poster

Až dojde ropa - drsné varování

 • Švýcarsko

  A Crude Awakening: The Oil Crash

 • anglický

  A Crude Awakening

Dokumentární

Švýcarsko, 2006, 85 min

Hudba:

Philip Glass
 • WANDRWALL
  **

  Až dojde ropa, tak bude planeta Země ráda.(16.8.2010)

 • igi B.
  ***

  Poněkud >aktivistický< dokument. Formou i obsahem. Varování spíše kluzké nežli drsné, že... Řekl bych, že více prezentující jistý názorový směr, než ryze čistá (či čistě ryzí?) fakta. Takže zkrátka - dobře vyrobený - leč víceméně jen jeden ze subjektivních pohledů na věc! . . . Ropa nad zlato? Není nad ropnou střední cestu... ;-] - - - - - (Poprvé viděno 6.2.2011 na >zlatém prostoru< , hodnocení 253., komentář zde jako čtyřiadvacátý - 6.2.2011)(6.2.2011)

 • Ded@M@tes
  ****

  Drsný pohled na realitu v těžení fosilních paliv. Dřív nebo později to přijde a všechno bude na dně. Hold všichni by se měli zamyslet nad tímto nevyhnutelným faktem. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

 • Jacinda
  ****

  Dokument nepřinese žádné extra další poznatky, zato umí obratně manipulovat s mozkem, protože se vše vykládá nenásilnou formou. Opravdu z toh onemám dobrý pocit(14.2.2011)

 • Rhed
  ****

  Pozoruhodná jsou především dvě čísla: USA vlastní (na svém území) 2% světových ropných rezerv a spotřebovávají 25% celkového objemu vytěžené ropy - čili taková drobná, zcela nepatrná disproporce. Navíc v Americe na rozdíl od Evropy prakticky neexistuje snaha o úspornější automobilový provoz, s výjimkou legračním hybridů. Američané volí vždy toho, kdo jim zajistí levný benzín. Ropa jako taková sice nedojde nikdy, avšak dojde "levná ropa" a pak bude veselo. Tak trochu na obranu modrých, nikoliv zelených zlodějů propisek zazlívám autorům dokumentu určitý nedostatek; ani slůvkem se nezmínili o energetickém zdroji blízké budoucnosti a tím je plyn. Je ho ohromné množství a počítá se s ním. Což je také skutečným a jediným důvodem, proč se izraelští profesionální demokratizátoři (via USA) tolik zajímají o Írán. V lidskou invenci věřím stejně málo jako fámám o dávno objevených náhradních pohonech, stojících tajně v garážích ropných oligarchů a čekajících na konec ropné epochy.(26.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace