poster

Zvětšenina

 • Velká Británie

  Blowup

 • Velká Británie

  Blow-up

  (Velká Británie)
 • slovenský

  Zväčšenina

Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Itálie / USA, 1966, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Michelangelo Antonioni, Tonino Guerra .. Blowup nenudí. Po celých sto jedenáct minut jsem se s potěšením díval .. ale na co? Požitkářský, arogantní život fotografa, pomale vyprávěný, který jednoho dne v parku náhodou vyfotí co nemá. Odhalení tajemství na fotografii je rozhodně nejzajímavější část filmu, z pohledu celku i tak zapadá mezi ostatní epizodky. Víc už jsem z toho nevydoloval, asi na to nemám jako hrdina tu správnou zvětšovací techniku - prozatím. Nebo si prostě před oči nedovedu nasadit ten odosobnělý náhled šedesátých let, kdy se mládež za vlivu omamných látek hromadně bouřila prakticky proti všemu - od rodičů, přes samotný systém až po válku .. třeba se ta nálada někdy vrátí :-)(26.4.2006)

 • Mi Nü-Chai
  odpad!

  Nenalezla jsem tady až na závěrečné titulky jedinou pozitivní věc a to i přes minimálně alespoň zajímavé téma. Naneštěstí jej totiž pan režisér zabalil do olezlého obalu nudy a odporu. Problém byl už hlavní hrdina, připomínal mi obřezaný penis a jakýmsi zázrakem skloubil dohromady styl chůze přístavní děvky a pasáka z centra. Ostatní objekty před kamerou (a hrdinovým aparátem) na tom nejsou lépe. Nesympatie i vyloženě fyzický odpor, který ve mně vyvolával pan fotograf, bych přežila bez větší úhony, leč to by se přede mnou muselo odehrávat něco poutavého. Většinu filmu jsem strávila v jakémsi polokomatozním stavu a rozmlžovalo se mi vidění. Snad jen dvě špatné scény - "začínající modelky" v barevných punčocháčích a koncert v závěru - a ještě horší hudbu (nesnáším hippiesáckou muziku) jsem nezaregistrovala nic, co by mne defintivně vytrhlo z náruče Morfeovy a přinutilo aspoň zaostřit na obrazovku.(13.9.2007)

 • Lima
  ****

  Také nevím, o co v tomto filmu vlastně jde, ale jeho nálada mě vždy dostane a při odhalování detailů oné stěžejní fotografie mě vždy spolehlivě mrazí. Detektivka? Portrét doby 60. let? To je jedno, hlavně se na to božsky kouká.(4.7.2002)

 • sud
  *****

  Pop art, hippies, období minisukní, Jimiho Hendrixe, Doors a Andyho Warhola. V tomto prostředí žije muž, který svoji jedinou rozkoš dokáže prodat pouze skrze svůj fotoaparát. Záplava krásných žen mu leze po krk, a tak se rozhodne své ego uspokojit focením momentek. Až jedno šokující zjištění mu pomůže vrátit se na zem. V závěru dokonce nalézá v prostředí bláznů, šašků a podivínů sám sebe. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, čím vlastně "Zvětšenina" je. Kriminální film či psychologické drama? Ne. Nejvíce mne mátla ta absence příběhu. Až nakonec jsem k tomu dospěl: nejsveřepější obraz 60. let ve svém lesku, bídě, filozofii a přístupu k životu.(13.9.2007)

 • Lavran
  *****

  Zvětšenina se bude navěky vznášet vysoko nad námi, pro mnohé neuchopitelná, možná i nepochopitelná, ale stále nadčasová ve svém překvapivě jasném poselství: Umělci (rozuměj tak trochu blázni) jsou ti, kteří vidí víc než ostatní. Díkybohu za ně!(20.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace