poster

Až dojde ropa - drsné varování

 • Švýcarsko

  A Crude Awakening: The Oil Crash

 • anglický

  A Crude Awakening

Dokumentární

Švýcarsko, 2006, 85 min

Hudba:

Philip Glass
 • Djkoma
  ****

  Pár lidí tu píše o podobě s Collapse, ale osobně bych ani moc nesouhlasil. Jinak vedený i jinam směrovaný dokument sleduje ropu jako celek, shrnuje informace o ní a její schopnost vládnout současnému konzumnímu životu každého z nás. Ovšem lidstvo si tuhle cestu vybralo a rozvoj, technologický a ekonomický a jiný, jsou s ní svázány na hodně dlouho. Ropa však jednou dojde a co pak? Drsné varování nedává odpovědi, ale fascinuje fakty, pohledy do minulosti a do míst, kde se ještě před pár lety těžilo a hodně silně ťuká na dveře lidí, kteří rozhodují o směru vývoje civilizace. A oni nic. Přestože v dokumentu vystupují především bývalí funkcionáři např. OPEKu, proč něco nezměnili už oni? Protože peníze. Dokud nebude chtít změnit civilizaci Amerika a její vedení, tak se samotná civilizace bude jen dívat na všechny podobné ropné dokumenty... a jednou na to doplatíme. Bohužel...(31.3.2010)

 • Jacinda
  ****

  Dokument nepřinese žádné extra další poznatky, zato umí obratně manipulovat s mozkem, protože se vše vykládá nenásilnou formou. Opravdu z toh onemám dobrý pocit(14.2.2011)

 • Terva
  ****

  Dle mého už existuje spousta alternativ místo ropy. Světové velmoce sice na ropě vydělávají, ale určitě vědí, že jednou prostě možná dojde. Tedy pokud se navzájem nevyhladíme, no a pak by tu za pár století ropa zase byla.(1.4.2013)

 • Snorlax
  ****

  Varování, které vyděsí Evropany a Američané zatím v tichosti zvýší svoji spotřebu veškeré energie. Některé záběry by se daly s úspěchem použít do postapokalyptických filmů.(2.10.2011)

 • Marek1991
  ****

  Dokument Kolaps bol o výpovedi dobre informovaného človeka, čo a ako bude pravdepodobne v budúcnosti, tento dokument sa však pasuje na akýsi, ktorý už názvom akoby chcel povedať, že ponúkne aj nejaké alternatívy, no nedočkali sme sa ničoho, okrem už známych záležitostí. Situáciu rozoberá múdro, zaujímavo hodnotí a nebojí sa reality, ale skrátka mu mnohé chýba.(13.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace