Soukromé století (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2002, 8x52 min

Jan Šikl

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Jedním slovem výborný dokument (podobný tomu Hledání ztraceného času) také složený s všemožných ale o to více zajímavých archiválií ze života nejedné rodiny. Nato že jednotlivé epizody byli natočeny amatérsky, jen nějakou rodinou kamerou, a to před více jak padesáti lety tak je to obdivuhodné. Hodnoceno zatím po čtyřech epizodách. O jednotlivých částech se tady rozepisovat nebudu, ať si každý kdo viděl už udělá svůj úsudek. Ale jsem proti tomu aby každý díl tu byl zvlášť vypsaný, mělo by to být pojato jako celek, kterých je tady většina. Ať se už každý vyjádří po svém, tedy buď přímo k jednotlivé epizodě když se mu zachce a nebo k celku jako já. Nicméně právě ta dnešní epizoda tuším že pátá pod názvem "Líbám Tě a miluji", se mi páčila jako ta zatím úplně nejlepší, nejvydařenější a nejzajímavější. Jen tak dál, člověk se doví mnoho zajímavých věcí o jedné neméně zajímavé rodině, době ve které žili i třeba způsobu života.(12.4.2007)

Krásné vypravování o několika lidských osudech, doplněné archívními materiály od těchto lidí. Nečekaný a krásný počit CT. Ve světě to ale běží v podobném formátu už delší dobu...Třeba na VIASAT HISTORY...***(8.10.2010)(6.8.2010)

První dva díly jsou skvělé - úplně jako kdybyste se na dvě hodiny přenesli do těch starých časů. Protože se ale koncept u dalších dílů (a osudů dalších rodin) nemění, už je to v mých očích pak čím dál víc monotónní. Každopádně doporučuju, za zkoušku to rozhodně stojí.(20.1.2014)

Filmové dokumenty s velkým D, ale F není o nic menší. 90%.(19.8.2012)

Příběhy které píše život jsou nejlepší(9.8.2009)

Tohle me hodne bavi. Vlastne vic nez 80 procent filmu.(26.7.2009)

Ocenění ELSA 2007 v kategorii "Původní domácí tvorba - Dokument", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Nádherný dokumentární cyklus, kdy před námi prostřednictvím hledáčku rodinné kamery ožívají neznámé rodiny. Ten nádech minulosti mne zcela okouzlil! Amatérské záběry nás vtáhnou do doby, kdy ta či ona rodina žila a předloží nám kolikrát nelehký osud řady lidí. Lituji, že podobný "poklad" nevznikl i v naší rodině. Člověk by poté nahlížel na své předky zase trochu jinak... Odkaz na předposlední díl (7.) z cyklu "Soukromá století": http://www.csfd.cz/film/272908-ruske-oblacky-koure/(12.1.2010)

Velká výpovědní hodnota o ,,době minulé,,!(13.7.2012)

Úžasný dokumentarní seriál ČT, nejlepší film je život sám a ať se jedná třeba o Králi Velichovek nebo Nízky let je radost sledovat Soukromé století.(26.10.2012)

Videla som iba dve časti, ale to stačí, aby som úprimne ľutovala, že mi tie ostatné ušli. Nič nie je tak pôsobivé, ako život samotný a vedomie, že čiernobiela minulosť starých filmov je odrazom farebnej skutočnosti, ktorá je navždy nenávratne preč.(28.8.2007)

Jeden z nejpovedenějších dokumentárních počinů ČT. Opravdu platí, že život je nejlepší scénarista. Proto jsou tyto soukromé záběry roztřesenou černobílou kamerou za doprovodu komentáře tak poutavé. A to mnohem víc, než většina Hollywoodských kasovních trháků. Dávám ---== 85% ==---.(15.7.2012)

Jen mi dost vadí ten hlas co to uvádí...(16.7.2009)

Po Šumných městech to nejlepší, co bylo Českou televizí vytvořeno. Díky!(14.12.2011)