"Praktické využití zahrnuje špionáž, průmyslovou sabotáž a eliminaci překážek na obtížné cestě k míru." Tak tady se zase někomu zachtělo válčit ve jménu Míru. No dobře. Já zatím ještě neumím stylově proskočit klíčovou dírkou, abych tomu zabránil, ale máme tady pružného Scotta, chytrého doktora Pyma, hláškaře Luise a krásnou zlou paní Hope, kteří mi přinesli dostatek zábavy a inspirace. Už se chystám vyskočit s tankem z baráku, ale musím si dát pozor, abych neurazil hlaveň o nevyzpytatelnou Mašinku Tomáše, který může vyrůst kdekoli. Mně tato hovadina zkrátka připadala zábavná a to se cení ve světě, kde se všechno bere moc vážně.(4.3.2016)

Svěží komiksárna. Zmenšování je efektní, v akci zábavné, v závěru bombasticky pojaté. Změna perspektivy je velice pěkně pojata, ať technicky nebo příběhově. Tohle je podle mě první komiks od Marvelu, který opravdu riskuje, nemá v podstatě velké hvězdy ani velké jméno hrdiny. Je to skok do neznáma, který se mění v překvapivý úspěch (Paul Rudd roste každým záběrem a Evangelina... k ní není co říct). Hlavní hnací silou je pro mě humor, který konečně vědomě přechází v komiksovém filmu doúrovně vědomé nadsázky až ironie a Ant-man je dík tomu (a podle mě to je hlavně zásluha specifického humoru Edgara Wrighta) je pro mě zábavný hlavně v závěru, kde vrcholí všechen vtip nejšílnějším akčním soubojem od Marvelu. Kde na tohle vzali odvahu nevím, ale já jim tleskám a jdu otřít prach ze své lokomotivy Tomáš, co mám nad televizí... PS: Michael Peňa a jeho scény "jak to teda bylo" naprostá bomba. Trhám se míchy ještě teď a hlavně bez dabingu!(20.7.2015)

Ant Man je pro mne obrovským překvapením letošního roku. Jako jeden z mála letošních blockbusterů mne příliš nezaujal svým trailerem, působil velmi sterilně, tuctově až nezajímavě a byl to favorit na nejslabší Marvelovku,ale ó jak jsem se mýlil. Ant man je velmi kreativní, vynalézavý, přehnaně vtipný až mi bylo líto, že se v kině nemohu válet na koberci a o to se staral objev Michael Peňa, jakýkoliv nástup na scéně vykouzlil úsměv na tváři. Akce je přehledná, detailně vymazlená a z téhle perspektivy jsem akci zatím možnost vidět nikde neměl, takže to bylo příjemně refrešující. Paul Rudd ztvárňuje obyčejného chlapa, není to žádný vyrýsovaný frajer ani model, ale prostě běžný snažící se otec, který má smůlu a divák se s ním snadno může ztotožnit je sympaťák. Evengaline Lilly je svůdná a žadoucí kočka, Michael Douglas vlastně jediná herecká třída v Antmanovi s úžasným faceliftem na začátku a Corey Stoll, k tomuhle chlapovi mám menší výtku jako záporák u mne příliš neobstál ( taky neměl příliš prostoru), Marvel už vytasil v téhle oblasti větší esa, ale každopádně si dovolím tvrdit, že Antman je nejzábavnějším a nejvtipnějším Marvelem vůbec. Highlightem určitě neobvyklé finále a Scottovy heistské schopnosti ( Trezor!!) PS: Wacoslave jsi nula, zavřel bych tě do kůlny a pouštěl ti dokola céčkové akční srajdy ze 70 let., to je tvá parketa!! Update: Včera jsem se zastavil na 3D a je úplně zbytečné, takže doporučuji 2D. 90%(16.7.2015)

• Radek99

X-tý marvelovský nálev. Ale jednu světlou chvilku to mělo - Přehrávám Disintegration od The Cure...(29.12.2015)

• Morien

Film mě nerozčílil (narozdíl od jiných MCU výtvorů), ale bylo to myslím tím, že neměl vůbec žádné ambice, což, když se to vezme kolem a kolem, může být docela rozčilující. Některé situace mě upřímně pobavily, ale tím, že to má v podstatě stejnou zápletku jako deset tisíc dalších rodinných komedií o rodiči z rozvrácené rodiny, který musí znovu zapůsobit na své dítě, docela dost brzo ztrácí mou opravdovou pozornost. Navíc všechno zůstává přesně tak, jak se to na začátku jevilo, a to je vždycky zklamání. Ocenila jsem vypracovanou muskulaturu Evangeline Lilly, ale na druhou stranu jsem byla silně frustrována jejím zavádějícím účesem.(13.5.2016)

• - Postava Ant-Mana se objevila poprvé v roce 1962 v komiksu "Tales to Astonish" číslo 35. O rok dřív vyšel u DC Comiks komiks s jeho kolegou Atomem. Oba hrdinové mají velmi podobné, až takřka stejné superschopnosti. (Santa666)

• - Režisér Edgar Wright vytvořil cca minutovou ukázku filmu, aby přesvědčil studio k souhlasu s produkcí. Po veřejném potvrzení na Comic-Conu v San Diegu roku 2012 byla poté zmíněná ukázka předvedena exkluzivně jen účastníkům této akce. (karlik4801)

• - Hope van Dyneová (Evangeline Lilly) je v komiksech známá jako záporačka Red Queen. (Danny.82)