Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Docela mě to dost mile překvapilo...po hodnocení a komentářích ostatních sem nečekala vůbec nic překotného a že se na to kouknu jsem se rozhodla spíše proto, že sem chtěla vidět film, který může být podle všech tak hrozný. Sama jsem se o tom ale vůbec nepřesvědčila. Spíše naopak. Je sice docela hloupost označovat to za horor nebo thriler, ale je to povedené drama, které má hloubku a poselství, že nemáte čekat až na smrt, než začnete doopravdy žít. Je pravdou, že trochu rychlejší tempo by neuškodilo, ale na druhou stranu mi to na konci filmu ani nevadilo, a nakonec to pomalejší tempo mělo i svůj smysl. Já se rozhodně nenudila, naopak mám z toho filmu dobrý pocit. Rozhodně to není obyčejné drama, které má za úkol vás něčím drtit celé dvě hodiny. Zde se k zdrcení dostáváte polehoučku až na konci, a to se mi líbilo.(13.6.2009)

Anči to v Prade či v Smartovi išlo rozhodne lepšie od ruky a v týchto Pasažieroch som jej neuveril ani nos medzi očami. Čakalo sa od nej, že potiahne celý film a miesto toho sa tam motala ako Maďar v kukurici. Triky jedno zúfalstvo a námet prevarený až hrôza. Celý filmový štáb vedený scenáristom by mal naskákať naspäť na stromy a zamyslieť sa, kadiaľ vedie cesta k svetlým zajtrajškom. Dva litre a sedem deci.(23.12.2008)

Film, který sice krásně pasuje na některý ze všedních večerů u televize, ale který mě nijak nenudil. Naopak, Anne Hathaway je typově obsazená dokonale. Závěrečná pointa je pochopitelně vykradená a už jsme ji mohli vidět lépe zpracovanou.... Nicméně se mi na Annu hezky koukalo a s Patrickem Wilsonem tvořili sympatickou dvojci.(9.1.2009)

Do půlky filmu jsem přemýšlel zda je to drama nebo thriler a nakonec to asi má být od všeho trochu /mimo hororu, který je u filmu uveden/. Jinak první hodinu se toho moc neděje, jenom se dobře dívá na Anne Hathaway, pak se děj přece jenom rozběhne a dočkáme se "překvapivého" závěru, který většina z nás nejspíš čekala. Takže nakonec u mě za 3 hvězdy, ale jenom o prsa.(22.7.2009)

• claudel

Bohužel, tyhle pointy se už vyčerpaly dávno, předávno. Takže nemohou zachraňovat příšerně nudný a rozplizlý film. Anne Hathaway má na kontě mnohem lepší role, Patrick Wilson jakbysmet.(6.4.2010)