Na prvotinu to nebylo špatné. Skvělý McGregor a ještě lepší Jackman v příběhu postaveném na odlišnostech charakterů a důvěřivých učetních. Díky přehlídce krásných dívek je navíc na co se dívat a Wayettův tajemný telefon by jistě chtěl každý. Už jenom kvůli Maggie Q.(3.9.2008)

Krimi není můj žánr a v tomto filmu se dalo plno věcí předpovídat, avšak i přes tyto nedostatky se mi film líbil nadprůměrně a udělalo mi radost, že jsem ho mohl shlédnout celý. Děj výborně svižně probíhá, že se divák ani na minutu nenudí a tak by to mělo být. Částmi zažívá smutné emoční pocity, ale závěr kupodivu šťastný. Krásné herečky a nastínění života běžného účetního, který si nechá velmi rád změnit život.(27.6.2009)

• Tommassi3

"Byl jsi mrtvý, ještě než jsme se potkali.." Takže v čem spočívá ten Langeneggerův Podvod na diváka ?? Slibuje-li tvůrce erotický thriller, aby nakonec před vás pohodil takřka thrillerovou parodii, která ty naivnější z nás láká na hvězdné tváře v čele s Hughem Jackmanem, pak se to logicky ani jinak než sprostým podvodem nazvat nedá.. On už ten samotný scénář jinak výborného Marka Bombacka filmu nedával moc šancí na úspěch, zvlášť v rukou tak nezkušeného režiséra.. Takže nakonec Deception platí za jedno obrovské zklamání, když se tenhle hloupý a naivní snímek tváří nesmírně chytře, aniž by se vůbec snažil své chyby, pravděpodobně si jich nevědom, skrývat.. Takový líbivý Hitchcock pro mentálně postižené.. Proč tedy dvě hvězdy ?? Za skvostnou Spinottiho kameru, která jako vždy stojí za pozornost, stejně jako potažmo celý vizuál snímku..(10.4.2015)

• - Pracovným označením filmu boli aj názvy The List či Untitled Hugh Jackman Project. (MikaelSVK)

• - Hmotnosť jednej 100-dolárovej bankovky je cca. 1 gram. 20 miliónov dolárov by teda znamenalo 200 000 kusov 100-dolárových bankoviek. Hmotnosť jedného kufríka s polovicou tejto čiastky by teda bola až 100 kilogramov. (MikaelSVK)

• - Oba pasy, ktoré vo filme kontroluje zamestnanec banky, majú rovnaké čísla, dátumy vydania a tiež dátumy narodenia oboch kontrolovaných osôb. (MikaelSVK)