poster

Až dojde ropa - drsné varování

 • Švýcarsko

  A Crude Awakening: The Oil Crash

 • anglický

  A Crude Awakening

Dokumentární

Švýcarsko, 2006, 85 min

Hudba:

Philip Glass
 • maseer2
  ****

  velmi zajímavý a ještě více znepokojující dokument o tom, že až dojde ropa, tak to zdaleka neovlivní jen dopravu.. silné 4* !(6.2.2011)

 • Rhed
  ****

  Pozoruhodná jsou především dvě čísla: USA vlastní (na svém území) 2% světových ropných rezerv a spotřebovávají 25% celkového objemu vytěžené ropy - čili taková drobná, zcela nepatrná disproporce. Navíc v Americe na rozdíl od Evropy prakticky neexistuje snaha o úspornější automobilový provoz, s výjimkou legračním hybridů. Američané volí vždy toho, kdo jim zajistí levný benzín. Ropa jako taková sice nedojde nikdy, avšak dojde "levná ropa" a pak bude veselo. Tak trochu na obranu modrých, nikoliv zelených zlodějů propisek zazlívám autorům dokumentu určitý nedostatek; ani slůvkem se nezmínili o energetickém zdroji blízké budoucnosti a tím je plyn. Je ho ohromné množství a počítá se s ním. Což je také skutečným a jediným důvodem, proč se izraelští profesionální demokratizátoři (via USA) tolik zajímají o Írán. V lidskou invenci věřím stejně málo jako fámám o dávno objevených náhradních pohonech, stojících tajně v garážích ropných oligarchů a čekajících na konec ropné epochy.(26.5.2011)

 • monsieurR
  **

  Dokument pojednávající o tom co se stane až dojde ropa, jenže ropy je dost ještě na stvoky, možná tisíce let.(6.2.2011)

 • Ded@M@tes
  ****

  Drsný pohled na realitu v těžení fosilních paliv. Dřív nebo později to přijde a všechno bude na dně. Hold všichni by se měli zamyslet nad tímto nevyhnutelným faktem. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

 • Marek1991
  ****

  Dokument Kolaps bol o výpovedi dobre informovaného človeka, čo a ako bude pravdepodobne v budúcnosti, tento dokument sa však pasuje na akýsi, ktorý už názvom akoby chcel povedať, že ponúkne aj nejaké alternatívy, no nedočkali sme sa ničoho, okrem už známych záležitostí. Situáciu rozoberá múdro, zaujímavo hodnotí a nebojí sa reality, ale skrátka mu mnohé chýba.(13.1.2013)

 • - Po celou dobu se v dokumentu jednoznačně mluví o tom, že ropa dojde, avšak možná tak autoři učinili pro zjednodušení nebo se jedná o chybu překladu. K ukončení její těžby totiž přesněji dojde z důvodu, že se její hlouběji uložené zásoby nevyplatí těžit. (Expertt)

 • - V roku 2006 získala snímka Zurich Film Award a cenu za najlepší dokument na MFF Tahoe Reno i MFF v Palm Beach. Ako druhá skončila na festivale Galway Film Fleadh a v roku 2007 na Barcelona Cinema Festival vyhrala v kategórii Zlaté Slnko cenu poroty. (Marek1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace