Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Frequently Asked Questions About Time Travel

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 79 min

John Pardue

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Stephanie Collie

..a být té noci, kdy to všechno začalo s tvůrci..... Je čas na cestování časem, nebo jen čas vystřízlivět? Myslíte, že cestování časem je vzrušující? Možná, ale to by jste museli bejt fanoušci cestování časem a ocenit tak, že vás navštíví nejkrásnější cestovatelka časem (možná by mohlo stačit i to, že si můžete dojít na záchod). V podstatě se (ale) jedná jen o povyk kvůli půlhodině v jediný restauraci. Jak (často) říkám: ,,v jednoduchosti je síla“! Je to kapku jinej film o cestování v čase. Kapku jiná sci-fi než jsme zvyklí. Neříkám, že je to geniální, ale vtipné, zajímavě udělané, bez nutnosti ,,babrat“ se v tom, jestli ,,motýl nebo rostlina nebo dotek“ – znáte to. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vím, že Star Trek a Star Wars jsou rozdílné filmy. 2.) Zajímá mě, jak se bude cestovat časem za 150 let. 3.) Chci vědět všechno o cestování časem a bojím se na to zeptat. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(1.9.2010)

Tak tohle je přesně moje gusto. Rozhodně to nebyl ztracený čas a klidně se k němu budu zase vracet. Zavzpomínala jsem si na Červeného trpaslíka i na spoustu sci-fi, pardon, science fiction, filmů a prostě jsem si to užívala.(25.12.2010)

Hmatateľný dôkaz, že aj dnes sa dá natočiť milá a inteligentná komédia s pár hercami a nízkym rozpočtom. Výborne som sa bavila a kľudne by som si dala pokračovanie - len by muselo byť trošku iné, sequely točené ako klony pilotov sú nanič :-)(4.1.2010)

Britský humor zbožňuji, ale v tomto britském filmu žádný není..(1.1.2013)

Začátek byl hodně dobrý, pak se to ale celé pokazilo a film mě přestal bavit. Za první půlku a za humor musím dát 3*. 55%(8.2.2010)

• - Krátce před koncem, kdy se Ray (Chris O'Dowd), Toby (Marc Wootton) a Pete (Dean Lennox Kelly) setkají s Cassie (Anna Faris), která právě vyjde z portálu, použije Cassie citát z filmu Flash Gordon (1980), a to "Miluji tě, ale máme jen 14 hodin na záchranu světa." (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy Pete (Dean Lennox Kelly) vyjmenovává pravidla cestování v čase, řekne také „Nesmíš šlapat na motýly, čímž odkazuje na příběh „A Sound of Thunder“ od Raye Bradburyho, kde sehrálo zašlápnutí motýla důležitou úlohu. Odkazem na stejný titul by pak mohl být i Cassiin (Anna Faris) přívěsek znázorňující motýla, který má při svém prvním setkání s Rayem (Chris O'Dowd). (mi-ib)

• - Postava, kterou hraje Chris O´Dowd, se jmenuje téměř stejně jako ta, kterou ztvárnil v The IT Crowd (Ray - Roy). Obě postavy jsou si přitom charakterově velmi podobné. (Teabag)