Pohřben zaživa (TV film)

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

Frank Darabont

Jacques Haitkin

Tenhle film je rozdělen na 2 části, v první se můžeme těšit na pohodový dramatický thriller, v té druhé na místy hrůzunahánějící horor, ve kterém lze velmi dobře pozorovat, jak se člověk může změnit, když nemyslí na nic jiného než na nelítostnou pomstu, 3* je pro tento film málo a 4* zase moc, takže dávám těch 3/5*(27.9.2009)

Tomuhle kousku nemam co bych vytknul Darabont se pri svem debutu dostal na vrchol kteremu se pri pozdejsich buhvikolika oscarovych dramatech ani nepriblizil film s tak luxusne depresivni atmosferou aby clovek pohledal ritka video v edici horor vydava vesmes pekny sracky ale semtam vytahne i nejaky ten zapomenuty klenot jako tenhle nezapomenutelna kombinace deprese pomsty a velmi cerneho humoru ja mam jasno co je Darabontuv nejlepsi film Vykoupeni z veznice Shawshank nema narok(11.4.2012)

• Bachy

Žádná velká sláva. Jedná se o televizní film každým coulem, jen s lehce vypoentovanějším příběhem. Snímek používá typicky televizní kameru a typické zabarvení, které opravdu nemusím. Zřejmě jsem zmlsaný 5ti hvězdičkovými filmy, ale tady jsem se i přes krátkou stopáž poměrně často nudil. Pár lepších nápadů bohužel dobrý film neudělá. 40%(19.3.2009)

Je to televízny film, taký pocit z toho aj človek má. No ak by všetky TV filmy mali takú kvalitu, bolo by nám hej. Darabont ukázal už v začiatkoch, že potenciál rozhodne má. A všetci sme radi, že dostal príležitosti ho naplniť.(25.7.2010)

Poměrně vydařený thriller s televizní produkce. Začátek celkem běžný, domluva milenců na odstranění nepohodlného manžílka, což vypadá tak tuctově, jenže... plán se nezdaří a náhle nastává dost zásadní problém "nedokonané vraždy", která roztáčí soukolí osudu zcela opačným směrem. Takže známé přísloví "kdo jinému jámu kopá..." se sem hodí, jako prdel na hrnec. Jen bych ještě víc rozvedla postavu Clinta(T. Matheson), jehož herecký projev byl odzbrojující a způsob pomsty propracovaný až do té nejtitěrnější skuliny, proto zákeřné krysy nemohly skončit jinde, než na takovém místě, které si vysloužily... v díře.(30.7.2009)