Úvodní flashback z roku 1989 vysloveně potěšil, Peg a Pym herecký koncert, zbytek filmu už jen cílený výplach. Bohužel dál herecky pokračoval jen Douglas a neměl k sobě rovné parťáky, takže jsme si museli vystačit jen s tou epickou bitkou s mašinkou Tomášem. Ale budiž. MCU pokračuje. #čsfdprojekce(16.7.2015)

Mé prokletí si mě opět našlo. Ať se již chci podívat na večerníčka, nebo šachové mistrovství v tahání pindíků, vždy se v tom objeví nějaký otec, co zanedbává své děti, brzy však prohlédne a učiní veliké dobro. Zde jsou podobní otravové hned dva. No nevím. Hlava mi děj moc nebrala, hmyz vysloveně nemám rád a ve srovnání s nedávno vyčuměným Dérdevlem podobná pohádka moc neobstojí. Na tři jen díky podivnému kokotění seňora Peñy.(11.11.2015)

Natěšit se mě na to nepodařilo a mravence prostě nemusím, ale byla z toho příjemná svěží zábava se super herci, kde pro mě takoví AVENGERS těžce zaostávají a THE INCREDIBLE SHRINKING MAN by byl hrdej.(5.12.2015)

Vzhledem k letitým odkladům a nemalým tvůrčím potížím se mi ani nechce věřit, jak nápaditý a svižný je výsledný Mravencův origin. Doba komiksů na každém rohu tak může zářit v plné síle, ale Scott Lang s Hankem Pymem nejsou ti, kteří diváckou přesycenost odnesou neúspěchem. Scénář totiž překvapivě přesně dávkuje akční pasáže s nenásilnou rodinnou linku a Ruddova přirozenost (nehledě na usměvavou chemii s Douglasem i s Peñovou partou) zahladí i tu největší hranu v podobě rozhrkané a neurovnané úvodní třetiny. Stvořit superhrdinskou jednohubku (notabene uvedenou mezi Avengers a Capem) je těžší, než se zdá, proto mě úspěšný start těší opravdu hodně. Tím spíš, že pro budoucí týmovou práci je tahle postava jako stvořená.(23.8.2015)

„PŘEDSTAVTE SI VOJÁKA O VELIKOSTI HMYZU…“ /// Marvelovská rodinná podívaná plná digitálního hmyzu, který se krom tý pohádkovosti asi nedá nic moc vytknout. (Jdu vejš, ale po druhý už to asi nedám.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Největší bitvy se u nás vodehrávaj na koberci (vláček lítá vzduchem, všude samej mravenec…). 2.) Zjistím, že Amíci jsou zase o kus dál. Umí to i bez špenátu. 3.) Thx za titule „mark82“ a „Vojtěch Kostiha“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.12.2015)

• - Paul Rudd prezradil, že pri obliekaní kostýmu mu muselo pomáhať viacero ľudí. Taktiež ho z neho po natáčaní museli dostávať. (Steny94)

• - Původním komiksovým Ant-manem a základajícím členem Avengers je Hank Pym. Pro tento film a Marvel cinematic universe však byl zvolen jeho následovník Scott Lang (Paul Rudd), protože Hank Pym je vysoce kontroverzní postava, neboť v komiksovém příběhu uhodil svou ženu, útočil na ní sprejem Raid a nechal na ni zaútočit své mravence, když byla zmenšená. (Eddik)

• - Herečka Rashida Jones byla zvažována do role Janet van Dyneové / Wasp (Hayley Lovitt). (Zdroj: cinemablend.com) (Danny.82)