poster

Shrek: Zvonec a konec

 • USA

  Shrek Forever After

 • Slovensko

  Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  ****

  Milé výsledky ovulací a svižně shrnovaných předkožek, to to ale vzalo konec, co? Tak si dejte jednu variaci na ,,kalhoty času", vyberte si tu správnou nohavici a mazejte hnípat, ať vám zítra pančitelka nenatrhne prdky. - Stále dobré, praví tatínek Kulyksson. A přemýšlí, zda si z filmu nevezme nějaké to ponaučení.(4.1.2014)

 • BadoXXII
  odpad!

  Myslel som si, že už horšie ako Shrek 3 to byť nemože. Omyl. Dvakrát som pri pozeraní zaspal. Dal som tomu však aj tretí pokus. Udivovalo ma totiž ako to môže byť až také zlé a nevtipné. Dokonca aj na hroznej trojke som sa aspoň usmial. Toto je na čistý ODPAD.(1.2.2011)

 • Skejpr
  ****

  Překvapivě snesitelné zakončení série, které jednak totálně ignoruje trojku (až na narozené děti) a druhak spíše, než aby vařilo z vody, se vrací k prvním dvěma dílům a nostalgicky, ovšem se silnou dávkou sebekritiky rekapituluje a zasnívá se. Divák si tak uvědomí skutečnou cenu (především) prvního a druhého dílu tak, jako si Shrek uvědomí cenu své rodiny. Potěšující je, že Disneyovské moralizování tentokrát nenajdete a ani v nejsmutějších momentech film nesklouzne k citovému vydírání a podbízivé emotivnosti. Škoda v podstatě jen toho, že občas SILNĚ zahapruje vnitřní logika a že, chtě nechtě, Shrekův vesmír je definitivě vyčerpaný a vydřený až na kost. Přesto relativně slušné. 7/10(13.7.2010)

 • Bluntman
  ***

  SHREK: ZVONEC A KONEC je důstojné završení zlobřích dobrodružství, čímž výčet veškerých pozitiv a negativ končí. "Zelená" série je již od svého počátku založena na variování zaběhnutých pravidel co do žánru (první), kategorie (druhý) a vlastního fikčního světa (třetí), přičemž doufejme že poslední (čtvrtý) díl všechny zmíněné spojuje dohromady. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to, co se má znovu-ustavovat a v očích diváků po nepodařené trojce legitimizovat, zde skončí obrácené na hlavu a jde proti duchu zavedené značky. Potíž není v tom, že časoprostorové vztahy, které platily v předcházejících částech, jsou zde ignorovány z důvodu podřízenosti vtipné situaci, ale spíše v překvapivě konzervativním vyznění celého díla. Ze zlobra se stává taťka od rodiny, u kterého je postupná socializace završena měšťáckým způsobem života, s nímž se v závěru smíří a je za něj dokonce vděčný. Stejně tak předtím parodované prvky jsou zakomponovány do vyprávění (hudební vložky a bojové atrakce) a z celku činí ničím nevybočující, pouze caprovsky potemnělou disneyovku. (Efektní 3D přidává na celkové temnosti obrazu a slouží pouze k několika z vyprávění vytrhujícím, k divákovi letícím předmětům.) Se znalostí předcházejícího jde o zábavnou podívanou, která všechny dobré vtipy předvedla již v upoutávce, ale rozhodně nelze snad poslední kapitolu shrečího světa srovnávat s hlavními inspiračními zdroji - ŽIVOT JE KRÁSNÝ a NA HROMNICE O DEN VÍCE.(21.9.2010)

 • Darth Sidious
  ****

  Tak úspěšné jako první Shrek nebo alespoň druhý to Jistě nebude. Oproti Shrek třetími je to dokonalý skok výš. Příběh byl zábavný a malinko nám ukázal takovou více temnější tvář. Docela slušné komické scény. Na večerní zabavení je tenhle Shrek moc dobrý.(1.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace