Cestující

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

• lopata555

Začiatok skvelý, koniec vynikajúci no ale ten stred, to bola katastrofa :( , a taký skvelý potenciál to malo ...(10.2.2014)

• Enšpígl

S filmem se vůbec nehodlám zabejvat. Hlavní hrdinka mě připomínala kytku diviznu, pořád se totiž něčemu divila. Některé nosnější okamžiky, případně myšlenku o air a jejich zájmech ohledně katastrof pohřbil naprosto trapný konec. Vážení filmoví scénáristi, vemte si svojí jednu jedinou šokující pointu, kterou jste v posledních deseti letech vymysleli, nalepte si jí na mávátko a vyražte na setkání hnutí neoriginálních lidí, budete tam za hvězdy. Jediný čím má smysl se detailně zabývat je herečka Anne Hathaway, ta je tak proměnlivě hezká až nevím jestli jse s ní chci spíš vyspat nebo jí ignorovat.(25.4.2010)

Soundtrack Ed Shearmur: 1. The Wreckage [1:26] ,2. Group Therapy [2:20] ,3. House Call [1:08] ,4. What Do You Remember [2:46] ,5. Norman [3:09] ,6. At The Museum [2:54] ,7. Giving Eric The Key [1:31] ,8. Eric At Midnight [1:25] ,9. Arkin [1:45] ,10. Rooftop [1:35] ,11. Motorcycle Fix [3:21] ,12. Norman's House [3:59] ,13. Eric Remembers [3:58] ,14. Porch [2:36] ,15. Epiphany [3:13] ,16. At Peace [2:29] ,17. End Titles [4:26],(9.6.2011)

Nejdříve jsem si myslela, že Clair je blázen, ale ona bláznivá nebyla. Film se vyplatí sledovat až do samotného závěru, ten totiž všechno vysvětluje. Zvláštní je, jak jeden film dokáže vyvolat vzpomínky na jiný, který takový nápad využil mnohem líp.(4.2.2010)

• Ai.ma

Do půlky to ještě jde. Ano, je to nehorázná nuda, ale těch 40% tomu ještě dát jde. To co se ale děje potom musel vymyslet nějaký retardovaný vorvaň, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ano, závěrečný twist, alias na čem to stojí a padá, je, když pominu to, že naprosto vykradený z asi pěti filmů, který jej už vykradli z dalších filmů, tak, ale tak, ale tak kurevsky imbecilní, nelogický a dementní, až se vám z toho bude chtít plakat. A aby vás Rofrigo donutil plakat, přihodí po twistu ještě dalších deset minut totálních sraček, při kterých vám bude klepat na čelo a říkat: tak takhle to bylo víš, a proto tam byla tato postava, a proto dělala tato postava toto, atd... jinými slovy, mezi řádky: Ty jsi ale idiot, že jsi se na to díval že? Ana Hatwahajajů je v roli terapeutky uvěřitelná asi jako moje přítomnost na koncertě Oasis, do toho si připočtěte kupu sympatických herců, kteří bohužel hrají jedny z nejdementněji napsaných postav a naprosto otravný, příšerný a snad z patnáct let starého filmu vyhrabaný soundtrack, který vás bude po celou dobu srát. Sakra, já mám takovou chuť napsat pointu...kdyby jste ji znali, hned by jste mi dali za pravdu. Ale však se na to podívejte, volové. Jediné, co tu tak trochu fungovalo, byl jakýsi náznak romantického filmu v druhé třetině filmu. To vás ale nemusí moc zajímat, protože v tu dobu už budete zřejmě spát, nebo blít. Jednu hvězdičku za nevímco! PS: pokud se chcete dostat na místo, kde je vrak havarovaného letadla, stačí přeskočit plot. PS2: pokud pojedete na motorce jak chcete rychle bez helmy, nebudou vám vlát vlasy ani nebudete přivírat oči. PS3: Pokud se v letadle vedla vás vyskytuje 2x2 metry velká díra, nemusíte se ani držet sedačky, ani se vám nerozcuchají vlasy. PS4: Osobně si myslím, že Ana Hatwahajajů je výsledek lesbického sexu Liv tyler a Audrey Tatou.(29.12.2008)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)