Až dojde ropa - drsné varování

• Švýcarsko

A Crude Awakening: The Oil Crash

A Crude Awakening

Dokumentární

Švýcarsko, 2006, 85 min

Philip Glass

velmi zajímavý a ještě více znepokojující dokument o tom, že až dojde ropa, tak to zdaleka neovlivní jen dopravu.. silné 4* !(6.2.2011)

Dokument Kolaps bol o výpovedi dobre informovaného človeka, čo a ako bude pravdepodobne v budúcnosti, tento dokument sa však pasuje na akýsi, ktorý už názvom akoby chcel povedať, že ponúkne aj nejaké alternatívy, no nedočkali sme sa ničoho, okrem už známych záležitostí. Situáciu rozoberá múdro, zaujímavo hodnotí a nebojí sa reality, ale skrátka mu mnohé chýba.(13.1.2013)

Dokument nepřinese žádné extra další poznatky, zato umí obratně manipulovat s mozkem, protože se vše vykládá nenásilnou formou. Opravdu z toh onemám dobrý pocit(14.2.2011)

Výborný dokument o tom co nás čeká, až dojde ropa, což bude už docela brzy. A politici? Po nás potopa. Hlavně teď si musíme nahrabat, co bude pak, to neřešíme.(23.10.2011)

Varování, které vyděsí Evropany a Američané zatím v tichosti zvýší svoji spotřebu veškeré energie. Některé záběry by se daly s úspěchem použít do postapokalyptických filmů.(2.10.2011)

• - V roku 2006 získala snímka Zurich Film Award a cenu za najlepší dokument na MFF Tahoe Reno i MFF v Palm Beach. Ako druhá skončila na festivale Galway Film Fleadh a v roku 2007 na Barcelona Cinema Festival vyhrala v kategórii Zlaté Slnko cenu poroty. (Marek1991)

• - Po celou dobu se v dokumentu jednoznačně mluví o tom, že ropa dojde, avšak možná tak autoři učinili pro zjednodušení nebo se jedná o chybu překladu. K ukončení její těžby totiž přesněji dojde z důvodu, že se její hlouběji uložené zásoby nevyplatí těžit. (Expertt)