Pohřben zaživa (TV film)

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

Frank Darabont

Jacques Haitkin

Pán má paní. Paní je svině. Paní má doktora. Doktor má jed. Pán kolabuje. Šerif nevěří. Pán má pohřeb. Paní má radost. Pán se vrací. Pán se zlobí. Doktor má plán. Paní to ví. Pán se baví. Paní se nebaví. Doktor se nebaví. Paní a doktor mají pohřeb. Paní je živá. Šerif chápe. Pán odjíždí.(30.6.2009)

Je cítit že na režisérské stoličce sedí skutečný pozdější talent Darabont. Přesto snímku by slušela spíše střídmější stopáž, protože ve druhé polovině filmu občas dochází dech. Závěrečná pointa není vůbec marná. 60%(22.6.2009)

• dobytek

Hrozná kravina. Těžko uvěřit, že o pár let později začal Darabont točit velkofilmy jako Vykoupení z věznice šóšenk nebo Zelená míle...(24.1.2014)

• obitus

Film si pozornost zaslouží především pro jméno režiséra a povedené herecké obsazení, protože vše ostaní je o poznání nezajímavější. Příběh je tuctovější než třicátý osmý díl Stop hrůzy a televizní zpracování mu příliš nepřidává. Občas se objeví zajímavý úhel kamery či náznak atmosféry, aby to bylo ve vteřině zabito nějakou přihlouplou replikou, či očekávanou událostí. Darabont rozvěsil před divákem v Pohřbeném zaživa desítky pušek a ze žádné nezapomněl v přesně očekávaný okamžik vystřelit. A to je trochu nuda.(14.3.2009)

Moc hororu bych v tom neviděl,ale thriller je to perfektní.Hodně dobrá houstnoucí atmosfera,která se ke konci filmu dá krájet,navíc samotný nápad mě moc pobavil...Škoda chvilkových výpadků,jinak bych dal s chutí 5.Jinak moje první seznámení z nyní již pro mě více než dobrým režisérem Frankem Darabontem.(25.2.2008)

• - John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)