katastrofálne následky budúcich desaťročí z hľadiska zmenšujúcich sa ropných zásob, ktoré sú dnes už faktom. Tieto fakty si však žiadni kompetentní ľudia, ktorí by s tým mohli niečo urobiť, bohužiaľ nepriznávajú. Potvrdzuje to smutné konštatovanie, že pokiaľ sa im dnes budú sypať do vrecka peniaze za spotrebu a ťažbu tejto suroviny, prečo by sa mali starať o to, čo bude v nasledujúcej dekáde, keď oni tu už nebudú. Hlavné je, že budú mať dosť čiernych peňazí (ropodolárov) teraz. 85%.(28.5.2009)

Drsný pohled na realitu v těžení fosilních paliv. Dřív nebo později to přijde a všechno bude na dně. Hold všichni by se měli zamyslet nad tímto nevyhnutelným faktem. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Dokument Kolaps bol o výpovedi dobre informovaného človeka, čo a ako bude pravdepodobne v budúcnosti, tento dokument sa však pasuje na akýsi, ktorý už názvom akoby chcel povedať, že ponúkne aj nejaké alternatívy, no nedočkali sme sa ničoho, okrem už známych záležitostí. Situáciu rozoberá múdro, zaujímavo hodnotí a nebojí sa reality, ale skrátka mu mnohé chýba.(13.1.2013)