Zdá se, že inženýr Křeček prodal Berkův vynález Američanům! Ten hajzl! Ale na našeho Zedrala to nemá, ví to celá obora. Přesto to byla fajn podívaná a navlékli to pěkně. Jeden by ani nepomyslel, že je to kradený. Vypadá to jako pěkné originální zpracování boje malého hrdiny proti velkému zlému světu. Takže jak s dalším dílem? Vyčoudí mraveneček mravkolevy z IS? Dá si Douglas třikrát denně prášek cukru na bolavé hlasivky? A kdo bude stát u postýlky?(17.11.2015)

15.7. Předpremiéra. 23:56 středoasijského času Ostrava. Moje druhá předpremiéra v Ostravě a já opět musel vedle sebe zprava chytnout nějakého slintajícího dementa. Kde tak škaredé držky berou tolik bodů na předpremiéru? Když pominu to, že mi slintal celou dobu na ruku a já měl už vehementně chuť mu jednu fláknout kladivem do hlavy, tak se to z jeho strany dalo. Zleva seděla moje sexy zrzavá kamarádka (Ahoj Alice) a když jsem ji chtěl po celou dobu stopáže sahat na kozy, tak po mně křičela, že dneska ne. Zleva špatné. Přede mnou chichotající se debilové a za mnou se šašci předháněli víc, kdo bude mít chytřejší a zábavnější komentář. A kdo ho pronese hlasitěji. Vzduch dobrý a močák plný. Nechť Mravenčí hry započnou. Co vám budu povídat? Většina už víte, že jsem prostě na ty barevné blbosti plné nesmyslných a dementních premis a logických výjevů ujetý. Jsem prostě v tomhle ohledu zaseknutý na úrovni čerstvého pubescenta, kterému raší první chloupky tam dole a objevuje se první znak mužnosti. Akné. Ale vůbec jsem nečekal, že film pohne celým mým žebříčkem Marvel filmů a spadne na nádherné (jako já) pomyslné třetí místo v rámci komixů. Extrémní ultra nálož vtipů a super nápadů, které obohatily klasickou zajetou kolej. A zrovna když jsem se tedy pokusil hladit Alici po stehně a ona mi to dovolila, tak můj plný močový měchýř, který byl napnut díky ohromně lekračním eskapádám, se musel jít vymočit a opět z toho všeho sešlo. Nakoenc jsme odcházeli spokojení a nečekali jsme, že film bude tak zábavný a že stále může do světa komixů něco přinést. Na závěr bych rád dodal, že jestli mi to páni cenzoři opět smažou, tak požaduji z jejich strany zálohu, aby mi ten koment mohli navrátit, jinak se už odvolám k soudu. Tenhle komentář je naprosto slušný a vyzdvihává film do nebes, tak mi ho aspoň jednou nesmažte. Byli byste tak moc hodní. Jo, a Alice má dvojky.(16.7.2015)

Materiál nejméně uniformní marvelovky, kde na vás původní tvůrce pokukuje z každé druhé scény, v rukou rutinéra plnícího studiové zadání, které evidentně znamenalo šlápnout na plyn v rodinných hodnotách a zatáhnout ručku v miniaturním blbnutí (běh papundeklovým modelem a finále s vláčkem doslova řvou o minuty navíc). Hlavní hrdinové, čistí jak lilie (ty šrámy z minulosti jsou spíš kosmetické, bez nutnosti je více pitvat) jsou docela nuda, hláškující sidekick Michael Peña vládne. 3 a ½.(8.11.2015)

V posledných rokoch sa tento typ komiksových filmov dosť rozšíril a väčšinou sú kvalitne spracované, ale pomaly si už dávam odstup a nejako ma to už nebaví. Čím viac nepriateľov Avangeri dostanú, tým menej ma to zaujíma... Trailer k tomuto filmu je prešpikovaný akčnými zábermi, z ktorých môže divák nadobudnúť o filme skreslený obraz. Film sa rozbieha pozvoľna, je čas zoznámiť sa s postavami, motiváciou hrdinov a potom príde čas aj na vydarené triky. Osobne som vždy mal rád filmy, v ktorých sa človek zmenší a bojuje s navonok neškodnými prekážkami. Zrazu je dobrodružstvo aj obyčajná prechádzka po koberci. Ant man má v sebe namiešané filmové zložky v ideálnom pomere , preto tá všeobecná spokojnosť i solídne tržby. M. Douglas fajn, humor je vydarený a aj preto sa dá celá táto vec brať s nadhľadom a o to v týchto komiksových filmoch ide predovšetkým. Srandovný odkaz na DiCapria a Titanic...80%:(3.1.2016)

"Praktické využití zahrnuje špionáž, průmyslovou sabotáž a eliminaci překážek na obtížné cestě k míru." Tak tady se zase někomu zachtělo válčit ve jménu Míru. No dobře. Já zatím ještě neumím stylově proskočit klíčovou dírkou, abych tomu zabránil, ale máme tady pružného Scotta, chytrého doktora Pyma, hláškaře Luise a krásnou zlou paní Hope, kteří mi přinesli dostatek zábavy a inspirace. Už se chystám vyskočit s tankem z baráku, ale musím si dát pozor, abych neurazil hlaveň o nevyzpytatelnou Mašinku Tomáše, který může vyrůst kdekoli. Mně tato hovadina zkrátka připadala zábavná a to se cení ve světě, kde se všechno bere moc vážně.(4.3.2016)