poster

Pohřben zaživa (TV film)

 • USA

  Buried Alive

 • slovenský

  Pochovaní zaživa

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

Režie:

Frank Darabont

Kamera:

Jacques Haitkin
(další profese)
 • Wacoslav1
  *****

  Tomuhle kousku nemam co bych vytknul Darabont se pri svem debutu dostal na vrchol kteremu se pri pozdejsich buhvikolika oscarovych dramatech ani nepriblizil film s tak luxusne depresivni atmosferou aby clovek pohledal ritka video v edici horor vydava vesmes pekny sracky ale semtam vytahne i nejaky ten zapomenuty klenot jako tenhle nezapomenutelna kombinace deprese pomsty a velmi cerneho humoru ja mam jasno co je Darabontuv nejlepsi film Vykoupeni z veznice Shawshank nema narok(11.4.2012)

 • Thomick
  *****

  Prvotřídní psychologická hra s geniální pointou. Už při svém rozjezdu Darabont moc dobře věděl, kde může prorazit a na co se v budoucnu bude moci spolehnout - a sice na schopnost vybudovat neopakovatelně tísnivou a "svěrací" atmosféru a na vrozenou filmařskou zručnost. I když neměl k dispozici tunu peněžního materiálu, dokázal stvořit tak malý a zároveň velký film, že nad tím vším zůstává rozum stát.(1.5.2010)

 • SeBig
  ***

  Pruběh filmu je docela zajímavý ale ten konec byl až moc přehnaný a docela i nesmyslný.(19.2.2012)

 • TheMaker
  ****

  ::::::::::::::::: Napínavý film s výbornou atmosférou a skvělou režií Franka Darabonta. Stejně jako Spielberg, tak i Darabont začínal s filmy, (respektivě s filmem) pro televizi, a kam to oba dotáhli. :::::::::::::::::(10.12.2009)

 • BoPo
  ***

  Je to televízny film, taký pocit z toho aj človek má. No ak by všetky TV filmy mali takú kvalitu, bolo by nám hej. Darabont ukázal už v začiatkoch, že potenciál rozhodne má. A všetci sme radi, že dostal príležitosti ho naplniť.(25.7.2010)

 • - John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace