poster

MR 73

 • český

  Strážce zákona

 • Francie

  MR73

 • slovenský

  Strážca zákona

 • anglický

  Last Deadly Mission, The

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2008, 120 min

 • Fr
  *****

  ,,Věříte v Boha?“ ,,Je to zkurvysyn. Jednoho dne ho zabiju….“ Černobílí efektní úvod. Ale hra s odstíny a barvami pokračuje v tomto krimi thrilleru, který zdobí dokonalá kamera, perfektní herecké výkony a zajímavý scénář, jenž mísí to nejlepší ze staré školy s tou novou. Francouzi tyhle filmy o policajtech umí. Všude je plno svinstva, férového policistu aby lupou pohledal. A v atmosféře nasáklé krví se pohybuje zlomený muž pohřbený zaživa, který bere zákon do vlastních rukou. Proč to dělat složitě. Amen. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(10.10.2009)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,457,734║ drsné to je ale dejovo rozhárané a miestami aj zbytočne naivné ako pri zatýkaní zloducha v penzióne pre psov /45%/(16.12.2009)

 • Sonnery
  ****

  Kdyby byly prsa Lolo Ferrarri stejně poctivý, tak by to byl obrovskej mazec jako tahle detektívka. Škoda jen té drobné překombinovanosti(4.1.2011)

 • Malarkey
  ***

  Čekal jsem parádní kriminálku, ale jelikož je problém od jakékoliv francouzské kriminálky něco čekat, nakonec jsem čekal vlastně cokoliv. MR 73 tak už ze začátku vypadal dost zvláštně. Hrozně se stříhalo, příběh lítal z jedné strany k druhé a k tomu se absolutně zarostlej Daniel Auteuil upíjel jak stará děfka před potratem s tím, že to příběhu dá opravdu hodně, když si pro nás připraví jednoho, naprosto neschopnýho anti-hrdinu, kterej se utápí ve sračkách a přitom je správcem zákona ve francouzských službách. Tak se také stalo, že jsem hrozně těžce vnímal celý průběh filmu a výsledná čtvrthodinka ve mně vybouchla jak atomovka v Hirošimě. Ta závěrečná scéna totiž byla tou nejsilnější scénou, co jsem za poslední dobu viděl. Škoda jen, že k tak obrovské překombinovanosti jsem nevěděl, jak velký důsledek na všechny ostatní herce ve filmu měla.(13.1.2011)

 • Rogue
  *****

  Kriminálka v esenciálním smyslu slova - stará a poctivá, načichlá noirovým kouřem cigaret a pachutí včerejší kocoviny let devadesátých.(14.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace