Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Passengers je typický mysteriózní thriller (žánry horor a drama bych vymazal) podle šablony, kdy scénář slibuje v rozuzlení velké překvapení (Ti druzí), jemnou decentní dobře pasující hudbu jsme slyšeli už nejmíň tisíckrát (proto ale není špatná), s rutinní kamerou a dobře napsanou postavou "stoprocentně nejisté" terapeutky Claire (Anne Hathaway tím zahraným nízkým sebevědomím hodně připomíná svojí Andy Sachs z Devil wears Prada). Vypustil bych závěr s pádem letadla (ukončení mohlo přijít už ve scéně na člunu, kdy se Claire dozví pravdu) a některá drobná klišé. Z těchto dvou důvodů nedávám plný počet.____ Passengers je mým prvním filmem, jehož dialogům jsem rozuměl z více než 70%, možná snad z 90% (na alespoň anglické titulky se totiž stále čeká .-)(19.12.2008)

Prumernej, vcelku utahanej snimek s absenci vyraznejsich momentu. Vyjimkou je snad konec, kterej nebyl zrovna originalni, avsak docela pusobivy. Anne Hathaway je nadherna, avsak prumerna herecka, ktera by se neujala ani v Liptakovskem divadle. Filmu chybela jiskra, dejovy zvraty, proste neco co by to ozivilo. Takhle to pripomina dlouhou nudli, kterou nemuzete dostat ven, ovsem na jejim konci vas ceka prekvapeni :-D(5.1.2009)

• claudel

Bohužel, tyhle pointy se už vyčerpaly dávno, předávno. Takže nemohou zachraňovat příšerně nudný a rozplizlý film. Anne Hathaway má na kontě mnohem lepší role, Patrick Wilson jakbysmet.(6.4.2010)

Pravda, chvilinku jsem uvažoval že tomu nastřelím pět, abych trošičku dorovnal hodnocení. Protože jsem hodný maminčin hoša, proto. Pak jsem si však uvědomil, jak bych klesl v zašedlých bulvách místních hlídačů originality, tedy těch, kteří od filmu čekají šokující, inovativní a nikdy neviděný závěr a rozuzlení, pro jehož podchycení si musíte doma po zdech naškrábat přinejmenším pár set kvadratických rovnic. Film nám trošku sráží aseptická Hathaway, u níž člověk vážně musí dumat, kde a jestli vůbec zanechal tesař díru. A ten vyjevenec Wilson, který - aby si získal přízeň alespoň části publika se senzitivnímu bradavkami (chlapce z toho nevyjímám) - ukázal hned na začátku kanďoura. Opičí se po Kájínkovi, kluk snaživá. Odvárek Těch druhých, ovšem shlédnutelný bez větších jizev na okoralých zbytcích duše.(14.9.2012)

• Ignus.cz

Thriller / Horor ? Ani nahodou....(14.6.2009)