poster

Pohřben zaživa (TV film)

 • USA

  Buried Alive

 • slovenský

  Pochovaní zaživa

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

Režie:

Frank Darabont

Kamera:

Jacques Haitkin
(další profese)
 • SeBig
  ***

  Pruběh filmu je docela zajímavý ale ten konec byl až moc přehnaný a docela i nesmyslný.(19.2.2012)

 • LiVentura
  ****

  Skvělý thriller s horrorovými prvky, kterak se nevyplácí podrazit vlastního manžela s vypočítavým milencem...(29.5.2012)

 • obitus
  **

  Film si pozornost zaslouží především pro jméno režiséra a povedené herecké obsazení, protože vše ostaní je o poznání nezajímavější. Příběh je tuctovější než třicátý osmý díl Stop hrůzy a televizní zpracování mu příliš nepřidává. Občas se objeví zajímavý úhel kamery či náznak atmosféry, aby to bylo ve vteřině zabito nějakou přihlouplou replikou, či očekávanou událostí. Darabont rozvěsil před divákem v Pohřbeném zaživa desítky pušek a ze žádné nezapomněl v přesně očekávaný okamžik vystřelit. A to je trochu nuda.(14.3.2009)

 • Fingon
  ****

  70% Vcelku předvídatelné (kladl jsem si vpodstatě jen dvě otázky - kdo půjde pod zem první a jak do toho zasáhne šerif, jestli vůbec), ale určitou atmosféru to přece jen má.(24.8.2010)

 • Aluska88
  ****

  Nejspíš průměrné, možná s občasnými náznaky béčkovitosti. Vše je to však promícháno ve vhodném poměru, vkusně a líbivě, že mě to zaujalo a místy i pobavilo. Poutavé scény a dost dobrá hudba. Výskyt klišé jsem předpokládala, ale k mému poznatku jich nebylo příliš. Byly zde, ale tak jednoduše a přitom chytře zapracovány do celkového kontextu, že se mi ve výsledném dojmu skoro zcela vytratily. Jennifer Jason Leigh je kočka a Tim Matheson se svým slušným charisma dobře zvládl roli "odkopnutého" manžela, navracejícího se zpod země. Zakončení filmu je sice několik minut před koncem docela jasné, ale i přesto se mi líbilo. Jen škoda, že je narušeno drobnou nelogičností. Celý snímek je obohacen pár humornými hláškami, které pobavily:) "On měl ke dřevu vždycky zvláštní vztah. Možná byl nejšťastnější, když si tahal třísky z prstů", "Stejně by to nemělo cenu. Je to bordelářka", "Člověk si něco naplánuje, každou maličkost, a potom přijde nějakej pošuk a začne si hrát na stěhováka."(14.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace