poster

Pohřben zaživa (TV film)

 • USA

  Buried Alive

 • slovenský

  Pochovaní zaživa

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

Režie:

Frank Darabont

Kamera:

Jacques Haitkin
(další profese)
 • dobytek
  *

  Hrozná kravina. Těžko uvěřit, že o pár let později začal Darabont točit velkofilmy jako Vykoupení z věznice šóšenk nebo Zelená míle...(24.1.2014)

 • Aluska88
  ****

  Nejspíš průměrné, možná s občasnými náznaky béčkovitosti. Vše je to však promícháno ve vhodném poměru, vkusně a líbivě, že mě to zaujalo a místy i pobavilo. Poutavé scény a dost dobrá hudba. Výskyt klišé jsem předpokládala, ale k mému poznatku jich nebylo příliš. Byly zde, ale tak jednoduše a přitom chytře zapracovány do celkového kontextu, že se mi ve výsledném dojmu skoro zcela vytratily. Jennifer Jason Leigh je kočka a Tim Matheson se svým slušným charisma dobře zvládl roli "odkopnutého" manžela, navracejícího se zpod země. Zakončení filmu je sice několik minut před koncem docela jasné, ale i přesto se mi líbilo. Jen škoda, že je narušeno drobnou nelogičností. Celý snímek je obohacen pár humornými hláškami, které pobavily:) "On měl ke dřevu vždycky zvláštní vztah. Možná byl nejšťastnější, když si tahal třísky z prstů", "Stejně by to nemělo cenu. Je to bordelářka", "Člověk si něco naplánuje, každou maličkost, a potom přijde nějakej pošuk a začne si hrát na stěhováka."(14.8.2010)

 • Campbell
  ****

  A tak Darabont nám začínal, takže jsem nic extra nečekal. Nevím jak v roku vzniku ale bohužel jsem dokonale předvídal každou vteřinu co se bude dít. Pak pár nudnějších scén, a to je asi všechny negativa, který můžu napsat. Film celkem ujde, a herci byly více než sympatický hlavně Axton(otec co koupil Gremliny:-)). Film jsem si užíval ale byl opravdu moc zdlouhavej.(10.4.2011)

 • Bachy
  **

  Žádná velká sláva. Jedná se o televizní film každým coulem, jen s lehce vypoentovanějším příběhem. Snímek používá typicky televizní kameru a typické zabarvení, které opravdu nemusím. Zřejmě jsem zmlsaný 5ti hvězdičkovými filmy, ale tady jsem se i přes krátkou stopáž poměrně často nudil. Pár lepších nápadů bohužel dobrý film neudělá. 40%(19.3.2009)

 • BoPo
  ***

  Je to televízny film, taký pocit z toho aj človek má. No ak by všetky TV filmy mali takú kvalitu, bolo by nám hej. Darabont ukázal už v začiatkoch, že potenciál rozhodne má. A všetci sme radi, že dostal príležitosti ho naplniť.(25.7.2010)

 • - John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace