Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 79 min

John Pardue

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

Zo začiatku je to trochu nudné a chvíľu trvá, kým sa to rozbehne, no rozhodne sa oplatí počkať. Výborný scenár. Anna Faris si nezahrala príliš inteligentnú postavu, no potešilo by ma, keby že je v tom filme blbá úplne :D. Chýbal mi ten jej klasický, nechápavý, tupý výraz ako ho poznáme z filmov ako Scary Movie. Mohlo to byť trochu dlhšie, no bavil som sa aj tak.(10.8.2010)

• Vitason

Kéž by záchodky v mé oblíbené hospůdce taky byly strojem času. Vrátil bych se zpět a varoval bych se, abych se nedíval na tenhle film. Jenže tím by vlastně vznikl paradox a celý vesmír by přestal existovat, protože by na čsfd nebyly mé dvě hvězdičky.(21.4.2011)

Tak na takovýhle film jsem čekal od Návratu do budoucnosti! V rámci možností je to v podstatě perfektní, protože ač se to nezdá, tak se to celé docela uspokojivě vyřeší. Už prvních pár minut diskuze v hospodě mě totálně nadchlo, a to se pak ještě asi půl hodiny jen stupňovalo! Tohle je perfektní ukázka toho, že na zábavný, zajímavý film není třeba hereckých hvězd a 200 milionový rozpočet, ale především chytrý scénář. Jsem nadšen. Samozřejmě pokud divák nezná rozdíl mezi Star Wars a Star Trek, asi nemá moc cenu, aby se na to díval. PS: Když nad tím bude divák opravdu důkladně přemýlšlet, tak to nakonec přestane dávat smysl, ale kdo by to dělal...(4.10.2009)

Lepší priemer. Časové paradoxy sú síce zaujímavé ale nijak zvlášť geniálne vystavané a i keď sa z nich scenár snaží všemožne si uťahovať, nezriedka postráda skutočne kvalitne vypointovaný humor. Dôsledkom toho sa to vlastne celé chvíľami tiahne a len spoločné scény Chrisa O'Dowda a Anny Faris to nemôžu dvihnúť nahor. A to mi vadí viac ako niektorým údajne premrštený záver. Ten je podľa mňa v poriadku.(5.7.2010)

Tak tohle je přesně moje gusto. Rozhodně to nebyl ztracený čas a klidně se k němu budu zase vracet. Zavzpomínala jsem si na Červeného trpaslíka i na spoustu sci-fi, pardon, science fiction, filmů a prostě jsem si to užívala.(25.12.2010)

• - Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)

• - Postava, kterou hraje Chris O´Dowd, se jmenuje téměř stejně jako ta, kterou ztvárnil v The IT Crowd (Ray - Roy). Obě postavy jsou si přitom charakterově velmi podobné. (Teabag)

• - Ve scéně, kdy Pete (Dean Lennox Kelly) vyjmenovává pravidla cestování v čase, řekne také „Nesmíš šlapat na motýly, čímž odkazuje na příběh „A Sound of Thunder“ od Raye Bradburyho, kde sehrálo zašlápnutí motýla důležitou úlohu. Odkazem na stejný titul by pak mohl být i Cassiin (Anna Faris) přívěsek znázorňující motýla, který má při svém prvním setkání s Rayem (Chris O'Dowd). (mi-ib)