Shrek: Zvonec a konec

Shrek Forever After

Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Slabšie ako prvé dva diely, ale výrazne lepšie ako trojka. Síce to nie je veľmi vtipné (zasmial som sa celkovo asi 5x - Perníček ako gladiátor samozrejme vládne), ale má to solídnu zápletku a na rozdiel od trojky som nepostrehol jediné hluché miesto.(21.11.2010)

Kvalitativní posun oproti Shreku třetímu, nicméně stále je to na hony vzdálené kvalitě, nápadu a příběhu Shreka původního, prvního. Snad už tahle série opravdu skončila šťastně až do smrti... Protože hlavně scénáristé už opravdu netuší, co mají dělat, vykrádají jak sami sebe, tak spoustu ostatních a zůstává nám tedy pouze pár slušných gagů a dobře vybrané písničky k některým scénám. A emancipovaná Fiona. Tak tedy zvonec a konec a ani trochu mě to nemrzí. Bohužel.(14.9.2010)

Určite je to lepšie ako trojka, ale kvality prvého a druhého Shreka tento ani zďaleka nedosahuje. Napriek všetkému je to stále príjemná rozprávka, ktorej nechýba zopár dobrých vtipov. Dôstojné ukončenie Shrekovej série, ktoré však mohlo byť ešte o niečo lepšie.(4.9.2011)

Zlobr vyhrál. Krize středního věku a podkopávání minulého šťastného konce sice v pohádkách nemají co dělat, ale Shrek s rodinkou a přáteli nám na závěr nadělili dobrodružství překvapivě parádní. Kocour jede na plný plyn, Oslíka je přesně tak akorát a i hlavní dějová linie proradného skřítka tentokrát se šarmem proběhne všemi potřebnými pohádkovými klišé bez zakopnutí. A ještě náramně pobaví a dodá pocit uzavření velepříjemné série. Po lehkém strachu z projekce tak musím být spokojen.(23.8.2010)

Tak úspěšné jako první Shrek nebo alespoň druhý to Jistě nebude. Oproti Shrek třetími je to dokonalý skok výš. Příběh byl zábavný a malinko nám ukázal takovou více temnější tvář. Docela slušné komické scény. Na večerní zabavení je tenhle Shrek moc dobrý.(1.12.2010)

• - Rampelníka je možné spatřit také ve filmu Shrek třetí (2007), ale vypadá v něm odlišně a také je nadabován jiným dabérem. (Karlsberger)

• - Jedna z Rampelníkových čarodějnic se jmenuje Baba podle čarodějnice Baby Jagy. (Karlsberger)

• - Původní anglický název filmu zněl Shrek Goes Fourth, ale pouze do té doby, než se rozhodlo, že čtvrtý Shrek bude posledním dílem série. (Karlsberger)