Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Zručná režie a střih jsou dvě z věcí, které tomuto snímku nedovolují spadnout do podprůměrné nudné šedi. Celý film je udělaný moc pěkně, svou roli hraje i značné používání studených barev, které filmu dodávají tu správnou atmosféru. Převažuje modrá, šedá, a černá, a celý děj je nejen díky tomu zahalen do podivné a tajemné deprese, jejíž skutečný význam vyjde spolu s ohranou pointou najevo až ke konci snímku. Je sice fakt, že zkušený divák se nad tímto koncem jen pousměje (moc paf jsem z něj nebyl, i když jsem jej vyloženě nečekal), ale rozhodně není k zahození, či snad vyloženě špatný. Anne Hathaway je slibná mladá herečka, ale její obličejové kreace by chtěly ještě trochu vypilovat. Ono nestačí se stále jen usmívat, i když mám překrásnou tvářičku, že. Ještě pár filmů - pokud možno ne hororů - a bude to OK. A Patrick Wilson? Klasika, je to borec.(22.6.2009)

Co musí člověk udělat, aby se z něj stala mimořádná událost? Přežít leteckou havárii. A zajímavá myšlenka: vidíte ....tiskárna, fax, internet, počítače, e-maily, telefony, pagery, znáte to? Jsou to sračky, vymyšlené, aby drželi lidi odděleně. Hezká scéna, jak Claire leze na střechu a následná chůze po ní. No není to obětování? Ale celkově se zdál film přehnaný, zvlášť, když hlavní aktérka nepoznala svou vtíravou sousedku a muž, co přišel o paměť, okamžitě poznal, kdo je údajný kontrolor aerolinek.(9.5.2009)

Anne Hathaway hraje psycholožku, která dostane na starost skupinku traumatizovaných lidí, co přežili pád letadla. Jeden z nich se ale vyděluje. Zatímco se psycholožka snaží dát skupince přeživších nějakou naději pro budoucí život, za jedním z nich musí docházet k němu domů, protože se naopak cítí plný síly a entuziasmu. Jenže pak si všimne, že ji i její skupinku sledují divní lidé. A její pacoši, tedy pacienti, se začnou záhadně jeden po druhém ztrácet... Do toho sama řeší bolestný problém, kdy se nedohodla se svou sestrou. Postupně začne věřit ve spiknutí ze strany letecké společnosti, aby nakonec zjistila, že je vše jinak. Chápavější diváci, odkojení podobnými typy hororů, pak rozuzlení všech problémů odhadnou zhruba v půlce filmu - nejde o nic originálního v podstatě. Jenže on tento film nekončí odhalením, jak co bylo, ale má dovětek, který je podle mne důležitější než odhalení samotné - útočí zkrátka na city. Na to, abychom dokázali projevovat lásku svým blízkým, dokud to jde, protože posléze může být zatr pozdě.Viděno tímto zorným úhlem může jít pro někoho o nudnou kravinu bez potoků krve a bez milionu překvapivých zvratů, a pro jiné o film, jakých je v poslední době hodně málo a apelují na lidskou slušnost a sounáležitost.(25.5.2009)

Upřímně musím říct že jsem se kdovíjak první hodinu nebavil. Napětí bylo prakticky nulové. Film pro mě získal na půvabu až konečným rozuzlením, které bylo trošku romantické ale já zrovna asi měl v tu chvíli romantické chutě. Navíc Anne Hathaway je sympatická dívka na kterou se příjemně kouká.(19.5.2009)

• AngelAngie

Uživatel Ai.ma vystihl film nejlépe... a já jen dodám - z filmu jsem necítila absolutně žádné emoce a to jsem na romantické filmy dost náchylná a poměrně dost často se nechám svést, tady to ale bylo tak chladný až jsem si říkala, že stejně se stane ještě něco horšího a bude mi z filmu mdlo, stalo... otřesný scénář, toporní herci, pointa úžasná - ano, tohle myslím vážně, tyhle pointy já moc ráda, škoda jen, že už tohle tady opravdu bylo a v téhle verzi to nebylo jinak, jen vyloženě omívačka - škoda, škoda, škoda. Díky, Patricku, ty jsi mě u toho filmu držel...(29.5.2009)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)