Shrek: Zvonec a konec

Shrek Forever After

Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Oproti trojce zde došlo ke znatelnému zlepšení a já u sledování snad už posledního příběhu zeleného zlobra neměl větší problém vydržet až do konce (u trojky jsem přímo trpěl). To ale nic nemění na tom, že se opět jedná o zbytečné pokračování. Více netřeba dodávat.(6.2.2011)

Čekala jsem od toho víc, docela mě to zklamalo, přišlo mi to o malinko lepší než třetí Shrek, ale kde je ten starý dobrý Shrek u kterého jsem se smála pořád? Jestli jsem se tady zasmála 3x tak je to moc. Navíc jsem byla i zklamaná z toho, že tam téměř nevystupoval perníček. A ani 3D tomu něják výrazně nepomohlo, 3* "Dělej zařvi" :D:D:D nejlepší hláška z celýho filmu(27.7.2010)

Určite je to lepšie ako trojka, ale kvality prvého a druhého Shreka tento ani zďaleka nedosahuje. Napriek všetkému je to stále príjemná rozprávka, ktorej nechýba zopár dobrých vtipov. Dôstojné ukončenie Shrekovej série, ktoré však mohlo byť ešte o niečo lepšie.(4.9.2011)

• BadoXXII

Myslel som si, že už horšie ako Shrek 3 to byť nemože. Omyl. Dvakrát som pri pozeraní zaspal. Dal som tomu však aj tretí pokus. Udivovalo ma totiž ako to môže byť až také zlé a nevtipné. Dokonca aj na hroznej trojke som sa aspoň usmial. Toto je na čistý ODPAD.(1.2.2011)

Kam se vytratila ta pohádková hravost? Pociťuju to u každého pokračování. Mělo by se přestat už u prvního dílu a to nejen u Shreka, ale u všech pohádek. U pokračování se originalita rychle vytrácí. Pro fanoušky je vždycky dobrá zpráva, když se udělá další díl, ale nebylo by lepší udělat úplně novou pohádku, která není okoukaná? Jinak je čtvrtý díl i přesto docela zajímavý a dá se na to koukat. Je i občas vtipný, ale na jedničku to nemá.(1.9.2012)

• - Pri scéne, kde Rampelník (Klingáč) vyzýva ľud, aby mu priviedol Shreka výmenou za najlepšiu dohodu, hrá v pozadí pieseň "Sail Away" od speváčky Enyi. (RigorMortis)

• - Rampelníka je možné spatřit také ve filmu Shrek třetí (2007), ale vypadá v něm odlišně a také je nadabován jiným dabérem. (Karlsberger)

• - Tento díl bude ve 3D a jako první ze série uveden v IMAX kinech. (T.I.P)