Zvětšenina

• slovenský

Zväčšenina

Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Itálie / USA, 1966, 111 min

Tenhle film je svým způsobem nepochopitelný a neuchopitelný jako celek, ale jeho jednotlivé části jsou samy o sobě velmi precizní. Hlavně Limou zmiňovaný průzkum zvětšené fotografie stojí za vyzdvihnutí, ale těch pozoruhodných momentů je tam více. David Hemmings je vynikající, herečky okolo něj oplývají vnadami, ale jak říkám jako celek se ten děj jen těžko chápe.(15.10.2003)

A pak že jsou fotoalba zabijáky návštěv. Nuda? Zkoumat s příbuznými tohle nevinné vyblejsknutí v parku, asi mě mrazí ještě tejden potom.(7.1.2014)

Vysílalo TCM.(22.9.2008)

Rozpočet $1,8miliónaTržby Celosvetovo $20,000,000▐ prázdnota úplne od veci, čo na tomto ako bolo, vrcholová nuda, Anglicky chladná povrchnosť /15%/(21.3.2015)

První půlka filmu je zbytečně rozvláčná, což je vykompenzováno výbornou druhou polovinou, kdy hlavní hrdina začne pracovat se zvětšováním a odhalováním vraždy. V této fázi má snímek skvělou atmosféru a je tak veliká škoda, že závěr je dost neuspokojivý..alespoň pro mě.(12.6.2012)