Až dojde ropa - drsné varování

• Švýcarsko

A Crude Awakening: The Oil Crash

A Crude Awakening

Dokumentární

Švýcarsko, 2006, 85 min

Philip Glass

Dokumenty obecně nehodnotím stejným způsobem jako filmy a Oil Crash není výjimkou: oceňuji spíš snahu tvůrců, než jejich skutečný přínos. Protože dokument je občas trochu zmatený, nemá žádnou jasnou strukturu, fakta neprezentuje pomocí statistik, čísel a tabulek, ale jen řečmi nejrůznějších odborníků... Cíl snímku je jediný: přesvědčit diváka, že ropa brzy dojde. A ať už to bude za 20 nebo 100 let, bude to bezpochyby dost brzo. Éra ropy prostě končí. Problém je, že to je vlastně vše, o čem film pojednává - různá možná řešení jsou jen zkratkovitě nastíněna. Ale jak jsem řekl, za snahu přiblížit tíživý problém, který si mnoho lidí neuvědomuje, nebo nechce připustit..... Bůhví, jestli to ale někoho ovlivní, třeba mezi lidmi, co to tady na csfd hodnotí čtyřmi pěti hvězdičkami - omezí ježdění autem??(12.11.2009)

Tak já nevím, ale myslím, že svět už dnes ví, co všechno je vyrobeno z ropy a takovou přednášku jsem teda nečekala.. Takže až tak drsné mi to nepřišlo a v podstatě jsem se nic konstruktivního nedozvěděla.(25.9.2011)

Dle mého už existuje spousta alternativ místo ropy. Světové velmoce sice na ropě vydělávají, ale určitě vědí, že jednou prostě možná dojde. Tedy pokud se navzájem nevyhladíme, no a pak by tu za pár století ropa zase byla.(1.4.2013)

Že by to bylo DRSNÉ varování bych neřekl...(17.12.2010)

Závislosť ľudstva na rope je oveľa väčšia než by s avám zdalo. Tento dokument, okrem dvíhania varovného prstu reálne ukazuje, že ľudstvo musí prejsť na iné neropné prostriedky, hlúposť Američanov a ropných spoločností, ktoré nás neustále klamú o tom, že ropy je dosť. Vrele odporúčam.(11.10.2009)