poster

České himalájské dobrodružství (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2003, 391 min

Režie:

Zdeněk Gawlik

Scénář:

Josef Rakoncaj

Střih:

Ivana Davidová
(další profese)
 • Terva
  *****

  Nemám rád sníh a zimu. O to větší potěšení mám, když se na to můžu dívat doma v teple. Nádherné dokumenty.(18.4.2013)

 • rekkky
  *****

  Skvělý český dokument s ohromně cennými kamerovými záznamy pořízenými jednak při extrémně náročných expedicích v Himalájském pekle, tak i v pohodlí české kotliny. Podrobné popisy cest jednotlivých horolezců mají určité kouzlo, protože jsou doplňovány poznámkami, které čerpají z historie a v naučné rovině mají svou hodnotu. Kontrast himalájských podmínek s těmi, které panují v o dost menších nadmořských výškách je tak výživný, že naprosto adekvátně splňuje úlohu hlavního náboje tohoto dokumentu. Tvůrci předložili divákům unikátní soubor dokumentace české stopy v nejvyšším světovém pohoří a neuvěřitelně tak zviditelnil hrdiny, kteří očividně ani nestojí o vynášení do nebes za své neobvyklé zásluhy při posunování hranic lidského (speciálně českého) chápání.(30.10.2015)

 • uhlajz
  *****

  bomba, víc takových seriálů...(30.1.2010)

 • tuntavala
  ****

  Odvaha, statecnost, fanatismus, slast a nekdy smrt...(23.8.2013)

 • Decker
  *****

  Naprosto neprekonatelny dokument o ceskem, osmitisicovem horolezectvi. Silne doporucuji vsem vertikalnim zapalencum, aby se na tento skvely dokument podivali.(25.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace